Добре дошли, АВГУСТовски мами 2014!

  • 26 630
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Здравейте и аз да се присъединя с последен цикъл на 25.10 и с термин 1.08! Не мислех да се записвам толкова рано,но като ви чета все едно за мен приказвате! И аз съм със същите притеснения за първото ми детенце дали няма да ревнува и да се чувства пренебрегнато, защото е много чувствителен и без мен не може! Ще се опитам да мисля положително, че ще му дам братче или сестриче, на което цял живот ще разчита, ще растат заедно и няма да скучае като мен когато бях малка! То си е планирано нашето ама плашливо само с един път не се пази ме,  то пък взе че стана, много се зарадвах на двете чертички, тъй като няколко дни преди това теста беше отрицателен, но хем останах със надеждата да не ми дойде, хем си казах, че сега е времето да си гледам детето пък догодина може пак да опитаме! Само че точно след 3 дни видях двете чертички, много се зарадвах наистина обаче започнаха и въпросите да ме тормозят, постоянно го вдигам а той тежи 15кг! Не може сам да слиза по стълбите, а сме на втория етаж, с качването поне за ръка се оправяме! И така за първи преглед смятам да стане в 7 г. с. ако няма някакъв проблем преди това, че имах леко кървене предишната бременност, гърмян заек съм 2 пъти даже, че преди това и един мисед имах, та направо за сърчице ще ходя! За лоши неща няма да мисля! Това е май бях прекалено обстоятелствена, пожелавам ви лека бременност и пухкав финал!  newsm51 newsm51

# 61
  • Мнения: 30
Здравейте
Най-вероятно и аз ще съм августовска мама на второ бебче
Дата на последната менструация   - 29.10.2013
 Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);  -  само един полов акт на 13.11.2013
Правих тест престо на 11 ден след акта - с много бледа 2 черта. Днес 27.11.13 правих втората касета - пак е бледа но не като  първата
Страх ме е да се зарадвам.Това ще ми е втора бременност и то желана

# 62
  • Мнения: 98
Sonya, kukla, здравейте момичета, пожелавам ви лека бременност  Hug

До сега бях супер, нищо не усещах, от днес започнаха леки пробождания ниско долу, сякаш идващи от матката, малко ми е притеснено, лекаря ми е казал ако чувствам такива да пия но-шпа - хубаво пия ама може ли някоя мама да ми каже нормални ли са тези болчици, те са като леки импулси през определени минути... утре ми  е първия преглед, докато не мине не мога да съм спокойна, ще съм благодарна за някакво успокоение  Praynig

# 63
  • София
  • Мнения: 3 571
PoCuHka, при жени с по-чувствителни матки се случва. Ако изпитваш силен дискомфорт вземи нош-па, но ако не е чак толкова нетърпимо аз не бих взела.
Тази сутрин аз малко се филмирах, защото имах едни болки тип менструални, но слава Богу, останаха си само болки. Всяка сутрин обаче се будя с подут корем, имам и някакъв неприятен запек (най-вероятно, защото не пия достатъчно вода, а когато пия ми става лошо Sad) Аз на преглед ще ходя на 14 декември. Живот и здраве, тогава ще съм 6гс+2 дни и би трябвало да се види сърдечна дейност. Мислим след това да кажем и на децата. Вчера вечерта големият каза "Мамо, хайде да си родим още едно бебе...". Ние сме баща му се спогледахме, но ще изкачаме с казването. Най-малкото и малкият също трябва да е с нас.
И накрая, но не на последно място - добре дошли kukla_ta и Sonya Spasova.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Нормални са Росинка не се притеснявай излишно! Сакчето се захваща здраво за стената на матката и това са тези импулси или бодежи които усещаш! Аз също ги имам към таза някъде! Даже им се радвам, защото я усещам тази бременност, иначе нямам никакви признаци! Мисля, че няма и да имам, дано де!   bouquet

# 65
  • Мнения: 370
Здравейте, момичета!  Hug
Надничам всеки ден, но все още ме е страх да се обаждам  Blush

Дата на последната менструация - 28.10.2013.
Днес - 12 ден след трансфер /инвитро+икси/

В понеделник имах положителен кръвен тест- и сега хем искам потвърждение (пиклив или кръвен), хем ме гони шубето  Blush Смятам утре да се престраша! Стискайте ми палци!  Praynig Hug

# 66
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
 
Sonya, kukla, здравейте момичета, пожелавам ви лека бременност  Hug

До сега бях супер, нищо не усещах, от днес започнаха леки пробождания ниско долу, сякаш идващи от матката, малко ми е притеснено, лекаря ми е казал ако чувствам такива да пия но-шпа - хубаво пия ама може ли някоя мама да ми каже нормални ли са тези болчици, те са като леки импулси през определени минути... утре ми  е първия преглед, докато не мине не мога да съм спокойна, ще съм благодарна за някакво успокоение  Praynig

И аз имах подобни болки през миналата бременност. Докторката каза, че са от разпъването на матката. Даже, ако ти е първа бременност, може да продължат по-дълго.

# 67
  • Мнения: 98
Благодаря ви, вече съм по-спокойна.   bouquet

тонисто,  newsm10

# 68
  • Мнения: 30
Стискам палци момичета. Моят преглед е на 11.12 надявам се всичко да е наред.Сега съм в 4 г.с

# 69
  • Мнения: 30
green_dawn и аз ще съм в 6 г.с тогава
Желая ти лека бременнос baby_neutralт

# 70
  • Мнения: 25
Здравейте момичета.
Много искам да споделя с някой, а все още не съм съвсем сигурна, за да занимавам роднини и приятели. Вчера направих един тест и излезе съвсем бледа втора черта. Сега чакам да минат няколко дни, за да направя и втори и да съм по-сигурна.
ПМ ми е на 28.10, така че според интернет, терминът ми би трябвало да е на 04.08.14.

# 71
  • Мнения: 30
Щом има втора черта макар и бледа - тихичко честито
При мен също беше така
С последен цикъл на 29.10  - имах втора бледа черта 2 дни преди цикъла. В деня на цикъла пак беше бледа но доста по забележима от първата. Така че стискам ти палци всичко да е наред.

http://bg-mamma.com/ticker/137410

Последна редакция: чт, 28 ное 2013, 17:54 от Sonya Spasova

# 72
  • Мнения: 159
Здарвейте момичета,
Добре дошли на новите майчета.Малко по малко списъкът взема да се пълни.Да ви кажа днес цял ден ме боли кръстът и корема.Викам си точно като преди менстуация.Гърдите ме болят доста и има зверски кисилини(за сметка на това ми се яде постоянно.Аз все пак си направих теста 5 дни преди МЦ-така че сега ще се моля всичко да е наред-надявам се всичко което показа теста EFPда е реално.Питам се дали защото имам един аборт да не отида още в понеделник на лекар-но пък то е само два дена след закъснение-незнам дали има смисъл.Това са моите терзания днес а колкото до теста той ми показа макар и по светла но доста изразена втора черта.Няма да изпадам в паника и ще стискам палци всичко да е наред.До скоро Simple Smile Simple Smile

# 73
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, да се запиша и аз - ПМ 29.10,  5 теста за бременност успяха да ме убедят ,че съм бременна за втори път Simple Smile записала съм си час за преглед на 06.12, макар ,че ми се струва рано да се чуе сърчице. Каката е на година и 11 месеца и иска "Бааатче" , много се надявам около -5.08.2014 да я зарадваме:)

# 74
  • Мнения: 21
Честито на всички бременни момичета.  bouquet
Последна менструация на 2 ноември и окчван термина по калкулатора е 9 Август. Този път много се учудих как как ми отчета положителен теста 3 дена преди менструация( имам редовен цикъл на 28 дена). Това ми е трета бременност. И при двете ми деца съм си правила тестове 3 дена преди очакваната менструация и никога не е показвало бледа втора черта. Положителен тест съм имала ден преди очаквания цикъл...странно newsm78
Днес си направих още един тест за всеки случай, но си купих от по-скъпите, които показват: Pregnant 1-2 weeks or Pregnant 2-3 weeks or Pregnant 3 weeks + или NOt pregnant. На мен ми показа първият вариант.
Иначе малко за мен. Живея в Канада от много години и тука мога да отида при личния лекар чак към 8-10 седмица. Той ще ме прегледа(ако искам) и ще ми даде куп направления за кръвни изследвания+включва се кръвен тест за бременност:) и ултрасауунд. Тука ултрасаунда се извърша от специалисти, които работят в отделни клиники. Първия ултрасаунд е между 11-13 седмица и следващия е в между 19-21 седмица и третия след 36 седмица.
Вече съм свикнала със системата им...какво да се прави. Тука не се изписват никакви лекарства за болки в стомаха от рода на нош-па или други..само се взимат мултивитамини за бременни.
До 20 г.с се ходи в спешното, а след 20 г.с се ходи в родилното за задържане. Тоест аз си знам и ще се притеснявам до 20 г.с.
Иначе и аз имам леки болки в матката, но знам че е нормално за първите три месеца. С предишната бременност в 7 седмица имах кафяво течение и нищо не ми изписаха, казаха ми да си почивам
Иначе като вече минала по този път се притеснявам повече от колкото, когато бях бременна за първи път, защото знам какво ми предстои Laughing
Някой беше писал за сексио. Аз съм с две предишни секциота, но това не означава, че и третото ще бъде секцио. Мисля, че и в Бг вече има доктори, които са положително настроени към вагиналното раждане след секцио.
Ами това е от мен
Леко бременеене и само хубави неща да се запълват в нашата темичка  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт