Детската градина- всичко, което ни вълнува- 6

  • 30 516
  • 744
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 15 379
Много, много сте мили Heart Eyes!

Искрено се надявам училището да не е такъв развъдник на бацили.

Бъдете здрави и светли празници ви желая!

# 586
# 587
  • Мнения: 371
От кога не е разрешено? Преди два дни имаше рожден ден в групата на голямото ми дете и са яли торта. За неговия рожден ден, миналата година, имаше и торта и сокове. Изискват само да има сертификат. Носила съм за имен ден и меденки от "100 грама сладки", индивидуално обвити, със сертификат. Отново без никакъв проблем.
От две години знам аз.
При нас днес нищо не е имало.Все ми се оправдават ,че били малки ,първа група ,нищо не се правело Tired

Според вас защо боядисването на яйца трябва да се случи в детската градина, а не с мама у дома?

# 588
  • Мнения: 15 379
А според теб защо да не може да се случи и на двете места? За децата това е една емоция, от която не бива да бъдат лишавани.

Лора -   bouquet!

# 589
  • София
  • Мнения: 6 268

При нас днес нищо не е имало.Все ми се оправдават ,че били малки ,първа група ,нищо не се правело Tired

Според вас защо боядисването на яйца трябва да се случи в детската градина, а не с мама у дома?



Според теб ние разчитаме на боядсисването само в ДГ ли?  ooooh! И кое му е лошото да има такава дейност и в ДГ?

# 590
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Според вас защо боядисването на яйца трябва да се случи в детската градина, а не с мама у дома?
Нищо лошо няма според мен да боядисват яйца в градината, точно както бяха правили мартеници пак в ДГ. Наистина, ако съдя по моета, много се радват и се надпреварват кое е направило по-красиво яйце.  Peace
В тукашната градина обаче тази година не боядисваха  Confused, не знам защо. В старата в Ст. Загора, хем бяха по-малки, шареха яйца и е паднала голяма веселба.

# 591
  • Мнения: 371
Аз не държа на това детето ми да боядисва яйца, да прави мартеници или да има по няколко празника в детската градина, на които да се изявява.
А за когото е важно, може да попита учителката в градината и вярвам, че тя ще даде логично обяснение, защо нещо не се случва и каква е причината. Аз  така бих направила.

# 592
  • Мнения: 1 350
Ами да ,аз питах и ми се обясни ,че са малки и с тях трудно се работи.
За мен  това не е вярно.
Друго нещо ме тревожи сега.Онзи ден лелята в ДГ ми сподели ,че синът ми се приспивал като смуче юргана ShockedПита ме ,да не би у дома да пие мляко нещо ,та затова така прави.Шок и ужас ви казвам! Донесе ми жената юрганчето ,наръфал го е от двете страни ,картинката е изсмукал даже ooooh! У нас така категорично не прави.Другарчето му по легло било все още с биба (на 3 г.6 месеца е Whistling) и явно така се отучва .И нашият да не остане по-назад и той така прави.Говорих му ,обяснявах му - все тая!Да взема да го плаша с доктор ли ,какво да го правя ,дайте съвет  ooooh!

# 593
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами да ,аз питах и ми се обясни ,че са малки и с тях трудно се работи.
За мен  това не е вярно.
Друго нещо ме тревожи сега.Онзи ден лелята в ДГ ми сподели ,че синът ми се приспивал като смуче юргана ShockedПита ме ,да не би у дома да пие мляко нещо ,та затова така прави.Шок и ужас ви казвам! Донесе ми жената юрганчето ,наръфал го е от двете страни ,картинката е изсмукал даже ooooh! У нас така категорично не прави.Другарчето му по легло било все още с биба (на 3 г.6 месеца е Whistling) и явно така се отучва .И нашият да не остане по-назад и той така прави.Говорих му ,обяснявах му - все тая!Да взема да го плаша с доктор ли ,какво да го правя ,дайте съвет  ooooh!
говориш, говориш, говориш и чакаш да мине... моята щерка беше изкопирала пъхане на пръсти в устата - ама цялата ръка напъхваше на 4 -5 години... отмина. И ноктите гризеше по едно време и какво ли не друго  Peace

Аз не държа на това детето ми да боядисва яйца, да прави мартеници или да има по няколко празника в детската градина, на които да се изявява.
А за когото е важно, може да попита учителката в градината и вярвам, че тя ще даде логично обяснение, защо нещо не се случва и каква е причината. Аз  така бих направила.

аз пък държа - държа да боядисват яйца, да правят картички за мама, да си подаряват мартеници и т.н. /на празненствата не държа/. Ако не правеха това, щях да питам. А държа, защото градината е част от живота на детето ми - че то там изкарва повече време, отколкото в къщи - какво да прави - да гледа телевизия ли?

ПП И не е вярно, че в първа група са малки - точно в първа група имахме празненство точно преди Веаликден, на което дружно - родители и деца боядисвахме яйца, и други работи са правили в първа група - всичко е до учители и желанието им да не стоят просто, за да изкарат до пенсия...

# 594
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз не държа на това детето ми да боядисва яйца, да прави мартеници или да има по няколко празника в детската градина, на които да се изявява.
А за когото е важно, може да попита учителката в градината и вярвам, че тя ще даде логично обяснение, защо нещо не се случва и каква е причината. Аз  така бих направила.


А на какво държиш? И защо за теб това не е важно? Или е достатъчно детето ти да оцелее физически там за 8-9 часа.

При нас обяснението за липсата на тържество за 8 март бе, че им е омръзнало...

# 595
  • Мнения: 371

[/quote]

А на какво държиш? И защо за теб това не е важно? Или е достатъчно детето ти да оцелее физически там за 8-9 часа.

При нас обяснението за липсата на тържество за 8 март бе, че им е омръзнало...
[/quote]
За мен е важно как детето ми се социализира в детската градина, по какъв начин комуникира с децата, толерантно ли е, проявява ли агресия спрямо други деца или себе си и ако го прави в какви случаи. Как си партнира с децата по време на игра. Умее ли да спазва правила и т.н .
 Това не означава, че не искам да рисува, моделира или създава предмети от нестандартен материал или да учи стихотворения, песни и приказки Simple Smile.


# 596
  • Мнения: 1 350
И на мен най-много ми тежи ,че ни държат в страни от всичко ,което правят в ДГ.Иска ми се да има общи занимания  ,деца и родители.Аз бих боядисвала яйца с детето.
Сега гледам ,че ще чистим двора на градината .Заедно.Което е добре ,ще свършим нещо ,ще се забавляват децата.
Някой по-назад беше споменал за рожден ден в градината.Гледах снимки на деца от други групи - красиво украсена стая ,балони,строени деца,така ,че всички да се виждат.Снимка на рожденика сам ,после с госпожата,после с всички деца.Аз предложих да донеса балони ,надпис ,украса друга - не било нужно Crossing Arms Има някоя и друга снимка ,на която се виждат половината деца.Всичко си е до госпожите.

# 597
  • Мнения: 417
При нас обяснението за липсата на тържество за 8 март бе, че им е омръзнало...

ooooh! Ужас просто...

За рожден ден или друг личен празник на детето аз бих занесла всичко, което съм преценила, балони, украса, всичко. А ако не ги сложат, да обяснят защо Peace

# 598
  • Мнения: 696
За вземане на секрет от носа, колко време не трябва да е пръскано нищо, и ако е слагано само куик и физиологичен разтвор пречи ли?

По зк може ли да се направи, и какво се купува от аптеката да го вземе личната, с клечки за уши става ли?

# 599
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Минимум 3 дни, по-добре 7 (това май беше при АБ капки  newsm78) Купуват се от аптеката специални тампони за целта.

Общи условия

Активация на акаунт