Крем-супи - рецепти и идеи

  • 17 084
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 010
Ами пак слагам картоф, морков, лук + 1 буркан печени белени чушки. До момента съм ползвала само на Крина, с други не съм. Като се сварят зеленчуците слагам масло, натрошавам сирене (може и обикновено бяло сирене), пр. мляко и пасирам. Става много вкусно и нетрадиционно Simple Smile

# 31
  • Мнения: 625
Тиквена крем супа : 300-400 гр тиква , 2 картофа , 2-3 моркова , 1 лук , заквасена или течна сметана , масло. След като се сварят зеленчуците, ги пасирам. Добавям сметаната и 3-4 минути след нея маслото . Докато се варят зеленчуците ,изпичам малко тиквени семки и ги обелвам. Готовата супа поръсвам със тях и с къри.

# 32
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Дадохте ми чудесни идеи! Благодаря ви!   bouquet Hug

# 33
  • Мнения: 1 422
На мене любими са ми от домати, чушки червени, моркови, тиква, батат. Карфиолена обичам със сирена. Магданозена ще пробвам сега. Сестра ми прави вкусна от различни видове леща. От целина, ряпа, пащърнак съм яла в ресторант и също ми харесва.

Като цяло обичам един вид зеленчук и към него листа и подправки, малко сол и зехтин/ олио от семена или авокадово.

В чужбина съм яла вкусни от вишни кисели, круши и ябълкова със сирене. Скоро ме черпиха с крем-супа от печен лук и беше много разяждащо Simple Smile

# 34
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Какво е батат? Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 3 524
прилича на картофа, но е малко по-голямо, по-грозно и по-сладко, не знам дали го описах добре  Laughing Embarassed

благодаря за идеята за магданозената супа, чудничка изглежда   bouquet  bouquet

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Когато видя такова ще ти кажа дали си го описала добре. Simple Smile
Ще разпитам на пазара дали имат, за да пробваме.  Peace Благодаря!

# 37
  • Мнения: 625
Батата е сладък картоф. Отвън прилича горе долу на обикновен картоф,а вътре е розово - оранжев.Вкуса е като на тиква.

# 38
  • София
  • Мнения: 109
И аз съм голям фен на крем-супите, почти не ям други. Любимата ми е от моркови и целина. Нарязват се на кубчета 800-1000 гр. моркови и една голяма глава целина. Задушават се се масло или зехтин и се заливат с вода. Щом се сварят се пасират и се разрежда с прясно мляко. Може и сметана. Подправя се със сол, черен пипер и магданоз и се сервира с крутони.

# 39
  • Мнения: 291
Най - добрата и вкусна крем супа , която правя  е спаначената .
Приготвям я със сирене и кисело мляко , по рядко със сметана .
Вкъщи никога преди не сме харесвали спанак , а сега доста често си похапваме .  Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 6 010
Ще дадеш ли рецептата?
Киселото мляко кога се добавя?

# 41
  • Мнения: 291
Ще дадеш ли рецептата?
Киселото мляко кога се добавя?
Запържвам в зехтин лук . Добавям 2 -3  нарязани картофа , след като се сварят добавям и спанака , варя още 4 - 5 докато омекне . Пасирам първо само готовата супа . След това добавям млякото и сиренето и пак пасирам . Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 422
Вдъхновихте ме за крем- супа от зеленилки Simple Smile Вчера купих от пазара спанак, коприва, джоджен, магданоз, див чесън. Ей сега отивам да спретна една с масло и орехи.

# 43
  • Мнения: 114
Ето и моите любими крем супи:

една екзотина - крем супа от червена леща

една класическа - крем супа от картофи

една студена - студена крем супа от тиквички и авокадо

# 44

Общи условия

Активация на акаунт