БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-31

  • 21 406
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Поръчах тези  Peace

# 721
  • София
  • Мнения: 3 716
Тези, които е показала Фикс са без мляко /добавила съм ги в Справочника/; явно администраторите на сайта ги мързи да ъпдейтват. Другите /в синя кутия/ на ХИП са с мляко.

Лаленце, и преди ти бях писала за Органикс. По-икономично ще ти излязат кутия бисквити "Животни"; тези свършват много бързо:), а и по-бързо се овлажняват от въздуха.

# 722
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Да,да мерси момичета, нямат мляко,аз съм ги взимала веднъж..)))  bouquet

# 723
  • Варна
  • Мнения: 25 306
На мангото трябва да му прелива кожицата към червено-оранжево и тук-там зелено.
Ами уж така изглежда и моето, ама много твърдо  Shocked
Остави го няколко дни на топло и ще омекне Simple Smile

# 724
  • Мнения: 179
Млякото Лактана Киндер подходящо ли е за дете на почти 2 г.? До сега давах Хип 4, но от около месец го няма по магазините.

Да, то е за деца над 12 месеца.
Благодаря за отговора, просто се зачудих, тъй като на други млека е уточнено, че са подходящи от 1 до 3 години, а на това пише само "от 12 месеца".

# 725
  • София
  • Мнения: 758
Здравейте. Предстои ми захранване. Бебето е на 6 + месеца. Въпросът ми е когато предлагам сокче (1-2 л.) може ли да е от прясно изцедено домашно грозде или е добре първо да заложа на готовите детски сокчета?

# 726
  • Мнения: X
Здравейте. Предстои ми захранване. Бебето е на 6 + месеца. Въпросът ми е когато предлагам сокче (1-2 л.) може ли да е от прясно изцедено домашно грозде или е добре първо да заложа на готовите детски сокчета?
Най добре започни със зеленчук, после плод! Соковете ги остави за по натам! Те са ти последна грижа!

# 727
  • Мнения: 96
На мангото трябва да му прелива кожицата към червено-оранжево и тук-там зелено.
Ами уж така изглежда и моето, ама много твърдо  Shocked
Остави го няколко дни на топло и ще омекне Simple Smile
newsm10

# 728
  • София
  • Мнения: 758
Здравейте. Предстои ми захранване. Бебето е на 6 + месеца. Въпросът ми е когато предлагам сокче (1-2 л.) може ли да е от прясно изцедено домашно грозде или е добре първо да заложа на готовите детски сокчета?
Най добре започни със зеленчук, после плод! Соковете ги остави за по натам! Те са ти последна грижа!
Да, така ще направя. Въпросът ми е не с какво да започна, а когато дойде ред и на сока, може ли да е от пресен плод или те се отлагаха за малко по - късно.

# 729
  • Мнения: X
Здравейте. Предстои ми захранване. Бебето е на 6 + месеца. Въпросът ми е когато предлагам сокче (1-2 л.) може ли да е от прясно изцедено домашно грозде или е добре първо да заложа на готовите детски сокчета?
Най добре започни със зеленчук, после плод! Соковете ги остави за по натам! Те са ти последна грижа!
Да, така ще направя. Въпросът ми е не с какво да започна, а когато дойде ред и на сока, може ли да е от пресен плод или те се отлагаха за малко по - късно.
И отговорът ми е, че имаш далеч по важни неща от сока! Ние сме почти на година и сок не сме пили! На 6 месеца и давах плодови пюрета и суров банан и авокадо! На 8 започнах с пресни плодове-пасирами или увити в марля в ръчичка

# 730
  • Мнения: 2 052
Няма никаква нужда да предлагаш сокче. Ако решиш - след годинката. Дъщеря ми е на 1г. и 5м. и още не е пила сок, няма и да пие скоро. Когато дойде време за сок детето ще може да яде пресни плодове, какъв е смисъла тогава от сокчето, в пъти по-добре е да изяде един цял плод. Отговорът на въпроса ти е ДА, може да изцеждаш от пресни плодове.

# 731
  • София
  • Мнения: 758
Благодаря ви за съветите. Не бързам, но имам спомен, че пресните плодове се даваха по- късно, за да не дразнят стомахчето. Това исках да изясня. А доколкото знам витамините от прясно изцедените сокове се усвояват много по - добре от колкото от плод.

# 732
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря ви за съветите. Не бързам, но имам спомен, че пресните плодове се даваха по- късно, за да не дразнят стомахчето. Това исках да изясня. А доколкото знам витамините от прясно изцедените сокове се усвояват много по - добре от колкото от плод.
С прясно изцеден ябълков сок има много по-голяма вероятност да раздразниш нежното стомахче на детето в пъти повече отколкото ако дадеш парченца плод да гризка.
За витамините в соковете  е факт-консумират се максимално бързо и веднага след поднасяне.

# 733
  • Мнения: X
Усвоява се това което е останало от витамините в сока

# 734
  • Мнения: 15 379
Плодовете - пресни и цели, соковете дразнят стомаха, освен това полезната пулпа остава в сокоизтисквачката.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт