каква упойка за цезарово сечение

  • 11 592
  • 154
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 999
Аз родих с епидурална и ти я препоръчвам ако имаш силни болки. Нямах никакви усложнения с нея, нито неприятни странични ефекти. Имах много болезнени контракции и повръщах няколко пъти, нямаше да имам сили да родя без нея. Направо се родих след като ми я сложиха . Party
Сама трябва да прецениш в процеса на раждане дали ти е необходима или не. Успех и не го мисли от сега. Simple Smile   

# 136
  • Мнения: 3 663
в самата епидурална упойка няма нищо опасно
рискът е повече при поставянето й и при дозиране на количеството, т.е. важно е анестезиологът да е опитен специалист
имаше случаи на доста неприятни последствия от такива упойки в "изгрева" на използването им у нас преди години, но вече анестезиолозите се изучиха (най-грубо казано  Confused ) и смятам, че притесненията ти са неоснователни

# 137
  • Мнения: 1 934
Аз родих с такава упоика просто неразбрах нищо . Ако анестизиолога е добър няма опасност.

# 138
  • Мнения: 36 043
първия път родих с епидурална - не съм имала проблем
втория път - със спинална - отново без проблем, а не спирам да разнасям децата, особено бебчо

# 139
  • Мнения: 32
Първия път родих с епидурална упойка - страхотно облекчение, сега на 19.02. ми е термина и мисля пак така да раждам. За кво да изпитвам неистови болки като хората са я създали точно за това. Препоръчвам ти я!  Wink

# 140
  • Мнения: 56
Аз се двуомях дали да раждам с епидурална упойка,но когато започнаха контракциите,взех решение да ми поставят.Аз я препоръчвам,така си запазих силите за самото раждане.Когато е поставена професионално, не би трябвало да има странични ефекти.При мен беше така.

# 141
  • Мнения: 742
първо раждане - секцио с пълна упойка, въпреки че беше планово  никой не ме е питал.  Студ, болки в гърлото и глас като фелдфебел са ми спомените. А, и като ме събуди анестезиолога, го питах какво ми е бебчето и всичко ли си има Grinning  Като цяло се трае, щом съм се навила пак да раждам Wink Най- гадното е клизмата след операция, и то не заради усещането, а заради унизителния начин по който я правят. Бяхме десетина майки в интензивно, при разстояние между леглата по около метър, сестрите и санитарите не считаха за необходимо да проявяват каквато и да е дискретност. Паравани? Какво е това? Клизмят си те пред публика и това е.  Close

# 142
  • Мнения: 2 171
И аз родих с епидурална и нямах абсолютно никакви странични ефекти. Това за забавянето на контракциите, използването на форцепс или вакуум екстрактор са пълни глупости. Контракциите не се забавят, а просто стават безболезнени, освен това упойката се слага в такова количество, че да можеш да чувстваш напъните и да участваш активно, така че спокойно! Вече 5 месеца след упойката не съм усетила никаква болка в гърба или кръста, а и нямах главоболие след минаването на упойката, което също се смята за страничен ефект. За мен това е цивилизования начин за раждане и го препоръчвам горещо.

# 143
  • Мнения: 5 391
не бих избрала секцио по принцип, но ако се наложи бих предпочела спинална упойка

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 10 825
Мен никой не ме пита-бях с пълна упойка.Не че знаех какво да избера.

# 145
  • Мнения: 163
Аз бях със пълна и то пожелание защото съм ГОЛЯМО шубе и единственото неприятно нещо е че те тресе и като се закашляш те боли корема ама това с болкоуспокояващи минава и не се чустват тези неща

# 146
  • Мнения: 213
Със спинална.Нямах никакви оплаквания.

# 147
  • Мнения: 64
Аз съм за епидуралната тя е с катетърче и след това на нетърпимите болки през катетъра ми вкарваха болкоуспокояващи,а мамите със спинални ги боцкаха през определен интервал Sad
Майките който първо райдане са били със спинална,а второ с епидурална,предпочитат втората,поне с тези с които аз съм говорила

# 148
  • Мнения: 574
Налагаше се секцио, защото имам проблем със сърцето и анестизиолозите прецениха,че това е най- добрият вариянт за мен и бебето.
Много съм доволна и се моля сега пак да е така.

# 149
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Бях с пълна упойка, но мен никой не ме и питал....то във Видин други май не слагат #Cussing out, а секциото беше по спешност.

Общи условия

Активация на акаунт