Юлски дечица 2004

  • 11 203
  • 268
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 334
Добре дошла на Луна в нашия форум.Дано ти хареса при нас!

Забравих да се похваля,че сме добре и от понеделник вече сме на ясла.Трети ден ходи и в групата са само 3 деца,защтото се оказа,че всички други дечица са все още болни,а има и на инжекций. ConfusedПовлия се сравнително бързо от антибиотика /Зинат/,но може би защото не е пила от 1 година,а и имуностимулантите действат добре,че да няма усложнения като,както вече споменах,другите деца.Надявам се и да няма повече такива гадни вируси,ама то друго не може и да се очаква,или по-скоро се надявам да ги прекарва леко.

Целувки

# 241
Към adara
Не бива да слагаш през две минути на гърне. Детето има достатъчно мозък вече да направи връзката между начишкването и гърнето, ако му обясняваш. Иначе се обърква, ако го слагаш на гърне, а на него не му се чишка, то не може да разбере достатъчно добре. Питай го: "Има ли чиш?" и му показвай гърнето, но не го слагай без да има положителен отговор. Не се опитвай да го "хващаш". За награда е достатъчно твойто бурно одобрение. Колкото по-бурно толкова по-добре. Simple Smile
Не допускай детето да си мисли, че това е игра. Като направи белята, трябва да се ядосаш и да се скараш. Аз даже шляпвах дупето. Не е необходимо да е силно и да го боли, но когато мама е ядосана, това има голям ефект. Покажи му мокрите гащички, накарай го да ги пипне, покажи му белята и му се скарай, преди още да почистиш, кажи му че тези неща се правят на гърнето, а не на пода и на гащите. Докато чистиш изразявай отново неудобрение. Повтори му го няколко пъти.  И така до следващия път като направи беля. Не се притеснявай, нама да се травмира. Важното е да разбере, че това не е игра.
Избягвай поводите когато трябва да слагаш памперс - например излизането навън.
Не е проблема в твойто дете. Той е напълно готов. Проблема почти винаги е в майката, която от незнание или от притеснение допуска някои грешки.
Пожелавам ти успех. И ще чакам резултати.

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 11:56 от Луна

# 242
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Резултатите са на лице! Вече от поне седмица пишка в гърнето, а от 2 дни и ака там. На вън също носим гърне и ако го питам по-честичко в него си пишка. Забравих да напиша в сагата за гърнето, че моя син не говори (въобще не говори, дори мама, тати, баба не казва - само ам-ам като е гладен и на-на когато иска нещо) което създава проблеми защото не може да си каже, а и с нищо не показва, че му се ходи. Сега просто отива, сваля гащите, сяда и съвсем самостоятелно си върши работата в гърнето.

# 243
Поздравления, adara!!! Hug
Преди малко беше публикувала само половината от разказа си или аз виждах само половината. Но сега като прочетох продължението виждам, че всичко е завършило успешно. Опита ти сигурно ще помогне и на другите майки тук.

# 244
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Поздравления, adara!!! Hug
Преди малко беше публикувала само половината от разказа си или аз виждах само половината. Но сега като прочетох продължението виждам, че всичко е завършило успешно. Опита ти сигурно ще помогне и на другите майки тук.

Мерси, мерси!  bouquet
Да само половината бях написала защото трябваше да придружа гърнето по последния път на съдържимото му  Mr. Green
 
 И да попитам, има ли и други от юлските ни деца  които не говорят или само мойто не намира за нужно да приказва?

# 245
  • Мнения: 3 334
И да попитам, има ли и други от юлските ни деца  които не говорят или само мойто не намира за нужно да приказва?

Има и не се притеснявай.Говора за моя кръщелник,роден на 1 юли 2004 година.Той казва само баба и бубу.Все още са си с памперси Wink

# 246
  • София
  • Мнения: 462
Благодаря ви, че ме приехте в отбора  Hug

Ние също се борим с гърнето и по-точно баба му, защото тя основно го гледа, но... когото стане - тогава. Преставам да се тормозя и това е  NaughtyКогато - тогава !
И мен, като Дуци са ме налегнали едни мисли , къде да празнуваме рождения ден на Илияс.Миналата година беше лесно - той не разбираше много какво става и мина с тесен роднински кръг, пък и дечицата, които смятах да поканя бяха на море.
Аз съм в кв. Младост и се чудя какво да измисля. Не ми хареса "Патиланци", тъй като миналата година бяхме на 2-ри РД на едно момиченце, не ми хареса "Макдоналдс" ,защото бяхме на РД на племенника през зимата и ги натикаха децата в една малка стая , а родителите - отвън. Моето дете си иска да ни вижда  и само трябваше да снове някои с него - навътре-навън. Не знам...Вие какво ще правите за Рождените дни?

# 247
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз се чудя как да му направя рождения ден  newsm78. Сега за сега се очертава да е в къщи. Децата в наща стая, а майките в хола. Не, че децата ще си седят в стаята де... Решила съм този път да се лиша от присъствието на някои по-досадни роднини. Само ние в къщи и майки с деца (е, може и татковци). И за заведение съм мислила, но не мога да харесам такова, а и няма в района освен в парка и зад Ситняково (което вече ми е далече). Поне има време, все ще го измисля.
 За гърнето и на мен не ми се искаше да бързам, но Георги е с много чувствителна кожа и АД, и само за две минути с наакан памперс (независимо от марката и мазилата) се подсича жестоко- до кръв (дори още има белези по дупето от това зверско, постоянно подсичане), та нямах избор. По-добре да го измъча малко (а и според мен той си беше готов за гърнето) отколкото да му окапе кожата.
 Anni това малко ме успокоява, ама все като ме видят разни познати и питат: "А, говори ли" и като им кажа не въобще и те не вярват: "Ама мама казва нали?", еми не казва, ама не можело да бъде, поне мама, баба трябвало да казва и се започва :"Кажи ..." все едно, видиш ли, само на мене не ще да говори, но на тях, дето едва ли не за пръв път ги вижда, веднага ще заприказва. Та затова се питам само мойто ли е такова не искащо да говори, че в квартала дори децата с по половин година по-малки от него вече приказват и няма ни едно на нашето дередже. Знам че всяко дете е различно, ама чак пък толкова?
 Мамчета, я кажете как сте със зъбите (не вие- децата)? С Георги все още чакаме последните 4 кътника, а вие?
 Лек ден ви желая!  bouquet
 

# 248
  • Мнения: 3 334
Anni това малко ме успокоява, ама все като ме видят разни познати и питат: "А, говори ли" и като им кажа не въобще и те не вярват: "Ама мама казва нали?", еми не казва, ама не можело да бъде, поне мама, баба трябвало да казва и се започва :"Кажи ..." все едно, видиш ли, само на мене не ще да говори, но на тях, дето едва ли не за пръв път ги вижда, веднага ще заприказва. Та затова се питам само мойто ли е такова не искащо да говори, че в квартала дори децата с по половин година по-малки от него вече приказват и няма ни едно на нашето дередже. Знам че всяко дете е различно, ама чак пък толкова?
 Мамчета, я кажете как сте със зъбите (не вие- децата)? С Георги все още чакаме последните 4 кътника, а вие?
 Лек ден ви желая!  bouquet
 
Моят кръщелник на майка си вика баба и тя направо полудява #Cussing out ,но аз я успокоявам Wink,защото имам много познати късно проговорили /по на 3 години/,а я ела сега да видиш,че не си затварят устата.Ще дойде време,че ще ти надува главата малкия и ще разбереш,че напразно си се тревожила.
Относно кътниците на нас са тръгнали горните два /имаме по един върх и от двата,но ни чакат по още 3 върха на зъб/.Долните още не са.Дано ни избаят леко,както до сега всички зъбки.

# 249
  • София
  • Мнения: 462
adara, права си! При положение, че детенце има толкова чувствителна кожа е направо наложително до му махнеш пампата!
Браво на теб и малкия!  Hug, а за говоренето не се тревожи. Децата са различни и по различно време правят различни неща.Това не означава, че едното е по- умно, а пък другото по-глупаво. На моя позната момиченцето започна да говори на преклонната възраст -4г! Тя беше супер притеснена, води го по доктори, но и казаха, че тово е наследствено- бащата проговорил също така късно.Сега детето е 4 клас и е отличничка и математичка Grinning
По въпроса за зъбите - на Или сега му растат долните 2 кучешки зъба т.е не са пораснали напълно, долните 2 кътника са налице и очакваме горните 2 да избият.

# 250
  • Мнения: 4 371
Здравей, Луна! Аз май те помня  bouquet
Исках да ти кажа,че аз не минах без прокървяване, но пих Дуфастон и Ношпа, като една седмица почти не ставах от леглото. Успех и дано всичко бъде наред!
Кажи какво става с теб, като те види доктор.
А за гърнето, ами признавам си, че не искам да го научавам чрез метода ходене по гащи и цапане у дома, защото това означава да съсипе къщата - диван, килими, спалнята Confused Ще го чакам да узрее и сам да си казва newsm78

# 251
  • Мнения: 3 334
А за гърнето, ами признавам си, че не искам да го научавам чрез метода ходене по гащи и цапане у дома, защото това означава да съсипе къщата - диван, килими, спалнята Confused Ще го чакам да узрее и сам да си казва newsm78
На същото мнение бях и аз,но да се похваля,че вече сме без памперс /отучиха я в яслата/,сега й слагаме само на обяд и вечер като спи.Не съм се трогвала ни най-малко да махам памперса,но яслата ме отмени в този случай.Пожелавам успех и на другите наборчета и дано скоро и другите майчета се похвалят!

# 252
  • Мнения: 2 596
Мен памперса изобщо не ме тревожи, не знам защо, може би защото от една година казва за акито, така че смятам, че много бързо ще се разберем и за чиш-а.
За кътниците, ние чакаме последните 4 кътника и ще вдигаме банкет, за 20 зъба  Mr. Green

# 253
  • Мнения: 1 983
ето ме и мен за малко
вчера се видях със съни бъни за малко пред яслата като прибирахме дечковците, Ивката много е порастнала и е голяма красавица Heart Eyes
иначе при нас филма е следния - сутрин реве и се тръшка на влизане в яслата, а вечер като я взимам не иска да тръгва
току-що говорих със свеки ( всеки петък Вики е при нея) и тя ми каза, че кихала и носа й течал, но не бил запушен, аз също я забелязах, но при мен не кихаше, само леко й течеше едната ноздричка, незнам къде може да е настинала, но и какво ли се чудя след двата АБ един след друг сигурно много й е отслабнала имунната система, въпреки че й давам Мултисаностол, та утре ще я инструктирам да й даде Осцилококциум, още сутринта
иначе още сме си с бибата и нанито, не ги дава и това е, иначе си казва понякога за гърнето, там явно ги учат, в яслата
уффф, как се притесних пак, писнаха ми тия болести, уж идва лято и няма толкова вируси, а то какво стана...
за р.д. още не сме мислили, незнам...
айде чао ви от мен, целувки и прегръдки на всички юлчета и мамите им Heart Eyes

# 254
  • София
  • Мнения: 2 194
Хайде и аз да се включа Hug!

вчера се видях със съни бъни за малко пред яслата като прибирахме дечковците...

Да, даааа - добре, че ти ни видя, щото аз все блея Embarassed.
Ама да ви кажа - и Вики е станала една малка сладка госпожичка, не е вече бебе. Порастнаха ни дечицата, ей!

А по въпроса за памперсите и бибата - ние сме назад с материала Embarassed. Мноооого важно - всичко с времето си. Четох, че от бибата трябвало да се отучи детето между 2 и 3 годишна възраст. Тя, нашата, още се буди през нощта и си представям какво ще правя без биба и шише с вода. Ще я чакам да почне да спи, прък тогава ще се пробвам. На баткото му махнах бибата около годинката и пак имаше нужда да носи шини на постоянните зъби...
Виж, за памперса ще действам през отпуската - да е цял ден с мен детето. Тя е направо готова, ама не ще да казва на чужди хора. Вечер и събота и неделя сме почти без памперс, само навън и за сън го слагаме.
За зъбите - голям кошмар, бе #Cussing out. Как на някои дечица майките почти не разбират кога избива зъбче, а мойто става като киселица и го държи дълго. Остават ни още 4 кътника и 2 кучешки, кога ще е финалът - не знам, ама трябва да оцелея Mr. Green.

Луна, първо добре дошла при нас  bouquet! И второ - аз съм жив пример за кървене в началните месеци на бременността, не се притеснявай. Ако нямаш болки, както казваш, не е опасно. Но все пак си почивай, лежи повече и пий Но-шпа за отпускане на мускулатурата. И задължително иди на лекар. После пиши как си.

Хайде - горещи целувки на всички ви Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes / най-сетне е лятоооооо/!

Общи условия

Активация на акаунт