Женско име с хубаво значение

  • 38 820
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 794
Цитат
Ако си мислите, че кръщавайки детето си Лора ще е победителка или пък Елица ще е стройна жестоко се лъжете. Успех с избора на име  bouquet .
Разбира се, че не, то по тази логика всички или поне повечето щяхме да сме с имена на богини, но няма лошо да се знае и значението на името  Wink
Но го има и момента, че започваш да свързваш дадено име с даден човек и тогава си субективен.
Аз лично избирам имена по звучене и как се връзва с фамилията, а после гледам значението, то всъщност лошо значение на име не съм виждала.
Дори Гроздана, моето на мен си ми звучи като грозна, според генератора идва от "грозде".
А и не е лошо да се помисли и за имения ден, защото аз лично нямам такъв и ми е било винаги кофти от този факт  Crossing Arms

# 46
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016

Симона- не намерих значение в генератора


Като майка на Симон съм се ровила за значението  Simple Smile , според различните интерпретации значи "чувам, слушам, да бъда чут, Бог ни чува". Това с Бог ми се струва малко поизмислено, защото не виждам в името частица, която да значи "бог", но и това тълкуване на името съм го срещала. Доколкото знам апостол Петър всъщност се е казвал Симон, преди да се покръсти. Според много източници Симон, Симеон, Симона и подобни са различни варианти на Шимон, както би трябвало да е еврейския вариант на името..

# 47
  • Мнения: 2 216
Гласувах за Катерина - без значение, че има имена с по-хубави значения, това ми харесва най-много от предложените в анкетата

# 48
  • Мнения: 8 894
Кремена идва от кремък и бих му сложила по-скоро значение "твърда, корава", а не здрава. И това значение не ми допада, предпочитам да идва от цветето крем, защото само по себе си името ми харесва много и ми звучи нежно.
Катерина, Ирина, Валерия, Лора, Кремена - тези харесвам от списъка.

# 49
  • Мнения: 6 993
Ирина и Елица харесах, но понеже има само 1 глас - Ирина.
Синът ми е роден на 20 април  Hug

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Гласувах за Катерина Heart Eyes Едно от най-любимите ми имена.
Харесвам също Евелина и Аделина.

# 51
  • Мнения: 5 349
Гласувах за Димана.

# 52
  • Мнения: 15 379
focusmocus, увереността ми продиктувана от това, че всички пишещи в темите за имената не са и споменавалли познанията си по древни езици, не съм и следила в детайли, а теб виждам за първи път не само тук, но и във форума като цяло.

Гласувах за Валерия, иначе повечето имена са хубави.

# 53
  • Мнения: 9 991
Зоя -живот
Мая- В гръцката митология Мая е най-голямата от Плеядите (седемте дъщери на титана Атлас). Тяхната красота покорила ловеца Орион и той започнал да ги преследва, докато над тях не се смилил Зевс и не ги превърнал в звезди. Самият Орион също се прeобразил и всяка нощ продължава преследването си. Същата тази Мая е майката на бога-вестител Хермес. В римската митология това е името на богинята на земята, на която е кръстен месец май. В будистките летописи Мая е името на индийска царица, която сънувала че бял слон се вселява в нея. 9 месеца по-късно се родил синът й, принц Сидхарта, останал в историята като Буда ("просветения"). А вие си мислехте че само християните имат непорочно зачатие Simple Smile. Маорите също използват това име със значение "храбър воин". Според народния календар Мая празнува имен ден на 1 май.

Ева- Ева от еврейски означава живот, майка на живеещите. Има имен ден в последната неделя преди Коледа.
Ася -от Асен , значи хубава .

# 54
  • UK
  • Мнения: 4 308
Гласувах за Ирина. Харесвам много и Искра, но Искрена не.
И аз не мога да избирам по този критерий. Бих могла, но при този тип имена, които авторката избягва - Радост, Любов и пр., защото връзката между значението и звученето е по-пряка. Прекалено са ми познати имената и съм свикнала с тях и вече съм изградила железни асоциации. Последното нещо за което се сещам като чуя името Катерина е чистота. Ако ми изредите 10 японски имена, които никога не съм чувала, тогава бих гласувала според значението им, като няма за какво друго да се хвана.
Сега гласувам за това, което ми е най-благозвучно без оглед на останалото - значение, първи букви и т.н.
   

# 55
  • Мнения: 4 569
Гласувах за Евелина.
Мислете и за галеното - Мирела, Кремена ...


Да гадаем и да спорим е меко казано безмислено. Няма специалист между нас, който да отсече кое е вярното и правилното.[/i]
Но пък в различните гледни точки всеки ще открие своята истина.  Peace



(гласувах по име, не по значение, хубаво е човек да си знае значението на името, но не бих избирала само по това името, така или иначе няма да се представя - Здравейте, аз съм Димана Плодородната)
  hahaha Joy
Ако Димана има десетина дечица би си оправдала името.



Към авторката на темата: Ако си мислите, че кръщавайки детето си Лора ще е победителка или пък Елица ще е стройна жестоко се лъжете.
+1



# 56
  • Мнения: 37
Не виждам нищо лошо в това, че авторката иска да даде на рожбата си име с хубаво значение. Все пак чрез името тя предава своето майчино послание и дали ще се сбъдне не зависи от нея - важното е, че тя го е пожелала. Същото е и с всички нас - пожелаваме на другите здраве и щастие на рождени дни, на празници, а дори и само с едно простичко "здравей", които не знаем дали ще се сбъднат, но въпреки това искрено ги желаем.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 806
Гласувах за Евелина, харесва ми галеното Ева.  Heart Eyes Иначе съм почитател на кратките имена и предложените от adelinda са страхотни!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 44 122
Не виждам нищо лошо в това, че авторката иска да даде на рожбата си име с хубаво значение. Все пак чрез името тя предава своето майчино послание и дали ще се сбъдне не зависи от нея - важното е, че тя го е пожелала. Същото е и с всички нас - пожелаваме на другите здраве и щастие на рождени дни, на празници, а дори и само с едно простичко "здравей", които не знаем дали ще се сбъднат, но въпреки това искрено ги желаем.

разбира се, лошо няма, но чак пък това да е най-определящото... ок, подбрала е един куп имена по значение, сега да си ги отсее и по звучене, харесване, галени, именни дни, съзвучие с другите имена и т.н. Прекалено наблягане ми е само на тази страна на името(чак ва анкетата да са пуснати значенията), която реално ще остане "скрита" за останалия свят.
Аз лично бих обърнала внимание на значението ако е прекалено негативно или ако 2 именна много ми харесват и не мога, и не мога да избера едното, да тогава като допълнителен критерии  - ок. Но така или иначе повечето имена носят положителни значения.

Ако желае да изпраща майчини послания, то не виждам защо изобщо да намесва непознати в избора Wink

# 59
  • Мнения: 126
Гласувах за Аделина. От посочените не ми допадат Мирела и Елвира.

Общи условия

Активация на акаунт