Помощ!!! Захранване от 3-ти месец!

  • 10 896
  • 169
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 814
invierno, аз 3-ри месеца мисля как да увелича интервалите между храненията.....за седмица-две става, но после отново се започва настояване от страна на бебчо да яде по рано. Аз не мога да го оставя да пищи от глад и да го гледам как като го пипна за личицето и покарай устенцата то търси храна и да не го нахраня. Засега, благодаря на Бог, бебенцето ми е добре расте много добре и така.
Аз искам само да споделите вашият опит, а не да ми давате съвети как да гледам детето си или да получавам категорични твърдения от типа "смени си педиатъра и т.н.". Имам се за достатъчно зрял и интелигентен човек и смятам, че мога сама да преценя от споделеният от вас опит, моето собствено виждане и съветите на педиатъра как да постъпя.
Не желая да споря или да обиждам никого, но моля ви споделяйте своя опит, не давайте оценки, не правете категорични твърдения как да постъпва или не постъпва някой друг.
Ами пробвай да смени6 млякото и ние бяхме така,но сменихме АМ и вси4ко се оправи.На какво мляко сте?

# 31
  • Мнения: 141
[[/quote] Ами пробвай да смени6 млякото и ние бяхме така,но сменихме АМ и вси4ко се оправи.На какво мляко сте?
[/quote]

Сменихме няколко АМ, от които Aptamil му подейства най зле, уж бил добро мляко .... в момента е на Frizovom - единственото мляко, макар и не толкова хвалено, което му спря повръщането и същевременно регулира изхожданията, имаше сериозен запек... След като това АМ отстрани повръщането и запека въобще несмея да го сменям, въпреки че това беше преди месец и половина, може би вече ще понася добре и друго АМ, но аз не смея да експериментира.

А и междудругото, към някои от постовете - НАЗИДАТЕЛНИЯТ ТОН МЕЖДУ ВЪЗРАСТНИ ХОРА НЕ Е УМЕСТЕН, въпреки че на нашата географска ширина е всеобщо приет!!!

# 32
  • Мнения: 3 114
Много моля, когато обсъждате толкова спорни теми да се набляга повече на аргументите! По-полезни са от негативните реакции и когато са споделени по подходящ начин, можем да бъдем чути. А, ако не...дискусията губи смисъл и се превръща в лични нападки!

# 33
  • тук
  • Мнения: 510
Твърд привьрженик съм на захранване след 5-ия месец. Но щом си решила, поне направи нещо домашно без добавки - ябълка на пара, сладък картоф ... И се посъветвай с още някой, защото плодовете имат фруктоза, тя съшо влияе на нивата на инсулин и ако бебето свикне на сладко, както е лакомник, да не си навлечеш проблеми за бъдеще. Пак казвам, бих дала зеленчук, в най-лошия случай ябълка, не от буркан. И то след като се посъветвам с лекар специалист (гастро съшо ще свърши работа, щом е имало и поврьшане и запек).  Сори за грешките, пища от телефон Sad

# 34
  • Мнения: 677
Моята я захраних на 4 мес. и малко, май почти 5 бяхме стигнали. Но тя е слабичка, сега на 11 мес. е 7900. Роди се 3500. И се започва с картоф, морков, после смесено, после пащърнак и т.н. Рискуваш, ако първо дадеш плод, който освен, че не засища, ами може и да дразни стомахчето на бебето, а също така може и да откаже да яде после зеленчуковите. Плюс това изследвания за анемия се правят на 6 мес. , когато се взема кръв и урина. Чрез месото се набавя желязо, както и с някои зеленчуци, плодовете не борят анемия.
Успех!!!  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 7 992
Съветът ми към авторката няма общо със захранването, но смятам, че е хубаво да се консултира с детски гастроентеролог. По-честото търсене на храна може да е свързано с някакви стмашни проблеми, а да не е провокирано от глад. Доколкото разбирам, бебето е имало стомашни проблеми и преди това. На този фон и предвид незрялата храносмилателна система на тази възраст, плодовите пюрета не са добра идея.

# 36
  • Мнения: 2 453
Бебе на 3 месеца няма нужда от нищо друго освен кърма. Изчакай поне да навърши 5 месеца. Аз лично не съм съгласна с това захранването да започва с плодови пюрета, но това е друг въпрос.

Абсолютно подкрепям.

# 37
  • Мнения: 26
в същото време именно до шестия месец се слагат всички ваксини и по този начин се вкарват какви ли не болесттотворни бацили в иначе недоразвитото бебе.

Май имаше нещо за вродения бебешки имунитет, още повече, че се очаква до шестия месец бебето да се кърми, което допълнително подсилва имунната система и позволява бебето да се справи с това изпитание.

# 38
  • София
  • Мнения: 679
Май имаше нещо за вродения бебешки имунитет, още повече, че се очаква до шестия месец бебето да се кърми, което допълнително подсилва имунната система и позволява бебето да се справи с това изпитание.


Напротив, за Ротарикс например се твърди, че кърменето пречи на развиването на имунитет.

Iaki, на мен гастроентеролог в Детската педиатрия ми препоръча да захраня с оризова каша. Бебка беше на 3,5 мес. Аз не последвах този съвет, но в ако има някакъв смисъл в толкова ранно захранване по-добре започни с нещо такова.

# 39
  • Мнения: 42
Здравейте мами,
извинявам се на авторката, че пиша в темата, но искам да попитам за подобен проблем и при нас. Беба се роди 3,800 1вия месец наддаде 900гр, втория 700, като от втория насам изяжда по - малко от препоръчителното количество АМ и кърма. Сега изяжда по 30, 60 или 90мл на хранене, като трябва да яде 150, наддава добре, но педиатъра ме натиска за захранване от 3ти месец. Не искам да я захранвам преди 6ти месец и смятам, че щом наддава добре не трябва да го правя. Отделно ме кара да давам сокове, но аз не го правя... Просто искам да я захраня със зеленчук след 6тия месец. А за соковете не знам защо въобще се дават толкова рано. Моля, разяснете защо е добре да се дават толкова рано сокове, защото аз смисъл не виждам.  newsm78 И как да постъпя в тази ситуация.

# 40
  • София
  • Мнения: 39 766
Iaki, в началото на темата бяхте постнали ранната схема на захранване.

И двете ми деца са недоносени. Дъщеря ми е захранена по ранната схема, синът ми - късната.
Основната разлика при децата ми беше показателя на хемоглобин в 6ти месец. Дъщеря ми беше с много нисък хемоглобин, не се наложи да приема медикаменти.
И беше и е капризна на тема ядене. Има храни, които не яде изобщо, а от месото яде само бяло пилешко.

# 41
  • Мнения: 2 052
alex922, постъпи така, както си писала, че мислиш, че е правилно. Захрани след 6-тия месец със зеленчуково пюре без никакви сокове. Бебето ти наддава добре, не виждам какво значение има колко яде. Дъщеря ми беше единствено на кърма, никога не съм знаела колко изяжда, нито ме е интересувало. Колкото му се яде на детето толкова ще яде.
Сокове не само, че не трябва да се дават толкова рано, но и въобще не е необходимо някога да се дават. Ако се дават, то е след годинката. Дъщеря ми е на 1г. и 2м. и досега никога не е опитвала сок. Сок на 3м. може да ти доведе само колики и проблеми. След като въведох плодовите пюрета (след зеленчуковите) започнах да и давам пресни плодове. Защо трябва да се прахосва цял плод да изтискаш сока от него, като може да си го изяде цял, много по-полезно и пълноценно е. Сега яде цял пресен плод минимум по 2 пъти на ден.
Очевидно и твоя педиатър "работи" по старата схема за захранване, просто това е учил преди 30 години  Crazy Много добре знаеш, кое е по-добре за детето, не слушай педиатъра, как ще храниш детето си решаваш ти, а начина по който искаш да захраниш и точно правилния  Peace

# 42
  • Мнения: 2 757
alex922, напълно подкрепям съветите на Дафи.

# 43
  • Мнения: 141
alex922, нашият педиатър това, което ми е казал за соковете е да не давам на бебчо НИКАКВИ СОКОВЕ! Според него само биха предизвикали колики или разстройство, от което бебето само ще спадне на тегло. Така че аз не съм давала сокове няма и да давам. А за ранното захранване, засега изчаквам и предполагам, че ще изчакам поне още два-три седмици.

# 44
  • Мнения: 128
Здравейте! И аз да се вмъкна, че темата е интересна.
   И аз се чудя що за захранване е това със сок и то от 3тия месец на малкото човече. Обаче преди 30 години (и повече, както вече беше споменато) се е почвало точно така - захранване със сок след навършване на 3 месеца на бебето. И пак сме оцелели, без да страдаме повече от нормалното.
   Когато аз трябваше да захраня малкото си бебе и се почна - тоя казва едно, оня друго и аз се поинтересувах как стоят нещата. Ами за всичко има по 2 теории, които взаимно са противоположни. Има деца и по едната схема гледани, и по другата - и пак са си ОК. И то не само за захранването.
   Без да омаловажавам форума, освен тук от личния опит на майките, е редно човек да се информира и от други източници и след това съгласно своята нагласа за живота да направи това, което мисли, че е най-добре за детето му. Защото наистина не всички пишат във форума и отговарят на питания.

Общи условия

Активация на акаунт