Как да доставим повечко витамини на злоядо дете

  • 14 262
  • 140
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 718
ми по принцип витаминозните сиропи са различин като концентрация на витамини и разнообразие в съдържимото. какъв сироп сте пили?

# 61
  • Мнения: 308
предписвал ни е Саностол. не виждам за какво разлика ми говориш при условие,че и това е сироп за деца, който съдържа витамини.

# 62
  • Мнения: 718
напротив-има разлика и то значима. не отричам действието на това което ти е предписал вашия педиатър,но съм много добре запозната с грамажа на съдържимото в отделните сиропи с витамини за деца. Да и ние сме пили Саностол,но съдържанието  в сиропа на Марсианци е по-значимо като елементи. Например в Саностол дори липсва витамин c,цинк,йод,както и другите вещества за които ти говорих. а това са важни вещества при израстване организма на децата.

# 63
  • Мнения: 8 163
но съм много добре запозната с грамажа на съдържимото в отделните сиропи с витамини за деца. Да и ние сме пили Саностол,но съдържанието  в сиропа на Марсианци е по-значимо като елементи. Например в Саностол дори липсва витамин c,цинк,йод,както и другите вещества за които ти говорих. а това са важни вещества при израстване организма на децата.

Е как ще липсва витамин С?! http://epharm.bg/shop-by-category/hranitelni-dobavki/grizha-za-d … -sirop-230ml.html

Ти на тия "Марсианци" все едно им взимаш процент от печалбата, толкова ги хвалиш и нищо друго не признаваш.

# 64
  • Мнения: 19 333
Има едни витамини в ДМ на Das gesunde plus. Гумени мечета са  и струват около 6лв. Съдържат захар, глюкозен сироп, желатин, лимонена киселина. Те също са долу-горе добре от към съставки. Липсва витамин Д (холекациферол) в тях, но така или иначе лятото той се набавя по естествен път. Биотин също няма.

# 65
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
синтетичните витамини не набавят нужното количество витамини на тялото.
важно е не само какво има в продукта, а и доколко тялото го усвоява.

не се хващайте за съдържанието.

синтетични витамини не давам, за мен това е по-скоро успокоение за родителя, отколкото полза за детето.

# 66
  • Мнения: 19 333
Аз също избягвам да давам синтетични витамини, но пуснах марката заради разликата в цената с Марсианците.  Същото обаче може да се каже и за супер храните на прах. Болшинството от тях са с преекспонирани ползи. Да не говорим, че някои от тях имат съдържание на тежки метали над допустимите норми. Усвояемостта зависи не само от количеството витамини, но най-вече от червата. Хората с разни заболявания на червата, ако ще да се спукат да ядат супер храни, пак няма да усвояват правилно. Така че ако тръгнем да си говорим за това, трябва да задълбаем твърде надълбоко.

# 67
  • Мнения: 8 163
синтетичните витамини не набавят нужното количество витамини на тялото.
важно е не само какво има в продукта, а и доколко тялото го усвоява.

не се хващайте за съдържанието.

синтетични витамини не давам, за мен това е по-скоро успокоение за родителя, отколкото полза за детето.

И аз призовавам към това от началото на темата, ама...

# 68
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Същото обаче може да се каже и за супер храните на прах.

разбира се.
затова е супер важно децата да получават пресни зеленчуци и плодове. сами да си изберат какво искат.
а не да се мисли: детето така или иначе не яде, я да му дам прахче/хапче, защото така детето няма да се научи да ги консумира.

# 69
  • Мнения: 718
ами то покрай цялото обяснение за витамините накрая наистина ще взема да получа процент.
в интерес на истината просто съм запалена на тази тема за витамините. държах да отбележа, че Марсианци вече са с ново съдържание и е хубаво това мамита да го знаят. тръгнах да обяснявам какво има в тях покрай мнението, че имало аспартам. но това вече не е така.новите опаковки са с по-богато съдържание и без оцветитетели и други вредни съставки.

# 70
  • Мнения: 8 163
в интерес на истината просто съм запалена на тази тема за витамините.
Да си запалена е едно, но да си информирана е друго  Peace

Така или иначе препоръчваш синтетични витамини, стига с тия "Марсианци". Има и други подобни на българския пазар: детски мултивитамини на "Биовеа", "Лайфпак Джуниър", "Фортекс"...

# 71
  • Мнения: 718
права си . не отричам наличието на други детски витамини,но както вече споменах в тях няма някои важни елементи-витамини и темподобни.

# 72
  • Мнения: 308
полезни неща чух от цялата дискусия .но една дете злоядо ли е остава си такова. как ли не пробвах да му поднеса плодовете - направих му закачлива мелба с интересни формичики, нали знаете, така както ги правят по сладкарниците, изяжда крема и  после плюе плодовете. явно някои деца успяват да сеприлъжат и да хапнат и плода, но има и такива дето усещат, че ги прилъгваш и не искат и и не искат. варианта с тези сиропи -витамини за деца е добър начин да му дадеш витаминики,но все си мислех,че нещо друго ще изнамеря. не че ги отричам напротив хубаво е че има и такива варианти но все си оставам с надеждата един ден да прояде плодове.Simple Smile

# 73
  • Мнения: 19 333
А зеленчуци яде ли? Ако яде тях, нямай грижа, че не яде плодове.
Иначе това с прилъгването и от моя опит рядко се получава. Я замразените сладоледи са пълно фиаско при нас.

# 74
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
витамини за деца е добър начин да му дадеш витаминики,но все си мислех,че нещо друго ще изнамеря.

според мен няма как да се изнамери нещо, което природата да не е предвидила.
в този ред на мисли, аз вярвам в природната интелигентност на детето - то знае най-добре какво му е нужно и не се дерзая, че не яде това или онова.

аз давам избор - плодове, зеленчуци, зърнени, млечни, то си избира.
фабрична храна и junk не предлагам, т.е. не е част от този избор.
детето си взима това, което му е нужно.

като дете ядях много малко неща - определено това се промени през пубертета.
затова - давайте пример и се хранете здравословно, а не купувайте фармацевтични продукти.

рекламите ви набиват в главите какви ли не мисли, производителите ли знаят по-добре какво е нужно на детето или вие, които сте нон стоп около него?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт