Крем-супи - рецепти и идеи

  • 17 081
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Да обменим идеи за крем супи? Има ли и други почитатели? На мене това са лю-би-ми-те миииииииииииии  Heart Eyes

Днес произведох една доматена:
- домати консервирани "без нищо"  Embarassed
- сухи домати
- сухи чушки
- листа целина замръзени във фризера есента
- сол
- черен пипер
- олио от пшеничен зародиш.

Пекла съм един завъртян хляб със сирене-крема, листа от целина и орехи, така че исках по-класическа супичка.

# 1
  • Мнения: 1 422
Търся изпитана рецепта за крем-супа от целина. Най-вече какви подправки й слагате?

# 2
  • Мнения: 8 526
Любима храна!

Тази зима за първи път пробвах крем супа от целина! Самата тя е достатъчно ароматна и много-много подправки не са й необходими. Аз сложих като продукти: лук, морков, картофи, целина, сушен магданоз, сол и черен пипер. При варенето на зеленчуците водата беше колкото да ги покрива добре и после вече пасираната супа разредих с прясно мляко.

От оня ден: крем супа с гъби
В една тенджера сварих: моркови, лук, картофи и пънчетата на гъбите (пак с не много вода), а в друга шапчиците на гъбките нарязани на филийки с повечко вода. След пасиране на продуктите в първата тенджера, разредих с бульона от варене на гъбките, добавих самите гъбки, черен пипер и пресен копър.

 В същност аз май на всички крем супи до сега слагам моркоф, лук и картоф .... явно така ни е вкусно. А и картофа дава плътност на супата.

А да помоля за идея как да направя крем супа от домати от буркан?

# 3
  • Мнения: 1 422
Аз тази в първия пост, която съм дала, ми е точно с домати от буркан.

На мене пък картофите са ми толкова нелюбима храна, че май за нищо почти не ги ползвам освен за разни варианти на картофено пре. В смисъл - не ги добавям в никакви други готвени неща или супи.

# 4
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
  И аз при вас  Simple Smile.

  За утре съм намислила и съм приготвила продуктите за една зеленчукова крем супичка. Ще има: праз, моркови, чушки /зелена, червена, жълта и оранжева, всичките са мънички и хрупкави/, броколи и карфиол. Ще и прибавя накрая заквасена сметана и ще я поднеса с настърган чедър, зелен лук и за някои - мънички парченца твърдо сварено яйце. Може и с крутони.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 247
Най-любимите ми супи. Търся рецепта за крем супа от тиква със синьо сиренце. Яла съм я в заведение и много ми хареса. Някой ако има опит да сподели.
Иначе в къщи най-често приготвяме крем супа от зеленчуци - тиквичка, картоф,карфиол, морков, целинка, лук. Моят син я прави по-добре от мен - първо лееееко запържва зеленчуците с малко олио, после добавя много вегета, вода. Като се свари пасира, разрежда с прясно мляко и пуска бучка масълце.

# 6
  • Мнения: 1 421
Аз просто обожавам крум супичка от картофи, моркови, лук и броколи!С едни домашно приготвени крутони, поръсени с червено пиперче, зехтин и солчица Heart Eyes  chef
и по желание лъжичка сметана Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 902
Цоп и аз,обожавам всякакви варианти на крем супа,единствено от тиква не бих хапнала(защото не я обичам)само че аз отдавна съм изхвърлила вегетата от кухнята си,наблягам на зелени подправки Peace

# 8
  • Мнения: 5
МОЯТА КРЕМ СУПА
от всички зеленчуци,с които разполагам в момента
картоф,морков,лук,чушка/имам домашна замразена/,тиквичка,тиква,пащърнак/прекрасен корен за супа,/целина/глава/,броколи/често слагам само стъблото/,грах/домашен замразен/,зелен боб/замразен или от консерва/
Всичко нарязано задушавам с олио и малко вода,слагам сол и черен пипер и заливам с топла вода.
Като поомекнат слагам листа магданоз и консерва домати.Ври още малко и пасирам
Правя си крутончета в сух тиган намаслени и поръсени с шарена сол.
Ако не разполагам с някой зеленчук-без него.
Едно злоядо в къщи и то я яде.

# 9
  • Мнения: 8 526
Рози и рози, а с какво даваш плътност на крем-супите?

Преди време бях чела една гъбена крем супа - сваряват се гъбите и после се препържва брашно с масло и се разрежда с бульона от варенето. Обаче това много брашнено ми звучи и не ми допадна.

Крем супа с тиква съм правила - зеленчуци + тиква и при сервиране сметана + пармезан. Щом предпочитанията са за синьо сирене - просто може да се замени пармезана.

За крутони, много често взимам разните солени бейк роус и подобни с вкус, който ще подхожда на съответната супа.

# 10
  • UK
  • Мнения: 4 308
Здравейте, записвам се при вас Simple Smile
За доматената от първия пост, какво дава плътността и? Сухите домати, сушени домати от консерва ли са, овкусени?
Аз обичам доматените да са ми с натрошено сирене.
Харесвам много за крем-супи супи комбинацията картоф и праз лук. Страхотен вкус придава празът на всичко.
Гъбената супа я правя с прясно мляко и много пресен магданоз, но крем-супа не съм правила досега, време е да опитам. Гъбена и аз готвя с една лъжица брашно, но може и картоф да се смачка, те и гъбите като се пасират ще стане по-плътна. Пасират ли се гладко гъбите всъщност?
Мъжът вкъщи никак не обича супи, особено безмесни, но детето ги заобича покрай мен.

# 11
  • UK
  • Мнения: 4 308
Цитирам една крем-супа от грах от една стара тема, не съм опитвала, но звучи добре:
ГРАХОВА КРЕМСУПА С БЕКОН

Пасирайте един буркан грах, размесете с 1-2 с.л. сухо картофено пюре и залейте с вряща вода. Варете 15-20 мин
и прибавете бучка масло, сол и черен пипер. Сервирайте супата с лъжица сметана, малки сухарчета или изпържени хапки хляб и ситно нарязан леко позапържен в собствената си мазнина бекон или пушени свински гърди.
Предполагам си става ок и с истински сварен картоф Simple Smile

Червената леща също е идеална за крем-супа.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Да се разпиша и аз:

КРЕМ СУПА ОТ ТИКВА
В студена вода слагам тиква (80%) и останалите 20% - морков, картов, лук, чесън.
Вари се до омекване на зеленчуците, добавя се масло, сол, пожелание се слага п. мляко или сметана.
Децата много я харесват - вариантите за поръсване отгоре са: сирене, кашкавал, синьо сирене, крутони, овесени ядки  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 678
здравейтеее, снощи точно правих доматена крем супа.  Заприлича малко на лютеница, но пък беше много вкусна, изядохме цялата тенджера. Запържих в зехтин 1 пресен лук и 1 рендосан морков, за да се посвари моркова сложих малко доматено пюре с водичка да поври (това може и да е излишно, но имах малко доматено пюре, което исках да разкарам), после сложих една консерва белени домати - на малки парченца (нямам си домашни за съжаление) и нарязах 3 или 4 печени червени чушки, добавих вода да поври малко и подправки: сол, черен пипер и босилек. Пасирах като реших, че й стига толкова варене. Върнах на котлона и сложих и фиде (може и без фидето, ама и от едно гнездо фиде исках да се отърва).

Иначе крем супите са ми любими, последно правих една с картофи и грах и тиквички (тиквичките се добавят на кубчета в последствие), хубава беше, но май няма да я правя повече, има още много варианти за пробване.
Една супа често повтаряме - гъбената, но е с брашно.. и не бих казала, че е точно крем, защото не я пасирам, а гъбките си стоят на парченца, но става много вкусна. Също и от червена леща, супер става.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 171
И аз тук при вас. Синът ми обожава крем супа, но аз съм традиционалист...и правя само един вариант. Картофи, моркови, лук и ако има чушка. Добавям и прясно мляко и масълце, за да не е "гола вода." ще се радвам да науча някои други варианти..  chef
Това се яде без отказване..

Общи условия

Активация на акаунт