Есен

  • 13 797
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 857
Промяната на сезоните винаги носи очарованието на нещо, което очакваш. Не знам какво е да се живее без сезони /логично/ и ранната есен е приятна. Но намаляването на деня и застудяването подтискат и не ми харесва особено.

# 16
  • София
  • Мнения: 221
Мразя есента. Толкова далече от нея е идващото лято, преди това, падащи листа, облаци, дъжд, къс ден, е то няма ни една причина заради , която да я обичам...

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 509
И аз я мразя. С всичката й красота! Вещае идването на зимата, която пък съвсем истински ненавиждам!
Мокро, тъмно, меланхолично и депресивно на моменти- това е есента за мен.

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 263
Есента е разкошна. Обичам мъглите, есенния дъжд и почернелите от него голи дървета. А топлите дрехи все едно ме прегръщат. Есенче съм, октомврийче, ко да прая Grinning

И аз съм родена през есента, не знам дали заради това, но я обожавам, любим сезон, най-красивият - цветен, комфортен, отпускащ...
Независимо дали вали или е циганско лято, чувствам се просто уютно  Simple Smile

 thumbsup

# 19
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Есенен човек съм, нищо, че съм родена през пролетта. Обичам да пътувам през есента, цветовете, дъжда, усещането за тъга и мимолетност на живота, което, обаче, носи и увереност, че нищо не умира съвсем. Годината за мен започва през есента.

# 20
  • Мнения: 8 840
Не обичам есента, свързвам я с край. На нещо. Любим сезон ми е лятото, също късната пролет. Не обичам да се мръква рано.

# 21
  • Мнения: X
Обожавам пролетта и есента, нито горещини, нито студове ми понасят . Зимно януарско бебе съм .

# 22
  • Мнения: 2 898
Всички сезони са прекрасни, но моят е есента. Обожавам я. Обичам спокойствието, което носи. Обичам дъжда от падащи листа, шума когато вървиш по тях. Есента е магия от цветове. Да, усеща се и тъга, но така е винаги, когато нещо си отива.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2013, 16:53 от Дъждовно време

# 23
  • Мнения: 10 874
Обожавам есента и откакто се помня, това ми е любимият сезон.  newsm76 (родена съм през зимата, но тя ми е на второ място в класацията). Свързвам есента само с красота и приятни емоции. Обожавам хладното време и дъжда, да можеше цяла година да е есен ехееее... Лятото ми е най-омразният сезон ( Embarassed ) и идването на есента ме кара да се радвам, че най-накрая лятото си е отишло. Като бях малка свирех на пиано и не знам случайност ли е, но дори любимата ми песен се казваше "Есен". Laughing Та така. Обожавам я и винаги ще ми е любимият сезон. Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 170
Обичам есента само, ако е дълга и топла, а не мрачна и дъждовна.
Като цяло моят сезон е лятото, изобщо не обичам зимата, макар и тя да има своето очарование - топъл, уютен дом, червено винце, навън вали сняг на парцали, наближава Коледа...да, ама да я гледаш тази зима само през прозореца.... лятото, лятото ми е най любимо....

# 25
  • Мнения: 3
Не ми е любим сезон-мрачна,дъждовна и кална е понякога есеннта!!

# 26
  • Мнения: 259
Не обичам есента- подтискаща ми е, знам,че идва зима, а аз не обичам студа. А ако е мрачна и дъждовна, ми навява някакви мрачни мисли,дори и без конкретна причина. Обичам пролетта и особено лятото. Тогава ми се отпуска душата.

# 27
  • Мнения: 2 448
Изобщо не обичам есента, свързвам я с край, не с начало. Обичам пролетта и лятото.
Снощи още в първите часове на септември и ми стана студено.  Laughing
Обикновено ми е едно отпуснато и меланхолично в хубавите есенни дни, а в дъждовните и мрачните, направо се депресирам. Късната есен пък за мен е по неприятна и от зимата. Студ, влага, мирис на мъгла брррр...

# 28
  • Мнения: 574
И аз я обичам много. Свързвам я с новото начало, заради училището, тръпката преди старта, емоциите от срещата с пряители след дългото лято/ което сега ми се струва, че минава като щракане с пръсти Shocked/
Природата есенно време е най-красива. Пазарите отрупани с плодове Heart Eyes Всички цветове са по-ярки някак си есенно време.
С две думи - обичам я Heart Eyes Началото настъпва тогава, когато усетя, че на всяко излизане започвам да си мъкна връхна дешка. През септември.
Някаква странна смесица от меланхолия и трепетно очакване за нещо ново е есента. По друг начин не мога да опиша.
Описа точно и моите емоции за есента, даже оня ден ги обяснявах на мъжа ми, съвсем същите  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 410
"Есен, есен...умиращ сезон".
Не е моят сезон, определено. Само това, че започва да се стъмва по-рано, е достатъчно тъжно.

+1

Мразя есента и зимата. Обичам лятото, обичам да ми е жега

Общи условия

Активация на акаунт