Без социални помощи, докато има работа на полето

  • 12 065
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 499
Ох, какво говорим за помощите за безработни, като че ли ги раздават ей-така.
Първо, трябва да си работил поне 6 месеца.
После, трябва да се запишеш в срок от 7 дни.
После ги получаваш само няколко месеца.
Трайно безработен човек на село не може ей-така да получава помощи за безработни.

Та, пак питам - за какви точно социални плащания става въпрос?
Помощите за отопление?
Пенсиите за възраст?
Още нещо ли искат да отрежат?

А, открих. Има някаква месечна парична помощ за бедни, към 40 лв. Страаашно много пари! Много ще се спести, ако се спрат!

Никак даже не става въпрос за 40 лв. Отвори закона и виж, за семейство безработни колко се дава и за деца отделно още помощи. Отделно от тези пари получават и детски. Отделно от тези пари получават помощи за отопление. Отделно получават и помощи за раждане на дете. Отделно получават безплатни здравни осиуровки. Отделно получават безплатни карти за градски транспорт. Отделно получават и еднократна помощ за неотложни нужди. Отделно получават и храна и дрехи от дарителски организации. Някои от ромските семейства правят повече пари от твоето, нищо че ти работиш, а те - не. Wink

Последна редакция: пн, 23 юни 2014, 19:28 от Popule

# 46
  • Мнения: 14 654
Аз го приемам като мечта на роз/б/овладелците. Да влезеш в кръчмата и всички да пият, но да не искат да работят, а в това времето розите ти да отиват. .

Не съм забелязала като предлагаш добро заплащане, да се дърпат от работа, не специално за розоберачите, но за друг вид наемници. Ако не си стискат стотинките, ще има кой да им бере розите, има ли привлекателно заплащане, винаги се намира кой да свърши работата. Въпросът е, че някой си търси евтина работна ръка. Ами ще им отидат розите, не се трогвам ни най-малко.

# 47
  • Мнения: 5 178
Янечек,  40-60и нагоре надник малък ки ти се струва..O:-)

# 48
  • Мнения: 12 666
Аз го приемам като мечта на роз/б/овладелците. Да влезеш в кръчмата и всички да пият, но да не искат да работят, а в това времето розите ти да отиват. .

Не съм забелязала като предлагаш добро заплащане, да се дърпат от работа, не специално за розоберачите, но за друг вид наемници. Ако не си стискат стотинките, ще има кой да им бере розите, има ли привлекателно заплащане, винаги се намира кой да свърши работата. Въпросът е, че някой си търси евтина работна ръка. Ами ще им отидат розите, не се трогвам ни най-малко.

Не е така, ама говори си.

# 49
  • Мнения: 14 654
Янечек,  40-60и нагоре надник малък ки ти се струва..O:-)

40-60 на какво? На ден, на килограм? Ако никой не се навива, очевидно е малко за тази работа.

# 50
  • Мнения: 12 666
Ти не вярваш ли, че има хора, на които просто не им се работи.

# 51
  • Мнения: 5 178
За ден,  за ден.. Чисто на черно за да не им спрат и помощите,  а ако случайно се изтръскат от стълбата без да искат глей кво те чака.. Изобщо говори си.. Ама си далеко от селско-мързеливата ни и безработна действителност

# 52
  • Мнения: 14 654
Ти не вярваш ли, че има хора, на които просто не им се работи.

Вярвам, но също така виждам, че като си поотвориш джобовете и плащаш добре на хората си, работата ти е свършена. Така че не се трогвам от мъката на земеделците. Да плащат и ще имат работници.

# 53
  • Мнения: 12 666
Ти не вярваш ли, че има хора, на които просто не им се работи.

Вярвам, но също така виждам, че като си поотвориш джобовете и плащаш добре на хората си, работата ти е свършена. Така че не се трогвам от мъката на земеделците. Да плащат и ще имат работници.

Бъркаш малко с диалектически материализъм и чорбаджията - изедник.  Земеделците не печелят милиони и имат някакви граници, в които могат да си позволят да плащат.

# 54
  • Мнения: 14 654
Щом не могат да се справят с наемане на работници и розите им си отиват, значи са големите бизнесмени и си заслужават точно това да им се случи. Да са си наели човек, който да им оцени риска, ама сигурно и тогава са се стискали. Какво, мързеливците следва да се съжалят над горките земеделци и да отидат да им работят ли, за колкото им дават? То пък скапана работа на никого не му се работи, ама ако знае, че ще си сложи едни пари в джоба, ще работи. Не виждам строителните работници по частните фирми да висят в кръчмата и да не искат работа, а точно наобратно. Явно са достатъчно стимулирани.

# 55
  • Мнения: 12 666
В България всеки е голям бизнесмен. Особено този, който не разбира от нищо.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 825
50 лв. дневно не са никак малко. По колко да им дават по 200 ли? Все пак става въпрос за 4-5 часа ниско квалифицирана работа дневно.
И понеже стана дума и за общите работници по строежите.... мъжът ми се занимава и с такива.... толкова мързеливи и скатаващи се има между тях, че само човек който ги е виждал само през плет може да каже че не висят по кръчмите. Например като вземат заплата на следващия ден очаквай едно 30-40% да не дойдат на работа..... като приключат парите и почват да се обаждат, че са били много болни/баба им е била болна, откраднали са им телефона, бойлера гръмнал и какви ли не други приказки от хиляда и една нощ. И ако един строител може донякъде да компенсира неявяването на работа и забавянето на работата на няколко такива келеша, то при земеделска продукция ненамирането на персонал и/или неявяването му на работа праща продукцията директно на бунището..... особено при розите.

# 57
  • Мнения: 25 634
50 лв. дневно не са никак малко. По колко да им дават по 200 ли? Все пак става въпрос за 4-5 часа ниско квалифицирана работа дневно.

Тези цифри откъде дойдоха? Имаш някаква информация, че за 4-5 часа бране на рози се изкарват 50 лева, или си говориш напосоки?
Интересно ми е как се заплаща килограм набран розов цвят, защото имам представа как се бере и колко тежи един чувал. И на какво стават ръцете ти от бодлите.

# 58
  • София
  • Мнения: 10 825
Тези цифри откъде дойдоха? Имаш някаква информация, че за 4-5 часа бране на рози се изкарват 50 лева, или си говориш напосоки?
Рядко ми си случва да зяпам тавана и да мяткам някакви цифри. Само 5 поста по-нагоре го пише

Янечек,  40-60и нагоре надник малък ки ти се струва..O:-)

# 59
  • Мнения: 25 634
Това, дето го пише няколко поста по-нагоре със сигурност не се отнася за рози, защото розов цвят не се бере със стълби.  Laughing
Явно счупен телефон се получава и не мисля, че е коректно да се заблуждават по този начин съфорумците.
Още веднъж ще помоля - ако някой има точна информация как се заплаща брането на рози, да го сподели, за да не говорим празни приказки. А ако разчита само на ЕЖК, моля да се въздържи и да не заблуждава хората.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт