ББ кремове 5

  • 159 593
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не се стърпях и го взех ББ крема на Ла Рош.Много му се радвам.Не ми прави кир ефект на моята кожа.Преди, когато ми беше мазна кожата, много продукти ми правеха кир ефект,сега само някои много силиконови продукти.Сутринта сложих серум и крем на Nature of Agiva с маслина.Те много хубаво ми попиват и към обяд,когато сложих ББ крема,нямаше никакъв проблем.
Наистина не изсушава кожата,доста по-лек е от ББ крема на Гарние,но много повече ми харесва.Няма почти никакво покритие, но озарява много приятно и освежава тена.Че и хидратира, много съм доволна.
Но никой с мазна кожа да не го взема,ще лъщи мнооого.
За нормална предполагам,че ще е добре,за много суха също е ок,но не съм го слагала след измиване, предполагам,че както каза bubanka,няма да е достатъчна грижа за болезнено опъната кожа.

# 691
  • Мнения: 208
Ако се сложи върху обикновен крем също ли прави кир ефект?Ако е така ще се замисля дали да го взема...
А хидратира ли достатъчно суха кожа,за да се ползва самостоятелно?Че след измиване с какъвто и да е гел или сапун Dove кожата ми е болезнено опъната.
Ако може и предложения за някое мазно ББ кремче до около 20 лв.

Пробвайте ББ крема на Misha ,корейска козметика, хидратира добре, имат много цветове по-светли обаче и само 1 или 2 по-тъмни. Поръчвала съм от iherb 50 ml за 24 лв, но имаше и по-малки разфасовки от 20мл ако не се лъжа

# 692
  • Мнения: 18 542
Не ви ли е много тъмен този ББ крем.
Аз този си взех, ама той е като за мулатки егати  ooooh!


Ето и едно сравнение за илюстрация колко всъщност е тъмен.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 21:21 от Миоки

# 693
  • Мнения: 2 276
Misha, а и другата корейска козметика е силно комедогенна.
Аз се бях пробвала почти всички марки едно време, когато и беше бумът и нито една нямаше, от която да не пъпчясвам.
Иначе ВВ-та и СС-та има са като силно покривни ФДТ-и.

# 694
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Misha, а и другата корейска козметика е силно комедогенна.
Аз се бях пробвала почти всички марки едно време, когато и беше бумът и нито една нямаше, от която да не пъпчясвам.
Иначе ВВ-та и СС-та има са като силно покривни ФДТ-и.
Изобщо не съм съгласна, че корейската козметика е комедонна. Явно твоята кожа реагира по този начин, но такъв генерален обощен извод не е добре да се прави.
Корейките имат уникални кожи и едва ли това е само генетично.
Преди няколко години, когато направих първите опити с корейските ББ-та единственото нещо, което не ми хареса е трудното уцелване на цветовете. Но това са единствените продукти, които въпреки че съм ги сменяла постоянно докато открия точният, от които не ми е излязла нито една пъпка.

# 695
  • Мнения: 347
Спешноооо!
Момичета искам да си взема СС крем или ББ крем , искам да е средно покривен, да не е  тежък за лятото и да не лъщи,но да е средно покивен . До сега винаги съм била с фон дъо тени и особено през лятото вече много  ми тежат на лицето и леко като се сгорещи ми се наплъстяват и цял ден в офиса едва го издържам.
Та от днес умувам какъв СС крем или ББ крем да взема (До колкото знам разликата е ,че СС има и фактор) хайдеееее ,препоръчайте ми някой ,но като за начало да е до 20 лв.
Днес гледах на Буржоа и се чудя за ББ или СС е по-добрия ?

# 696
  • София
  • Мнения: 5 289
СС-то на Буржоа е с по лека конститенция, средна покривност, много приятен.
ББ-то е една идея по гъсто, с по матов финиш, пак средна покривност.
Имам и двата, СС-то по ми харесва.
На Римел 9 в 1, много лек, слаба покривност, естествен завършек.
На Флормар, рядък, лека покривност, сочен финиш.
На Гарние дългата тубичка, лек воднист, с лека към средна покривност, не лъсва при мен, с нормална кожа съм, нося го лятото.
На Лумене, мисля че в жегите ще лъсва, приятен е, със средна покривност.

# 697
  • Мнения: 22 940
Трябва ми Бб или Сс за лятото, средна към добра покривност, за мазна кожа, по-бюджетен вариант.Имате ли идеи? Досега съм носила такива със слаба покривност , но сега се налага да прикривам доста несъвършенства.

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Май на Гарние за мазна кожа.
Може и да се напласти леко.
И на Римел имаше преди,не знам има ли го още варианта за мазна кожа.
Бюджетни са поне.

И на Ла Рош има за мазна кожа,чела съм добри изказвания.

# 699
  • Мнения: 2 839
+1 за СС на Буржоа

# 700
  • Мнения: 2 480
И аз съм много доволна от него, а не го очаквах, понеже не е особено бюджетен. Само че съм със суха кожа, преди да го нанеса, 1во трябва да си сложа доста мазен крем, но пък се разнася идеално после.

# 701
  • Мнения: X
Ох, защо не си купих Авен!
Взех си ДД на Нюкс, пробвах го и не ми хареса. Ако някой го иска, давам го. Тъмния цвят е.
Здравей,
Може ли да споделиш какво не ти допадна в ДД-то?

# 702
  • Мнения: 441
Момичета,  помогнете ми да избера бб/сс/ тониран крем сега за лятото.  С тежко акне съм по цялото лице и пробвам различни медицински козметики.  Последно използвах тониран крем на Uriage,  който си е специално за проблемна кожа,  но беше много тежък като консистенция.
Цветният на Ефаклар дуо е по-лек като крем,  но пък с по-слаба покривност.  Трябва ми нещо хем не толкова тежко,  но да е покривно и подходящо за проблемна кожа. Може и да не е от медижинска серия.   Някакви идеи?
Благодаря предварително!

# 703
  • София
  • Мнения: 38 526
Ох, защо не си купих Авен!
Взех си ДД на Нюкс, пробвах го и не ми хареса. Ако някой го иска, давам го. Тъмния цвят е.
Здравей,
Може ли да споделиш какво не ти допадна в ДД-то?
Много ми е тъмно оранжев.

# 704
  • Мнения: 18 542
Момичета,  помогнете ми да избера бб/сс/ тониран крем сега за лятото.  С тежко акне съм по цялото лице и пробвам различни медицински козметики.  Последно използвах тониран крем на Uriage,  който си е специално за проблемна кожа,  но беше много тежък като консистенция.
Цветният на Ефаклар дуо е по-лек като крем,  но пък с по-слаба покривност.  Трябва ми нещо хем не толкова тежко,  но да е покривно и подходящо за проблемна кожа. Може и да не е от медижинска серия.   Някакви идеи?
Благодаря предварително!
Не е това което питаш, но може да пробваш да комбинираш ББ + коректор за проблемните зони. Така няма да слагаш плътни тежки кремове по цялото лице, а само където има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт