Как да доставим повечко витамини на злоядо дете

  • 14 286
  • 140
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 163
давайте пример и се хранете здравословно, а не купувайте фармацевтични продукти.

рекламите ви набиват в главите какви ли не мисли, производителите ли знаят по-добре какво е нужно на детето или вие, които сте нон стоп около него?

Много правилно.

Добре де, тия злояди деца не са ли яли детски пюрета? Ако са, и пасирани пресни плодове ли отказват? Дори когато са в комбинация с банан, манго, ягода, ананас или някой друг ароматен плод? Щото ако още веднъж прочета колко са велики мултивитамините "Марсиянци", ще започне да ми се повдига.

# 76
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Добре де, тия злояди деца не са ли яли детски пюрета?

моето не ги ядеше. пасирано нищо не яде.
преди месец изяждаше по 1-3 ябълки на ден, сега не иска да ги погледне.

# 77
  • гр.София
  • Мнения: 243
Ще следя с интерес! В началото харесвахме пасирани или настъргани плодове, но напоследък нищо Sad Замислила съм се за сокоизтисквачка.

# 78
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Може под формата на сокчета да пробваш, моята дъщеря само така приема портокали - плода не го яде, но сока го пие.

# 79
  • гр.София
  • Мнения: 243
Може под формата на сокчета да пробваш, моята дъщеря само така приема портокали - плода не го яде, но сока го пие.
Да, ще пробвам. Определево ще съм доволна и поне 2-3 глътки да изпие. По принцип не съм привърженик на мултивитамините, дано успея така да го излъжа  Simple Smile

# 80
  • FRANCE
  • Мнения: 2 241
Мен ме притеснява недостига на калций. Голямата ми дъщеря ниюо млечно не приема (няма алергии към млечните), може би половин чаша мляко на седмица. Пробвам да и давам ядки, но и от тях изяжда две-три и стига толкова. Има проблеми със зъбите.  Гастроентероложката ме съветва да крия млякото в сосчета или кремчета, но тя такива неща не приема.
Единственото "млечно" което харесва е сладолед, ама от купешкия с двеста процента захар и масленост  като "Бос", домашни никакъв шанс, плодови не.

# 81
  • Мнения: 8 163
А сирена, madame? А кисело мляко, било то само по себе си, с плодове, на таратор или айрян?

# 82
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И аз щях да попитам за сирена, млечни десерти, мляко с какао.....Моята дъщеря предимно пък на млечни се изхранва, по 1 кисело мляко на ден заминава...Проблем ще е и занапред недостига на калций, дано намерите решение!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 809
Моето дете е в групата също  ooooh! Зеленчуци не яде никакви и под никаква форма, с изключение на краставици и репички, но те пък са едни витамини...
С плодовете постигнах успех, истината е, че трябва много постоянство и да не се насилва, а с много говорене под формата на игри, да опитва. Моето злоядо дете яде банани, портокали, мандарини, ябълки, ягоди, диня и киви, както и много лимон със захар.
Другото, което обича, колкото и да е странно за всички, тъй като е много злояда, това е риба, скариди, октопод и домашно овче кисело мляко.
В това се изчерпва менюто й  Wink Хубавото е, че не обича разни там чипсове, снаксове, зрънчовци.
След последния ми разговор с лекар дали да й давам витамини с ОМега 3, ми каза, че от сьомгата по-хубаво няма в този случай и щом тя я яде, да й давам веднъж седмично и да не се занимавам с химия.  Peace
Ще следя темата с интерес, може да ми дадете идея как да я накарам да яде и зеленчуци и сирене.

# 84
  • FRANCE
  • Мнения: 2 241
А сирена, madame? А кисело мляко, било то само по себе си, с плодове, на таратор или айрян?

За съжаление нищо Sad кис мляко никак, дори и не опитва, и съответно нищо съдържащо кисело мляко. Сирене, единствено кашкавалоподобните в минималкни количества върху пица Mr. Green

Жалко че личния ни не взима на сериозно проблема, само казва "ами трябва да яде", а сигурно има алтернатива, ами за децата алергични към белтъка на кравето мляко? newsm78 Само дето освен ядки друго незнам Sad

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 18:32 от madame

# 85
  • Мнения: 72
meggle, твоето детенце хапва много от важните неща, защо се терзаеш за зеленчуците конкретно? Според мен следвайки собствения си опит - с постоянство и заигравки, и там ще постигнеш успех.  Peace

madame, а опитвала ли си с по-засукани сирена? Някои вървят чудесно и с плод. Личен опит - не харесвам бяло саламурено сирене, но меки сирена обожавам, особено с бяло грозде, което не докосвам иначе.  За жалост не си позволявам често тези екстрички, но за дете е различно.

# 86
  • Мнения: 8 163
Madame, много зеленчуци съдържат калций: бамята, целината, спанакът, броколито... Соята и сусамът - също. Както и портокалите и някои водорасли.

Пробвай да направиш хумус от нахут и соя. Добави лимон, за да се стимулира апетитът. Дай на хлапето да топи зеленчуци (краставица, чери доматчета, чушка) или пръстчета в хумуса. М-м-м!

# 87
  • Мнения: 19 350
След млечните мисля,че суровият сусам има най-много калций. Ако яде бонбони или сурови торти,може там да слагаш тахан. Има едно таханово брауни. Ще пусна рецепта по-късно. Също ядкови млека пробвала ли си дали харесва? Моята харесва корнфлейкс(от гадния на нестле за съжаление) с ядково мляко.
Правя и един френски сладкиш с лешници. В него слагам пулпата от ядковото мляко от лешници. В палачинки също може да се слага по малко тахан.
Кажи какъв тип неща обича детето,защото едно яде сладкиши,друго не.

# 88
  • FRANCE
  • Мнения: 2 241
Благодаря ви момичета  bouquet Сладкиши харесва единствено тип бисквити или кексове, но без плодове вътре.
Да знаете как се казва тахан на английски (във Франция сме и нямам идея как се казва)?
ще пробвам все нещо ще и хареса (на първо четене броколи и портокали). Не съм се сещала да и давам ядково мляко с някой гаден корнфлекс (натурални не и харесаха).
Предните и зъбки са развалени (много повръщаше като бебе и малка, а не съм и мила съвестно зъбите след всяко повръщане Embarassed). Сега има два нови, но те пък с дефект ooooh! ще видим какво ще каже зъболекарката. Даве и със синтетични витамини не мога да я тъпча че на нито едни не им хареса вкуса. Пробвах едни прахчета калций с вкус на кола, ужасни са.

# 89
  • Мнения: 19 350
Този сладкиш правя аз http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%BA%D0%B8%D1%88. Ползвам пулпата от ядково мляко с лешници. Докато приготвям другите съставки, я оставям в тава на 180 градуса вентилатор да се изсуши 10-15минути.
Захарта е адски много в рецептата. Слагам 90грама. Отгоре го мажа с черен шоколад, разбъркан с малко зехтин и слагам замразени боровинки. Масло слагам също по-малко.

В пулпата от млякото ми има и 4-5 фурми, които също подслаждат малко.

Таханово брауни http://www.moodfoodblog.com/2010/04/tahini-browine-mood-sesame-sensation.html
Правя го с вода или соево мляко. Слагам 100г тахан, особено ако е от черния. Пече се на тънко, около 2 пръста след като се вдигне. Содата я гася в малко оцет или лимонов сок.

Също правя ябълков щрудел с орехи или лешници.
Всички сладкиши се пекат на 180градуса.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт