Скарсдейл ?!?

  • 20 306
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
MamaBB, не ме разбра. Имах предвид след като свърши диетата. В книжката пише следващите 14 дни също да са на специален режим, за да се запзят килограмите, но да не се продължава с диетата повече от 2 седмици. Това исках да кажа в предния си постинг.  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 170
Извинявай! И аз мисля, че след приключване на диетата да продължа например с разделно хранене и да се огранича да не преяждам.

# 47
  • Мнения: 893
Здравейте! Аз съм Теди и това е първият ми пост във форума(но не и последен)....

Така....мисля от утре да започна диетата, макар че някои неща не мога да ям...Ще видя с какво мога да ги заменя! Аз не мога да пазя диети(нямам волята), но сега се надявам това да се промени!  Rolling Eyes Embarassed

Успех на всички, захванали се с диетата!
Поздрави!

# 48
  • Мнения: 170
И аз ти желая успех! Не си само ти със слаба воля. Аз съм същата, но разбрах, че ако имаш достатъчно силен мотив можеш да направиш неща, които ти се струват невъзможни. Така преди година имах успях да откажа цигарите, като бях дългогодишна и много, ама много заклета пушачка (2 кутии дневно). Сега се чувствам, прекрасно, но качих 6 килограма, които се опитвам да боря с диети и спорт. От спорта -Тае-бо, килограмите не намаляха, но поне успях да се стегна. Сега много разчитам на тази диета да мога да сваля някой и друг килограм.
Така, че не се отказвай. Само си представи каква готина мацка ще станеш. Успех!

# 49
  • Мнения: 1 220
   Момичета и аз се включвам от утре! 

# 50
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Добре дошли в отбора.
За напредналите имам въпрос. Как се справяте с еднообразието и какви "фокуси" прилагате?
Ей сега за вечеря едва го преглътнах този спанак, хем му сложих малко лук и го врътнах с червен пипер и джожден в микровълновата, ама пак не се получи. Я кажете вие.
И нещо много важно да попитам, че винаги съм се чудила: Използвате ли сол? Аз почти не, но това е причината някъде към 5-6 ден съвсем да ми опротивее менюто и започвам леко да соля.

# 51
  • Мнения: 170
Не обичам спанак. Но заради диетата нямах избор. Дали бях много гладна, но като го приготвих, останах  шзненадана от вкуса, в приятния смисъл на думата. Ето как:
Използвах замразен спанак (450 гр. опаковка). Около половината както е замръзнал задуших с много малко вода. Прибавих гранулирана подправка на Маги от градински зеленчуци (зелена - около 1ч.л.) . Изчаках водата да изври и подправих с шарен пипер.
Ако искаш опитай. По същия начин можеш да приготвиш и зеления фасул.
За мен пък е най-трудно яденето само с плодове. Имам чувство, че ми изтъргват стомаха и огладнявам още повече. Днес беше такъв ден и едва дочаках вечерята.
Печена пилешка пържола и мешана салата, за съжаление без зехтин, но пак е нещо.
Успех.

# 52
  • Мнения: 1 116
Ето тук за задържащите 2 седмици

http://lowcarblisa.tripod.com/thescarsdalemedicaldiet/id1.html

За тези които не могът да си го преведът, накратко:
Това което не трябва да се яде, е захар, картофи, спагети и други тестени неща, мазни млечни продукти, никакви бонбони и десерти, до две филийки протеинов хляб на ден, алкохол - 50мл концентрат или половин чаша сухо вино или една чаша ниско калорична бира.
Яде се както и през първите две седмици, но сега вече вие можете да си правите менюто. Освен нещата които сте яли до сега, могат да се включат нискомаслени прясно мляко и кисело мляко, нискомаслени сирена, плодови сокове без добавена захар, сладка без добавена захар, зеленчукови сокове, до 3 яйца седмично, до 2 филийки протеинов хляб дневно, желе без захар.
Между храненията може да се ядът моркови и стебла от целина, от зеленчуците не трябва да се яде царевица, картохи, грах, леща, зрял боб)
През първите две седмици калориите са 850-1000, а през задържащите две седмици трябва да са 1000 - 1250.

Малко е трудно да се превежда буквално, защото нещата са писани за тукашния пазар, така да се каже. Ей за това дадох линка, защото вариантите които съм чела на български са превеждани буквално, както хамбургер-а например, а тук хамбургер е като нашето кюфте, само че много тънко, изпечено на скара.
Тук прясното мляко, киселото, сметаната, ей това котидж чийз(превеждат го извара, ама не е съвсем като българската извара) ги има пълномаслени, нискомаслени и обезмаслени. Ама какво мислите има в обезмаслената например сметана, ами всякакви буклуци само не и сметана, затова обезмаслените продукти не са за препоръчване.
Тази диета се води нисковъглехидратна и нискомазнина, има и даден вариант с въглихидрати до 20г на ден, има и такъв за вегетарианци, за чревоугодници с по засукани рецепти Simple Smile, има и интернационални менюта.

# 53
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Tanitta,
имам една чуденка и си мисля, че ти можеш да ми помогнеш. Тези филийки протеинов хляб по колко грамаж са при вас, защото тук купувам на "Бонус" и нали ги знаеш какви са миниатюрни, а препечени са ми толкова вкусни.  Crazy
Виж колко е грамажа на цялата опаковка, преброй филийките и изчисли по колко идва едната. 10кю   bouquet
 
Да се отчета. Вече съм съм минус 3 килограма, а днес ми е петия ден. Единствената забежка от диетата ми е, че сутрин ям само грейпфрута, без филийката. По цял ден се наливам с чай, а вечер вземам по една таблетка LAXENA  за по-добро изхождане.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 170
Ако филийките са малки от Бонус или подобни си пека по две, а ако са от по-големите ръжени или пълнозърнести хлябове по една.
Казваш, че пиеш сена. И аз мислех да повдигна въпроса за действието на диетата върху редовността на стомаха. Струва ми се, че тази диета поради ниското съдържание на мазнини запича доста. Аз пробвах с Гуталакс, но сега реших да мина на ленено семе, което има слабителен ефект.
А други имат ли подобен проблем и как се справят?

# 55
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Не не пия сена.  Laughing Ти май имаш навик да четеш по диагонал. Пия по цял ден билков чай, а вечер преди лягане по една таблетка LAXENA. Тази диета мен определено ме запича, заради повечето белтъчини и малкото количество храна, а по време на диета трябва да се ходи редовно. С Лаксената ми е добре.  Peace

А това за филийките е малко подвеждащо, защото не трябва да се гледа големината, а грамажа. Успех!

# 56
  • Мнения: 170
Извинявам се! Просто си вислех, че Лаксената, ако е същата, която имам (зеленикави капсули) е на базата на билката Сена. Но това не е важно. Важното е, че диетата ти действа и се чувстваш добре. Продължавай напред!

# 57
  • Мнения: 893
Момичета, нали са изброени храни за даденото ядене:1,2,3, 4...

Избираме си едно от тях и него консумираме или всичките??? newsm78

Благодаря!

Поздрави!

# 58
  • Мнения: 160
   Хей момичета не ми се смейте ама аз не ям риба. С какво мога да я заменя?

# 59
  • Мнения: 995
Момичета, започнах от днес. Знам, че ще се справя.
Виждам, че някои от вас си подправят ястията и салатите, но все пак не ми се изясни дали е позволено? Може ли сол, оцет, вегета? За олиото и захарта- ясно, не може.
Хей момичета не ми се смейте ама аз не ям риба. С какво мога да я заменя?
С пилешки гърди.
Момичета, нали са изброени храни за даденото ядене:1,2,3, 4...

Избираме си едно от тях и него консумираме или всичките??? newsm78

Благодаря!

Поздрави!

Обикновено са три. Ядеш и трите, иначе ще се гътнеш от глад Laughing

Общи условия

Активация на акаунт