Тибетска гъба / кефир / кефирена гъба 2

  • 143 821
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 118
На няколко пъти съм имала такава гъба, но поради факта, че изисква редовно млекополиване, а ми идва в повече всеки ден по 200-300 мл да отиват за нея, се е затривала нанякъде. Виж ако имах кравааа  Mr. Green
Но ми е интересно какви болежки повлиява де.

# 16
  • Мнения: 0
На няколко пъти съм имала такава гъба, но поради факта, че изисква редовно млекополиване, а ми идва в повече всеки ден по 200-300 мл да отиват за нея, се е затривала нанякъде. Виж ако имах кравааа  Mr. Green
Но ми е интересно какви болежки повлиява де.

Много е благотворна за стомашно-чревната флора, защото съдържа голям брой живи бактерии.

# 17
  • Мнения: 115
и на мен нещо ми става много ангажираща, раздавам я.

# 18
  • Мнения: 0
и на мен нещо ми става много ангажираща, раздавам я.

Ако имаш излишна, дали можеш да ми дадеш на мен? За София става дума.

# 19
  • Мнения: 189
На няколко пъти съм имала такава гъба, но поради факта, че изисква редовно млекополиване, а ми идва в повече всеки ден по 200-300 мл да отиват за нея, се е затривала нанякъде. Виж ако имах кравааа  Mr. Green
Но ми е интересно какви болежки повлиява де.

Кефира трябва през 20 дена след като спрете да го пиете гъбата да я оставяте в чиста вода която да се сменя всеки ден за да може и тя - гъбата да "отпочине" също така съм съхранявал гъбата над 6 месеца само във вода, но после не успях да я доопазя при местене. Ще съм благодарен ако някой има в повече и е от София да сподели една малка частичка за "развъждане"

# 20
  • Мнения: 11
Извинявам се че се намесвам не съм много запозната с отглеждането на Тибетската гъба,но се порових тук там и намерих: Може да съхранявате тибетската гъба изсушена или в млечен разтвор при температура 4° C, като на всеки 7 до 10 дена млякото трябва да се подменя.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
желаещи кефир?

# 22
  • Мнения: 11
Да аз искам кефир,но виждам,че си от Ямбол,а аз съм от Пловдив

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
marianapanova доставка чрез Еконт

# 24
  • Мнения: 343
Аз я пия вече трети месец без почивка ,имах високо кръвно ,но откакто я пия не съм вдигала кръвно
Някой има ли от другата тибетска гъба Кордицепс ?прилича на гъсеница ,една приятелка я издирва ,помагала много при безплодие


Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 16:01 от мечтание

# 25
  • София
  • Мнения: 22 769
Моля за мнението на тези от вас, които са ползвали теи две гъби: коя гъба е с по-добри свойства: Тибетската гъба / кефирената гъба / или Чаената гъба, известна още като Комбуча - лек за всичко, елексир на младстта?

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
мечтание
хубаво е,че си намерила естествен и полезен дори лек за кръвното,а за др.гъба,доколкото прочетох е някакво растение ,което вирее в Азия в някакво блато,едва ли тук би се намерила,освен ако не е под формата на екстракт или таблетки,но никъде не прочетох да помага при безплодие 
http://durankulak.net/add/nonna/a_cordyceps.htm

nikolinanik Най-добре е да лично да пробваш и двете и да си прецениш коя ти допада въобще и коя ти действа по-добре на организма,всеки различно би споделил.Аз лично харесвам кефирената,но чаената дори и не се осмелих да кусам,отвратителна миризма на вкиснало вино(не знам дали е поради факта,че не обичам алкохол,но я метнах)

# 27
  • Мнения: 11
Никид аз се здобих с гъбката. Искам да попитам може ли гъбата да се сложи във вода тъй като моя позната казва е слагала гъбата във вода докато си изпие млекото и после пак с млекце?

# 28
  • София
  • Мнения: 22 769
мечтание
Скрит текст:
никид е дала вече информация за кордицепса. Освен на сироп се предлага и на капсули. Аз знам за 2 фирми, които я предлагат, но може по аптечната мрежа да се намерят и други производители. Всеки се бие в гърдите, че хранителните добавки, които произвежда  са на-добрите, напълно натурални и най-пречистени. Ако решиш да купуваш, провери производителя

Последна редакция: пн, 24 юни 2013, 16:28 от nikolinanik

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
marianapanova да,може да престои във вода,в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт