Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 357
  • 222
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10 547
Повечето хора учат децата си да се доверяват, слушат и следват съветите, заръките и подканите на учителите си или хората, които ги гледат/пазят. Едва ли въпросната група деца самостоятелно е изявила желание да се увисва като Маугли по въпросното дърво. Абсолютно убедена съм, че това е била някаква форма на игра, която и най-възпитаното дете в група не би отказало да играе, при това с мотива: "Не, не аз не мога да се люлея на дървото, защото съм възпитан.".

Това с ездача, признава си, не го разбрах. Сега, не става ли ясно, че аз не харесвам подобен род забавления, като това, предизвикало разумния яд на Киса? Не харесвам, не само защото жива природа бива поругавана, а и защото ми е ясно, що за стока са тези хорица. Много по-лесно е да кажеш на децата да търчат или да се катерят, отколкото да им намериш кротки занимания за половин час, примерно.

# 76
  • Мнения: 4 616
За малко да ми докарате микроинфакт със заглавието на темата. Малко е стряскащо когато знаеш, че детето ти е в момента на лятна занималня  и е в морската...

# 77
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

Това с ездача, признава си, не го разбрах. Сега, не става ли ясно, че аз не харесвам подобен род забавления, като това, предизвикало разумния яд на Киса? Не харесвам, не само защото жива природа бива поругавана, а и защото ми е ясно, що за стока са тези хорица. Много по-лесно е да кажеш на децата да търчат или да се катерят, отколкото да им намериш кротки занимания за половин час, примерно.
тези неща бяха ясни от постовете ти отдавна Simple Smile

Free rider problem. Свободния ездач е човек, който не полага грижи, защото те не са изришно негови отоговорности. Общата отговорност води до масова безотговорност, казано накратко.

Поради липса на обществен морал, или на някакъв изобщо, на общност или отговорности, никой не прави забележки и който няма възпитание, става все по-антисоциален. За което си е виновно т.н. "общество".

# 78
  • по морето
  • Мнения: 199
За малко да ми докарате микроинфакт със заглавието на темата. Малко е стряскащо когато знаеш, че детето ти е в момента на лятна занималня  и е в морската...
Това дърво на снимката се сетих къде е, интересно ако всяка занималня или зелено у-ще си вкара контингента в най-големия парк на града какво ли ще стане, по-точно какво ли ще остане... И на други места из града същата история се наблюдава, нищо лошо към децата, играят си, разбираемо е, но контрола е нулев, а определено нещо може да се случи от невнимание. На какво станах свидетел преди седмица - градинка в Мадост, близо до Мебелна палата, опънати постелки из тревата, ранички разхвърляни, идилия, госпожите (3бр) на кафето, децата неконтролируемо беснеят из района, градинката там не е малка, не всичко ти е пред очите, т.е. губиш ги от поглед, бяха около 20 деца. Случайно докато си пиех кафето дочух че утре можело на златните да ходят, стана ми доста интересно там какво ли ще се случва...

# 79
  • Варна
  • Мнения: 10 802
За малко да ми докарате микроинфакт със заглавието на темата. Малко е стряскащо когато знаеш, че детето ти е в момента на лятна занималня  и е в морската...

Чак стряскащо. Пък може и да е за добро.
Никъде не казах, че обвинявам децата. Ако беше така, щях да се спусна към тях като някоя гламава бабичка и да започна да им викам.  Laughing
Отидох при придружителите, които седяха на пейката с опънати крака и съвсем спокойно ги попитах дали смятат за нормално, това което правят в момента децата с дървото.
Вместо да им организират игри и да ги занимават, те явно предпочитат децата да са оставени на самотек, те на припек - важното е да мине времето. Нали им плащате луди пари за тези занимални.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 6 883
Ти стоя ли осем часа да видиш каква е организацията? Или за 15те минути в обедната почивка ги разбра що за стока са?

# 81
  • Варна
  • Мнения: 10 802
Ти стоя ли осем часа да видиш каква е организацията? Или за 15те минути в обедната почивка ги разбра що за стока са?


Не, не стоях. По физиономиите и реакциите им разбрах що за стока са.  Wink

# 82
  • Мнения: X
Ти стоя ли осем часа да видиш каква е организацията? Или за 15те минути в обедната почивка ги разбра що за стока са?

Не е необходимо дори 5 минути да ги наблюдава.Само по реакцията на направената забележка можеш да си направиш извода какъв човек стои срещу теб.    Laughing

# 83
  • Мнения: 11 969
За малко да ми докарате микроинфакт със заглавието на темата. Малко е стряскащо когато знаеш, че детето ти е в момента на лятна занималня  и е в морската...

И аз подобни чувства изпитах, при все, че детето  вече приключи с летните занимания, в частност в Морската

Да, понякога нямаме избор и да, повечето предпочитаме летните занимални, които водят децата в Морската градина.От всички занимални това е най-добрият вариант, защото много от занималните водят децата пред прашните предблокови пространства и с това се изчерпва времетраенето навън.
 Жалко, че се е стигнало до такова неглижиране на децата от страна на възпитателите, предполагам вече ще се съобразяват .

# 84
  • Мнения: 14 654
Защо да се успокояваме?
Дървото не е просто дърво, а дърво в парк Морска градина, Варна. Любим на варненци и гостите на града за разходки. Дайте да трошим и чупим наред, има в парка красиви цветни градинки и тях да опустошим - голяма работа!

Добре де, така като говориш и на мен ми иде да попитам като двамата младежа дали клонът е счупен, Едно е да друсаш дръвче, ама това е дебел, грамаден клон, няма да се счупи. Като деца не се ли качвахте по дърветата? Даже на джанките нищо им няма, когато децата се катерят по тях.
Приемам, че може да са се държали вандалски и да са си заслужили забележката, но не приемам, че мястото на децата не било по клоните. Много ще е жалко ако дойде ден, когато нито едно дете не се сеща, че може да се покатери на дърво.
Касита, децата мразят даскали, които им намират тихи занимания. Да не говорим, че има деца, на които не можеш никога да наложиш тихи занимания, защото ще те побъркат. Ако съм си оставила детето на някоя даскалица, която иска и навън тихи занимания, ще я направя на нищо още същия ден. Навън се вилнее, крещи и тича, иначе това ще се случва в час Wink

# 85
  • Мнения: 1 216
Дори и да се счупи клон от детска игра, чудо голямо. Вандалщина е друго. Съмнявам се да ги оставят да вилнеят съвсем. А в Морската градина си има много клони за качване и люлеене. Аз намирам тези дневни лагери за много удачни, поне децата са навън сред природата. А това че трябвало все да им организират игри постоянно - не, децата има нужда и от глътка свобода и дори и да счупят някой клон няма да се свършат нито дърветата, нито светът.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 816
Това на снимката ми прилича на кривото дърво . Ако е то преди 17 - 18 години  дъщеря ми често си играеше там и сега винаги има деца , които се катерят.  Оцеляло е , въпреки тормоза на децата.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 10 802
Това на снимката ми прилича на кривото дърво . Ако е то преди 17 - 18 години  дъщеря ми често си играеше там и сега винаги има деца , които се катерят.  Оцеляло е , въпреки тормоза на децата.


Третата снимка погледна ли? Въобще не е онова дърво, за което си мислиш.

# 88
  • Мнения: 14 654
Сега се сещам, че двамата батковци най-вероятно са треньори, а не учители. Не е рядкост в столичните училища да се предлага лятно шах-училище, на което се играят и всякакви други игри. Организира се от треньори, а не от педагози и лично аз 300 пъти предпочитам да поверя детето си на такива и го правя всяко лято, отколкото на някоя професионалистка с педагогика, чиято любима игра е на мълчанка.

# 89
  • Мнения: 10 547
Ама то и на мълчанка да си играем, е наложително понякога. Проблемът е, че много хора не се усещат кога е време детето да играе активно и кога да си помълчи за две минути.

Общи условия

Активация на акаунт