Скарсдейл ?!?

  • 20 310
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Напоследък мои познати са се запалили по тази диета и се опитват и мен да впрегнат EmbarassedТа искам да попитам някоя от вас дали я е пазила , какъв е бил ефекта и тн.На мен ми звучи нереалистично за 2седмици- 8кг?!И ако е така дали въобще е полезна?

# 1
  • Мнения: 433
За пръв път чувам за тази диета. Дай малко повече инфо за нея.

# 2
  • Мнения: 5 317
За пръв път чувам за тази диета. Дай малко повече инфо за нея.
Предполагам,че става въпрос за тази диета:

http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=2128
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=1&id=1596
http://rozali.com/diet.php?l=a&p=8

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=2128 - ето нещичко по въпроса, макар в един форум да прочетох, че не е пълния вариант на диетата, който включвал период на отслабване, период на задържане и т. н. - поне 3 месеца.
Ето и това: http://big.bg/modules/news02/comment_new.php?com_itemid=321

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Имам книжката, спазвала съм диетата на Скарсдейл, за 2 седмици - свалих 5 кг.
Диетата е добра, разнообразна храна - черен хляб, зеленчуци, плодове, месо и яйца.
С този режим на хранене, гладна няма да останеш, но е малко трудоемка, защото почити всеки ден трябва да приготвяш точно определено меню, да се запасиш с 2-3 кг. грейфрукти, месо - пилешко, риба, телешко, свинско или агнешка (не тлъсто), зеленцучи - домати (белени), краставици, лапад или спанак, моркови. Вече не си я спомням точно, мога да погледна в книжката.

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 14:19 от Миленика

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Диетата е много добра. За 2 седмици свалих 6 кг, а след това ако внимаваш не ги връщаш светкавично. Мнеюто е много разнообразно и наистина не усещаш глад, което е много добре. Но е трудничка от гледна точка на подготовка.
Трябва да обичаш месце, защото е много застъпено в менюто. Плодовете не са много. Набляга се на салатите.
Смятам на пролет да я правя. Това  е любимата ми диета.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 817
logo5ka , искаш да кажеш ,че макар и бавно все пак свалените кг.се връщат!?
Иначе като цяло диетката е доста приятна и изглежда сравнително лесна за изпълнение.Това което ме притеснява е факта ,че обикновенно от разни диети кг-те след това се връщат ,дори понякога и от горе.Не знам може и да се пробвам ,пък след това ще се чудя как да задържам свалените кг. newsm78 Simple Smile

# 7
  • Мнения: 377
След всяка диета трябва много да се внимава с връщането на килограмите. Това май е най-трудното да запазиш свалените килограми.
Тази диета изглежда доста примамлива.  Харесва ми това, че вечер може да седнеш с цялото семейство на масата. Мисля да я пробвам.

# 8
  • Мнения: 573
Няколко познати споделиха че била ефикасна ,но трябва да се спазва стриктно.Взех си книжката и смятам скоро да я започвам Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 11 711
Спазвам диетата от 10 години при нужда разбира се или казано по друг начин това е "моята диета"!Действително се казва,че за 2 седмици се свалят 8 кг.,но лично аз никога не съм го постигала!За 2 седмици 4 кг. и това е!Но съм доволна, защото не се налага да гладувам,количеството не е строго фиксирано,а и храната е разнообразна!Другото хубаво е,че след това при правилно захранване не връщам килограмите си.Толкова пъти съм я правила,че вече по дни знам менюто!И понеже отдавна не съм я правила с нетърпение очаквам подходящия момент за нея!Успех на всички,които ще я правят!

# 10
  • Мнения: 4 629
Момичета видях какво се яде в диетата ден по ден. Вижда ми се поносима и може да опитам. Аз диети не мога да пазя, но мога поне да опитам с тази. Дадено ли е някъде захранването?

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Общо взето за захранването трябва да се знае, че също е 2 седмици. Не се яде : картофи, ориз, боб фасул, сладко, мед, сметана , мляко, бял хляб, масло, маргарин...от тоя род неща. Препоръчват супите. Но все пак не е страшно ако хапнете. Просто не е препоръчително, за да не се върнат килограмите, а и се смята, че този по-дълъг период възпитава култура на хранене.
Килограмите се въщат при злоупотреба с храна и ядене на мазно и сладко, но то винаги е так. Връщаш, а ако няма какво качваш нагоре  ooooh!
Това е любимата ми диета. Зимата е подходящ сезон з анея, защото не се ядат много плодове, които много изкушават през лятото, а и месцето е добър енергиен източник при студовете  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 639
 От кога чакам някой  да повдигне въпроса за тази диета  Flutter
Имам книжката у нас от много време . Инат и организация до сега не са ми били достатъчни , та не съм я правила 14 дена . Най-много 2-3 .....  Crazy
 Харесва ми идеята (като цяло е вид Нисковъглехидратна диета , но гладен не оставаш  Grinning)
 

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 02:09 от Bisttra

# 13
  • Мнения: 1 116
Ето го сайта на диетата
http://lowcarblisa.tripod.com/thescarsdalemedicaldiet/id18.html
В архива би трябвало да има и други теми за тази диета, спомням си че и друг път е обсъждана.
Аз съм я спазвала докато бях бременна, след празници, като съм качила повечко, ама 14 дни никога не съм можела да я спазвам, най-много 3-4 за съжаление Embarassed

# 14
  • Мнения: 817
Аз я започнах! LaughingДнес ми е втори ден и сутринта бях -500гр Grinning Grinningпредполагам, че е само вода ама ми подейства стимолирашо!Хайде някой да се престраши и да ми прави компания Hug

# 15
  • Мнения: 2 241
Аз също преди две години я спазвах и бях доволна, чак 8 кг. не съм сваляла за 2 седмици, това си е научна фантастика Simple Smile, а 5 кг., но само първия път, следващите вече не толкова.

Само моля, не ползвайте българската книжка - има грешни положения, объркани менюта (напр. обедното е дадено като вечерно и обратно), най-добре вижте в сайта, даден от Танита, той е най-достоверен. Има и различни варианти - за вегетарианци (в този вид диетата почти не действа обаче, пробвах веднъж докато цяла година се правих на вегетарианка), за гурмани и прочее.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
диетата е Скарадейл. Оправи заглавието

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
logo5ka , искаш да кажеш ,че макар и бавно все пак свалените кг.се връщат!?

Естествено, след две седмици на определен режим на хранене, не очаквай чудеса за цял живот.

Ако след диета избягваш натоварващите храни, няма да качиш.

# 18
  • Мнения: 1 639
диетата е Скарадейл. Оправи заглавието


smile3507  Много остроумно ама си в грешка. Поне един от горепосочените линкове да беше отворила .....

 Днес съм на разтоварващ режим и от утре я почвам , пък ще видим  Laughing . Желаещи ?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 328
диетата е Скарадейл. Оправи заглавието
newsm78 Hugщом казваш

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
диетата е Скарадейл. Оправи заглавието

Хърман Търноувър от Скарсдейл (САЩ) написва книгата "Диетата от Скарсдейл" ("Complete Scarsdale Diet").

# 21
# 22
  • Мнения: 5 647
Имам книжката. Диетата е доста старичка. Не знам дали има ефект, защото съм се захващала с нея десетки пъти и никога не можах да издържа до края. Максимум 3 дни. Много е задължаваща, поне за мен.

# 23
  • Мнения: 4 629
Не ми се струва трудна тази диета. Мога да издържа 2 седмици, но постоянно да подържам такъв режим на хранене - едва ли Wink. Не съм решила още дали ще я почвам

# 24
  • Мнения: 1 006
Лично познавам доста хора (мъже и жени), които с нея успяха да свалят доста килца. Правят я, след това захранване, задържане и след известен период пак отначало и така едната мома беше свалила близо-20-тина (+-) кг Peace
Аз като видях резултата също се навих Flutter Crazy, обаче при мен се провали по други причини Tired, после забременях  Heart Eyesи сега като спра кърменето може би ще се реша.  newsm78
Видях  ефекта с очите си и това най.много ме стимулира bowuu bowuu

# 25
  • Мнения: 1 113
Момичета, хайде и аз да ви навия още малко - правила съм я и отслабнах 8 кг точно за 14 дни, а по време на захранването още 2 кг. Диетата е супер и дава добър резултат когато е съчетана с упражнения или ходене (около 3 км на ден).
Важното при нея е, че трябва да се спазва точно менюто и количеството на храната да бъде минималното, което би ви наситило. Примерно - денят, в който се яде риба - 1/4 скумрия на скара и наблягате на салатата за да се нахраните  Laughing.
Успех на всички, решили да я пробват  newsm10   и да свиркате след 2 седмици за резултата!

# 26
  • Мнения: 601
Навих се! От понеделник може да я правим заедно! Peace

# 27
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Има успех,моя колежка свали така 18 килограма-2 седмици диета, 2 седмици задържане и пак.Сега,ако й се наложи поддържа теглото си с нея.И тя казва,че това е нейната диета.Аз пробвах-отслабва се,но ми идва много месото, а аз не го обичам в големи количества.

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И аз я имам вкъщи, но нещо не мога да се навия да я спазвам Embarassed Embarassed.
Познавам хора, при които диетата е дала чудесни резултати, но какво се помотвам и аз не знам newsm78
Но ще сепробвам и аз с нея, дано устискам Hug

# 29
  • Varna
  • Мнения: 321
Две въпросчета към запознатите:
-Мога ли да пропусна грейпфрута в закуската?
и -Какво се яде в периода на задържа, т.е след двете седмици? newsm78

# 30
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Раличка, съветът ми е да не пропускаш грейпфрута. Ако не обичаш заменяй с 1/2 ябълка, киви или портокал, но все пак грейпфрута има силно диуретично действие и за това се препоръчва в диетите.
В периода на задържане трябва да се избягват мазните и богатите на въглехидрати храни: сладко, мед, хляб, спагети, боб, карофи, прясно мляко, пържено, сладолед, алкохол...с една дума спазва се по-диетичен режим. Препоръчват се супите.

И аз от днес я започнах. Crazy

# 31
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ето го сайта на диетата
http://lowcarblisa.tripod.com/thescarsdalemedicaldiet/id18.html
В архива би трябвало да има и други теми за тази диета, спомням си че и друг път е обсъждана.
Аз съм я спазвала докато бях бременна, след празници, като съм качила повечко, ама 14 дни никога не съм можела да я спазвам, най-много 3-4 за съжаление Embarassed

супер е сайта!  bouquet вси4ко е обяснено. готиното на тая диета е, 4е може да се прави дълго и да ти стане на4ин на ядене.
японското не можах да го издържа и от днес съм на тази.
наистина ли може да се прави и по време на бременност?

# 32
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Да се изхваля, че днес (втори ден съм с едно кило по-малко). Няма лъжа, няма измама  Laughing Добре се чувствам. Гледам да хапвам минимални порции, за да ми се свие търбуха, че много го бях разглезила  Mr. Green
Вчера сварих едно пиле и го направих на порции. Някои оставих в халдилника, а другите прибрах в камерата. И риба за два дена си сварих, за да ми е по-лесно и да не омирисвам къщата през ден. Освен това отидох на магазина и си накупих всякакви зеленчуци (ряпа, моркови, цвекло, зеле, марули) и плодове.
Айде. Рапорт даден. Вие сте на ред.  Hug

# 33
  • Мнения: 170
Спазвам диетата от 10 години при нужда разбира се или казано по друг начин това е "моята диета"!Действително се казва,че за 2 седмици се свалят 8 кг.,но лично аз никога не съм го постигала!За 2 седмици 4 кг. и това е!Но съм доволна, защото не се налага да гладувам,количеството не е строго фиксирано,а и храната е разнообразна!Другото хубаво е,че след това при правилно захранване не връщам килограмите си.Толкова пъти съм я правила,че вече по дни знам менюто!И понеже отдавна не съм я правила с нетърпение очаквам подходящия момент за нея!Успех на всички,които ще я правят!
Cry
Спазвам диетата и съм по средата. Днес ми е 7-ми ден. Резултат 2 кг. Това което ме притеснява, че за диета "Скарсдейл" открих няколко варианта. Може ли някой да публикува истинската диета по дни на български език. Много ще съм ви благодарна.
Надявам се че щом  Ali97 я използва 10 години, наистина ще имам успех.

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 19:50 от mama BB

# 34
  • София
  • Мнения: 11 711
Имам книжката на Скарсдейл на български и като сравних с линка даден по-горе,действително има разминаване на менютата в смисъл разменени са обедното с вечерното меню,което е строго забранено/само в изключителен случай!/.Затова е хубаво да се прочете цялата книжка с инструкциите,а не само менюто по дни.
mama BB за съжаление не мога да ти помогна с линк на български.

# 35
  • Мнения: 170
Благодаря ти за отговора. Все си мисля, че дори и да има малки разминавания диетата все пак си я бива. И в двата варианта принципа на хранене и вида на продуктите е почти еднакъв. Не вярвам, че ако размениш вякое от яденетата ще бъде фатално, но и не вярвам, че мога да сваля 8 килограма. Надявам се, че през втората седмица ще сваля още два, а след време ще опитам диетата отново. А ти как задържаш свалените килограми след диета?

# 36
  • Мнения: 2 241
От опит - ако не спазваш двете седмици режим за задържане след диетата (не помня в книжката дали имаше разрешените храни или само в сайта), бързо си връщаш свалените килца обратно.

А и като цяло съм запомнила, че най-добър резултат има само ако менютата се спазват стриктно, да не кажа маниакално.

# 37
  • Мнения: 170
Май трябва да си купя тази книжка. Имаш ли представа откъде мога да я намеря? Живея в София.

# 38
  • Мнения: 995
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=2128 - ето нещичко по въпроса, макар в един форум да прочетох, че не е пълния вариант на диетата, който включвал период на отслабване, период на задържане и т. н. - поне 3 месеца.
Ето и това: http://big.bg/modules/news02/comment_new.php?com_itemid=321
Вторият сайт е превеждан 1:1. Погледнете го .От понеделник смятам да заложа на него

# 39
  • Мнения: 170
Прегледах и двата варианта. Аз се движа по втория, защото ми се струва по-лесен за изпълнение. От първия се отказах, защото не можах да разбера за какъв хамбургер става дума и какво се съдържа в него, от какъв хляб се приготвя. Но, както и да е вече започвам втора седмица с диетата и ми се струва, че действа. До днес около 2-3 кг. Дори преди малко като ходих до пазара да си купя плодовете за утре усещах как дънките доста са ми се отпуснали. Дано продължа да се движа в същата посока. Благодаря за съвета ти.

# 40
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Прегледах и двата варианта. Аз се движа по втория, защото ми се струва по-лесен за изпълнение. От първия се отказах, защото не можах да разбера за какъв хамбургер става дума и какво се съдържа в него, от какъв хляб се приготвя. Но, както и да е вече започвам втора седмица с диетата и ми се струва, че действа. До днес около 2-3 кг. Дори преди малко като ходих до пазара да си купя плодовете за утре усещах как дънките доста са ми се отпуснали. Дано продължа да се движа в същата посока. Благодаря за съвета ти.


http://lowcarblisa.tripod.com/thescarsdalemedicaldiet/id18.html
тук е не само диетата, която е като 2-ят вариант, но има обяснено и за вси4ки видове храни, захранването и как да се приготвят.
за хамбургера. просто си направи кюфтета по български, но от 4исто месо. можеш да си спестиш яйцето Simple Smile а и имат предвид само месото не понятието ни за сандви4-хамбургер.

# 41
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Правя я вече 4 ден и съм минус 2 килограма. Mariabutti, мерси за хубавия линк. Гледам да хапвам по малко, за да ми се свие корема и да не иска много храна  Mr. Green, а и за по-малко калории и икономии.

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 15:40 от logo5ka

# 42
  • Мнения: 170
И аз ви благодаря линка и се радвам, че и при вас има успех. Аз свършвам диетата на 14 февруари и до тогава се надявам да съм свалила 4-5 кшлжграма. След няколко месеца съм решила да повторя диетата, защото през този сезон е доста трудно да се приготвят салатите - имам предвид, че доматите не могат да се белят т.к. са от парник и са като гумени. А и другите зеленчуци не са така вкусни. Като прибавим и това, че трябва да се приготвя и ежедневна храна за семейството е трудно, но съм решила да я докарам докрай. Стискайте ми палци. И на вас успех.

# 43
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Момичета, предлагам след като първите започнали диетата наближат края, да споделим идеи за двуседмичния период на задържане. Дайте примерни менюта, идеи и пишете как си представяте този период. Аз имам да свалям много килограми и се надявам и през следващите две седмици да продължа да свалям.

# 44
  • Мнения: 170
Асо спазваш диета Скарсдейл - нямаш избор на варианти. За да има ефект трябва да се спазва мого точно, макар, че аз да си призная два пъти я наруших като размених яденета от тези посочени за вечеря. И въпреки това днес съм 9-ти ден и съм 3 килограма надолу. Както вървя до края на диетата предвиждам сваляне на 4-5 килограма. Ше ви информирам. А ето и двата варианта на диетата, които имам, аз спазвам първия.

ДИЕТАТА СКАРСДЕЙЛ
ЗАКУСКА (ЕДНА И СЪЩА ЗА ВСЕКИ ДЕН):

1. Eдин грейпфрут или някакъв плод на сезона
2. Една препечена филийка пълнозърнест хляб
3. Чаша кафе или чай без захар, мляко и сметана


ПОНЕДЕЛНИК ден 1
ОБЯД:
1. Нарязани домати
2. Студени меса от пуйка, пиле или риба (рибата от консерва трябва да се отцеди и изплакне с топла вода)
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка (всичко това без захар)

ВЕЧЕРЯ:
1. Комбинирана салата от произволни зеленчуци, но без олио
2. Риба – варена, печена или от консерва (но само такава, която е в собствен сос и е добре отцедена)
3. Една препечена филийка пълнозърнест хляб
4. Един грейпфрут или някакъв плод на сезона
5. Кафе, чай или безалкохолна напитка (всичко това без захар)

ВТОРНИК ден 2
ОБЯД:
1. Плодова салата от предпочитани плодове, без ограничения на количеството, но без захар и мед (може да се замени и с резервното ястие, описано най- накрая)
2. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Домати, краставици, маруля, маслини
2. Големи количества крехко месо на скара (или пък варено)

СРЯДА ден 3
ОБЯД:
1. Салата от риба тон (една добре отцедена консерва риба се смесва с настъргано твърдо сварено яйце, настърган лук, малко лют пипер, малко сос от соя и лимонов сок на вкус)
2. Един грейпфрут или един пъпеш (или пък плодове на сезона)

ВЕЧЕРЯ:
1. Салата от домати, краставици, маруля (без олио)
2. Нарязано агнешко, пилешко или пуешко без кожата (месото е печено, а всички видими тлъстини са предварително отстранени)
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар


ЧЕТВЪРТЪК ден 4
ОБЯД:
1. Нарязани домати
2. Две варени яйца
3. Извара
4. Препечена филийка пълнозърнест хляб
5. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Спанак- без ограничения, зелени чушки, зелен боб
2. Печени или варени пилешки гърди без кожа
3. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ПЕТЪК ден 5
ОБЯД:
1. Варен спанак без ограничения
2. Подбрани видове нискомаслено сирене, нарязано на тънки парчета
3. Филийка препечен пълнозърнест хляб
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Комбинирана салата по желание, но без олио
2. Риба- варена или печена
3. Филийка препечен пълнозърнест хляб
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар


СЪБОТА ден 6
ОБЯД:
1. Плодова салата без ограничения (или резервното ястие)
2. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Салата от маруля или домати без олио
2. Печено пилешко или пуешко месо
3. Един грейпфрут или плод на сезона
4. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар


НЕДЕЛЯ ден 7
ОБЯД:
1. Салата от домати, зеле или моркови
2. Студено пуешко или пилешко месо
3. Грейпфрут или плод на сезона
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Салата от маруля, краставици или домати без олио
2. Печено крехко телешко или пилешко месо, без мазнини
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар



РЕЗЕРВНО ЯСТИЕ

Разбиваме стотина грама извара с няколко лъжици обезмаслено кисело мляко, докато получим пухкава смес. Подслаждаме сместа с изкуствен подсладител. Нарязваме произволно количество плодове и ги смесваме с изварата. Разбъркваме добре. Поръсваме всичко това с натрошените ядки на 6 ореха.

ЗАБЕЛЕЖКА: Там където няма дадени точни количества на хранителните продукти, консумирате толкова, колкото ви се иска. Това важи най- вече за пилешките гърди, рибата и салатите.
Ако между отделните хранения почувствате глад, изяжте един морков или една краставица. Можете да хапнете и няколко репички или пък стрък целина.
Гореописаната диета се повтаря и през втората седмица. След това обаче трябва да прекъснете и да преминете към обичайния си начин на хранене. След две седмици диетата Скарсдейл може да се повтори.
Разхождайте се всеки ден в продължение на един час. Не замествайте едни ястия с други. Не прибавяйте своеволно други храни и напитки. Само така можете да свалите до 4 килограма за една седмица или общо 8 килограма за две седмици!

Това е! Пожелавам ви от все сърце успех с диетата “Скарсдейл”!



И втори вариант:

ДИЕТА СКАРСДЕЙЛ

Закуска: винаги една и съща – половин плод /сезонен/ или чаша мляко с нес кафе, една препечена филийка черен хляб.



Първи ден :обяд
Тънко нарязано студено месо
/ пилешко или телешко/ два до-
мата , нарязани и обелени.
вечеря: Риба или друг вид морска храна на скара , салата от зеленчуци без ограничение , една препечена филийка чер.хляб и половин грейпфурт.

Втори ден:обяд
Добре изпечен хамбургер , три домата обелени и нарязани, 4 маслини.
Втори ден:вечеря
Плодова салата в неограничено количество и асортимент.

Трети ден:обяд
Варена риба с лимонов сок и половин грейпфурт.
Трети ден:вечеря
Нарязано на тънко телешко или пилешко месо със салата от краставици и обелени домати.

Четвърти ден:обяд
2 пържени яйца , парче обезсолено сирене, обелени домати , една филийка препечен чер.хляб.
Четвърти ден:вечеря
Парче пилешко на скара ,сварен фасул или чушки.

Пети ден:обяд
Филия препечен чер.хляб , обезсолено сирене.
Пети ден:вечеря
1 филия препечен чер. Хляб , риба и салата от зеле и моркови.

Шести ден:обяд
Плодова салата и чай.
Шести ден:вечеря
Парче пиле , домат и грейпфурт.

Седми ден:обяд
Парче пиле и салата от зеле и моркови.
Седми ден:вечеря
Варено или печено телешко ,салата от краставици и домати.

Осми ден:обяд
Смес от тънко нарязани студени меса и два обелени и нарязани домата.
Осми ден:вечеря
Варена риба със зелена салата.

Девети ден:обяд
Парче пилешко месо , два домата , една краставица и 5 маслини.
Девети ден:вечеря
Плодова салата в неограничено количество.


Следващите 10ти ,11ти , 12ти, 13ти, 14ти дни се повтарят като първите пет.

С тази диета се свалят от 4-8 кила в ръмките на тези две седмици!
Прави се две седмици - следващите четири седмици се почива като е желателно тогава да се спазва ръзделно хранене ,за да се задаржът получените резултати , след този период може да се повтори отново.

# 45
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
MamaBB, не ме разбра. Имах предвид след като свърши диетата. В книжката пише следващите 14 дни също да са на специален режим, за да се запзят килограмите, но да не се продължава с диетата повече от 2 седмици. Това исках да кажа в предния си постинг.  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 170
Извинявай! И аз мисля, че след приключване на диетата да продължа например с разделно хранене и да се огранича да не преяждам.

# 47
  • Мнения: 893
Здравейте! Аз съм Теди и това е първият ми пост във форума(но не и последен)....

Така....мисля от утре да започна диетата, макар че някои неща не мога да ям...Ще видя с какво мога да ги заменя! Аз не мога да пазя диети(нямам волята), но сега се надявам това да се промени!  Rolling Eyes Embarassed

Успех на всички, захванали се с диетата!
Поздрави!

# 48
  • Мнения: 170
И аз ти желая успех! Не си само ти със слаба воля. Аз съм същата, но разбрах, че ако имаш достатъчно силен мотив можеш да направиш неща, които ти се струват невъзможни. Така преди година имах успях да откажа цигарите, като бях дългогодишна и много, ама много заклета пушачка (2 кутии дневно). Сега се чувствам, прекрасно, но качих 6 килограма, които се опитвам да боря с диети и спорт. От спорта -Тае-бо, килограмите не намаляха, но поне успях да се стегна. Сега много разчитам на тази диета да мога да сваля някой и друг килограм.
Така, че не се отказвай. Само си представи каква готина мацка ще станеш. Успех!

# 49
  • Мнения: 1 220
   Момичета и аз се включвам от утре! 

# 50
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Добре дошли в отбора.
За напредналите имам въпрос. Как се справяте с еднообразието и какви "фокуси" прилагате?
Ей сега за вечеря едва го преглътнах този спанак, хем му сложих малко лук и го врътнах с червен пипер и джожден в микровълновата, ама пак не се получи. Я кажете вие.
И нещо много важно да попитам, че винаги съм се чудила: Използвате ли сол? Аз почти не, но това е причината някъде към 5-6 ден съвсем да ми опротивее менюто и започвам леко да соля.

# 51
  • Мнения: 170
Не обичам спанак. Но заради диетата нямах избор. Дали бях много гладна, но като го приготвих, останах  шзненадана от вкуса, в приятния смисъл на думата. Ето как:
Използвах замразен спанак (450 гр. опаковка). Около половината както е замръзнал задуших с много малко вода. Прибавих гранулирана подправка на Маги от градински зеленчуци (зелена - около 1ч.л.) . Изчаках водата да изври и подправих с шарен пипер.
Ако искаш опитай. По същия начин можеш да приготвиш и зеления фасул.
За мен пък е най-трудно яденето само с плодове. Имам чувство, че ми изтъргват стомаха и огладнявам още повече. Днес беше такъв ден и едва дочаках вечерята.
Печена пилешка пържола и мешана салата, за съжаление без зехтин, но пак е нещо.
Успех.

# 52
  • Мнения: 1 116
Ето тук за задържащите 2 седмици

http://lowcarblisa.tripod.com/thescarsdalemedicaldiet/id1.html

За тези които не могът да си го преведът, накратко:
Това което не трябва да се яде, е захар, картофи, спагети и други тестени неща, мазни млечни продукти, никакви бонбони и десерти, до две филийки протеинов хляб на ден, алкохол - 50мл концентрат или половин чаша сухо вино или една чаша ниско калорична бира.
Яде се както и през първите две седмици, но сега вече вие можете да си правите менюто. Освен нещата които сте яли до сега, могат да се включат нискомаслени прясно мляко и кисело мляко, нискомаслени сирена, плодови сокове без добавена захар, сладка без добавена захар, зеленчукови сокове, до 3 яйца седмично, до 2 филийки протеинов хляб дневно, желе без захар.
Между храненията може да се ядът моркови и стебла от целина, от зеленчуците не трябва да се яде царевица, картохи, грах, леща, зрял боб)
През първите две седмици калориите са 850-1000, а през задържащите две седмици трябва да са 1000 - 1250.

Малко е трудно да се превежда буквално, защото нещата са писани за тукашния пазар, така да се каже. Ей за това дадох линка, защото вариантите които съм чела на български са превеждани буквално, както хамбургер-а например, а тук хамбургер е като нашето кюфте, само че много тънко, изпечено на скара.
Тук прясното мляко, киселото, сметаната, ей това котидж чийз(превеждат го извара, ама не е съвсем като българската извара) ги има пълномаслени, нискомаслени и обезмаслени. Ама какво мислите има в обезмаслената например сметана, ами всякакви буклуци само не и сметана, затова обезмаслените продукти не са за препоръчване.
Тази диета се води нисковъглехидратна и нискомазнина, има и даден вариант с въглихидрати до 20г на ден, има и такъв за вегетарианци, за чревоугодници с по засукани рецепти Simple Smile, има и интернационални менюта.

# 53
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Tanitta,
имам една чуденка и си мисля, че ти можеш да ми помогнеш. Тези филийки протеинов хляб по колко грамаж са при вас, защото тук купувам на "Бонус" и нали ги знаеш какви са миниатюрни, а препечени са ми толкова вкусни.  Crazy
Виж колко е грамажа на цялата опаковка, преброй филийките и изчисли по колко идва едната. 10кю   bouquet
 
Да се отчета. Вече съм съм минус 3 килограма, а днес ми е петия ден. Единствената забежка от диетата ми е, че сутрин ям само грейпфрута, без филийката. По цял ден се наливам с чай, а вечер вземам по една таблетка LAXENA  за по-добро изхождане.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 170
Ако филийките са малки от Бонус или подобни си пека по две, а ако са от по-големите ръжени или пълнозърнести хлябове по една.
Казваш, че пиеш сена. И аз мислех да повдигна въпроса за действието на диетата върху редовността на стомаха. Струва ми се, че тази диета поради ниското съдържание на мазнини запича доста. Аз пробвах с Гуталакс, но сега реших да мина на ленено семе, което има слабителен ефект.
А други имат ли подобен проблем и как се справят?

# 55
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Не не пия сена.  Laughing Ти май имаш навик да четеш по диагонал. Пия по цял ден билков чай, а вечер преди лягане по една таблетка LAXENA. Тази диета мен определено ме запича, заради повечето белтъчини и малкото количество храна, а по време на диета трябва да се ходи редовно. С Лаксената ми е добре.  Peace

А това за филийките е малко подвеждащо, защото не трябва да се гледа големината, а грамажа. Успех!

# 56
  • Мнения: 170
Извинявам се! Просто си вислех, че Лаксената, ако е същата, която имам (зеленикави капсули) е на базата на билката Сена. Но това не е важно. Важното е, че диетата ти действа и се чувстваш добре. Продължавай напред!

# 57
  • Мнения: 893
Момичета, нали са изброени храни за даденото ядене:1,2,3, 4...

Избираме си едно от тях и него консумираме или всичките??? newsm78

Благодаря!

Поздрави!

# 58
  • Мнения: 160
   Хей момичета не ми се смейте ама аз не ям риба. С какво мога да я заменя?

# 59
  • Мнения: 995
Момичета, започнах от днес. Знам, че ще се справя.
Виждам, че някои от вас си подправят ястията и салатите, но все пак не ми се изясни дали е позволено? Може ли сол, оцет, вегета? За олиото и захарта- ясно, не може.
Хей момичета не ми се смейте ама аз не ям риба. С какво мога да я заменя?
С пилешки гърди.
Момичета, нали са изброени храни за даденото ядене:1,2,3, 4...

Избираме си едно от тях и него консумираме или всичките??? newsm78

Благодаря!

Поздрави!

Обикновено са три. Ядеш и трите, иначе ще се гътнеш от глад Laughing

# 60
  • Мнения: 170
Момичета! Отчаяна съм!
Днес ми е предпоследен ден от диетата и довчера бях свалила 3 килограма и много се надявах, че до края на диетата, т.е. до 15 февруари ще ги направя на 4 килограма.
Какъв ужас, обаче тази сутрин като се премерих разбрах, че за една нощ съм с 1 килограм отгоре. Бях решила да зарежа диетата и да си хапна по-нормална храна, но размислих и реших, че ще я изпълня докрай - още два дни. Много се съмнявам, че ще постигна някакъв шеметен резултат, а тези минимални килограми, които свалих с надежда са много трудни за запазване.
Това не бива да ви отчайва. При вас може да има по-добри резултати и искрено се надявам да е така.
Обещавам на 15 февруари да ви дам точен отчет.

# 61
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Mamma BB,  не се отчайвай. Нали знаеш, че понякога организма зацикля на определени килограми и трябва да се провокира специално, за да започне да сваля. Не забравяй, че е важно да се разхождаш или гимнастика поне 40 мин в къщи.

# 62
  • Мнения: 1 220
 мамо ВВ , какво стана?! аз за сега с с 2 по- малко, ама си признавам не спазвам стрикно онова меню! Embarassed Просто хапвам някаква салата с месо , пия много чай, а между храненията хапвам плод! Дано устискам така 2 седмици!

# 63
  • Мнения: 170
Ще ти кажа какво стана.
На 15 февруари след двуседмичен Скарсдейловски режим трябваше да съм олекнала с 4 - 8 килограма. Така е посочено в диетата.
Но за мой срам и съжаление си бях по-лека с крехките, незначителни и невзрачни 3 килограма, които свалих още пез първата седмица от диетата. Явно след това съм зациклила на едно място. Но сега наистина и с липсата на тези три кила се чувствам доста по-добре. Е, признавам си, че извърших някои прегрешения по време на диетата - наложи ми се да разместя някои от яденетата, но съм се придържала към описаните съставки на храната. Не вярвам, че ако бях абсолютно стриктна щеше да има по-голям ефект. Но това се случи с мен, и не означава, че и при другите ще бъде така. Затова Ви пожелавам успех и да имате по-добри резултати от моите.
P.S. Смятам да повторя диетата през лятото, когато ще има истински плодове и зеленчуци, а не гумените заместители от парниците.

# 64
  • Мнения: 903
Здравейте и от мен Peace
Поздравления на диетуващите за волята.
Аз много я уважавам тази диета и при мен има добри резултати. Спазвала съм я няколко пъти и винаги смъквам по 6кг, като се има в предвид, че съм доста безволева и не я спазвам много точно. Например салатите и зеленчуците си ги подправям с малко олио и други подправки Embarassed Но пак се получаваше.
От вчера пак съм на тази диета. Тази сутрин не бях смъкнала и това ми подейства доста демотивиращо, но не съм прегрешавала. Та, продължавам и ще ви споделя до къде съм я докарала. Успех на всички  Peace

# 65
  • Мнения: 170
Didip, пожелавам ти успех с диетата. Само не знам как ще успееш да си приготвяш специално за теб яденетата като гледам двете сладки куклички, които ще си искат своето внимание. Ще ти стискам палци да успееш да свалиш някой друг килограм.

# 66
  • Мнения: 903
Didip, пожелавам ти успех с диетата. Само не знам как ще успееш да си приготвяш специално за теб яденетата като гледам двете сладки куклички, които ще си искат своето внимание. Ще ти стискам палци да успееш да свалиш някой друг килограм.
Мерси  Laughing
Е, какво да се прави, няма да се изоставяме като сме заети.Все ще намеря време.
За 2 дни съм -1кг  Grinning Grinning Grinning

# 67
  • Мнения: 1 428
Аз пък имам чувството,че с тази диета дори ще напълнея с тези меса включени в нея.Аз сега ям два пъти по-малко от посоченото в диетата и си представям какво ли ще стане ако я спазя както трябва.Ами това си е живо преяждане,а не диета за отслабване.Вие отслабвате с 4 кг защото губите водна маса-т.е обезводнявате се,а не защото губите мазнини.2 чая или кафе дневно,въобще не могат да задоволят нуждите на организма от течности,при положение ,че се яде и предимно суха храна.Нормалното човешко тяло изисква да се приема минимум 2 литра вода дневно,а тази диета води до дехидратация ,точно защото водата в нея е сведена до миниум. Поради това свалените килограми след това се наваксват много бързо.Това си е лично мое мнение и не ангажирам никого с изказването си.Успех на решилите се да я изпробват,но все пак се замислете дали е правилно да лишавате организма си от т
ечности и да натоварвате органите си по този начин. Wink
Ето тук можете да прочетете нещо за тази диета в подкрепа на моето мнение:  www.tialoto.bg/article.php?cat=1&id=1596

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 00:35 от Helen-mama

# 68
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
май не си прочела подробно за диетата. никъде не казано, че не трябва да се пие вода, даже се препоръчва колкото може повече. като вси4ки  диети естествено, че в началото се губи вода, но ако се спазва както трябва и достатъчно дълго се топят и мазнини. тази диета е с период на захранване след това и се прави до постигане на желания резултат.
http://lowcarblisa.tripod.com/thescarsdalemedicaldiet/id18.html тук е подробно описано

# 69
  • Мнения: 170
Права си mariabutti! По време на диетат можеш да пиеш вода колкото си поискаш. Освен това са включени и моного салати, плодове, всяка сутрин грейпфрут, които съдържат много вода. Аз съм доволна от диетата. Опитах се да я спазвам точно (е.. с малки нарушения, просто размених някои от яденетата) и макар, че резултата ми е около 2-3 килограма се чувствам много добре и ги задържам вече цял месец без особени ограничения. Ще повторя диетата през лятото, когато салатите и плодовете ще са пресни и по-вкусни. Препоръчвам диетата на всички.

# 70
  • Мнения: 1 502
Ей, много ме навихте с тази диета. От доста време ви чета и май ще се включа в отбора.  Mr. Green
Само едно не разбрах  Thinking - сол ползва ли се? А този подсладител, който се слага в изварата...? Какви са тези безалкохолни напитки без захар, аз мисля, че няма такива?

Ще съм ви мн.благодарна за отговорите. Имам едни 6кг. кото вече ме дразнят. Трябва да направя нещо. Naughty

# 71
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ей, много ме навихте с тази диета. От доста време ви чета и май ще се включа в отбора.  Mr. Green
Само едно не разбрах  Thinking - сол ползва ли се? А този подсладител, който се слага в изварата...? Какви са тези безалкохолни напитки без захар, аз мисля, че няма такива?

Ще съм ви мн.благодарна за отговорите. Имам едни 6кг. кото вече ме дразнят. Трябва да направя нещо. Naughty

сол- в много малки коли4ества. безалкохолн-има такива, които са без Добавена захар. сладки са натурално. за подсладителя- има много на пазара всякъкви. но аз не съм слагала.

# 72
  • София
  • Мнения: 11 711
А аз искам да попитам има ли някоя мама-кърмачка,която я е правила?Понеже мисля до месец да я направя!В смисъл можели да се прави от кърмачки,понеже не се гладува,а се яде почти всичко!

# 73
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ще вземете да ме навиета значи newsm78 newsm78 newsm78

# 74
  • Мнения: 1 502
сол- в много малки коли4ества. безалкохолн-има такива, които са без Добавена захар. сладки са натурално. за подсладителя- има много на пазара всякъкви. но аз не съм слагала.

Благодарско!  bouquet След партито на малкия, ще взема да я пробвам. Надявам се със степепера да има по-голям резултат. Mr. Green

# 75
  • БГ
  • Мнения: 735
и мен ме навихте, започвам от понеделник , само да видя кой вариант да избера засега клоня на онзи без хамбургера newsm78

# 76
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и мен ме навихте, започвам от понеделник , само да видя кой вариант да избера засега клоня на онзи без хамбургера newsm78

има само една верна диета. недей да пробваш нещо, което няма да ти доснесе същия успех.
хамбургерите са си нашите кюфтета. само ги направи на скара или на тефлонов без мазнина Peace

# 77
  • БГ
  • Мнения: 735
ами значи другия вариант ще почвам, и без това досега съм изяла само разрешената закуска,отивам да запиша този с хамбургера тогава, мерси:)

# 78
  • Мнения: 1 680
Побутвам темата напред.
Днес ми е втори ден.
Споделете резултатите, задържахти ли килцата?
Има ли някой друг на тази диета за морална подкрепа?

# 79
  • Мнения: 170

Аз лично съм доволна от диетата. Опитах се да я спазвам почти точно с малки изключения (наложи ми се да разместя няколко пъти отделни хранения). Е, не успях да сваля обещаните 8 килограма, но съм доволна и на 3-те  килограма с които се разделих. Веднага ги усетих по дрехите. За сега ги задържам, но и не съм прекъсвала тренировките по Тае бо.
Пожелавм ти успех и се надявам ти да свалиш повече от мен.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Много съм доволна от тази диета. Правих я преди година и половина. По време на 14 дни не свалих и грам... но след това започнах да свалям плавно и по малко и за една година кантара отчете -17 кг. Просто е до организъм. Жената, която ми я препоръча при първото правене на диетата също не беше свалила нищо, а втория път - 15кг. Майка ми с нея свали 8 кг. за две седмици. Ако си създадеш подобен режим на хранене и след това задържаш успешно килограмите. Поне при мен е така.
Сега смятам отново да я почвам - след Великденските празници. Предполагам, че няма да пречи на кърменето.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт