Да се смея ли...да плача ли?!

  • 41 497
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 52
Радвам се, че така бързо и добре са се развили нещата, елеа!

Въпреки че живеем в страната на абсурдите понякога институциите действат и си вършат работата, особено, когато става дума за такива брутални случаи като вашия.

Бъди спокойна, бабата няма шанс. Пък и знаеш ли, може да й мине меракът на бърза ръка  Wink

# 46
  • Мнения: 403
Радвам се, че така бързо и добре са се развили нещата, елеа!

Въпреки че живеем в страната на абсурдите понякога институциите действат и си вършат работата, особено, когато става дума за такива брутални случаи като вашия.

Бъди спокойна, бабата няма шанс. Пък и знаеш ли, може да й мине меракът на бърза ръка  Wink

Ами да... тя бързо се деинтересира. Има интерес към нещо...след време - месец, два, три - губи интерес. Насочва се към друго ... и така. Не губи интерес само към парите Embarassed С това съм живяла цял живот и съм свикнала.
Вчера, моята приятелка /за която писах по-горе/, като мой адвокат се обади на нейните адвокати /в нотариалната покана тя посочва тях, като лица за контакт/ и се оказва, че всъщност тя им е "спестила" голяма част от фактите. Били са изненадани от новите факти и притеснени от мойте жалби ... и с половин уста са се съгласили, че чисто законово и чисто човешки аз съм в правото си.  Но по техните думи, бабата е твърдо решена да води дела  Simple Smile Два часа след разговора, едната от нейните адвокати се обадила на моята адвоката за извън съдебно споразомение?!  Joy Пълен абсурд...пълно фиаско !!! Това просто няма как да се случи. До някъде се надявам да заведе дело срещу мен... тогава вече ще мога да искам психиатрична експертиза, ако това не се случи по време на делото след ограничителната заповед. Но защо трябва да е така - това ми е болката ?!

# 47
  • Мнения: 52
Но защо трябва да е така - това ми е болката ?!


 Tired Няма логичен отговор на тоя въпрос  Hug

# 48
  • Мнения: 403
Но защо трябва да е така - това ми е болката ?!


 Tired Няма логичен отговор на тоя въпрос  Hug

Има baba_tina,  http://medisato.com/bg/%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F-c%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8/  

И то е единственото.  Sad

Последна редакция: ср, 09 окт 2013, 11:22 от elea33

# 49
  • Мнения: 52
Много, много съжалявам  Tired 

# 50
  • Мнения: 403
Много, много съжалявам  Tired 

Аз също. Но...такъв е живота  така било писано. И аз като всяка нормална мама имам нужда от помощ. И на мен ми се иска моята майка да е до мен... и на мен ми се иска да мога да оставя детето си на някой - за 1 час... да изипя едно кафе с пирятелка, без малката да ми скача на главата в опит да ми привлече вниманието. Но факт - няма нищо нормално в ситуацията. Цял живот майка ми избираше между мен и сестра ми?! Ако беше в що годе добри отношения с мен - не искаше да вижда сестра ми. И обратното - сега подържа някаква връзка с нея и не иска да вижда мен. И което е по-лошото тя съсипа отношенията между мен и сестра ми. Когато беше в контакт с мен ми поставяше условия и ултиматоми : "Ако помогнеш на сестра си за това, аз няма да те погледна повече?!", "Ако се обадиш на еди кой си - повече не ме интересуваш?!". Бях на 5, когато те се разведога с баща ми. не помня много от тези периоди, но много добре помня, че тя не ми разрешаваше да ходя при баща ми и да говоря с него защото : "Той я бил тормозил?!" . Този човек - лека му пръст, вече е покойник, никога не се оплака от нея нито на съд, нито в полицията, че тя н му дава достъп до децата. Просто прие фактите и спря да се занимава с нея. Понякога се криех и ходех при него. А тя, ако разбереше леле... какъв психически тормоз ми е налагала - не е истина - неблагодарна съм била, съсипала съм и живота, как така ще ходя при него...той я тормозел и биел, а аз ще ходя при него...  Не е  истина... така ми е минало детството. Няма да допусна и грам от това даще да се доближи до моето дете... Корете ме ... упреквайте ме ... но няма да го допусна !!!

# 51
  • Мнения: 52
Никой няма никакво право да те кори и да те упреква  Hug само ти си знаеш какво си преживяла и сега като майка- какво е най-доброто за твоето дете.  Хич не обръщай внимание на 'ама тя му е баба, ама тя има право' . Ми не е така. Като дете не си имала избор и теб те е съсипвала с поведението си, но сега от позицията на майка можеш да решиш дали и доколко такъв човек да има влияние в/у детето ти  Hug

# 52
  • Мнения: 309
Вчера, моята приятелка /за която писах по-горе/, като мой адвокат се обади на нейните адвокати /в нотариалната покана тя посочва тях, като лица за контакт/ и се оказва, че всъщност тя им е "спестила" голяма част от фактите. Били са изненадани от новите факти и притеснени от мойте жалби ... и с половин уста са се съгласили, че чисто законово и чисто човешки аз съм в правото си.  Но по техните думи, бабата е твърдо решена да води дела  Simple Smile Два часа след разговора, едната от нейните адвокати се обадила на моята адвоката за извън съдебно споразомение?!

Виждам светъл лъч в тунела, поне не става въпрос за алчни адвокати, които с цената на твоето спокойствие и за да изкарат пари ще навиват бабата за дело. Най-добре е да няма такова дело, не че те съветвам за споразумение-в никакъв случай. Дано да не ти се налага да губиш време и нерви в дела.
Никой няма да те упрекне, баба-откачалка няма морално право да разваля спокойствието на детето.
Голяма  Hug

# 53
  • Мнения: 403
Вчера, моята приятелка /за която писах по-горе/, като мой адвокат се обади на нейните адвокати /в нотариалната покана тя посочва тях, като лица за контакт/ и се оказва, че всъщност тя им е "спестила" голяма част от фактите. Били са изненадани от новите факти и притеснени от мойте жалби ... и с половин уста са се съгласили, че чисто законово и чисто човешки аз съм в правото си.  Но по техните думи, бабата е твърдо решена да води дела  Simple Smile Два часа след разговора, едната от нейните адвокати се обадила на моята адвоката за извън съдебно споразомение?!

Виждам светъл лъч в тунела, поне не става въпрос за алчни адвокати, които с цената на твоето спокойствие и за да изкарат пари ще навиват бабата за дело. Най-добре е да няма такова дело, не че те съветвам за споразумение-в никакъв случай. Дано да не ти се налага да губиш време и нерви в дела.
Никой няма да те упрекне, баба-откачалка няма морално право да разваля спокойствието на детето.
Голяма  Hug

Споразумение?! Никога! Това просто няма как да се случи. Дори да заведе дело, а тя вероятно ще го заведе, защо се е хванала като удавник за сламка за точи чл.128 от СК...дори да го спечели /а аз дълбоко се съмнявам/, просто няма сила на тоя свят, която да ме накара да и дам детето си... Няма ! Аз това дете ще го изведа извън БГ и няма кой - нито съд, нито човек да ме спре... но няма да го допусна.

# 54
  • Мнения: 309
Вчера, моята приятелка /за която писах по-горе/, като мой адвокат се обади на нейните адвокати /в нотариалната покана тя посочва тях, като лица за контакт/ и се оказва, че всъщност тя им е "спестила" голяма част от фактите. Били са изненадани от новите факти и притеснени от мойте жалби ... и с половин уста са се съгласили, че чисто законово и чисто човешки аз съм в правото си.  Но по техните думи, бабата е твърдо решена да води дела  Simple Smile Два часа след разговора, едната от нейните адвокати се обадила на моята адвоката за извън съдебно споразомение?!

Виждам светъл лъч в тунела, поне не става въпрос за алчни адвокати, които с цената на твоето спокойствие и за да изкарат пари ще навиват бабата за дело. Най-добре е да няма такова дело, не че те съветвам за споразумение-в никакъв случай. Дано да не ти се налага да губиш време и нерви в дела.
Никой няма да те упрекне, баба-откачалка няма морално право да разваля спокойствието на детето.
Голяма  Hug

Споразумение?! Никога! Това просто няма как да се случи. Дори да заведе дело, а тя вероятно ще го заведе, защо се е хванала като удавник за сламка за точи чл.128 от СК...дори да го спечели /а аз дълбоко се съмнявам/, просто няма сила на тоя свят, която да ме накара да и дам детето си... Няма ! Аз това дете ще го изведа извън БГ и няма кой - нито съд, нито човек да ме спре... но няма да го допусна.

elea33 не си ме разбрала правилно, в никакъв случай споразумение. Опасявах се, че бабата е попаднала на алчни адвокати и ще си имаш неприятности с дела.

# 55
  • Мнения: 403
Вчера, моята приятелка /за която писах по-горе/, като мой адвокат се обади на нейните адвокати /в нотариалната покана тя посочва тях, като лица за контакт/ и се оказва, че всъщност тя им е "спестила" голяма част от фактите. Били са изненадани от новите факти и притеснени от мойте жалби ... и с половин уста са се съгласили, че чисто законово и чисто човешки аз съм в правото си.  Но по техните думи, бабата е твърдо решена да води дела  Simple Smile Два часа след разговора, едната от нейните адвокати се обадила на моята адвоката за извън съдебно споразомение?!


Виждам светъл лъч в тунела, поне не става въпрос за алчни адвокати, които с цената на твоето спокойствие и за да изкарат пари ще навиват бабата за дело. Най-добре е да няма такова дело, не че те съветвам за споразумение-в никакъв случай. Дано да не ти се налага да губиш време и нерви в дела.
Никой няма да те упрекне, баба-откачалка няма морално право да разваля спокойствието на детето.
Голяма  Hug

Споразумение?! Никога! Това просто няма как да се случи. Дори да заведе дело, а тя вероятно ще го заведе, защо се е хванала като удавник за сламка за точи чл.128 от СК...дори да го спечели /а аз дълбоко се съмнявам/, просто няма сила на тоя свят, която да ме накара да и дам детето си... Няма ! Аз това дете ще го изведа извън БГ и няма кой - нито съд, нито човек да ме спре... но няма да го допусна.

elea33 не си ме разбрала правилно, в никакъв случай споразумение. Опасявах се, че бабата е попаднала на алчни адвокати и ще си имаш неприятности с дела.

pavlinka, разбрах те много добре  Hug Просто се взиривих само при мисълта, че някой може да предположи, че бих допуснала тази грешка  Embarassed  А иначе алчни адвокати да...адвокатката е казала, че няма да се отакже от хонорара, ако бабата напъва да води дела Joy

# 56
  • Мнения: 18 669
elea33, ако ще се води дело те съветвам да спреш да даваш подробности във форума, защото не се знае кой и как чете. Достатъчно е познат на бабата да види лентичката ти, за да разбере за всички твои намерения.

# 57
  • Мнения: 256
... и да, sevus ... стана без адвокат Embarassed случайно и без да искам - тръгнах уж само до полицията, а то...стигнах и до съда.

Ще стане, ами Simple Smile
Аз кат говоря....не приказвам Laughing
.....
За другото - ама какво извънсъдебно споразумение?!!!!
Ха-ха-ха.
Извънсъдебно може да се сборазумеете...да не завеждаш дело срещу нея, ако тя....така и така /каквото там искаш ти/.
Иначе един хубав граждански иск, освен другото.
За една хубава сума, даже.
Съда може и да не уважи сумата, но....може и да я уважи, в някаква част.
Вече, прияятелката ти да формулира иска. И не толкова за случката в градината, колкото за нанесените ти "морални щети" за случката на работното ти място.
Спечелиш или не - ко ти пука - имаш приятелка, която няма да ти взема пари, но пък ако спечелите, дори и 200 лв., защо да не си начисли един хуууууубав хонорар .... и бабето да трябва да покрие разходите Simple Smile Дори и да трябва второ дело за това Simple Smile
Схващаш ме накъде бия.
......
п.п: Аз не бих я оставил на мира и точно по пари ще я удрям Simple Smile
А и защо да не включа и за развалените отношения със сестра ти.....
Удри смело и мощно и хич да не ти пука Simple Smile
Все по някоя точка ще те уважат Simple Smile
За съжаление или не....с такива хора най-помага...."на шамара....с ритник, че даже и два". Simple Smile
Както се вика : "Е да, ама ти пръв започна" Simple Smile
Успех и няма се пУАшиш Simple Smile
п.п.п: Моите лични наблюдения са също, че за малко дете ....Държавната машина се задейства и мачка. Такива ми ти "тинтири-минтири" са за хора, които се плашат от дела.




# 58
  • Мнения: 403
Ауууууу....мам ще ме съди... Joy Има дело, има си и номер...има си всичко Rolling Eyes Днес ми го връчиха официално! Ще ме съдят на основание чл. 128, ал.1 от СК, който звучи така : ОСОБЕНИ СЛУЧАИ НА НАСТОЙНИЧЕСТВО И НА ПОПЕЧИТЕЛСТВО
Чл. 128. (1) (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Настойник на малолетен с неизвестни родители е управителят на специализираната институция, в която е настанен малолетния.


Само че моето дете си има майка и въобще не е в институция! Дали ще има дело, а?! Дали съдът ще даде ход на тази искова молба, а? Лудница...моята мама съвсем е полудяла  ooooh!  #2gunfire

http://econ.bg/%D0%A1%D0%95%D0%9C%D0%95%D0%95%D0%9D-%D0%9A%D0%9E … l.l_i.157994.html

Последна редакция: пт, 10 яну 2014, 19:29 от elea33

# 59
  • Мнения: 309
Предполагам, че иска да те съди по този член:
ОТНОШЕНИЯ МЕЖДУ ВНУЦИ И ДЯДО И БАБА
Чл. 70. (1) Внуците са длъжни да уважават своите дядо и баба и да им помагат.
(2) Дядото и бабата имат право на лични отношения с ненавършилите пълнолетие внуци. Ако се пречи на поддържането на личните отношения, районният съд по местожителството на внуците по искане на дядото и бабата определя мерки за лични отношения с тях освен ако това не е в интерес на децата.

Пожелавам ти да попаднеш на свестен съдия, който да не гледа на делото само формално. Иначе както при БНД ще определят режим на виждане на детето с бабата. С такова решение бабата ще може доста да ти вгорчи живота. Подготви се добре за това дело, с добър и опитен адвокат.
Имам лош опит с такова дело, добре, че на моя бързо му свърши мерака.

Общи условия

Активация на акаунт