Аватарнo - пустинна/ Тема 35

  • 22 117
  • 701
  •   1
Отговори
# 465
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Мислех и аз за замъка в Равадиново, но така и не се отбихме толкоз лета. Това лято отбихме, изгубихме време, не можахме да намерим правилния път и се отказахме, че гонехме друга програма. Поне да го бях виждала отблизо, но съм доволна, че се намери някой посетител да го отбележи.

За Балчик - посещавала съм го, супер е и още 1-2 чужбински от показаните. Страхотна игра!

Джой, много готини снимки и замъци, страхотно позираш и ти! Heart Eyes

# 466
  • Мнения: 796
Здравейте, всички дотук са запаметени Peace

Представям ви Скалата "Кашел", крепост датираща от времето на келтите, съхраняваща историята от близо 2 хилядолетия.

Скрит текст:
Скалата „Кашел „/в превод „царска крепост” /  е забележителност в ирландската провинция Мунстер, също известна и като скалата на Свети Патрик. През 5-ти век св. Патрик покръства краля на Мунстер и от тогава крепоста се превръща в седалище на кралете за няколко стотин години напред.  Комплексът представлява един от най-забележителните образци на келтско изкуство и средновековна архитектура в цяла Европа, а руините със своите живописни качества нямат еквивалент. След 12 век Кашел започва да се развива като важен християнски център.
Най-високата сред сградите датира от около 1100 г. и е наречена Кръглата кула- 28-метра височина. Най-красивата от постройките пък е парклисът на Кормак , считан за първата римска църква в Ирландия, а също така и за истинско архитектурно бижу. Там могат да се видят и  най-старите римски стенописи, които през 16 век са били заличени с кал и чак през 1980 г. са реставрирани. По-късно параклисът става част от изградената през 13 век катедрала,
Залата на Викарите, построена през 15 век, представлява  малък музей с експозиции на артефакти.

По време на английската революция - 1647, Кашел е разграбен и опожарен, а жителите които търсят убежище в катедралата са изгорени живи от войници на Оливър Кромуел.

Скалата Кашел е вплетена в редица легенди, всички свързани с власт и господство, смели мъже и велики битки. Според ирландската легенда, дяволът e летял към  дома си (вероятно в Англия), когато в пристъп на гняв той отхапва парче от планината Слийв Блуум и избълва в средата на Типерари, като така създава крепостта.

# 467
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Чудна си, Лока! Щом сме запаметени, да се преобличам аз, че ми прилошава от кръв. Crazy hahaha

# 468
  • Мнения: 14 455
Прекрасна игра с историйки Peace
Лока,моля не се сърди, ама май с друга премяна ще участвам Hug
До час ще съм готова!
Благодаря Hug

# 469
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Ох, Сосче, имам няква връзка с теб. Shocked Честно, и това, че ще се смениш го познах. Laughing

# 470
  • Мнения: 14 455
Ето ме и мен за играта със  Costello в Тоскана.Обастта се намира в Италия-там на всяко хълмче си има замъче.Произвеждат чудесно вино-Наздраве!Слънцето и виното бяха причината да се пременя-по ми подхождат на настроението,особено първата картинка от подписа Embarassed
 За да не е реклама не пиша пълното име.
Добре сте ми дошли в замъчето Hug
Скрит текст:
  Представям Ви един от най-очакваните хотели на 2012. Разположен в живописната Тоскана, Италия, в старинен замък от X век.
Costello======. Подложен на 7 години реставрация, за да се превърне в луксозното място, което е днес. Дизайнерите, работили по възстановяването, са съхранили максимално историческите специфики на приказното място. За да го превърнат в един луксозен паметник на миналото.
41 стаи, оформени в индивидуален стил със средновековни оттенъци. Спортен център и SPA салон, изискан ресторант, семейна пицария и кафе-бар за всички гости.
Любителите на местната история могат да посещават увлекателен кулинарен курс или да опознаят района чрез специализирани екскурзии.
Цените в Costello ======започват от 630 евро на вечер. Богато място за щедри посетители.

# 471
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Сосче, страхотно е това местенце, чак ми се приходи там  Blush

Много интересна игра се получава!

# 472
  • Мнения: 14 455
И на мен ми се приходи-за това Ви поканих Hug
За Равадиново-някой лични впечатления ще пише ли?
За Бран-ми звучи ми като "вран"-врана,пък аз се имам за лебед Shocked ooooh!
Влад Дракул си го представям-едричък мъжага,на Бран определено ще да му е бил тесен.
По-скоро този замък го свързвам с Мария Румънска-като девичи манастир е непристъпен,тесничък,беличък,бъзззз....
Иначе и зиме и лете Трансилванските Карпати са чудесни-да се чуди човек от къде им и  хрумнало на хората да ги свързват с вампири newsm78
Май,не видях италианско замъче-пък там бол и се сетих за филма "Под небето на Тоскана"-баш като за мен е -препоръчвам Ви го! Не намирам линкче,ама може някоя добра душа да даде Embarassed
Наздраве!А и надписчето си смених hahaha

# 473
  • Мнения: 6 031
Много набързо ви прегледах и утре ще чета всички истории...
Не видях Шотландски замък и ето един, който е в моите планове за посещение.  Laughing

Замъкът в Единбург (Edinburgh Castle)

Ето повече информация за замъка:

Скрит текст:
Замъкът в Единбург (Edinburgh Castle) е най-популярният символ на шотландския град. Датиращ още от 11 в. този красив дворец е издигнат върху скалите на Касъл Рок, които се извисяват над шотландската столица. Това място е било идеално с разположението в миналото срещу нападенията на недоброжелатели - като се започне от римско време и се стигне до 18 в.
Над входа на замъка има надпис на латински – „Nemo me impune lacessit“ („Никой не може да ме нападне безнаказано“).
Районът е бил населен още преди новото летоборене, но като владетелска крепост то просъществува в периода 9-12 в. През 9 в. е бил кралска резиденция на Малкъм Кенмор и съпругата му Маргарита. През следващите векове той се използва и като военен форт.
В началото на 11 в. наричали Единбургския дворец „Замъкът на девиците". Легендите разказват как пиктите, които са били предшествениците на шотландците, държали затворени тук благородните девойки, за да не бъдат обезчестени. Три века по-късно най-почитаният шотландски крал Робърт Брюс заповядал да разрушат Единбургския дворец, за да не попадне в ръцете на английските войски. След двайсет години, когато Шотландия се сдобила с независимост, Единбургският замък бил възстановен.
Покрай Единбургския дворец е разположен параклисът „Сейн Маргарет”, който се счита за най-старата покрита постройка на територията на страната. Няко смятат, че той е бил построен по време на царуването на самата Маргарита, но други са на мнение, че е бил издигнат от някои от нейните синове.
За многовековната си история замъкът Единбург е обвит с различни разкази за вещици и драматични събития. В близост до главния вход се намира т.нар. Кладенец на вещиците, където преди повече от 300 г. са били изгорени над 300 вещици.
Пред Главната порта е издигната фигура на крал Робърт и неговия рицар Уилям Уолъс, който доби световна известност с филма „Смело сърце". Кулата на Единбургския замък пък е мястото, където кралица Маргарита се споминала от мъка, когато узнала, че синът и мъжът й са паднали в бой с нормандците в 1093 г. Всеки ден, точно в 13 часа, от едно оръдие в замъка гръмва. Местните жители са свикнали с този стряскащ залп, но за гостите на града това обикновено е стряскащо. Тази традиция съществува още от 1861 г.
В тронната зала на Единбургския дворец се пази шотландското кралско съкровище, което представлява най-старите царски съпоценности на целия Британски остров. За последно красивата изящно изработена корона е ползвана от Чарлз ll през 1651 г.
Хората от Единбург - столицата на Шотландия, винаги знаят кога идва бедствие за страната. Предупреждават ги ударите на барабан и гласът на мъж. Това чудо идва на здрачаване от замъка, построен през XII век край града. Митът гласи, че барабанчикът е без глава. Дали става дума за носеща се през вековете легенда или звукова илюзия, никой не се наема да спори. Но всички все още вярват в глашатая. Замъкът, който е една от гордостите на Единбург, е главно действащо лице в доста исторически конфликти - от войните за независимостта на Шотландия през XIV в. до Якобитското въстание през 1745 г.
Няколко пъти е обсаждан както успешно, така и не толкова. Хора, занимаващи се с поддръжката на зданието, сериозно твърдят, че из лабиринтите на замъка все още броди призракът на беглец, който се заблудил и загинал в подземията. А на гробището в късни нощи виело призрачно куче.
В днешно време, Британската армия се грижи за част от замъка, но основната му функция е по-скоро церемониална. Има и редица музеи. Влизам в един от тях, посветен на военната слава на Шотландия. Има много картини с моменти от битки, оръжия, военни униформи и шотландска гайда, чийто музикален съпровод е бил неизменна част от военните походи на хайлендърите.
В Единбургския замък са изложени символите на шотландския монарх. Короната, скиптърът и мечът, използвани при коронацията на Мария Стюарт през 1543 година, са невероятно красиви и изящно изработени. Залата, в която са изложени е притъмнена и трите символа сякаш блестят в тъмното със собствена светлина.
По външните стени на замъка са наредени множество оръдия, които някога са служели за отбрана.
Едно от тях - One O`Clock Gun, днес е най-голямата атракция на Единбург Касъл. Оръдието изстрелва един снаряд точно в един часа и нула минути следобед всеки ден без неделя, на Великден и Коледа. От 1861 година то служи като времеви сигнал за корабите, плаващи по река Форт, която се влива в Северно море. Звукът се разпространява със скорост 343 метра в секунда. Затова, в миналото е създадена специална карта, показваща колко е реалното време в зависимост от местонахождението при чуването на сигнала. С дърпане на ръчка и следейки хронометър, точно в 13:00:00 часа оръдието проехтява над Единбург, а малък облак дим се разстила във въздуха.

И още малко снимки:
Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

.

# 474
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
О Белла и аз си мислех за замъка в с. Равадиново, и аз съм го виждала отдалеч от магистралата общо взето  Crazy Joy Joy Joy Joy ама с гугал стрийт вил го посетих  Mr. Green hahaha hahaha hahaha

# 475
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Страхотен избор, Мимии Hug. Много интересен замък е Единбургският. Не е най-красивият (моят личен фаворит на Острова е Елайан Донан), но е обвеян в мистика и легенди.

# 476
  • Мнения: 14 455
Ах,ти хитруша! Wink
Самият замък-е смесица от стилове и ми е кич,но комплексчето с градинка,винарна,селски двор и езерче не са за изхвърляне.А,има и черква-не беше завършена по мое време hahaha
Джойче,много си падам по мистики и легенди,а по твоя край замъци бол и то какви! Hug
А,надянала си и сладура Embarassed
Нещо,испанските замъчета май не са отразени все още newsm78

# 477
  • Мнения: 6 031
Страхотен избор, Мимии Hug. Много интересен замък е Единбургският. Не е най-красивият (моят личен фаворит на Острова е Елайан Донан), но е обвеян в мистика и легенди.
Благодаря!
Разгледах го и твоят фаворит, но ми се вижда далечко за да включа в следващият план...
Ето една снимчица, на която се чудя какво е това?  newsm78
Скрит текст:

# 478
  • Мнения: 9 253
 Laughing
Мимии,това е  Ентърпрайз

# 479
  • Мнения: 6 031

За какво се използва? За реклама, за привличане на клиенти или...

Последна редакция: пн, 12 авг 2013, 20:10 от Мимии

Общи условия

Активация на акаунт