Крем-супи - рецепти и идеи

  • 17 087
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 86
Страхотни рецепти!И у дома редовно приготвяме крем супи,предимно от тиква,картофи и спанак.

# 46
  • Мнения: 9 991
Търся изпитана рецепта за крем-супа от целина. Най-вече какви подправки й слагате?

Може , чер и червен пипер, морков , картоф ,глави целина ,листа и магданоз,  грах малко и се пасира .

# 47
  • UK
  • Мнения: 4 308
Целината по колко време я варите, по цяла глава ли слагате за 3-4 порции супа? Не съм правила досега, слагам в супи на дребни кубчета колкото за подправка по-скоро, не като основна съставка.

# 48
  • Мнения: 8 527
Зависи колко обичате целина. Тъй като аз харесвам я направих с цяла средна глава целина. Не съм обърнала внимание за колко време се свари и тъй като не знаех за колко се вари я сложих около 10 мин преди картофите. И просто проверявах кога са се сварили и тя и картофите.

# 49
  • Мнения: 57
От мен една картофена крем супа с попрегорели крутони





# 50
  • Мнения: 9 991
Целината по колко време я варите, по цяла глава ли слагате за 3-4 порции супа? Не съм правила досега, слагам в супи на дребни кубчета колкото за подправка по-скоро, не като основна съставка.


Морков , целина глава белена и на кубчета, картоф ,лук, малко мазнина , вода разбира се . Може няколко зърна чер пипер, магданоз и в скороварката  , увират заедно , вкусотия .


Цвеклото увира по-бавно и или се слага по-рано , или се вари отделно и след това се добавя в така любимия ми постен борш .

# 51
  • Мнения: 2 957
Ето и моят вариант за  картофена крем супа -една от любимите ни супи вкъщи.




# 52
  • Мнения: 124
Моята любима крем супа е от броколи. Още по-вкусна става, когато се сервира със настъргано сирене и кашкавал.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 44
по принцип не обичам супа, но крем супа ли е .... Heart Eyes Правя от картоф стандартна, от тиквички , тиква, леща съм правила, с броколи. ядох скоро пилешка крем сума и мн ми хареса. по заведения гледам обаче д ане ям, защото знам че там каквото остане и хоп става крем супа....

# 54
  • Мнения: 6
Любимата ми крем супа с червена леща

Продукти
1 глава кромид лук, 1 морков, 1 стрък целина, 3 скилидки чесън ,1 ч.л. кимион ,1 ч.л. куркума
4-5 с.л. олио , 1 ч.ч. червена леща

Нарежете зеленчуците на дребно и ги задушете в мазнината, прибавете лещата и подправките. Залейте с вода 3 пръста над лещата. Оставете да ври на бавен огън.
 След като лещата омекне напълно  пасирайте с пасатор . Добавете още вода до желаната от вас гъстота. Посолете на вкус и сервирайте супата с хлебни крутони.

# 55
  • Мнения: 124
Крем супа от леща - обожавам я.

Продукти:
1 глава лук
2 с. л. олио
1 в. ч. червена леща
1 картоф
1 морков
5 в. чаши вода - може и бульон.

Начин на приготвяна:
Всички зеленчуци ги режем на малки парченца и ги пържим в олиото. След това добавя водата или бульона и чакаме да ври. Веднага след това добавя и лещата и оставяме на среден огън докато лещата изцяло омекне. Когато е готова супата я пасираме с пасатор. По желание можете да я сервирате с една супена лъжичка олио пържено с джоджен, червен пипер и чубрица.

Бон апетит!



# 56
  • Мнения: 228
Моята любима крем супа е от броколи. Още по-вкусна става, когато се сервира със настъргано сирене и кашкавал.
и на мен ми е любима от броколи - и още обичм много от леща - сварявам лещата както обикновено за супа с повечко вода и като е готова - с подправките и всичко накрая пасирам - - това е върховна супа. става и за диета - идеално почиства червата.

# 57
  • Мнения: 124
Някой може ли да предложи някаква вкусна и лесна крем супа с пилешко месо?

# 58
  • Мнения: 9 109
направи с и каквато искаш крем супа, а докато вариш зеленчуците - свари парче бяло месо, или бутче. После извади, като пасираш супата - го нарежи и прибави. У нас поне така я ядат.

Ето моите любими - тази е с картофени  крутони 
 
Скрит текст:

Крем супа от карфиол със синьо сирене и бекон

Скрит текст:

крем супа от червена леща

картофена крем супа

доматена крем супа

# 59
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз гледам да не смесвам много продукти в една супа, че да има разнообазие
Основното е 1 глава лук и 2 моркова
разнообразието: броколи
                               картофи
                             тиквички
                             карфиол
още: тиква с картофи и червено цвекло и картофи
Подправям накрая със семки-всякакви
                               или крутони
Сметанка ...за който не е на диета Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт