Есен

  • 13 809
  • 172
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 002
Есента я харесвам, защото след нея идва зимата, която ми е най-любимият сезон от всички Simple Smile

# 31
  • Мнения: 18 671
Онзи ден намерих първия кестен и ми стана много мъчно. Обожавам лятото, а товя лято с истинските топли дни започна края на юли (юли имаше сутрини с 12-13 градуса) и като гледам края на август си отиде безвъзвратно. Еми, не беше честно пък - 1 месец лято на 5-6 месеца зима. В София веднъж не чукна термометъра 40 градуса това лято и веднъж не чух някой да ме предупреди за опасните жеги, а толкова ги обичам.

Добре че обожавам Коледа, та до декември има нещо, което да ме крепи. След това за мен настъпва истинска депресия, при все че съм зимно бебе.

# 32
  • Мнения: 2 199
Аз като пролетно най-мразя пролетта, само като си помисля, Че след нея идва лятото и ми прилошава. Това пот, мирис на скари, крякане на деца, стара съм, лято ама за месец.

# 33
  • Мнения: 2 898
Онзи ден намерих първия кестен и ми стана много мъчно.....................

Добре че обожавам Коледа, та до декември има нещо, което да ме крепи. След това за мен настъпва истинска депресия, при все че съм зимно бебе.

Винаги си събирам кестени  Grinning

И с мен е така - до Коледа някакво хубаво очакване. После - мъка до пролетта.....

# 34
  • София
  • Мнения: 9 891
Обичам есента- пъстра, златна...Обаче не обичам да ми е жега есенно време, както беше миналата година. То не бе циганско лято, не бе чудо. Искам да има приятни топли дни, но на 7 октомври да празнуваме рожденния ден на детето по потници и боси....идва ми в повечко, особенно ако лятото е било горещо.
Забелязала съм, че точно края на август, началото на септември самото ми тяло някакси изисква идването на есенните дни, не мога да го обясня, може би е точно да се каже- биологичен часовник.

# 35
  • Мнения: 45
Никак не обичам есента, защото още по-малко обичам зимата, а тя и е предвестник.
Не мога да повярвам как се изтърколи лятото,аз не можах и на плаж да се насладя като хората. Confused
Дано се задържат още слънчеви и топли дни по-дълго, че тепърва близки пристигат за море и плаж. newsm78

# 36
  • Мнения: 3 371
уф, сезонът на тиквите, дъждовете, топлите супи и камините Stop

родена съм през октомври, харесвам палитрата цветове на есента, но нея не понасям. чувствам се облечена в тъга и меланхолия.

искам 40 градуса жега и никакви дъждове.

# 37
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
Обичам есента само, ако е дълга и топла, а не мрачна и дъждовна.
Като цяло моят сезон е лятото, изобщо не обичам зимата, макар и тя да има своето очарование - топъл, уютен дом, червено винце, навън вали сняг на парцали, наближава Коледа...да, ама да я гледаш тази зима само през прозореца.... лятото, лятото ми е най любимо....

И аз така.  Peace
Обичам само ранната есен, когато лятото още не си е отишло. Може и да е започнало да си стяга багажа, но още е тук и сякаш се чуди дали да не остане още малко. Оголеят ли дърветата обаче ми се ще да заспя зимен сън до пролетта.
Замирише ли и на печени чушки от терасите, значи есента е дошла. Винаги с този мирис я свързвам - на печени чушки.

# 38
  • Мнения: 82
Обичам есента и се радвам, че лятото свършва.Не обичам да ми е горещо и мразя лятото.Обичам мрачно време,есенен дъжд и хладно време  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 416
Влага, пропиваща влага, чак до костите, студ, мъгли, дъждове, кал, студен вятър, миризма на печки, оголени дървета, навяващи тъга, усещане за край и така далечните пролет и лято, усещане за безнадеждност, апатия, депресия, постоянна сънливост..... пускане на печки, съответно по-високи сметки за ток - много неприятен сезон, това за мен е есента. А зимата пък е стократно по-ужасна, за нея пък не ми се говори, че и без друго всеки ден с ужас се сещам как все повече приближава. Не стига, че това лято беше едно от най-гадните и всичко на всичко да е имало общо месец истинско горещо лято, ами и вече е септември....
Има и хубави дни през есента, такива с последни слънчеви лъчи, да се наслаждаваш на есенните багри, приятно време за разходка някъде сред паднали листа със специфичната си миризма, да пиеш кафе, загърнат в топла плетена жилетка, но като цяло чувството на тъга, което ми носи този сезон, не ме напуска дори през приятните есенни дни.
Лятото - само него обичам!

# 40
  • Мнения: 322
И аз съм октомврийско бебе, но никак не обичам есента, още по-малко зимата. И рождения си ден не харесвам - за мен бележи началото на лошата половина от годината.  Laughing Мисълта за предстоящите студове, кратки мрачни дни, кал и оголели клони ме депресира.  Crossing Arms
 

# 41
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Обожавам есента!!!
Няма нищо по-красиво от есенната природа! Heart Eyes Септември и октомври са любимите ми месеци!
Ниското, топло есенно слънце, красивите багри на дърветата, шума на листата под краката ми... обожавам ги!
И есенните празници обичам, първия учебен ден винаги ми е носил специлани емоции.  Heart Eyes
Тази сутрин, когато отгърнах още един лист от настолния календар, наред беше прекрасна есенна картина от Ковачевица! Разкошна! Цял месец виртуално ще съм там!

# 42
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Обожавам есента! За мен настъпва в деня на рождения ми ден, който е след два дни  Mr. Green . Обичам циганското лято,  студените сутрини и вечери, листопада, жълто-червените листа по дърветата, Хелоуин, тиквите, крушите, кестените, рождения ден на сестра ми, рождения ден на баща ми, многото български, есенни празници, очакването на Коледа...

# 43
  • Мнения: 4 785
Само да е топла есен, я обожавам. Сутрешните мъгли, хубавите й цветове, вече не ми е топло през нощта и се гушкам в мъжа ми, обожавам тиква във всякакви разновидности. Обичам да се припичам на последните топли лъчи, с чаша горещ шоколад...

И тази есен ми вещае ново начало  Praynig

После и зимата до Нова година я обичам, най-вече заради Коледа - аз съм родена в началото на декември и от тогава става коледно  Laughing После не харесвам януари-февруари. И вече с последния ден на март и с РД на мъжа ми, започва пролетта... за 2 месеца няма да правя драми  Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 211
Обожавам я!  Heart Eyes
Обичам есенни дрехи, шалове, шлиферчета, дънки, големи обици, есенните обувки ги обичам много.
Обичам точно тези цветове, които предлага есента. Обичам уюта, който витае дори и на най-широкото поле. Обичам чай, разходки из шарената планина, обичам червено вино и задушевните вечери. Обичам плодовете и зеленчуците, усещанията с мама и баба докато правим зимнина на двора. Печените чушки, тиквите, доматения сок... Тиквеник, лучник, щрудел.
Обичам я доста повече от пролетта дори.
Лятото не обичам особено, винаги е свързано със "задължителната" почивка, която ако не се състои, усещаш, че нещо ти липсва и се чувстваш зле заради това. Също така лятото е едно такова освободено от задръжки, пълно с позьорщина и лигавщини (това заради ФБ), което не ми допада.
Есента е по-искрена, по-жива. Отрезвяваща.
Зимата също обичам много.
Пожелавам ви приятна, топла, уютна есен, пълна с нови положителни емоции! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт