Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 371
  • 222
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 654
И кога да се остави просто на мира, без да му се измислят игри.

# 91
  • Мнения: 10 547
Именно, де, това казвам с "да си помълчи за две минути".

# 92
  • Мнения: X
Каквото и да си говорим, винаги ще има "възпитатели", които просто припечелват през лятото и гледането на деца им е последна грижа, и отговорни, които знаят какво означава родител да повери здравето и живота на детето си на чужд човек.
Очевидно, че въпросните "господа" са от първи тип "възпитатели".     Laughing
Задължение на родителя е да проучи добре на кого поверява детето си.

# 93
  • Мнения: 14 654
Ако на децата им е готино с батковците и с удоволствие ходят на лятно училище, ще реша, че те са най-подходящите възпитатели. Айде сега, разрешили им да се качат на един клон и веднага - не стават за възпитатели и си личи, че не са професионалисти. Сигурно са професионалисти, ама не с педагогика. И какво като не са? Това дори може да е плюс, особено за по-големите деца, които не понасят да им измислят игри. Най-вероятно родителите много добре го знаят.

# 94
  • Мнения: 11 970
Въпросът е не само какво търсят родителите, но и какво се предлага.

Дори в добро училище, с уж опитни педагози родителите са разочаровани.

Проучил си, избрал си и в един момент с изумление установяваш грешен правоговор и дори правопис на уж добра учителка.Липса на съпричастност, на разбиране.Толериране на съмнителни ценности като подмазвачество и още, и още.

Не е много по темата, но е свързано с това,че родителите би трябвало да избират- ами избираш ако има особен избор.

А децата- за тях наистина са забавни тези летни занимални, ходят с удоволствие, срещат се с други деца.
И в определени случаи родителите виждат слабости ,но се примиряват.

В случая пак казвам- не е редно, че възпитателите са допуснали такова поведение на децата, но предполагам, че са се съобразили със забележката.

# 95
  • Мнения: 1 216
 Децата нямат нужда постоянно някой да ги наставлява. Какво се очаква от тези възпитатели? Да строят децата в редица и постоянно да им ангажират вниманието? Лято е, отпуснете малко, то големи очаквания от възпитатели, деца.. големи драми за един разклатен клон. На тези години ние сами сме ходили до Морската градина, сами ходехме на плаж на 11-12 години. Тогава също имаше опасности, лятото Варна беше пълна с туристи.

# 96
  • Мнения: 14 654
Да, аз също имам не един пример за професионална педагожка, която е селянка и говори на децата с отвратителния си пернишни диалект. Да не говорим, че е дърта подмазвачка. По-лошото е, че децата са й поверени целогодишно, защото работи в детска градина. Та, батковците в лятното училище са далеч по-добър избор, макар и да не са педагози, а само треньори. Питайте и самите деца какво предпочитат - някоя вкисната скумрия, която ги поучава или забавни батковци, които им хвърлят една топка да играят. С удоволствие забелязвам, че напоследък срещам млади мъже учители, че на децата им писна от изтрещели лелички, които не се справят.

# 97
  • Мнения: 1 216
Аз гледам за моите деца поне лятото да са далеч от професионалните педагози. Стигат им изискванията през учебната година.

# 98
  • Мнения: X
Цитат
Питайте и самите деца какво предпочитат - някоя вкисната скумрия, която ги поучава или забавни батковци, които им хвърлят една топка да играят.
Това ли са единствените алтернативи?    Laughing
Ако питам децата какво предпочитат, те биха останали цяло лято сами и без надзор.Но дали аз, като родител, бих се съгласила и бих била спокойна да са сами 2 месеца?    Grinning
Не бих разчитала на детския "опит" и интуиция да си избират учители, възпитатели и гледачи.

Какво се очаква от тези възпитатели? Да строят децата в редица и постоянно да им ангажират вниманието?
Не.Просто да са отговорни към здравето и живота на децата, които са им поверени.
А да пуснеш малчуганите да вилнеят насам-натам, докато ти си препичаш д-то на лафче с аверчето не е в представите ми за отговорен възрастен.
Изобщо не е задължително да е педагог и да ги занимава нон-стоп.Именно, защото е лято и за децата е ваканция.Но очаквам поне да си ги получа живи и здрави.И, естествено, да не им се "внушава", че могат да трошат/чупят/рушат навсякъде, докато аз постоянно обяснявам защо би трябвало да пазят чуждото и обшествено имущество.

# 99
  • Мнения: 14 654
В крайна сметка клонът не е счупен и няма да се счупи, дори не 10, а 20 деца да се качат върху него. Така че подобни неща не им се внушават. А децата понякога се нараняват по време на игра и това не е нещо ненормално. Вашите никога ли не са се прибирали с обелени колене или цицина? На бас, че с падане от този клон, няма да стане по-голям сакатлък. Щом децата са го клатили, значи е доста нисък.

# 100
  • Мнения: 336
И, естествено, да не им се "внушава", че могат да трошат/чупят/рушат навсякъде, докато аз постоянно обяснявам защо би трябвало да пазят чуждото и обшествено имущество.


Аз така и не разбрах защо люлеенето на клон се превърна в трошене, чупене и рушене, и то навсякъде.

А пък който по-назад беше писал, че заради децата много дървета си били отишли искрено ме разсмя  Joy да, именно децата са причина за опоскването на горите, а през ден едва ли не виждам деца как изтръгват дървета пред очите ми, голям ванадлизъм, голямо нещо  Joy ако продължават толкова да играят тия деца живо дърво няма да остане в държавата!

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
На кривите хора децата винаги им пречат.Все ще са прекалено шумни,невъзпитани,играят на неподходящи места и все по неподходящо време.
Навсякъде по света тревата в парковете е за игри,лежане,разходка.Тук четох за някакви пъдари. Laughing

Ще се присъединя към мнението на Касита,че летните занимални хич ги няма.
От Морската в Бургас имам наблюдения за Патилан. Sick

# 102
  • Мнения: X
Навсякъде по света тревата в парковете е за игри,лежане,разходка.
Не прочетох някой в темата да е против децата да играят По Тревата.    Laughing
За друго иде реч ......    Mr. Green

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Аз четох за тревата,но може и да съм се заблудила.

# 104
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Колкото по се генерализира, толкова по-недомислени неща се пишат /понякога без да иска човек/.
Факт е, че малко родителите се грижат за децата си. Едни им пушат в лицата, други ги оставят да викат като при племенни военни игри в заведения, трети нямат нищо против да живеят при баба и дядо, че "по-удобно за децата"...

Едно е да бъдат деца и да не бъдат като в затвор. Съвсем друго е да има тотална свободия и липс ана елементарно благоприличие. А ако не си купил час в дадено заведение применро, това трябва да си личи все пак.

Общи условия

Активация на акаунт