Бременни майчета от Добрич

  • 65 113
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 49
Ако заявите изрично желанието си,никой не е в състояние да ви спре.Също така може да заявите,че не желаете да сте разделени с бебето.

# 706
  • Мнения: 1 505
Аз бях секцио,и не ми ги дадоха веднага след раждане,то аз и едвам дишах.

# 707
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз бях нормално и пак ми връчиха бебето на 12 час. Ако не бях се подготвила предварително с инфо и не бях проявила огромно желание само да кърмя щяха да бутат млякото. Получих както грешни, така и добри съвети, така че е до личен избор и информираност. Може би тази практика с недаването на бебето вече е към края си, но надали ще е както в чужбина.

# 708
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Здравейте момичета, не съм от Добрич, но ми се налага първите прегледи да направя тук. Насочила съм се към др Йорданов. Някой може ли да ми каже кабинетът му още в х-л Добруджа ли се намира? И някакви негови координати, че гугъл мълчи по въпроса (може и на лични). Чета от вас добри отзиви и за Хаджиларски.  Къде преглежда той?

# 709
  • Мнения: 1 505
Да в хотела преглежда,това мога да помогна.Не раждах при него и незная..и за другия незная.За раждането моя избор беше Байчев.   

# 710
  • Мнения: 31
хаджиларски преглежда в болницата Simple Smile

# 711
  • Добрич
  • Мнения: 400
Аз бях секцио,и не ми ги дадоха веднага след раждане,то аз и едвам дишах.
Ей честито мамче!Аз съм изпуснала.Как са бебеоците?Щяхме да се срещаме с теб...Нищо.По разходки!
Аз посещавах Училището за родители в Усмивки.Останах страшно доволна.Не съжалявам.Ако имате въпроси ето телефона за контакти- За информация и записвания - 0887 606 328 - Марияна Драгнева.Редовно публикуват инфо в страницата на училището във ФБ. - https://www.facebook.com/%D0%A3%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0 … 27959633/?fref=ts
И в болницата ходих на отворените врати.Там не получих кой знае каква информация.Поне се запознаваш с условията и после знаеш къде отиваш. Ето тук публикуват инфо за болницата - https://www.facebook.com/Uchiliste.za.roditeli.Dobrich/?fref=ts
Бебетата не се дават на родилките.
Аз родих нормално-без упойка.Бях в състояние да остане при мен ,но политиката е такава.За сигурност на мама и на бебе е така.

# 712
  • NE
  • Мнения: 10 999
Д-р Хаджиларски има кабинет в Поликлиниката в Балчик. Прегледите са понеделник и сряда.

# 713
  • Мнения: 1 505
Аз бях секцио,и не ми ги дадоха веднага след раждане,то аз и едвам дишах.
Ей честито мамче!Аз съм изпуснала.Как са бебеоците?Щяхме да се срещаме с теб...Нищо.По разходки!



добре сме,гледаме се ..пораснахме не е като преди само да спим и ядем.ЖЕгите малко ни морят ама и това ще мине.Вие как сте?   

# 714
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Благодаря, момичета!

# 715
  • Добрич
  • Мнения: 400
Училище за бъдещи родители - гр.Добрич


На 22.07. от 17.30ч започва ПОДГОТВИТЕЛЕН КУРС за бъдещи родители, които очакват своето бебе в края на м.СЕПТЕМВРИ или през м.ОКТОМВРИ.
Той ще покрие темите:
РАЖДАНЕ
- Защо и как ни променя бременността; Често срещани неразположения и как да се справим с тях; Голямото значение на храненето и двигателната активност;
- Пренаталното възпитание; Защо е толкова важно общуването с бебето през бременността? Ролята на таткото; Как емоционалното състояние на бременната жена е определящо за раждането.
- План за раждане - къде, с кого, как; Как да се справим с болката - методи и техники, как да се справим със страха; Какво да включва чантата за раждане; Кои са нещата, свързани с бебето, за които да помислите и организирате преди раждането.
- Нормално раждане - контракции, признаци, етапи; Пътят на бебето
- Оперативно раждане - индикации, подготовка и особености
- Възстановяване след раждане
КЪРМЕНЕ
- Кои са определящите фактори за успешно кърмене
- Техника и пози на кърмене
- Възможни трудности и проблеми в първите дни и седмици - превенция и решения
ГРИЖИ ЗА БЕБЕТО
- Възможни прояви у новороденото, в процеса на адаптация към новия начин на живот
- Жълтеница, колики, повръщане, обриви, плач, температура и други състояния при бебето - проблеми и решения; кога е физиология и кога да потърсите лекар
- кои са основните неща - необходими и практични, за отглеждане на бебето
- къпане, тоалет, обличане, масаж, гимнастика - добиване на практически умения, необходими още при първата среща с бебето.

Курсът се състои от 8 срещи, а цената е 85лв.
Заниманията се провеждат веднъж седмично, с продължителност 150 мин.
Присъствието на партньора или друго придружаващо лице е безплатно.

Водещ - Марияна Драгнева
Акушерка, член на Алианс на българските акушерки.
За записвания и информация - 0887606328

# 716
  • Мнения: 31
Аз бях секцио,и не ми ги дадоха веднага след раждане,то аз и едвам дишах.


софинка-имам въпрос.. и аз съм от добрич и ми предстои раждане и на моите близнаци в началото на август- въпроса мие  в коя седмица роди своите близнаци и стояха ли мн в ковиози? Simple Smile

# 717
  • Мнения: 1 080
Аз бях секцио,и не ми ги дадоха веднага след раждане,то аз и едвам дишах.


софинка-имам въпрос.. и аз съм от добрич и ми предстои раждане и на моите близнаци в началото на август- въпроса мие  в коя седмица роди своите близнаци и стояха ли мн в ковиози? Simple Smile
Престоят в кувьоз зависи от състоянието на бебето най-вече. По принцип след 36 би трябвало да са добре.

# 718
  • Мнения: 31
Аз бях секцио,и не ми ги дадоха веднага след раждане,то аз и едвам дишах.


софинка-имам въпрос.. и аз съм от добрич и ми предстои раждане и на моите близнаци в началото на август- въпроса мие  в коя седмица роди своите близнаци и стояха ли мн в ковиози? Simple Smile
Престоят в кувьоз зависи от състоянието на бебето най-вече. По принцип след 36 би трябвало да са добре.


надявам се -два дена ми биха инжекции зза дробчетата остана да устискаме още малко до секциото

# 719
  • Мнения: 1 080
Аз бях секцио,и не ми ги дадоха веднага след раждане,то аз и едвам дишах.


софинка-имам въпрос.. и аз съм от добрич и ми предстои раждане и на моите близнаци в началото на август- въпроса мие  в коя седмица роди своите близнаци и стояха ли мн в ковиози? Simple Smile
Престоят в кувьоз зависи от състоянието на бебето най-вече. По принцип след 36 би трябвало да са добре.


надявам се -два дена ми биха инжекции зза дробчетата остана да устискаме още малко до секциото
Аз не успях да сложа инжекции. Родих в 34та само 10 дни са били в кувьоз.

Общи условия

Активация на акаунт