Математически турнири - 24

  • 81 252
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 776
Аз съм също един от най-големите фенове на НПМГ.

Обаче не мога да отрека нещо ценно на СМГ - там се явяват повечето най-силни състезатели. За моя син е важно къде е спрямо тях. Част от тръпката е да мериш сили с най-добрите.

Много странно разсъждение.
Това е математическо състезание Черноризец Храбър и дали се явяваш в НПМГ, СМГ или Долна баня няма никаква връзка с това да видиш къде е детето спрямо националните резултати.
Не успях да схвана идеята. Все едно състезанието да съвпада с друго, да се наложи да се явиш в друг град и това да има някакво отношение към постигнатия резултат и къде е той спрямо другите.
КМС и ВМС са нещо съвсем друго, там деца, които се справят добре не се явяват на други задачи, а просто не се явяват...

Сега ще чакам ли да видя какви са всъщност макс и мин на останалите или се взимат само тези в НПМГ.
Естествено, че чакаш и се взимат предвид максимума и минимума на всички деца, които решат да кандидатстват в СМГ без значение дали са постигнали резултата си в Димитровград, София или Русе. Същата странност като в поста на Данибон. Къде се явяваш няма никакво значение.

Последна редакция: нд, 03 ное 2013, 11:04 от kodbg

# 16
  • София
  • Мнения: 13 217

aunt Ogg, Олимпиадата влиза в рейтинга за СМГ, нали?

Мисля, че влиза 2 кръг. Той ще е някъде през март. Но пък за да отидеш на 2-ри трябва да се справиш успешно на 1-ви кръг.  Wink

Е да де.. аз затова питам  Crazy Нещо се обърках в заглавията на олимпиади и състезания и не бях сигурна, че тази Олимпиада е необходимата олимпиада, хихихих
Още един въпрос имам понеже говорите за резултатите в СМГ и в НПМГ. При формиране на резултата за приема в СМГ след 5 клас се взимат мин. и макс точки на децата, но на кои деца? На всички явили се в София или в съответните учебно заведения. Моята дъщеря беше в НПМГ, там вече има резултати. Сега ще чакам ли да видя какви са всъщност макс и мин на останалите или се взимат само тези в НПМГ.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 295
А за варненските 4класници има задължително изискване всички да се явяват в МГ на състезанията. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 7 673
Някой спомня ли си миналата година СМГ кога пуснаха резултатите?
Състезанието е проведено на 17 ноември, а СМГ са изнесли резултати на 23 ноември ( на таблото си, а не в мрежата  Simple Smile ). Тази година е възможно даже да ги качат на сайта си, гледам че се работи в тази посока. Може конкуренцията да ги е стреснала.
Не става ли въпрос за ЧХ, който се провежда на 01.01
Май ги пуснаха по-бързо от очакваното, но не помня деня.

# 19
  • Мнения: 7 162
В СМГ организацията също беше перфектна.

Браво и на НПМГ, но какво като изкараха резултатите по-рано?
Сега и без това всички чакате и СМГ да публикуват своите резултати, за да видите къде е вашето дете в класирането. Laughing

# 20
  • Мнения: X
Не става ли въпрос за ЧХ, който се провежда на 01.01
Май ги пуснаха по-бързо от очакваното, но не помня деня.
Веднага внасям корекция. Пуснали са ги на шести. На официалната страница на турнира. Grinning

# 21
  • Мнения: 4 877
Аз съм също един от най-големите фенове на НПМГ.

Обаче не мога да отрека нещо ценно на СМГ - там се явяват повечето най-силни състезатели. За моя син е важно къде е спрямо тях. Част от тръпката е да мериш сили с най-добрите.

Много странно разсъждение.
Това е математическо състезание Черноризец Храбър и дали се явяваш в НПМГ, СМГ или Долна баня няма никаква връзка с това да видиш къде е детето спрямо националните резултати.
Не успях да схвана идеята. Все едно състезанието да съвпада с друго, да се наложи да се явиш в друг град и това да има някакво отношение към постигнатия резултат и къде е той спрямо другите.
КМС и ВМС са нещо съвсем друго, там деца, които се справят добре не се явяват на други задачи, а просто не се явяват...

Сега ще чакам ли да видя какви са всъщност макс и мин на останалите или се взимат само тези в НПМГ.
Естествено, че чакаш и се взимат предвид максимума и минимума на всички деца, които решат да кандидатстват в СМГ без значение дали са постигнали резултата си в Димитровград, София или Русе. Същата странност като в поста на Данибон. Къде се явяваш няма никакво значение.

Код, няма официално национално класиране, освен при теб и в Академията. Двете секции в София обаче си правят своя класация и награждаване на победителите. В СМГ обикновено са доста по-високи резултатите.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 217
Естествено, че чакаш и се взимат предвид максимума и минимума на всички деца, които решат да кандидатстват в СМГ без значение дали са постигнали резултата си в Димитровград, София или Русе. Същата странност като в поста на Данибон. Къде се явяваш няма никакво значение.

Абе не знам дали е странност. И на мен ми е странно, че дете решило вярно по-малък брой задачи има повече точки от дъщеря ми само защото тя е решила всички задачи и е посочила отговори. Ама такъв е регламента. Та затова колкото и логично да ми звучи на мен, че трябва да се вземат резултатите на всички, може регламента да е друг  Wink Но щом взимат на всички е добре.  Wink

# 23
  • Мнения: 4 877
В СМГ организацията също беше перфектна.

Браво и на НПМГ, но какво като изкараха резултатите по-рано?
Сега и без това всички чакате и СМГ да публикуват своите резултати, за да видите къде е вашето дете в класирането. Laughing

Ще бъдат ли качени на сайта?

# 24
  • Мнения: 4 877
Съжалявам, че пускам отделен пост, но е важна информация, от която се вълнуваха и други родители.

Току-що ми се обадиха от НПМГ. Бях пуснала молба дали е възможно да се явим там на СМТ, за да го съчетаем с квалификациите за есенното състезание по програмиране в Шумен.

Допускат сина ми до СМТ там (макар че сме изпуснали срока за записване), за да се яви и на двете състезания в събота. Това важи и за всички състезатели, при които има дублиране.
До вторник (мисля, че на обяд) ще можем да запишем децата на СМТ в НПМГ. Трябва и да ги регистрираме за квалифинациите.

Утре ще го отпиша от списъците на нашето у-ще за участие в СМТ и ще го запиша в НПМГ.

Отново страхотен жест от НПМГ. Благодаря!

# 25
  • Мнения: 1 776
Код, няма официално национално класиране

Има сайт със 7-8 документа с резултати...
Изкараните точки са константа. Поне за мен е без значение къде са изкарани. Ако са в СМГ, това не ги прави по-ценни, както и ако са в Хасково не ги омаловажава.
Това, че организаторите са решили да не обединяват тези 7-8 файла за мен не означава, че има ясна картина от национален мащаб и където и да се явява детето винаги се съобразявам с останалите резултати за да добия представа за резултата му.


Абе не знам дали е странност. И на мен ми е странно, че дете решило вярно по-малък брой задачи има повече точки от дъщеря ми само защото тя е решила всички задачи и е посочила отговори.

Дъщеря ти не е решила всички задачи, а е дала отговори на всички задачи...
В подобно оценяване според мен, при такъв формат, какъвто е Черноризец има известна логика. На мен също не ми допада, но е интересна стратегия, с която не е лошо да свикнат децата. В реалността има много подобни ситуации, в които невзимането на решение е значително по-добро от взимането на погрешно.
Така че, не бих определил начина на оценяване като странен.


В СМГ организацията също беше перфектна.

Браво и на НПМГ, но какво като изкараха резултатите по-рано?
Сега и без това всички чакате и СМГ да публикуват своите резултати, за да видите къде е вашето дете в класирането. Laughing

Абе... и е така, и не е така. Все едно не си чакала за официално потвърждение на резултата на детето ти Simple Smile
Наистина винаги се чакат последните резултати, но никак не е лошо твоите да излезат колкото се може по-бързо...
А дали в СМГ организацията е била перфектна... определено по-добра от друг път - имаше онлайн списък, но... към организацията според мен спада и своевременното излизане на резултати. Винаги може по-добре Simple Smile

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 295
В подобно оценяване според мен, при такъв формат, какъвто е Черноризец има известна логика. На мен също не ми допада, но е интересна стратегия, с която не е лошо да свикнат децата. В реалността има много подобни ситуации, в които невзимането на решение е значително по-добро от взимането на погрешно.
Така че, не бих определил начина на оценяване като странен.

Интересна гледна точка.И аз се дивих много на регламента на оценяване.Т.е. тук се оценяват освен математическите способности ,и тази детето реално да се прецени дали би се справило със задачата. Party Т.Е. Дали ще се надцени или прецени правилно. Wink

# 27
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Миналата година детето ми бе пети клас и от страх или преценка ,че не може да реши дадени задачи  остави без отговори 4 задачи- получи 124 точки. Изпращайки го на състезание тази година го помолих да се опита да реши всички задачи, с риск да сбърка и да има по-малко точки-получи се точно това- 115, къде от недоглеждане, къде от притеснение-13 и 17 сбъркани и т.н. Сега аз се чудя дали  да му се карам или да го поздравя за смелостта. Прави впечатление, че миналата година при пети клас имаше много повече високи резултати, отколкото при сегашните шестокласници. Даже и на  детето на kod мисля бяха по-високи, а за мен той е един от еталоните. Вие на какво мнение сте

Искам да кажа, че при същото количество нерешени задачи разликата в точките е доста голяма, както и разликата в общото класиране.

Последна редакция: нд, 03 ное 2013, 13:35 от Pomakova

# 28
  • Мнения: 91
В подобно оценяване според мен, при такъв формат, какъвто е Черноризец има известна логика. На мен също не ми допада, но е интересна стратегия, с която не е лошо да свикнат децата. В реалността има много подобни ситуации, в които невзимането на решение е значително по-добро от взимането на погрешно.
Така че, не бих определил начина на оценяване като странен.

Интересна гледна точка.И аз се дивих много на регламента на оценяване.Т.е. тук се оценяват освен математическите способности ,и тази детето реално да се прецени дали би се справило със задачата. Party Т.Е. Дали ще се надцени или прецени правилно. Wink



Да обърна внимание на следното:

Някой тук любезно беше дал линкове за СМТ 2011, 2012. Има новост в регламента и за непопълнен отговор задача от 1 до 10 се дават 2 точки, а за грешен- 0 точки

Simple SmileМоже и да не е новост. Просто сега го забелязах и е в контекста на разговора

Последна редакция: нд, 03 ное 2013, 13:20 от Светлича

# 29
  • Мнения: 1 883
Може ли отговорите на 11 СМТ за 3 клас?

А В Г Г Б А Г В А В 4 3
Hug

Само че не съм написала правилно.   Blush За 11 СМТ от 2009 год. ми трябват отговорите. А това са отговорите за 2011 год.

Последна редакция: нд, 03 ное 2013, 14:16 от vela

Общи условия

Активация на акаунт