Пейпал - помощ - 10-та тема

  • 59 990
  • 751
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 787
Момичета, имам в баланса си 7 евро, как  мога да ги използвам. Вчера направих една поръчка от английски сайт, но не ми взе от баланса.

# 466
  • Мнения: 555
Здравейте,
Искам да попитам, когато в пей пал има наличност по микросметка плащанията от тази сметка ли се приспадат?
Наскоро направих тези настройки, които да изчисляват курса на валутата по този на моята банка. Малко след това получих паричен превод в евро и сега когато плащам в  ибей ми калкулира крайната сума в Евро, а не в лева както преди  newsm78
Това дали начислява допълнителни такси?
Ще съм благодарна ако някой знае да ми разясни
Поздрави

# 467
  • Sofia
  • Мнения: 15 573
   Здравейте, момичета! Simple Smile

   Досега съм ползвала PayPal само в ролята си на купувач. Сега, обаче, имам един казус, за който искам вашето мнение и съвет. Praynig

   Една дама от UK желае да закупи мой артикул, обявен за продажба (не е list-нат в Ebay), като иска да плати чрез PayPal и да уреди вземане на пратката от pick-up agent (аз съм в София). Дотук добре, но комуникацията между нас ми е малко странна и се чудя дали не се опитва да ме измами по някакъв начин.

   Има ли начин, плащайки артикула чрез PayPal, в последствие, след като вече съм ѝ изпратила нещата, да се опита неправомерно да изтегли обратно парите си (не говоря за отварянето на кейс, а за някакъв друг начин)? Също, малко ме притеснява историята с този превозвач, който иска да използва – попитах я за коя фирма става въпрос, но не ми отговори точно на този въпрос.

   И другото ми важно питане – когато получа сумата, тя си стои в PayPal баланса ми и мога да я използвам за бъдещи поръчки, без никакви допълнителни такси, нали така? Ако, обаче, искам да прехвърля парите в банковата си сметка, колко дни ще ми отнеме това и каква ще е таксата? Обслужващата ме банка е УниКредит.

   Много ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете!  bouquet Благодаря!

# 468
  • Мнения: 555
Black Cat 13, за първото ти питане нямам идея, но относно прехвърлянето на пари от баланса към сметката ти в Булбанк - има такси но не знам колко са в проценти. Аз също съм към Булбанк
На мен за 170$ ми взе към 8-9 лв newsm78

# 469
  • Мнения: 1 162


pavlo_deni

  Ще бъдат взети автоматично когато плащане ще бъде в евро. Можеш да ги конвертираш в друга валута, с която ще плащаш, но курсът на пейпал не е изгоден.

Bertichka
 


  Не разбрах съвсем точно какво искаш да кажеш  Grinning Значи, ако имаш евро в сметката си в пейпал, то както и в случая на pavlo_deni ще бъдат взети от сметката само когато плащаш в евро.
  В каква валута си плащала когато ти се появила крайната сума в евро?

  Black Cat 13

  тя какъв агент иска да използва? Някакъв български ли? те нямат превозвачи от тук доколкото знам и трябва да ползва някаква фирма. Трябва за уточниш този въпрос или пиши ми на лични какво ти казва)) Не знам дали мога да направя нещо, но поне да видя какво иска...

 
Има ли начин, плащайки артикула чрез PayPal, в последствие, след като вече съм ѝ изпратила нещата, да се опита неправомерно да изтегли обратно парите си (не говоря за отварянето на кейс, а за някакъв друг начин)?  - не, не може, само през кейса. Но трябва да имаш доказателства, че артикулът е изпратен и че се намира в такова състояние, което е описано в обявата ти. За това най-добре да направиш снимки. Ако ще изпращаш през български куриер - опаковай направо пред него  в тяхната опаковка.
 тя ще ти прати пари със send money, пейпал ще си вземе процента от сумата - не го забравяй този момент.

 Прехвърляне на пари към сметка отнема 3-5 работни дни  Grinning 
 

Последна редакция: нд, 06 юли 2014, 17:10 от fandango

# 470
  • Мнения: 29
   Здравейте, момичета! Simple Smile

   Досега съм ползвала PayPal само в ролята си на купувач. Сега, обаче, имам един казус, за който искам вашето мнение и съвет. Praynig

   Една дама от UK желае да закупи мой артикул, обявен за продажба (не е list-нат в Ebay), като иска да плати чрез PayPal и да уреди вземане на пратката от pick-up agent (аз съм в София). Дотук добре, но комуникацията между нас ми е малко странна и се чудя дали не се опитва да ме измами по някакъв начин.

   Има ли начин, плащайки артикула чрез PayPal, в последствие, след като вече съм ѝ изпратила нещата, да се опита неправомерно да изтегли обратно парите си (не говоря за отварянето на кейс, а за някакъв друг начин)? Също, малко ме притеснява историята с този превозвач, който иска да използва – попитах я за коя фирма става въпрос, но не ми отговори точно на този въпрос.

   И другото ми важно питане – когато получа сумата, тя си стои в PayPal баланса ми и мога да я използвам за бъдещи поръчки, без никакви допълнителни такси, нали така? Ако, обаче, искам да прехвърля парите в банковата си сметка, колко дни ще ми отнеме това и каква ще е таксата? Обслужващата ме банка е УниКредит.

   Много ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете!  bouquet Благодаря!


 alert
СТОП - това е популярна измама в интернет!
Не и продавай нищо ако ти предложи да изпрати някой да го вземе.
Това което се случва после е следното.
Ти и продаваш артикула и тя ти го плаща по PayPal.
Тя изпраща някой да го вземе, но при теб не остава документ че пратката е изпратена, няма разписка, няма тракинг номер.
След няколко дена тя завежда иск в PayPal че е платила но не е получила нищо.
PayPal се свързват с теб за да представиш proof of shipment.
Ти разбира се нямаш и те ти взимат парите обратно от сметката и ги връщат на нея.

# 471
  • Мнения: 1 162



www.sand.bg

  Mr. Green значи има нещо ново за което не знам , тези мошеници все да измислят нещо)) 

Black Cat 13

  Тогава пиши направо тук какво ти казва - аз реших, че не искаш да го постваш пред всички, но в този случай ще бъде най-добре да видим какво ти пише. И кажи как се казва тази UK lady  Mr. Green

# 472
  • Мнения: 29

  Тогава пиши направо тук какво ти казва - аз реших, че не искаш да го постваш пред всички, но в този случай ще бъде най-добре да видим какво ти пише. И кажи как се казва тази UK lady  Mr. Green

Те пишат еднакви бланкови съобщения малко като "бот"-ове звучат, ти ги питаш едно те ти отговарят съвсем друго. Няма значение как се казва и дали е от UK, в повечето случаи ако гугълнеш имейл адреса от който ти пишат ще разбереш че не си единствен измамен. Схемата върви със страшна сила, защото ПейПал приемат като доказателство разписки от Български Пощи и утвърдени куриери, а те ти изпращат някой който никога не сте го чували и дори да ви дадат тракинг номер, ПейПал не го признава. Ако има още нещо питайте докато сме по темата.... smile3529

# 473
  • Мнения: 1 162


Те пишат еднакви бланкови съобщения малко като "бот"-ове звучат, ти ги питаш едно те ти отговарят съвсем друго. Няма значение как се казва и дали е от UK, в повечето случаи ако гугълнеш имейл адреса от който ти пишат ще разбереш че не си единствен измамен. Схемата върви със страшна сила, защото ПейПал приемат като доказателство разписки от Български Пощи и утвърдени куриери, а те ти изпращат някой който никога не сте го чували и дори да ви дадат тракинг номер, ПейПал не го признава. Ако има още нещо питайте докато сме по темата.... smile3529

 О, за това аз знам - имам предвид "нигерийски писма", покупки с подправени писма от пейпал и куп други неща))) Само че аз например никога не бих изпратила нещо с "фирма", за която нито знам, нито мога да я намеря в инета) за това и попитах за писмото. И името позволява да определи за имигранти от каква страна се представят. Но в този случай мисля, че става дума за страната с хубаво име " Юнайтед стейтс оф факултето"  Joy Но все пак.
 Фирмите освен тракинга издават и касов бон, те как го подминават?

# 474
  • Мнения: 29

 Фирмите освен тракинга издават и касов бон, те как го подминават?

ПейПал не се интересуват от касови бонове. Имат лист от тракинг номера които признават и не се задълбочават нататък...

# 475
  • Мнения: 1 162

ПейПал не се интересуват от касови бонове. Имат лист от тракинг номера които признават и не се задълбочават нататък...

 но аз не говоря за пейпал Wink Аз лично при изпращане бих искала да получа касов бон  Peace При проблеми да знам кого и къде да търся  Mr. Green 

# 476
  • Мнения: 29

ПейПал не се интересуват от касови бонове. Имат лист от тракинг номера които признават и не се задълбочават нататък...

 но аз не говоря за пейпал Wink Аз лично при изпращане бих искала да получа касов бон  Peace При проблеми да знам кого и къде да търся  Mr. Green 

 newsm10

# 477
  • Мнения: 787


pavlo_deni

  Ще бъдат взети автоматично когато плащане ще бъде в евро. Можеш да ги конвертираш в друга валута, с която ще плащаш, но курсът на пейпал не е изгоден.

Bertichka
 


  Не разбрах съвсем точно какво искаш да кажеш  Grinning Значи, ако имаш евро в сметката си в пейпал, то както и в случая на pavlo_deni ще бъдат взети от сметката само когато плащаш в евро.
  В каква валута си плащала когато ти се появила крайната сума в евро?

  Black Cat 13

  тя какъв агент иска да използва? Някакъв български ли? те нямат превозвачи от тук доколкото знам и трябва да ползва някаква фирма. Трябва за уточниш този въпрос или пиши ми на лични какво ти казва)) Не знам дали мога да направя нещо, но поне да видя какво иска...

 
Има ли начин, плащайки артикула чрез PayPal, в последствие, след като вече съм ѝ изпратила нещата, да се опита неправомерно да изтегли обратно парите си (не говоря за отварянето на кейс, а за някакъв друг начин)?  - не, не може, само през кейса. Но трябва да имаш доказателства, че артикулът е изпратен и че се намира в такова състояние, което е описано в обявата ти. За това най-добре да направиш снимки. Ако ще изпращаш през български куриер - опаковай направо пред него  в тяхната опаковка.
 тя ще ти прати пари със send money, пейпал ще си вземе процента от сумата - не го забравяй този момент.

 Прехвърляне на пари към сметка отнема 3-5 работни дни  Grinning 
 
Благодаря ти много. Явно затова не ми ги е взело автоматично, защото плащах в лири. Благодаря много. Значи, огато ще плащам в Евро , ще ги вземе автоматично. Нали така.   bouquet

# 478
  • Sofia
  • Мнения: 15 573
   Благодаря, момичета! Hug Виждам, че доста сте развили и обогатили с ценни съвети темата, докато ме нямаше в онлайн пространството едва няколко часа. Simple Smile

   fandango, никакъв проблем нямам да публикувам тук 3-те съобщения, които съм получила от нея, но реално би било безсмислено – тя просто нищо не ми отговори на питането относно въпросния "pick-up agent". И като цяло, не ми е дала кой знае каква информация – написа само, че е базирана в UK и че иска да купи артикула. Помоли ме също за e-mail адреса ми, за да ми преведе сумата. Това е в общи линии. Peace

   sand, благодаря ти за включването! Wink Честно казано, предполагах, че може да е нещо подобно, а и съм изключително мнителна личност, та е малко по-трудно да ме преметнат. Sunglasses Странно, обаче, че се занимават с такива кокошкарски шашми, все си мисля, че е по-добре за тях да се концентрират върху финансовите измами, отколкото да се сдобият с някой чифт чепици. Crazy Но явно и това го имало. hahaha

   Предполагаемите имена на "дамата" са Justina Gibson – още вчера ги google-нах, разбира се, но не излезе нищо пикантно. Изписването на целия ѝ e-mail в google пък, не дава нито един резултат.

   Добре, значи предлагате да ѝ кажа, че ще пратя нещата само чрез български пощи или друг верифициран куриер и ако се съгласи, вероятно всичко е точно, така ли? Simple Smile

   Обещавам да ви държа в течение и пак много, много благодаря за помощта! Heart Eyes

# 479
  • Мнения: 29
   
   Добре, значи предлагате да ѝ кажа, че ще пратя нещата само чрез български пощи или друг верифициран куриер и ако се съгласи, вероятно всичко е точно, така ли? Simple Smile

   Обещавам да ви държа в течение и пак много, много благодаря за помощта! Heart Eyes

Опцията ти е само една.
Казваш и че ще ги пуснеш с БГ Пощи. Тя ще получи пратката там от Royal Mail.
БГ Пощи ще ти дадат тракинг номер ако пуснеш пратката "Препоръчано" - това струва 3лв. повече но ти осигурява защитата (тракинг номера) Royal Mail нямат онлайн проверка на тракинг номера на пратки под 2кг. но ако се повдигне "case" че пратката не е пратена и съответно не е получена, тракинг номера е достатъчен на ПейПал да се свържат с Ройал Меил и да удостоверят че има такава пратка, макар и онлайн да не може да се "трак"-не.
Трябва да провериш колко ти тежи пакета за да и добавиш и сумата по траснпорта ако е за нейна сметка.
Но веднага след като и предложиш този най-лесен и сигурен вариант, тя изведнъж ще спре да ти пише (защо ли?Simple Smile))
Ако нещо е неясно питайте пак.

Общи условия

Активация на акаунт