БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 922
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 044
А обикновена ванилия нямаш ли? Или ванилена есенция?

# 706
  • София
  • Мнения: 30 222
Здравейте,

правя яхния от грах, но сосът /след уплътняване с брашно/ ми става бял, а не бистър и червен  Rolling Eyes Защо?

# 707
  • Мнения: 4 785
Ако от половин час са кипнали, така да се изразя, слагай и картофите и на тях ми трябват 20-30мин.

Мерси сложих ги вече   bouquet

А чийзкейка спокойно може да мине без ванилова захар, аз даже май не се сещам в  моята рецепта да има такава изобщо, а става божествен. Обаче... ограничен е заради калоричност  Crossing Arms

# 708
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте,

Можете ли да ми кажете от къде купувате филираните бадеми?
Във Фантастико и ТМаркет не намерих!

# 709
  • Мнения: 7 779
в останалите хипермаркети ги има  Laughing

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 26 631
в магазините за ядки на кило също има,около Женския пазар има магазин с/у спирката на тр.20 и 22,също и с/у Халите,до магазинчето за гевреци

# 711
  • Мнения: 22 867
Да питам, пък може някой да се сети. На гости съм яла гювеч, в соса на който имаше парчета яйце. Явно разбито, но без престараване. Дали се слага само разбито яйце накрая в соса или е смесено с още нещо? newsm78  bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 147
в магазините за ядки на кило също има,около Женския пазар има магазин с/у спирката на тр.20 и 22,също и с/у Халите,до магазинчето за гевреци


Благодаря!Ще потърся в магазините за ядки!

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Да питам, пък може някой да се сети. На гости съм яла гювеч, в соса на който имаше парчета яйце. Явно разбито, но без престараване. Дали се слага само разбито яйце накрая в соса или е смесено с още нещо? newsm78  bouquet
Лабрекс, аз така застройвам курба чорба... разбитите яйца сипвам през цедка/гевгир.

# 714
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, аз така застройвам курба чорба... разбитите яйца сипвам през цедка/гевгир.

Голямо търсене в нета и не намирам "застроен" гювеч. А го ядох в Сандански преди newsm78 .....доста години. Laughing Понеже пека гювеч в момента и стана май повечко сос, та се сетих за онзи. То не пречи да сложа някое яйце, едва ли ще го развали. Чудех се дали е било яйце с мляко, дали е имало и брашно, а може би както Морена е написала, благодаря ти!   bouquet Просто съм запомнила сосчето с дребните парченца яйце в него. Вкусно беше, гювечът беше с агнешко, ама и компанията ни беше страхотна. Heart Eyes Ех, млади години! Grinning

# 715
  • Мнения: 7 779
рецептата вече е изветряла. не я дири  hahaha

# 716
  • Мнения: 2 783
Не съм правила така гювеч, но на чушките с доматен сос слагам 1-2 яйца, направо ги чуквам както си ври соса, и разбърквам след това (мама винаги така прави чушки с дом сос...с яйца в соса) . Става на парцали. Би трябвало и в гювеча да се слага по същия начин, без да си играеш да го минаваш през цедка  Peace

# 717
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Поли, точно същото правя и аз, наследено от мама. Simple Smile
Но през цедката, мисля че стават по-големи парчета.

# 718
  • Мнения: 22 867
рецептата вече е изветряла. не я дири  hahaha

bongo_2007 ®, тя едва ли е изветряла, хората там сигурно си я помнят, ама на млади години, че и в готина компания, кой да ти мисли как се прави манджа, пък и чак да пита? Лапаш и бързаш за диското. Важно ни беше екшън да има, яденето беше на заден план. Grinning

polly, на пиперките и аз така правя, понякога в същия тоя сос добавям и пържени картофки, става супер! Heart Eyes И в копривената ми манджа така слагам яйца, но ще пробвам при удобен случай и начина на Морена, че ми стана интересно. Peace

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Само да добавя... леко рабити са яйцата, колкото да не е цял жълтъка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт