ФОНД АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ - ТЕМА 18

  • 63 590
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 402
Момичета,утре ще ходя до фонда да подавам документи за 3-ти опит.
Някой ако има някакви питания или задачи,казвайте да ги изпълнявам  на място  Simple Smile

Може да ги питаш защо така намалиха обажданията Wink
И после залягай или бързо бягай...  Grinning

# 691
  • Мнения: 5 060
Когато се записвахме през януари ни казаха, че чакането е около 9-10 месеца. Не им повярвах и си помислих, че се презастраховат. Ама се оказаха прави.

# 692
  • Мнения: 324
Ще ги питам!
Даже мисля да понахалствам и да се направя на притеснена дали пустите избори и смяна на властта ще ни се отразят.Те не ,че ще ми кажат нещо ново де ,ама ...

Ох ,пък аз все така чакам,че хващам паузите в началото на годината.И като не вървят номерата е много ,много гадно.И сега пак ще е така,да му се не види.

# 693
  • Мнения: 402
Определено паузата юни много се отрази...

# 694
  • Мнения: 402
Ще ги питам!
Даже мисля да понахалствам и да се направя на притеснена дали пустите избори и смяна на властта ще ни се отразят.Те не ,че ще ми кажат нещо ново де ,ама ...

Ох ,пък аз все така чакам,че хващам паузите в началото на годината.И като не вървят номерата е много ,много гадно.И сега пак ще е така,да му се не види.

Успех!  Simple Smile

# 695
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Номер 23124 получи обаждане за заповед за 19.09.2014 г. Simple Smile

# 696
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 054
И на мен 6-7 месеца ми се стори някак си нереално кратко, но така ми казаха.А на номер 23124 пожелавам успех!

# 697
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета! До сега не съм чела подобно темите за фонда, защото подадох документи на 04.06.14 и ми казаха и на мен 10 месеца. Ние сме с мъжки фактор, но междувременно ми правиха хестероскопия за премахване на полипи. Докторът ми казва,че трябва да се действа бързо, защото е много вероятно да се появят пак, включително преди да излезе заповедта от фонда, а полипите пречат.
Та в тази връзка се чудим с мъжа ми дали да не се напънем (финансово) и да си самофинансираме първия опит. Затова пък реших днес да проверя в сайта на фонда какво става със заявленията. По моето ЕГН излиза статус "одобрен",но едновременно с това обажданията септември са до 23100. Аз съм с номер 24921.
Какво значи това според вас, кога мислите, че ще се произнесат по нашия номер? Да се "пънем" ли със самофинансирането?
Благодаря ви много за това, че ви има и че сте толкова отзивчиви!

# 698
  • Мнения: 44
Здравейте момичета! До сега не съм чела подобно темите за фонда, защото подадох документи на 04.06.14 и ми казаха и на мен 10 месеца. Ние сме с мъжки фактор, но междувременно ми правиха хестероскопия за премахване на полипи. Докторът ми казва,че трябва да се действа бързо, защото е много вероятно да се появят пак, включително преди да излезе заповедта от фонда, а полипите пречат.
Та в тази връзка се чудим с мъжа ми дали да не се напънем (финансово) и да си самофинансираме първия опит. Затова пък реших днес да проверя в сайта на фонда какво става със заявленията. По моето ЕГН излиза статус "одобрен",но едновременно с това обажданията септември са до 23100. Аз съм с номер 24921.
Какво значи това според вас, кога мислите, че ще се произнесат по нашия номер? Да се "пънем" ли със самофинансирането?Мисля че след 3 месеца ще си вземете заповедта след хистероскопия се чака поне месец може и два  така че нещата са 50/50 и зависи и в коя клиника сте
Благодаря ви много за това, че ви има и че сте толкова отзивчиви!

# 699
  • Мнения: 1 220
Благодаря много за отговора! Това е, че хестероскопията беше юни, на 25ти, значи минали са вече 2 месеца и нещо.А и лекарят съвсем откровено ми казва, ме не знае кога могат да се появят отново тия полипи, но от опита се знае, че се появяват пак. Ще говоря с него пак. Мерси отново! Може би са се разбързали от фонда, ако след три месеца мога да очаквам, това е по-малко отколкото ми казаха.

# 700
  • Мнения: 44
Благодаря много за отговора! Това е, че хестероскопията беше юни, на 25ти, значи минали са вече 2 месеца и нещо.А и лекарят съвсем откровено ми казва, ме не знае кога могат да се появят отново тия полипи, но от опита се знае, че се появяват пак. Ще говоря с него пак. Мерси отново! Може би са се разбързали от фонда, ако след три месеца мога да очаквам, това е по-малко отколкото ми казаха.
в коя клиника си

# 701
  • Мнения: 804
Здравейте момичета! До сега не съм чела подобно темите за фонда, защото подадох документи на 04.06.14 и ми казаха и на мен 10 месеца. Ние сме с мъжки фактор, но междувременно ми правиха хестероскопия за премахване на полипи. Докторът ми казва,че трябва да се действа бързо, защото е много вероятно да се появят пак, включително преди да излезе заповедта от фонда, а полипите пречат.
Та в тази връзка се чудим с мъжа ми дали да не се напънем (финансово) и да си самофинансираме първия опит. Затова пък реших днес да проверя в сайта на фонда какво става със заявленията. По моето ЕГН излиза статус "одобрен",но едновременно с това обажданията септември са до 23100. Аз съм с номер 24921.
Какво значи това според вас, кога мислите, че ще се произнесат по нашия номер? Да се "пънем" ли със самофинансирането?
Благодаря ви много за това, че ви има и че сте толкова отзивчиви!

За три месеца няма как да получиш заповедта... В най-добрия случай раздават по около 400 заповеди на месец, до вашия номер има 1800 номера, т.е. около 4 месеца и половина... И при положение, че януари заповеди не се раздават мисля, че можеш да очакваш заповедта март месец.

# 702
  • България
  • Мнения: 3 621
Здравейте отново
Ние подадохме документи в Селена на  29.08, като имаше някои допълнителни документи, които после изпращах по пощата , тъй като не съм от града. Номерче ми дадоха в петък (06.09) Но все още като вляза в сайта  с ЕГН ми дава "няма намерени резултати" Това нормално ли е ? Не би ли трябвало да ми изписва "прието заявление" ,"чакащо " или нещо такова. Не ме разбирайте погрешно, знам че се иска чакане и търпение , но искам да знам дали всичко с документите е наред. Кога ще има някаква информация поне , че са там?
Някак си това: "няма намерени резултати" ме притеснява.
Ето цитирам от сайта: "Данните в интернет страницата са валидни към дата 1 септември 2014 включително. Заявленията, подавани след тази дата не са въведени в уебсайта и са със статус "прието заявление". Данни за промяна статуса се въвеждат в интернет страницата всеки вторник."

# 703
  • Мнения: 990
Здравейте момичета! До сега не съм чела подобно темите за фонда, защото подадох документи на 04.06.14 и ми казаха и на мен 10 месеца. Ние сме с мъжки фактор, но междувременно ми правиха хестероскопия за премахване на полипи. Докторът ми казва,че трябва да се действа бързо, защото е много вероятно да се появят пак, включително преди да излезе заповедта от фонда, а полипите пречат.
Та в тази връзка се чудим с мъжа ми дали да не се напънем (финансово) и да си самофинансираме първия опит. Затова пък реших днес да проверя в сайта на фонда какво става със заявленията. По моето ЕГН излиза статус "одобрен",но едновременно с това обажданията септември са до 23100. Аз съм с номер 24921.
Какво значи това според вас, кога мислите, че ще се произнесат по нашия номер? Да се "пънем" ли със самофинансирането?
Благодаря ви много за това, че ви има и че сте толкова отзивчиви!


Здравей, включвам се, защото бях в абсолютно същата ситуация преди три години: след хестероскопия и с предстоящо дълго чакане за заповед от фонда. Тогава взехме решение с мъжа ми да пробваме с наши средства и да не чакаме. И ето , че чудото се случи точно с този опит, след четири неуспешни предишни опити ин витро. От фонда ми се обадиха, когато бях вече 3-4ти месец бременна. Предполагам знаеш, че заповедта не може да се използва със задна дата. Но има нещо друго: ако се случи така и при теб (най-най-искрено ти го пожелавам), имай предвид, че ако искаш по-късно отново да кандидатстваш във фонда (за втора евентуална бременност), няма да чакаш отново цялото това време. Подава се молба за преразглеждане на еди кой си номер и ви дават заповедта в рамките на две седмици.  При нас се случиха така нещата и това може би обяснява за другите момичета защо понякога номер, който е много по голям получава по-рано заповед. При нас този опит за втора бременност за съжаление не беше успешен, та сега сме се наредили за трети последен опит от касата. Чакам всеки момент обаждане.
Както са писали и момичетата преди мен, според мен най-вероятно ще получиш обаждане Февруари-Март.
Дано да не съм написала много объркано нещата и да си ме разбрала. Аз , разбира се, не мога да кажа как да постъпиш, но ти споделям моя опит в същата ситуация.
От сърце желая и на теб и на всички чакащи момичета много, много скоро да гушкаме своите здрави бебенца! Всички го заслужаваме!

# 704
  • Мнения: 1 220
Luthien,  shmoksi, много ви благодаря за отговорите! Така като чета какво сте написали най-вероятно ще се пробваме с наши средства, просто не мога да рискувам. Ако пък опитът е неуспешен, ще пробваме пак, като излезе заповедта.
Luthien, не съм сигурна, че разбрах това със запазването на номера, ако не се ползва - излиза, че не си губиш реда, ако не ползваш финансирането, когато дойде твоят номер, така ли? И може да се ползва по-късно?
В Свети Лазар съм, там могат да ме приемат по всяко време, ако решим. Там мисля, че е по-скъпо, но когато разбрахме за проблемите на мъжа ми бях направо шокирана колко много време се чака например за Надежда.  За сега съм много доволна, хистероскопията си я правих там.

Общи условия

Активация на акаунт