Помощ!!! Захранване от 3-ти месец!

  • 10 922
  • 169
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 052
По-лесно смилаеми за бебета под 6 месечна възраст,уж производителите знаели какво да сложат в тях,за да има баланс на витамини и минерали  ooooh!.
Знаят те... витамини, минерали, какво е останало след консервирането от тях? Едно е да ядеш прясно приготвена храна, друго е консервирана Simple Smile
Особено пък плодови пюрета съм правила само за да въведа дадения плод. После направо започнах да давам пресни плодове и плодови пюрета не е опитвала повече.

Всички баби казват да се дохранва, сакън бебето да не умре от хлад  Mr. Green Ако слушах и аз майка ми и свекито още първия месец да бях приключила с кърменето.

Не слушам никой вече,само детето и собствената ми интуиция  Peace.Това е верния път според мен
Много точно казано  Peace

# 76
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Изчакай.
Ето признаците, че детето е готово за захранване:
Цитат
Как да разбера дали детето ми е готово за захранване?

Кога е настъпил моментът да предложите на бебето първата лъжичка, могат да ви подскажат някои основни умения на бебето. Наблюдавайте за:
Умение да седи самостоятелно, подпряно на облегалка, поне за няколко минути (храненето в легнало положение е опасно) – обикновено около 5-6-месечна възраст
Изчезване на рефлекса за избутване с езиче на всичко, което се сложи в устата му (някъде между 4 и 6-тия месец)
Умение да поднася и задържа целенасочено играчка към устата си (между 4 и 6. месец)
Засилено сукане, което не се оправя за повече от 2 седмици често предлагане (между 5 и 6. месец)
Ясен, неподправен интерес към вашето хранене – бебето буквално изяжда с очи всяка хапка, която поднасяте към устата си, усилено имитира как дъвчете и опитва да посяга към чиниите, като дори може самичко да се захрани с нещо, което успее да докопа от масата.

Отделни умения и признаци може да се появят много рано при различните деца – затова е най-разумно да следите кога е налице съвкупност от повечето признаци, за да сте сигурни, че вашето дете наистина с удоволствие и интерес ще приеме захранването.

Повече има тук:
http://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/

# 77
  • Мнения: 4
моят бебчо е на 4 м но все още не съм го захранила,защото го мъчат много зъбките и отказва да яде дори мляко и мисля да изчакам оште малко.От приятелки знам че в 6 м са давали супи  така че.....ти наѝ добре познаваш детето си ако мислиш че е готово даваѝ,не слушаѝ никоѝ.Аз така почнах соковете в 3 м но го болеше коремчето и ги спрях,след време пак пробвах и така..все повече се издребнява с това захранване.Детето сао ще ти покаже дали иска.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Извинявай, но правилното хранене е едно от най-най-важните неща в живота. Ако това наричаш издребняване... жалко. Значи детето го болял коремът от сока, но ти упорито продължаваш да му го предлагаш, белким в някакъв момент спре да го боли. Ми какво да коментираме повече Tired

# 79
  • Мнения: 2 052
gerisan08, прочети малко повече за захранването и ще разбереш защо "издребняваме". Ами много ясно, че ще го боли коремчето. Да не говорим за алергиите, които могат да се появат вследствие от ранно и неправилно захранване. Тези приятелки дето дават супа на 6м. не искам да си помислям какво ли дават на 1г.  Tired

# 80
  • Мнения: 2 760
gerisan08, прочети малко повече за захранването и ще разбереш защо "издребняваме". Ами много ясно, че ще го боли коремчето. Да не говорим за алергиите, които могат да се появат вследствие от ранно и неправилно захранване. Тези приятелки дето дават супа на 6м. не искам да си помислям какво ли дават на 1г.  Tired
На 6 месеца дават супа, а на 1 г. сигурно филии с течен шоколад!  #Cussing out

Извинявай, но правилното хранене е едно от най-най-важните неща в живота. Ако това наричаш издребняване... жалко.
Жалко наистина! Sad

# 81
  • Мнения: 42
Ами то заради ранно и неправилно захранване се появяват гастрити, колити в детска възраст, а коликите са най - малкото нещо, което може да се случи на бебето ти, gerisan08. Мога да кажа само, че това захранване е от миналия и по - миналия век, защото тогава не се е знаело почти нищо за храненето на децата, а сега информация колкото искаш. Няма да се връщаме назад я.

# 82
  • Мнения: 2 052
Ами то заради ранно и неправилно захранване се появяват гастрити, колити в детска възраст
Свекърва ми е детска учителка. Казва, че във всяка група има деца с подобни проблеми - гастрити, колити. За съжаление много майки захранват рано със сокче, защото така е казал педиатъра. Повечето педиатри са учили преди 30 години и въобще не са в час с правилното хранене и захранване.

# 83
  • Мнения: 15 079
Това с колита и гастрита много малко хора го осъзнават и, когато на 2-3 годишна възраст или малко след това детето има такива проблеми, на никого и през ум не му минава, че е точно от неправилно захранване. А това, че бебчето само ще си покаже, ами пробвайте го с шоколад на 2-3 месеца, сигурна съм, че ще му хареса. Наскоро сестра ми сподели, че била на една маса с родители на 2-месечно детенце, на което дали да опита от всичко на масата - мезета, шоколад, сок и т.н. Естествено предвид възрастта на детето количеството на опитаното не е било голямо, обаче това за мен е безотговорност. Това, че в момента на опитването "нищо му няма" не значи, че след време няма да се проявят проблеми.

# 84
  • Мнения: 2
Категорично съм против ранното захранване.Моето дете го захраних на 5 месеца и половина,с пюре от тиква.Преди това е била само на АМ.Една приятелка захрани нейното на 3 месеца,от тогава само обриви има горкото,а тя си мисли че е от козметиката,нека си мисли,ясно е,че е от неправилното хранене,може ли на 6 месеца да му даваш супа със застройка и т.н.Възмущавам се от такива майки,но няма как да и го кажа.От тук натам ти си прецени,но според мен изчакай със захранването,и си смени педиатъра

# 85
  • Мнения: 2 052
Моята логика е такава - няма нужда да се дават неща, които не са полезни. Какво полезно има в едно сокче, какво толкова необходимо ще даде на бебето... нищичко. Дъщеря ми е на 1г. и 3м. и има толкова много неща, които не е опитвала, няма и да опита скоро  Mr. Green И нещо да и е станало, защото не е опитала...  Whistling

# 86
  • Мнения: 327
 Aз също съм на мнение, че е погрешно ранното захранване. Малката смятам да я захраня най-рано от 5-тия месец, като избягвам сокчетата възможно най-дълго. Познати ме питат кога ще започвам да я захранвам, тъй като техните педиатри ги съветват да започват след трети месец. Бебчетата нямат нужда от друга храна, освен мляко.

# 87
  • Мнения: 128
Освен лекарите и в училищата за родители проповядват подобна схема РАННО захранване.
Аз лично за каквото и да ми се налага да чета и търся информация за детето, винаги има поне по 2 теории.
5.-6. месец е приемлива възраст за захранване.
А за соковете - това са бабешки желания и ужас за мен. Все едно кой знае какво са тия сокове. Или пък - сложи му малко захар, че да му е по-вкусно - още един ужас. Направо да вадим чипса, вафлите и колата и да захранваме Simple Smile 

# 88
  • Мнения: 2 052
Или пък - сложи му малко захар, че да му е по-вкусно - още един ужас.
Да, и защо трябва да му е по-вкусно  Mr. Green То още не знае кое е вкусно и кое не. Дъщеря ми все още си яде буламачите, без сол, без захар и си и харесва, няма нещо което да отказва, винаги всичко си изяжда  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 42
Да бе, сложи захар...  Naughty После да откаже зеленчука, ама като посъветва и сол да се сложи и готово...  #Cussing out Опасни са нашите баби, всичко знаят.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт