Пейпал - помощ - 10-та тема

  • 59 981
  • 751
  •   1
Отговори
# 480
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Мерси, sand! Peace Писах ѝ още преди около 2 ча́са нещо подобно на това, което ти си препоръчала, ще видим дали ще отговори. Laughing

   Стана ми интересно нещо друго, обаче – по-нагоре сте написали, че продавачът е длъжен да върне парите на купувача, в случай че вторият е бил измамен по някакъв начин. Е, хубаво, ама, ако продавачът е нечестен и вече е дръпнал сумата от PayPal баланса, а в картата, вързана към него, също няма никакви пари, как се процедира?! Ще запорират акаунта вероятно, но това как ще принуди търговеца на някакъв етап да върне парите и как ще му попречи просто да си направи нов акаунт? Rolling Eyes Подсъдимо деяние ли е това?

# 481
  • Мнения: 29
   
   Стана ми интересно нещо друго, обаче – по-нагоре сте написали, че продавачът е длъжен да върне парите на купувача, в случай че вторият е бил измамен по някакъв начин. Е, хубаво, ама, ако продавачът е нечестен и вече е дръпнал сумата от PayPal баланса, а в картата, вързана към него, също няма никакви пари, как се процедира?! Ще запорират акаунта вероятно, но това как ще принуди търговеца на някакъв етап да върне парите и как ще му попречи просто да си направи нов акаунт? Rolling Eyes Подсъдимо деяние ли е това?

Това за съжаление се случва, има некоректни търговци, които в началото са ок, после изведнъж спират да изпращат поръчаните и платени стоки като изтеглят парите от ПейПал акаунта и от сметките вързани към него.
За целта ПейПал имат фонд от който обезщетяват купувача, така че той не губи нищо. Колкото до продавача те могат да предприемат евентуално някакви правни претенции към него, но ако сумата е голяма иначе не им излиза сметка да се разправят. това което ще направят със сигурност е да блокират акаунта и да го сложат в черен списък така че да не може никога повече да си отвори ПейПал, Ибей или подобни акаунти. Или поне с това име и адреси с които е направил "шашмата"

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Мерси за разясненията! И аз така предполагах, поне при Ebay схемата е същата, но все се надявах да има някакви по-сериозни санкции за некоректните продавачи от спиране на акаунта им, но не би.

   Ще пиша при мен как вървят нещата скоро. Sunglasses

# 483
  • Мнения: 555


Bertichka
 


  Не разбрах съвсем точно какво искаш да кажеш  Grinning Значи, ако имаш евро в сметката си в пейпал, то както и в случая на pavlo_deni ще бъдат взети от сметката само когато плащаш в евро.
  В каква валута си плащала когато ти се появила крайната сума в евро?

Преди да направя да изчислява курса по моята банка накрая ми изписваше сумата в Лева. Тогава нямах налични пари в пей пал профила.
Сега малко след като промених настройките ми приведоха пари в Евро и в момента, когато плащам крайната сума от ибей ми излиза в евро, а не в лева както преди  newsm78
Затова се чудих какво става

# 484
  • Мнения: 1 162

Преди да направя да изчислява курса по моята банка накрая ми изписваше сумата в Лева. Тогава нямах налични пари в пей пал профила.
Сега малко след като промених настройките ми приведоха пари в Евро и в момента, когато плащам крайната сума от ибей ми излиза в евро, а не в лева както преди  newsm78
Затова се чудих какво става

 понеже не знам какво точно си променила  Grinning при следващо плащане долу има - "избери опция за конвертиране" ,не си спомням точно, но нещо като " conversion options" -  сега няма какво да платя и не мога да кажа точно как звучи. Кликваш там и избираш - "Bill me in the currency listed in the seller's invoice"  Peace

# 485
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте,
Имам изпратена стока на 31.05.2014, която до днес не съм получила. Отворих диспут преди 2 дни, но не искам да ми връщат парите, а да ми изпратят стоката отново.
Въпроса ми е: Колко време имам още и трябва ли да ескалирам, за да удължа срока, защото затворя ли го сега не съм сигурна, че ще си получа стоката и втория път, а искам да се застраховам, за да знам, че продавача ще ми върна парите след 20 дни примерно, ако не я получа отново.
Благодаря предварително!

# 486
  • Мнения: 1 339
Здравейте,
имам проблем с плащането (т.е. не мога да го направя). Сумата е над 1000 евро, картата ми е верифицирана. Имам ли някакъв лимит, каква може да е причината?

# 487
  • Мнения: 29
Здравейте,
имам проблем с плащането (т.е. не мога да го направя). Сумата е над 1000 евро, картата ми е верифицирана. Имам ли някакъв лимит, каква може да е причината?

Привет.
Какво точно ти дава че не приема плащането?
Имаш ли достатъчно пари по картата?
Понякога обменния курс на Пей Пал е доста неблагоприятен и може би трябва да имаш повече пари по картата за да мине плащането.
Има лимити но те са по-скоро месечни.
Каква е сумата?

# 488
  • Мнения: 29
Здравейте,
Имам изпратена стока на 31.05.2014, която до днес не съм получила. Отворих диспут преди 2 дни, но не искам да ми връщат парите, а да ми изпратят стоката отново.
Въпроса ми е: Колко време имам още и трябва ли да ескалирам, за да удължа срока, защото затворя ли го сега не съм сигурна, че ще си получа стоката и втория път, а искам да се застраховам, за да знам, че продавача ще ми върна парите след 20 дни примерно, ако не я получа отново.
Благодаря предварително!

- какво изписва тракинг номера който са ви дали?
- В условието за доставка на продавача има ли срок за доставката?
- от къде тръгва пратката, по пощите ли трябвая да я получите или с куриер?
- докато не стане ясно къде е пратката, трудно ще ви изпратят нова, по скоро ще постигнете Refund. Комуникирайте с продавача, понякога нещата са по-простички от колкото изглеждат.
- има ли развитие от последния ви пост по темата, споделете

# 489
  • Мнения: 1 339
Сумата е 1300 евро. Имам наличност. Пейпал отговарят, че от съображения за сигурност са спрели плащането и да вкарам парите директно в пейпал акаунта. Дано съм разбрала правилно и не съм подарила значителна сума на някого Sad

# 490
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Здравейте. От Ибейската тема, сега в тази. Wink Искам да закупя един артикул и немеца ми иска Пейпал адрес, за да ми изпрати фактурата. Какво е това, някакъв номер ли ?

# 491
  • Мнения: 125
Здравейте. От Ибейската тема, сега в тази. Wink Искам да закупя един артикул и немеца ми иска Пейпал адрес, за да ми изпрати фактурата. Какво е това, някакъв номер ли ?
Имейлът, с който си регистрирана в ПП.

# 492
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
ИБей ми блокира съобщението, в което му пиша адреса си, от съображение за сигурност.

# 493
  • Мнения: 555
Изпрати му jpg файл с написан твой имейл. И аз се сблъсках с това и пробвах сто варианта и само така успях  Mr. Green

# 494
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Bertichka, опитах да прикача файл, но не става нещо.

Общи условия

Активация на акаунт