Там, където живеят деца, трябва да има детски книги

  • 22 678
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 363
Въпрос - книжките за каква възраст да бъдат?

# 31
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте,

Инициативата е прекрасна, но не намирам такава група във фейсбук, ако няма създадена съгласни ли сте да направим една и да популяризираме идеята?  Мисля, че това ще е един от най- лесните начини да се разпространи между повече хора. Ако има вече, може ли да ми изпрати някой линк, за да помогна да достигне до възможно най-много хора.

Редактирам се, ето я групата:
https://www.facebook.com/knigizadeca

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 14:49 от Black_Dahlia

# 32
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Страхотна инициатива, Юлка!
Искам да попитам дали във Варна има такова място за събиране на книги?
Ако няма ще изпратя директно до Лом.
За съжаление, във Варна няма книжарница...

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Здравейте,
и аз се включвам в инициативата.Дори събрах вече книжки..Ще се опитам да приобщя и деца от класа на дъщеря ми.

Малко се колебая за някои книжки.Например книгата е нова,но има залепен стикер с Барби на нея...Или отвън в ъгъла има леко протъркване на корицата.Стават ли?Съвсем,като чисто нови ли трябва да са?Като съм далеч от мисълта,че изглеждат като баница....
Стават.  Hug Идеята е книгите да са нови, защото старите, овехтели книги някак не привличат бъдещи читатели. Rolling Eyes

# 34
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ще изпратя и аз книжка! А имате ли обратна връзка децата четат ли ги?
Доброволци от инициативата "Подари книга" много често посещават дом "Милосърдие". (Тази инициатива също започва със събирането на книги за домовете, но се разраства и сега доброволците се занимават с много повече дейности.) Чудесно е това, че можем да си помагаме...

В тази връзка, искам да ви разкажа за втората година.  Grinning Първата кампания мина успешно, книгите бяха искани и приети от децата. Втората година се обадих на произволен дом и предложих да събирам книги за децата в него. Директорът ми каза:
- Добре, но се боя, че само ще си загубите времето и средствата. Нашите деца не четат.
Много се притесних. Не само защото и аз съм дарител (а не мога да кажа, че парите не са проблем). Ами защото ангажирам и други хора (по правило не най-имотните българи участват в подобни кампании, уви). И накрая какво? Децата да подритват насам-натам книгите...
Ами, меко казано, бях със свито сърце.
След края на кампанията се обадих. И знаете ли какво чух?
- Не мога да повярвам! Децата ни ЧЕТАТ! - извика директорът. - Имахме една голяма библиотека - с томове на Макаренко и пр. социалистическа литература, махнахме ги и подредихме вашите книги. Децата непрекъснато влизат, взимат книги, разменят ги, четат!

Е, не мога да ви опиша колко щастлива бях! Grinning


# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Въпрос - книжките за каква възраст да бъдат?
Децата са на  възраст от 7 до 18 години, но е удачно да има книги и за по-малки (предучилищна възраст), защото не са малко онези, които никак не четат и трябва да започнат с нещо по-елементарно като текст.
За големите вече може книги и като за големи.  Grinning

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И още една книжарница (в Благоевград), в която, ако ви е удобно, може да оставите книга:

"Малката книжарница" в Благоевград, ул. " Арсений Костенцев " 11.

# 37
  • Мнения: 2 343
Приготвих книгата за децата. Изпратих покани на приятелите си в Фейсбук да се включат. Публикувах съобщение и в моя блог в моя блог. Дано много хора се влючат!

# 38
  • София
  • Мнения: 12 374
С удоволствие ще се включа, респект за каузата   bouquet

Споделих с приятели във фейсбук, дано повечко хора се отзоват  Simple Smile

# 39
  • Мнения: X
Страхотна инициатива, Юлка!
Искам да попитам дали във Варна има такова място за събиране на книги?
Ако няма ще изпратя директно до Лом.
За съжаление, във Варна няма книжарница...

Малко са книжарниците във Варна или няма организация?

# 40
  • Мнения: 334
  bouquet Прекрасно! С радост ще се включим и с книжки и с местенце за Варна.  Още утре ще приготвя голям, адресиран кашон Wink  Мястото е книЖАРница "Жар-птица" на ул."Шипка" 24

# 41
  • Мнения: 5 598
А в Пловдив място за събиране има ли?

# 42
  • Мнения: 2 124
Във Варна книги могат да се оставят в книжарница "Жар-птица" Simple Smile

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 432

2 април се отбелязва като Международен ден на детската книга!!

# 44
  • София
  • Мнения: 2 623
Обезателно ще се включа   bouquet
Директно ще ги изпратя в Лом Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт