Помощ!!! Захранване от 3-ти месец!

  • 10 906
  • 169
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 052
Iaki, именно за това винаги съм гледала аз да приготвям пюретата. В много редки случаи съм давала купени пюрета. Как да съм сигурна, че зеленчуците в пюрето са качествени... На това, че пише Био честно казано не вярвам кой знае колко. Да, по-качествени са от тези, които не са Био, но доколко.... Зеленчуците, които купувам от пазара може би не са по-добри от тези в пюретата на Хип, но поне е прясно, а не консервирано и знам какво съм сложила в пюрето, знам, че е 100% зеленчук, а излиза много по-евтино. Да не говорим, че и вкуса няма нищо общо с този на готовите пюрета.

# 61
  • Мнения: 5
Здравейте мами, тъй като съм нова в форума и още не съм много ориентирана...моля за малко разяснение относно захранването на бебето.
Искам да попитам при захранването с зеленчуково пюре или плодово как става схемата - първия ден давам 2 лъжички+ АМ,втория ден давам 4 лъжички +по-малко АМ и така постепенно увеличавам пюрето до напълно заместване на храненето в края на седмицата.Следващата седмица когато се въвежда друг зеленчук отначало отново ли се започва с 2лъжички+ АМ и постепенно се увеличава до напълно заместване на храненето?Моля за изчерпателни отговори тъй като съм изчела адси много материал по въпроса и въпреки това не разбрах как става - всеки нов зеленчук или плод се започва с по малко и постепенно се увеличава това ли е начина?

# 62
  • Мнения: 3 241
Не се замества изцяло АМ.
Млякото остава основна храна на бебето до 1 година.

Иначе правилно си разбрала - първо 1-2 лъжички, после 2-3 и така докато стигнеш до половин бурканче (от малките). После можеш да предложиш друг плод/зеленчук, по същата схема самостоятелно или в комбинация с вече въведен.
С напредване на възрастта увеличаваш количеството, защото бебето почва да яде повече.

# 63
  • Мнения: 2 052
Ивенце вече е обяснила.
АМ не заместваш. Даваш толкова, че да остане и за АМ. При следващия зеленчук можеш да запазиш количеството пюре, даваш 2л. от новия зеленчук и добавяш от вече въведения и т.н.
Най-добре е да захраниш със зеленчуково пюре, като изредиш всички подходящи зеленчуци за възрастта тогава започни плодовите. Преди тях може и някоя каша да въведеш - например оризова. Плодовите пюрета се дават като междинно хранене.

# 64
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Цитат
Млякото остава основна храна на бебето до 1 година.
Това е точно така.Правилото е до 1 година предлагаш първо мляко и след час,час и половина няколко лъжички пюре.След годинката е обратното.Първо се предлага пюрето и после млякото.Не се насилва бебето да се замества  млечно хранене ако то не желае.Не това е целта на захранването.Целта му е запознаване с нови вкусове и констистенции.Ако подходите така е по-вероятно да възпитате злоядо дете,нищо добро няма да постигнете.

# 65
  • Мнения: 4
Дайте ми съвет дали да захранвам с пюренце за 4-ти месец указано на бурканчето, въпреки че малкият е на 3-ри месеца или да му направя домашно пюренце от ябълка например. Кажете вие как и от кога сте захранвали, с какво.

Това ми беше коткретната молба и затова пуснах темата, но по стар български обичай получих какви ли не други отговори, но не и за това за което съм попитала! Ако нямате опит по въпроса дали може да се даде на 3-месечно бебе пюренце от бурканче на което пише че е за 4 месеца или да му направя домашно, то просто НЕ ОТГОВАРЯЮТЕ НИЩО, НЕ ДАВАЙТЕ АКЪЛ!!!  Отговорите не са ми полезни, а смятам това е целта на форума да сме си полезни. аз не съм малоумна, ЗНАМ от кога се захранва по принцип, на 32 години съм, с висше хуманитарно образование, акто това в нашата държава е признак на норма на интелект поне среден!!! Питането ми беше съвсем друго и към мами, които са захранвали от 3-ти месец. Тези които не са ОК, не е нужно .... Нещо се разпалих! Хубав ден на всички!

# 66
  • Мнения: 4
аз пазарувам от магазин на ГАНЧЕВ и мисля че там има пурета за 3 м.Но ако можеш хубаво е да изчакаш оште 1 м ,поне на 4 м да стане

# 67
  • Мнения: 42
Имам направени домашни пюрета и смятам да захраня след 6м. приятелка ме съветва да захраня с купени, защото са по - лесно смилаеми и носят по - малък риск от алергии...  Thinking
Какво ще кажете вие, мами?  bouquet

# 68
  • Мнения: 2 052
Аз смятам, че по-добро от домашното няма. Знаеш, че е 100% зеленчук/плод, без добавени други неща, които слагат в някои пюрета. Първото пюре на дъщеря ми беше домашно. Предимно аз ги правих. Купувах само тези, които нямаше как да направя...
Не мисля, че купените са по-лесно смилаеми, по каква логика да са по-лесно смилаеми и да има по-малък риск от алергии  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 42
Аз също мисля, че домашно приготвеното пюре е по - хубаво, отколкото купеното.
Но съм в недоумение, защо купеното да е по - добре смилаемо... Може би защото има по - малко плод ли, другите съставки са повече. Наистина, когато тя хранеше малкия, когато отвори едно купено пюре, помислих, че се е наакал, но всъщност е било пюрето.  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 2 052
Домашното и купеното пюре се различават по цвят, констистенция, мирис. В началото на захранването бях купила морков и тиква на Хип (нали уж ги водят най-хубавите), тъй като и аз се чудих домашно ли да е или купено. Ами и двете пюрета нямаха нищо общо с домашните.
Имаш още време до захранването, ще прецениш кое е по-добро за детето то. Но това е моето мнение. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 2 761
Аз смятам, че по-добро от домашното няма. Знаеш, че е 100% зеленчук/плод, без добавени други неща, които слагат в някои пюрета. Първото пюре на дъщеря ми беше домашно. Предимно аз ги правих. Купувах само тези, които нямаше как да направя...
Не мисля, че купените са по-лесно смилаеми, по каква логика да са по-лесно смилаеми и да има по-малък риск от алергии  Rolling Eyes

+1  Peace И аз процедирах по същия начин.
А това, че купените пюрета са по-лесно смилаеми е поредната маркетингова лъжа! (мое мнение) bowuu

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
По-лесно смилаеми за бебета под 6 месечна възраст,уж производителите знаели какво да сложат в тях,за да има баланс на витамини и минерали  ooooh!.За да не се чудите дали детето ви ще ги смели лесно го захранвайте на 6 месечна навършена възраст  Peace.както и за соковете на 40 дневни бебета да се чудиш дали ще му понесат,дали няма да предизвикват колики и алергии,МИ НЕ ГИ ДАВАЙТЕ БЕ,ТОЛКОВА Е ЛЕСНО  Peace

# 73
  • Мнения: 2 761
tani80s, напълно съм съгласна с теб. Ама като ги знам бабите повсеместно като отворят едни усти и започнат да дават нежелани съвети, които наподобяват по-скоро на заповеди #Cussing out... и по-неопитните и несигурни момичета ги слушат. Close Аз поне още в началото тропнах с крак, ММ също ме подкрепи и набързо бабите си подвиха опашките.  Mr. Green

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Оооооо,тя и моята майка в началото ми викаше да го ДОХРАНВАМ със шишето,но да пробия голяма дупка,че да яде за по-лесно  ooooh!.Добре че не я послушах че щях да откажа детето от гърда бързо,бързо...И досега си го кърмя,благодарение на консултант по кърмене а не на майка ми.Не слушам никой вече,само детето и собствената ми интуиция  Peace.Това е верния път според мен

Общи условия

Активация на акаунт