БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-29

  • 20 023
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 385
Малиш,Блонди много благодаря!   bouquet

# 31
  • Мнения: 78
Здравейте,

Дъщеря ми е на 6м и 2 седмици. Изключително кърмена до 6 месеца (дори вода не пиеше - давах, но не искаше). Много добре си расте и наддава, утре сме на лекар, но на 5 месеца беше 68см и 7800.

Когато навърши 6месеца на следващия ден сварих сладки смолянски картофи и ги предложих разредени с доста кърма... Резултатът беше искрено отвращение у бебето. След това я оставих по американския метод - тя да си хване картоф сварен, дори непасиран и да си го сложи в устата - направи го, но веднага направи погнусена физиономия и пусна картофите... След 3-4 дни пробвах с морков, още се борим с моркова - не иска, бута лъжици, чинийки и всичко. Плаче и се сърди много. Въпреки това все пак моркова не й е любим, но си личи че не е отвратена и аз тъпча с морков... ДАже като не иска - ръгам една лъжица морков и запушвам с цицата и тя, защото е гладна, й се налага да глътне моркова, за да суче...  ooooh! ooooh! ooooh!

Сега съм решила да пробвам с купешки пюрета. Ще взема моркова на Гербер, картоф и морков на ХИП и тиква на ХИП. Може пък моите пюрета да са  Sick

Давала съм й да смуче плод - ябълка, круша, банан, че дори и праскова (не трябвало но аз не знаех и го дадох първо! - както и да е реакция нямахме слава богу). Смуче ги плодчетата, не се противи, но бързо й омръзва.

Затова си мисля, че проблемът е веднъж във вкуса - че не е сладко зеленчуковото пюре (кърмата нали е доста сладка), и освен това в гълтането на нещо различно от сок - смукането не й е проблем явно...

Съжалявам за дългия пост, но исках да представя прогреса ни дотук, за да ми дадете адекватен за моята ситуация съвет - ето преминавам към въпросите:

1. Има ли някакви техники, трикове и т.н. за захранване на изключително кърмени бебета, които да ме посъветвате да ползвам?
2. Купешките пюрета разреждате ли ги с кърма или вода при първо приемане или да се пробвам директно?
3. Един може би идиотски въпрос - когато говорим за лъжички (нали първо даваме 1 лъжичка, после 2 ... и т.н.) за нейната лъжичка ли говорим - http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/hranene-i-karmene/ave … ci-truman-2-broja, за кафяна лъжичка ли говорим или за супена  Joy

Благодаря предварително за отговорите!

Последна редакция: ср, 11 сеп 2013, 15:11 от Leda

# 32
  • Мнения: X
[quote author=Leda link=topic=737419.msg26118875#msg26118875 date

1. Има ли някакви техники, трикове и т.н. за захранване на изключително кърмени бебета, които да ме посъветвате да ползвам?
2. Купешките пюрета разреждате ли ги с кърма или вода при първо приемане или да се пробвам директно?
3. Един може би идиотски въпрос - когато говорим за лъжички (нали първо даваме 1 лъжичка, после 2 ... и т.н.) за нейната лъжичка ли говорим - http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/hranene-i-karmene/ave … ci-truman-2-broja, за кафяна лъжичка ли говорим или за супена  Joy

Благодаря предварително за отговорите!
[/quote]

1. Няма техники, трикове и т.н. Предлагаш, ако иска яде, ако не не. Стигнах до тоя извод след като се бях притеснила, че не яде каша.
2. И купешки и домашни зеленчукови пюрета разреждам с мляко
3. Аз лично съм броила нейните лъжички, въпреки че май се имат в предвид чаени. Не съм много убедена, ама....

# 33
  • Мнения: 78
Малиш, привет и в тази тема! Можех май да си задам въпроса и в темата за февруарските бебоци Simple Smile

Не можах да намеря пюре на Гербер от морков в БИЛА, но взех на ХИП - утре ще я пробвам да видим кон боб яде ли Simple SmileSimple SmileSimple Smile

И като няма трикове, нека моя трик със запушването на устата с гърда да е първия такъв за изключително кърмени бебета, които не признават нищо освен цица... въпреки че е по-скоро забавен, онзи ден по този начин изядохме поне 6-7 лъжички...  hahaha

# 34
  • Мнения: 81
Leda, според мен не й причинявай това със запушването на устата... Знам,че се притесняваш, но представи си да намрази храната по този начин? Тогава какво??
Моят съвет първо е да пробваш да й дадеш пюрето не когато е гладна, а след като я нахраниш, или ако смяташ че няма да се изкриви може и да направиш пауза , в която да предложиш.Второ, пробвай с друго. И моята отказва домашен картоф, дори когато го смесвам с какво ли не. Пробвай тиква, много е вероятно нея да хареса. Морковът на хип е вкусен.
И имай предвид, че нещо, което е отказала сега, след време се предлага пак и тогава си има голяма вероятност да го приеме.
Успех и сподели как вървят нещата  Wink

# 35
  • Мнения: 747
Леда, не я заставяй по този начин да яде пюрето  Naughty Моя шушонче не отказва вид храна, а количество. Като стигнем 100 грама и това е! Но си наддава чудесно, така че не си го слагам въобще.
Идеята за тиквата и на мен ми допада. Тъкмо сега им е сезона и това може да е следващото нещо, което ще въведеш. Та, ето един трик от мен. Свари тиквата на парченца на пара, сложи я в чиния от вашите, измий си ръцете, вземи щерката и уж нещо правиш като най-демонстративно изядеш едно парче пред нея, след което подай парче и на нея. Да, с ръце, да не вижда лъжици. Е, няма как да не и е интересно какво слага мама в устата  Laughing и тя ще иска да види. Пък от тиквата няма начин да се задави.
Друг трик - щом казваш, че смучи плодове, ами давай зеленчуците в мрежичката, да са добре омекнали.
Също може да предлагаш на често малки порции храна.
или както те посъветваха половин час след кърмене. Експериментирай и виж реакциите и, както и желанията и. Ще прояде рано или късно, не го мисли толкова  Hug

# 36
  • Мнения: 1 661
Имам абсолютно същия проблем като на Леда  ooooh!
Надявам се скоро да свикне с храната.
Интересни трикове сте предложили. Grinning

# 37
  • Мнения: 27 524
1. Има ли някакви техники, трикове и т.н. за захранване на изключително кърмени бебета, които да ме посъветвате да ползвам?
2. Купешките пюрета разреждате ли ги с кърма или вода при първо приемане или да се пробвам директно?
3. Един може би идиотски въпрос - когато говорим за лъжички (нали първо даваме 1 лъжичка, после 2 ... и т.н.) за нейната лъжичка ли говорим, за кафяна лъжичка ли говорим или за супена  Joy

1. Да - търпение  Simple Smile В началото храна е само за опитване, за запознаване с вкуса, за захранване. Лъжичка днес, две утре и така. Не е за наяждане и така общо взето до годинката  Wink Засипала си я с вкусове - плодове, зеленчуци - недей. Малкото бебе няма нужда от разнообразие и ефектът е обратен.
Изключително кърмените бебета са по-малко склонни да залапат всичко с охота на мига. Не настоявай и не бързай. Кърмата е най-важна на този етап, просто бъди търпелива и не искай да хапва по много. Консистенцията я дразни, вкуса е непознат, нормално е. Може да не е готова. Бих оставила детето само на кърма седмиц аи после пак ще опитам. С оризова каша с кърма например.

2. Не, но можеш да разредиш с кърма спокойно.

3. Говорим за малка лъжичка, но не издребняваме за точния размер  Grinning

Успех  Simple Smile

П.С. Това със запушването на устата няма да го коментирам, просто не го прави повече, ужасно е!  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 96
Здравейте:) Предстой ми захранване на дъщеря ми, тя е само на АМ и мисля да започна на 4м и половина. Сумати неща изчетох из интернет, и двете педиатърки при които я водя попитах и общо взето май само се обърках от всичката получена информация, защото знаете,че има най-различни начини и варианти на захранване. Аз съм решила да започна с пащърнак и това което искам да попитам е:
1. След като въведа пюрето като започна с 1-2 лъжички и увеличавам всеки ден с по 1 отгоре до какво максимално количество трябва да достигна и съответно трябва ли с увеличаване дозата на пюрето да намаля количеството АМ за съответното хранене?
2. Тъй като чета из форумите, че не било добре да има безмлечно хранене, ако разреждам пюрето с АМ в каква пропорция да бъде?
Благодаря   bouquet

# 39
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте:) Предстой ми захранване на дъщеря ми, тя е само на АМ и мисля да започна на 4м и половина. Сумати неща изчетох из интернет, и двете педиатърки при които я водя попитах и общо взето май само се обърках от всичката получена информация, защото знаете,че има най-различни начини и варианти на захранване. Аз съм решила да започна с пащърнак и това което искам да попитам е:
1. След като въведа пюрето като започна с 1-2 лъжички и увеличавам всеки ден с по 1 отгоре до какво максимално количество трябва да достигна и съответно трябва ли с увеличаване дозата на пюрето да намаля количеството АМ за съответното хранене?
2. Тъй като чета из форумите, че не било добре да има безмлечно хранене, ако разреждам пюрето с АМ в каква пропорция да бъде?
Благодаря   bouquet
Аз пък мисля,че е рано на 4,5 месеца да захранваш... Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 96
Аз не мисля, че е рано, всеки сам решава как да постъпи със захранването на детето си, а освен това въпросите ми бяха други  Wink

# 41
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз не мисля, че е рано, всеки сам решава как да постъпи със захранването на детето си, а освен това въпросите ми бяха други  Wink
Разбира се ,всеки сам решава.Споделих мое мнение.

# 42
  • Мнения: X
Здравейте:) Предстой ми захранване на дъщеря ми, тя е само на АМ и мисля да започна на 4м и половина. Сумати неща изчетох из интернет, и двете педиатърки при които я водя попитах и общо взето май само се обърках от всичката получена информация, защото знаете,че има най-различни начини и варианти на захранване. Аз съм решила да започна с пащърнак и това което искам да попитам е:
1. След като въведа пюрето като започна с 1-2 лъжички и увеличавам всеки ден с по 1 отгоре до какво максимално количество трябва да достигна и съответно трябва ли с увеличаване дозата на пюрето да намаля количеството АМ за съответното хранене?
2. Тъй като чета из форумите, че не било добре да има безмлечно хранене, ако разреждам пюрето с АМ в каква пропорция да бъде?
Благодаря   bouquet
Аз захраних на пет навършени месеца, но обстоятелствата при мен гоналожиха. Не съжалявам.
Аз първоначално вземах малките от 125 гр. на хип. В последствие като започна да ги изяжда започнах да вземам големите.
Зеленчуковите пюрета, който са по гъсти и кашата разреждам с АМ. Месните пюрета не ги разреждам, надявам се да има достатъчно белтък в тях. Факт е, че нашето дете огладнява по бързоот зеленчуково пюре.

# 43
  • Мнения: 4 292
Темата май се казваше Бързи въпроси и отговори, а те едни фермани станаха!

lavyana_p до сега не съм си позволявала аз да давам съвет както Ралица/Малиш постоянно на всеки, за всичко, но тук може и да съм ти полезна.

Захраних на почти 5 м с оризова безмлечна каша, една, две лъжички и после увеличавах докато иска, така си играхме около 10 дни и минахме 5 м. От там обратно на разбиранията дадох плодове през два-три дни добавях нов, не гоних количества, после зеленчуците пак така, нямаше проблем прояде ги.

# 44
  • Мнения: 1 497
slavyana_p, аз разреждах пюрето с АМ (и още така правя), достигнатото количество зависи от детето. Някой деца изяждат повече. Винаги след пюрето предлагам шишето с АМ (освен ако не давам месно пюре)  Peace

Общи условия

Активация на акаунт