Материалните критерии при грижи за изоставени деца

  • 7 837
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 607
   
     Аз  не разбрах ,кои са тези деца,които НЕ са лишени от родителски грижи? Или е правописна грешка на авторката май? Защото пък в заглавието говори за изоставени деца.
   
     Въобще не разбирам какво иска да каже авторката със цялата тая тема.
Ако е възможно по-ясно и по-просто и без недомлъвки, да каже  какво точно я безпокои. Нещо е видяла, прочела, свързано с децата в институция, осиновяването, приемната грижа? Какво по-точно?
 И понеже тя си коригира въпроса и много възпитано отправи тук ново запитване да дадем информация от първа ръка,  и аз ще отговоря.
 Когато ние кандидатствахме за професионално приемно семейство, имаше два въпроса към нас за материалното ни състояние. Единият беше като част от интервюто,което провеждаха с нас и звучеше горе-долу така. Цитирам по памет
  Как бихте определили  финансовото положение на семейството си?
и бяха дадени три подотговори като във тест. Което въщност ни улесни . Не помня точно подотговорите ,но бяха нещо от рода на бедно, незодоволително, добро и тн. Ние се зачудихме и казахме ,че сме средностатистическо семейство,живеем скромно,но от нищо не лишаваме децата си  и тогава социалната си записа нещо. Какво,не знам.
  Попълнихме и някаква декларация ,в която обявихме дохода си. Доходът ни беше нисък -двама работещи с две вече големи деца студенти живеехме с около 800лв на месец. Но пък имахме лично стопанство, помощ от родители, един малък наем и изглежда социалните взеха и това предвид.
    Мисля,че не трябва да сравняваш българия и чужбина. България е една от най-бедните страни в Европа ,с нисък стандарт на живот. Социалните власти на България отчитат този факт и затова не предявават високи материални критерии към осиновителите.
 И понеже говориш за някаква дискриминация, а аз не мога да разбера къде точно я виждаш ти, ще ти кажа аз лично къде виждам дискриминация и какво ме тревожи-нещото,което тревожи не само мен.
   То е следното. Има крайно бедни семейства,които обичат децата си,грижат се за тях,но не могат да ги издържат чисто финансово.Понякога е заради безработици,при други случаи- болест. На тях държавата трябва повече да помага. А не да им ги взима. С което не искам да кажа нищо повече от това,което съм казала вече.

Последна редакция: ср, 03 юли 2013, 18:11 от Танюшка

# 16
  • Мнения: 13
Ние имаме осиновено детенце ,искаха ни бележка за дохода и идваха у дома във връзка с битовите условия ,финансовото ни състояние е може би малко над средното за страната ,но и аз не виждам разликата дали детето е биологично или осиновено ,който може да си го гледа с пари или без пари се оправя ,всичко опира до една обикновена думичка ОБИЧ  Two Hearts

# 17
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Аз също като Мания смятам, че моето дете е дискриминирано, защото не получаваме детски. То и още хиляди деца, чийто родители внасят по-големи данъци на държавата не получават от нея нищо! Това зверски ме дразни, защото детето ми е ощетено...Законите в тази държава са абсурдни, а твърдят, че са социални! Относно критериите за доход - няма такива, но все пак човек взема друг човек, а не хамстер от зоомагазин - нормално е да представи легални доходи да се издържат в семейството. Интересно от къде се пръкнаха такива идеи у хората... newsm78

# 18
  • Мнения: 3 715
Бонбонбонке, а ти всъщност защо проявяваш интерес към темата? Искаш да осиновяваш или да си полафим?

Общи условия

Активация на акаунт