Навън топло слънце грее - ОКТОМВРИйче в коремчето се смее - ТЕМА 5

  • 20 539
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 631
Добро утро мамчета! Минах рано рано прегледа- махаше с ръчички и крачета;)))))))))) вс е около 7см сме 13г.с. и 4дни. Даде ми направление за антитела. И в петък съм на БХС малко в последния ден но днес се сети че не ме е подсетила а ФМ ще правим живот и здраве 18-20г.с. че вече и за нея изтървяме а то при БХС показвало и за ФМ и БХС-то било по добре да се направи! Мн съм доволна пак от прегледа и вниманието. За бялото течение ми изписа едни антибактериални широкоспектарни в.таблетки- флуомизин, каза да спирам утрогесана  -което е пак хубаво Wink ии така добро начало на деня!

# 736
  • Мнения: 130
втората ФМ оптимално около 20 г.с. ли се прави? Мисля да я направя при доц. Томова или във Фемина...доста от Вас ходиха там и бяхте доволни, нали?

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 631
За първата страница: първа бременност,  24г. Бургас,  термин 11.10,
Сега ще коригирам лентата

# 738
  • Мнения: 5
Моля ви мамите от Бургас посъветвайте ме  при кой гинеколог да отида трябва ми лекар,така или иначе за да ми води консултациите,а и пази Боже ако ми се наложи нещо не мога да бягам до Плевен Shocked Колебая се между др-Кироваков и др-Минчев Thinking Thinking Thinking

# 739
  • Мнения: 172
Аз бях във Фемина и съм доволна. Втората ФМ ще я правя 21-ва седмица. Казаха ми, че е хубаво да има 20-та седмица, а защо не знам Simple Smile

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 631
Моля ви мамите от Бургас посъветвайте ме  при кой гинеколог да отида трябва ми лекар,така или иначе за да ми води консултациите,а и пази Боже ако ми се наложи нещо не мога да бягам до Плевен Shocked Колебая се между др-Кироваков и др-Минчев Thinking Thinking Thinking
Минчев! Той е мн добър

# 741
  • Мнения: 592
Добро утро мамчета! Минах рано рано прегледа- махаше с ръчички и крачета;)))))))))) вс е около 7см сме 13г.с. и 4дни. Даде ми направление за антитела. И в петък съм на БХС малко в последния ден но днес се сети че не ме е подсетила а ФМ ще правим живот и здраве 18-20г.с. че вече и за нея изтървяме а то при БХС показвало и за ФМ и БХС-то било по добре да се направи! Мн съм доволна пак от прегледа и вниманието. За бялото течение ми изписа едни антибактериални широкоспектарни в.таблетки- флуомизин, каза да спирам утрогесана  -което е пак хубаво Wink ии така добро начало на деня!

 smile3533 smile3501  love001
браво за хубавите новини много се радвам Simple Smile

# 742
  • Мнения: 1 831
Добро утро мамчета... Hug
Как сте днес...Аз съм ок,наспата...почти,ако не чукаха от някъде можеше и още да спа.Ама като за първи ден от болничния ми е добре.Нищо ,че нямам още болничен ,ама съм си вкъщи ... Laughing Laughing
Браво за хубавите новини y.k. аз ти казах,че не е притеснително бялото течение.Имам приятелка на която й изписа в 8  месец свещички и други ,че беше направила инфекция.
mv_2014 за втора ФМ на мен ми каза между 16-18 седмица да отида... Rolling Eyes И нямам търпение вече...

# 743
  • София
  • Мнения: 1 735
Момичета,за кръвната група си пазете картончето с изследването.На мен ми го искаха навсякъде и после при раждането.Снимайте си го и тогава го давайте на лекари,но оригинала да си е при вас.

# 744
# 745
  • Мнения: 16
За първата страница : първа бременност,  18г.,Бургас.Термин 20 октомври Heart Eyes

# 746
  • Мнения: 5
Моля ви мамите от Бургас посъветвайте ме  при кой гинеколог да отида трябва ми лекар,така или иначе за да ми води консултациите,а и пази Боже ако ми се наложи нещо не мога да бягам до Плевен Shocked Колебая се между др-Кироваков и др-Минчев Thinking Thinking Thinking
Минчев! Той е мн добър Благодаря

# 747
  • Мнения: 1
♥ ВСИЧКО ЗНАМ ЗА ТЕБЕ, БЕБЕ! ♥

Днес татко ме гушна и радостно рече:
“В корема на мама живее човече.”
Дали е момченце или пък момиче?
Дали ще е братче или пък сестриче?
То колкото житено зрънце е само,
но спи и расте под сърцето на мама.
И сигурно много прилича на тебе,
когато си бил във корема й бебе.”
Туй, че нашето бебе пораства, е ясно.
Ами как се побира? Не му ли е тясно?
“Не, не се тревожи! - Мама права застава. -
Виж, коремът ми също расте, наедрява.
Все едно е хралупка - тъмна, топла и мека,
все едно е къщурка - и просторна, и лека...
Ден след ден се заобля, ден след ден се издува -
има място за бебчо дори да лудува!”
Вече в кухнята често заседява се мама.
Ние с татко се смеем, че похапва за двама -
два банана изяжда, две филийки препича…
И след малко от глад към хладилника тича!
Ала то е, защото се храни със нея
бебчо, дето в корема й кротко живее.
Как, ще питате вие, като няма устичка?
Ще ви кажа - през някаква тайна тръбичка.
Понякога мама бледа лежи.
Навярно коремът й доста тежи.
Тогава съм мил - безшумно се движа
и заедно с татко за нея се грижа.
Когато заспи, стихват стъпки и песни -
съня й не бива никой да стресне!
Влакчето даже мирува, кротува,
защото и бебето също сънува.
Колко много коремът на мама порасна!
Всяка рокля предишна сега й е тясна.
Вътре бебето шава, премята се, рита
и почуква с юмруче... За мене ли пита?
Знам, не вижда оттам непознатия батко,
но познава гласа ми и този на татко,
затова му разказваме как си мечтаем
скоро заедно с него у дома да играем.
С нетърпение питам: ”Защо ли се бави?
И кога ще излезе? Да не би да забрави?”
“Още малко остана - моят татко отвръща. -
Ще ухае на бебе после цялата къща!”
Най-накрая е тук! Вече имам сестриче!
Вижте, то се усмихва! Вижте, то ни обича!
Ох, как искам по-бързо да стане голямо!
Не расте ли и братче в корема ти, мамо?

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 631
.............направо м е просълзи страхотно стихче

# 749
  • Мнения: 31
и на мен много ми хареса стихчето  Hug

Общи условия

Активация на акаунт