Скарсдейл ?!?

  • 20 305
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Раличка, съветът ми е да не пропускаш грейпфрута. Ако не обичаш заменяй с 1/2 ябълка, киви или портокал, но все пак грейпфрута има силно диуретично действие и за това се препоръчва в диетите.
В периода на задържане трябва да се избягват мазните и богатите на въглехидрати храни: сладко, мед, хляб, спагети, боб, карофи, прясно мляко, пържено, сладолед, алкохол...с една дума спазва се по-диетичен режим. Препоръчват се супите.

И аз от днес я започнах. Crazy

# 31
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ето го сайта на диетата
http://lowcarblisa.tripod.com/thescarsdalemedicaldiet/id18.html
В архива би трябвало да има и други теми за тази диета, спомням си че и друг път е обсъждана.
Аз съм я спазвала докато бях бременна, след празници, като съм качила повечко, ама 14 дни никога не съм можела да я спазвам, най-много 3-4 за съжаление Embarassed

супер е сайта!  bouquet вси4ко е обяснено. готиното на тая диета е, 4е може да се прави дълго и да ти стане на4ин на ядене.
японското не можах да го издържа и от днес съм на тази.
наистина ли може да се прави и по време на бременност?

# 32
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Да се изхваля, че днес (втори ден съм с едно кило по-малко). Няма лъжа, няма измама  Laughing Добре се чувствам. Гледам да хапвам минимални порции, за да ми се свие търбуха, че много го бях разглезила  Mr. Green
Вчера сварих едно пиле и го направих на порции. Някои оставих в халдилника, а другите прибрах в камерата. И риба за два дена си сварих, за да ми е по-лесно и да не омирисвам къщата през ден. Освен това отидох на магазина и си накупих всякакви зеленчуци (ряпа, моркови, цвекло, зеле, марули) и плодове.
Айде. Рапорт даден. Вие сте на ред.  Hug

# 33
  • Мнения: 170
Спазвам диетата от 10 години при нужда разбира се или казано по друг начин това е "моята диета"!Действително се казва,че за 2 седмици се свалят 8 кг.,но лично аз никога не съм го постигала!За 2 седмици 4 кг. и това е!Но съм доволна, защото не се налага да гладувам,количеството не е строго фиксирано,а и храната е разнообразна!Другото хубаво е,че след това при правилно захранване не връщам килограмите си.Толкова пъти съм я правила,че вече по дни знам менюто!И понеже отдавна не съм я правила с нетърпение очаквам подходящия момент за нея!Успех на всички,които ще я правят!
Cry
Спазвам диетата и съм по средата. Днес ми е 7-ми ден. Резултат 2 кг. Това което ме притеснява, че за диета "Скарсдейл" открих няколко варианта. Може ли някой да публикува истинската диета по дни на български език. Много ще съм ви благодарна.
Надявам се че щом  Ali97 я използва 10 години, наистина ще имам успех.

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 19:50 от mama BB

# 34
  • София
  • Мнения: 11 711
Имам книжката на Скарсдейл на български и като сравних с линка даден по-горе,действително има разминаване на менютата в смисъл разменени са обедното с вечерното меню,което е строго забранено/само в изключителен случай!/.Затова е хубаво да се прочете цялата книжка с инструкциите,а не само менюто по дни.
mama BB за съжаление не мога да ти помогна с линк на български.

# 35
  • Мнения: 170
Благодаря ти за отговора. Все си мисля, че дори и да има малки разминавания диетата все пак си я бива. И в двата варианта принципа на хранене и вида на продуктите е почти еднакъв. Не вярвам, че ако размениш вякое от яденетата ще бъде фатално, но и не вярвам, че мога да сваля 8 килограма. Надявам се, че през втората седмица ще сваля още два, а след време ще опитам диетата отново. А ти как задържаш свалените килограми след диета?

# 36
  • Мнения: 2 241
От опит - ако не спазваш двете седмици режим за задържане след диетата (не помня в книжката дали имаше разрешените храни или само в сайта), бързо си връщаш свалените килца обратно.

А и като цяло съм запомнила, че най-добър резултат има само ако менютата се спазват стриктно, да не кажа маниакално.

# 37
  • Мнения: 170
Май трябва да си купя тази книжка. Имаш ли представа откъде мога да я намеря? Живея в София.

# 38
  • Мнения: 995
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=2128 - ето нещичко по въпроса, макар в един форум да прочетох, че не е пълния вариант на диетата, който включвал период на отслабване, период на задържане и т. н. - поне 3 месеца.
Ето и това: http://big.bg/modules/news02/comment_new.php?com_itemid=321
Вторият сайт е превеждан 1:1. Погледнете го .От понеделник смятам да заложа на него

# 39
  • Мнения: 170
Прегледах и двата варианта. Аз се движа по втория, защото ми се струва по-лесен за изпълнение. От първия се отказах, защото не можах да разбера за какъв хамбургер става дума и какво се съдържа в него, от какъв хляб се приготвя. Но, както и да е вече започвам втора седмица с диетата и ми се струва, че действа. До днес около 2-3 кг. Дори преди малко като ходих до пазара да си купя плодовете за утре усещах как дънките доста са ми се отпуснали. Дано продължа да се движа в същата посока. Благодаря за съвета ти.

# 40
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Прегледах и двата варианта. Аз се движа по втория, защото ми се струва по-лесен за изпълнение. От първия се отказах, защото не можах да разбера за какъв хамбургер става дума и какво се съдържа в него, от какъв хляб се приготвя. Но, както и да е вече започвам втора седмица с диетата и ми се струва, че действа. До днес около 2-3 кг. Дори преди малко като ходих до пазара да си купя плодовете за утре усещах как дънките доста са ми се отпуснали. Дано продължа да се движа в същата посока. Благодаря за съвета ти.


http://lowcarblisa.tripod.com/thescarsdalemedicaldiet/id18.html
тук е не само диетата, която е като 2-ят вариант, но има обяснено и за вси4ки видове храни, захранването и как да се приготвят.
за хамбургера. просто си направи кюфтета по български, но от 4исто месо. можеш да си спестиш яйцето Simple Smile а и имат предвид само месото не понятието ни за сандви4-хамбургер.

# 41
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Правя я вече 4 ден и съм минус 2 килограма. Mariabutti, мерси за хубавия линк. Гледам да хапвам по малко, за да ми се свие корема и да не иска много храна  Mr. Green, а и за по-малко калории и икономии.

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 15:40 от logo5ka

# 42
  • Мнения: 170
И аз ви благодаря линка и се радвам, че и при вас има успех. Аз свършвам диетата на 14 февруари и до тогава се надявам да съм свалила 4-5 кшлжграма. След няколко месеца съм решила да повторя диетата, защото през този сезон е доста трудно да се приготвят салатите - имам предвид, че доматите не могат да се белят т.к. са от парник и са като гумени. А и другите зеленчуци не са така вкусни. Като прибавим и това, че трябва да се приготвя и ежедневна храна за семейството е трудно, но съм решила да я докарам докрай. Стискайте ми палци. И на вас успех.

# 43
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Момичета, предлагам след като първите започнали диетата наближат края, да споделим идеи за двуседмичния период на задържане. Дайте примерни менюта, идеи и пишете как си представяте този период. Аз имам да свалям много килограми и се надявам и през следващите две седмици да продължа да свалям.

# 44
  • Мнения: 170
Асо спазваш диета Скарсдейл - нямаш избор на варианти. За да има ефект трябва да се спазва мого точно, макар, че аз да си призная два пъти я наруших като размених яденета от тези посочени за вечеря. И въпреки това днес съм 9-ти ден и съм 3 килограма надолу. Както вървя до края на диетата предвиждам сваляне на 4-5 килограма. Ше ви информирам. А ето и двата варианта на диетата, които имам, аз спазвам първия.

ДИЕТАТА СКАРСДЕЙЛ
ЗАКУСКА (ЕДНА И СЪЩА ЗА ВСЕКИ ДЕН):

1. Eдин грейпфрут или някакъв плод на сезона
2. Една препечена филийка пълнозърнест хляб
3. Чаша кафе или чай без захар, мляко и сметана


ПОНЕДЕЛНИК ден 1
ОБЯД:
1. Нарязани домати
2. Студени меса от пуйка, пиле или риба (рибата от консерва трябва да се отцеди и изплакне с топла вода)
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка (всичко това без захар)

ВЕЧЕРЯ:
1. Комбинирана салата от произволни зеленчуци, но без олио
2. Риба – варена, печена или от консерва (но само такава, която е в собствен сос и е добре отцедена)
3. Една препечена филийка пълнозърнест хляб
4. Един грейпфрут или някакъв плод на сезона
5. Кафе, чай или безалкохолна напитка (всичко това без захар)

ВТОРНИК ден 2
ОБЯД:
1. Плодова салата от предпочитани плодове, без ограничения на количеството, но без захар и мед (може да се замени и с резервното ястие, описано най- накрая)
2. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Домати, краставици, маруля, маслини
2. Големи количества крехко месо на скара (или пък варено)

СРЯДА ден 3
ОБЯД:
1. Салата от риба тон (една добре отцедена консерва риба се смесва с настъргано твърдо сварено яйце, настърган лук, малко лют пипер, малко сос от соя и лимонов сок на вкус)
2. Един грейпфрут или един пъпеш (или пък плодове на сезона)

ВЕЧЕРЯ:
1. Салата от домати, краставици, маруля (без олио)
2. Нарязано агнешко, пилешко или пуешко без кожата (месото е печено, а всички видими тлъстини са предварително отстранени)
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар


ЧЕТВЪРТЪК ден 4
ОБЯД:
1. Нарязани домати
2. Две варени яйца
3. Извара
4. Препечена филийка пълнозърнест хляб
5. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Спанак- без ограничения, зелени чушки, зелен боб
2. Печени или варени пилешки гърди без кожа
3. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ПЕТЪК ден 5
ОБЯД:
1. Варен спанак без ограничения
2. Подбрани видове нискомаслено сирене, нарязано на тънки парчета
3. Филийка препечен пълнозърнест хляб
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Комбинирана салата по желание, но без олио
2. Риба- варена или печена
3. Филийка препечен пълнозърнест хляб
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар


СЪБОТА ден 6
ОБЯД:
1. Плодова салата без ограничения (или резервното ястие)
2. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Салата от маруля или домати без олио
2. Печено пилешко или пуешко месо
3. Един грейпфрут или плод на сезона
4. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар


НЕДЕЛЯ ден 7
ОБЯД:
1. Салата от домати, зеле или моркови
2. Студено пуешко или пилешко месо
3. Грейпфрут или плод на сезона
4. Кафе, чай, безалкохолна напитка без захар

ВЕЧЕРЯ:
1. Салата от маруля, краставици или домати без олио
2. Печено крехко телешко или пилешко месо, без мазнини
3. Кафе, чай или безалкохолна напитка без захар



РЕЗЕРВНО ЯСТИЕ

Разбиваме стотина грама извара с няколко лъжици обезмаслено кисело мляко, докато получим пухкава смес. Подслаждаме сместа с изкуствен подсладител. Нарязваме произволно количество плодове и ги смесваме с изварата. Разбъркваме добре. Поръсваме всичко това с натрошените ядки на 6 ореха.

ЗАБЕЛЕЖКА: Там където няма дадени точни количества на хранителните продукти, консумирате толкова, колкото ви се иска. Това важи най- вече за пилешките гърди, рибата и салатите.
Ако между отделните хранения почувствате глад, изяжте един морков или една краставица. Можете да хапнете и няколко репички или пък стрък целина.
Гореописаната диета се повтаря и през втората седмица. След това обаче трябва да прекъснете и да преминете към обичайния си начин на хранене. След две седмици диетата Скарсдейл може да се повтори.
Разхождайте се всеки ден в продължение на един час. Не замествайте едни ястия с други. Не прибавяйте своеволно други храни и напитки. Само така можете да свалите до 4 килограма за една седмица или общо 8 килограма за две седмици!

Това е! Пожелавам ви от все сърце успех с диетата “Скарсдейл”!



И втори вариант:

ДИЕТА СКАРСДЕЙЛ

Закуска: винаги една и съща – половин плод /сезонен/ или чаша мляко с нес кафе, една препечена филийка черен хляб.



Първи ден :обяд
Тънко нарязано студено месо
/ пилешко или телешко/ два до-
мата , нарязани и обелени.
вечеря: Риба или друг вид морска храна на скара , салата от зеленчуци без ограничение , една препечена филийка чер.хляб и половин грейпфурт.

Втори ден:обяд
Добре изпечен хамбургер , три домата обелени и нарязани, 4 маслини.
Втори ден:вечеря
Плодова салата в неограничено количество и асортимент.

Трети ден:обяд
Варена риба с лимонов сок и половин грейпфурт.
Трети ден:вечеря
Нарязано на тънко телешко или пилешко месо със салата от краставици и обелени домати.

Четвърти ден:обяд
2 пържени яйца , парче обезсолено сирене, обелени домати , една филийка препечен чер.хляб.
Четвърти ден:вечеря
Парче пилешко на скара ,сварен фасул или чушки.

Пети ден:обяд
Филия препечен чер.хляб , обезсолено сирене.
Пети ден:вечеря
1 филия препечен чер. Хляб , риба и салата от зеле и моркови.

Шести ден:обяд
Плодова салата и чай.
Шести ден:вечеря
Парче пиле , домат и грейпфурт.

Седми ден:обяд
Парче пиле и салата от зеле и моркови.
Седми ден:вечеря
Варено или печено телешко ,салата от краставици и домати.

Осми ден:обяд
Смес от тънко нарязани студени меса и два обелени и нарязани домата.
Осми ден:вечеря
Варена риба със зелена салата.

Девети ден:обяд
Парче пилешко месо , два домата , една краставица и 5 маслини.
Девети ден:вечеря
Плодова салата в неограничено количество.


Следващите 10ти ,11ти , 12ти, 13ти, 14ти дни се повтарят като първите пет.

С тази диета се свалят от 4-8 кила в ръмките на тези две седмици!
Прави се две седмици - следващите четири седмици се почива като е желателно тогава да се спазва ръзделно хранене ,за да се задаржът получените резултати , след този период може да се повтори отново.

Общи условия

Активация на акаунт