БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-29

  • 20 021
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • на земята
  • Мнения: 4 094
лаленце,даже и със свинското бих поизчакала още на вашата възраст  Wink
Оооо нито агнешко,нито свинско ще дам скоро  Peaceслед млечните ще дам рибката ..)))

# 16
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Значи, за 9 месец да въвеждам домат и карфиол (че още не съм, не знам и кога тр де) и после да въртя въведените до 10м, когато ще предложа риба. Ами жълтъка?
Моята дама никога не е опитвала пюре, камоли купешко Sick.
Карфиол така и не прояде.
Опитвах да го предлагам  сварен с картоф,но усещаше веднага вкуса.
Броколи и грах ѝ харесваха обаче  Simple Smile
Домати- след годинката /по принцип ги дават между 12 и 18 мес./
Жълтъка-дадох в 8м.От твърдо сварено яйце отделяш
¼ жълтък през ден – това е денят, в който не си давала  месо. Жълтъкът се стрива и се слага в зеленчуковото пюре (най -добре на обяд). През втората седмица постепенно увеличаваш количеството жълтък – до ½ жълтък (по същата схема).

За млечните каши-Относно кърмените бебета, някои експерти по храненето препоръчват да се прескочат кашите (въглехидратите) като първа храна, тъй като кърмата е богата на въглехидрати, а да се насочат към месото или друга храна - протеинов източник.
Тук не мога много да помогна тъй като не съм кърмила дълго...
От моя опит -това  Hug

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 22:59 от devi4ca

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Благодаря на всички, включили се по моя въпрос   bouquet Hug

Мон, от вторият месец на сина ми бяхме в подобно положение. ...
И още - момичета, мит е, че се пълнее повече от кашите, моля ви! Кашата /оризовата/ се дава като първа храна, защото е най-щадяша бебешкото недоразвито коремче

Mного ти благодаря   bouquet
И аз смятам да я кърмя и да захранвам в края на 5-ти или 6мес, зависи как ще сме тогава.
А що се касае до кашите, аз знам същото, но повечето педиатри твърдят, че ако детето не качва е по-добре да се захрани с каши, а ако качва твърде много е по-добре кашите да се пропуснат, та затова го споменах и вече съвсем бях почнала да се обърквам права ли съм да твърдя друго или не...

Днес
Скрит текст:
водих малката на консултация, пораснала е с 4см и е качила 1кг - всичко това само от 1-2-3 /всеки път различно/ хранения през нощта и малко кърма, която поема ако успея да я издебна сънена през деня  Crazy Crazy Crazy Така че се успокоих, че въпреки тормоза, който ми упражнява, всичко е наред иначе.

Така че засега смятам да изчакам още и да почна с тиква около 6-ти мес. Като дойде време, ще ви досаждам пак с още въпроси за захранването  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 81
Мон, днешното ви теглене доказва,че детето си знае най- добре колко и кога да яде. Много хубаво че е станало така, за да не се притесняваш.
 Hug

Ще ми кажете ли как правите попарата?

# 19
  • Мнения: 32
Момичета, започнах захранването на бебо преди 4 дни сутрин с оризова каша (1 ден-1л, 2 ден-2л) и т.н.  и съм приготвила след нея каша от просо. Въпросът ми е какво количество долу-горе трябва да изяжда от оризовата, за да премина към просото и въобще какъв е принципа - кога да давам оризовата каша, когато започна с другата каша пак по схема 1, 2 и т.н лъжички? Благодаря!

Последна редакция: вт, 10 сеп 2013, 09:26 от PoliDo

# 20
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ще ми кажете ли как правите попарата?
2,3 сухара/според големината/;четвърт обезсолено сирене/колкото кибритена кутийка/;1к.л.краве масло.
Заливаш с вряла вода до попиване на сместа/да не твърде много,на око/;похлупваш около минута.

# 21
  • Мнения: 747
Тъкмо въведох сиренето и имам въпрос : Как съхранявате сиренето? В началото го сложих в саламура, която направих, както баба ми ме е учила, но стана ужасно солено и много трудно го обезсолявах. Изхвърлих саламурата и на нейно място сложих чиста вода. Ама нещо пак не ми харесва работата. Кутийката с течностите и сиренето си стои в хладилник
Другия ми въпрос е Колко често предлагате сирене? Тъй като аз не давам попари, а сутришна закуска е кърма и после плод реших да давам сиренето в кашата привечер. Да, ок, ама въпросната каша я правя 50:50 кърма и вода и като сложа това ти сирене няма ли да стане  Sick Дайте идеи какво да го правя сиренето. Педката настоява за него, че фонтанелата е големичка. Не знам каква връзка има със сиренето това, в кърмата предполагам пак има калций  newsm78, днес видях, че и във водата има към 9 и нещо единици.

# 22
  • Мнения: 81
и мен ме интересува за сиренето, също и каква марка давате, както и каква марка сухари?

# 23
  • Мнения: X
Ето ви еди линк за сиренето
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309944
Аз също не бих давала попара. Майка ми каза че навремето ми е давала сухари, мляко и сирене, а не попара.
За сухари ми препоръчаха
http://www.fargomarketing.com/index.php?page=shop.product_detail … mid=7&lang=bg

# 24
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
stefi_sv ,каква саламура за бебе  Rolling Eyes
Чиста водичка само...
Аз купувам Ралица или Домлян.Първото се предлага и в кутиии и в тях си обезсолявам сиренето.

mamam1,има различни марки:Пападополус;Хип;ЧичиБебе.
Био сухари на Органикс;Холле/със спелта/

# 25
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Сиренето в кутия с вода, да. Друг вариант не виждам какъв би могъл да се измисли.
С чиста вода имам предвид.

# 26
  • на земята
  • Мнения: 4 094
За сиренето преварявам вода,чакам да изстине и заливам сиренето,обезсолява се едно денонощие и давам така,марката е Тертер,след като се сложи във вода ако сиренето омекне или се кашне значи не е читаво  Peace Някои го оставят даже и повече да се обезсолява,според мен няма смисъл..)))

# 27
  • Мнения: 385
Здравейте!
Въвела съм зеленчуково пюре и сега искам да въведа оризова каша.Въпросите ми са:
1.Пак ли започвам с лъжичка-две каша?
2.На мястото на зел.пюре ли да дам кашата,със него лъжичка-две и после пюре или на пример за закуска кашата,а на обяд от вече въведените зеленчукови пюрета?
3.Когато детето достигне пълната порция каша,давате ли и АМ или кърма след това?(нали кашата се прави с млякото,което детето яде обикновено).
Не съм заместила хранене,винаги след пюрето,кърмя.
Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: X
Здравейте!
Въвела съм зеленчуково пюре и сега искам да въведа оризова каша.Въпросите ми са:
1.Пак ли започвам с лъжичка-две каша?
2.На мястото на зел.пюре ли да дам кашата,със него лъжичка-две и после пюре или на пример за закуска кашата,а на обяд от вече въведените зеленчукови пюрета?
3.Когато детето достигне пълната порция каша,давате ли и АМ или кърма след това?(нали кашата се прави с млякото,което детето яде обикновено).
Не съм заместила хранене,винаги след пюрето,кърмя.
Благодаря предварително!
Кашата се дава или в 10 или в 18 по преценка. Въвежда се като зеленчуковото пюре и е отделно от него хранене.  След каша и след зеленчуково пюре предлагам мляко ако иска пие ако не иска не

# 29
  • Мнения: 27 524
1.Пак ли започвам с лъжичка-две каша?
2.На мястото на зел.пюре ли да дам кашата,със него лъжичка-две и после пюре или на пример за закуска кашата,а на обяд от вече въведените зеленчукови пюрета?
3.Когато детето достигне пълната порция каша,давате ли и АМ или кърма след това?(нали кашата се прави с млякото,което детето яде обикновено).

1. Да  Simple Smile Може да я предложиш самостоятелно, а може за начало просто да я добавиш към зеленчуковото пюре.
2. Всяка нова храна се въвежда до обяд.  Иначе след това кашата е подходяща по всяко време - става сутрин за закуска (не на място на сутрешното мляко), става и за следобяд. За начало най-добре се приема за яденето около 17ч.  Simple Smile
3. Не, кашата е млечно ядене - т.е. ако купуваш безмлечна, то тя се приготвя с кърма или с АМ, а ако даваш млечна - е тя, пак си е млечна  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт