Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 372
  • 222
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 761
Малeе.И за какво е болката на тази тема-заради едно дърво,чийто клон се огъва до земята."Дърво, което не се огъва, лесно се прекършва"-смисълът,който е вложил Лао Дзъ е съвсем друг,но е взел примера от природата.Дърво,в което текат сокове е здраво,така че авторката разхождай се спокойно в градината и не се излагай да подаваш сигнали,че ще ти се смеят.

# 121
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Изумително е колко дълбоко е желанието за отхвърляне на елементарен ред.
И колко дълбока психология се ползва за защитаването му. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 336
Изумително е колко дълбоко е желанието за отхвърляне на елементарен ред.
И колко дълбока психология се ползва за защитаването му. Simple Smile

Ако под "елементарен ред" разбираш забрана децата да се катерят и да играят по дърветата, то да, желанието ми за отхвърлянето му е много дълбоко наистина Simple Smile

# 123
  • Мнения: 2 761
За какъв ред става дума? В кой закон пише,че е забpанено да се люлeеш на дървета?
Не става дума за психология,а за елементарни знания по биология. Peace

# 124
  • Мнения: 1 103
арт мама Интересно е защо, нали? аз мисля , 4е си има смисъл в това.
Ако препро4етеш Джером-Джером с описанията на немския ред може би ще ти дойдат някои идеи.
Въпреки о4акваните контракоментари ще напиша , 4е живея от по4ти 15 години в Германия и познавам доста от недостатъците на този ред. Недостатъците на реда не са за предпо4итане от недостатъците на българското "безредие" . И негативното им влияние върху хората и живота им не е по-малко от това на нашите "трески за дялане" върху нас . НЯма да обяснявам подробно. Много е ли4но. Просто тярвба да поживееш тук за да ме разбереш.  Peace
Всяко нещо тярвба да има умереност и при всяка ситуация трябва да опитваме да проявяваме разбиране. Разбиране един към друг.

# 125
  • Мнения: 337
Ох, white jasmine , четох те и в другата тема и оставам с убеждението, че мислиш, че само ти и твоите връстници сте били тихи, кротки, ученолюбиви и възпитани  Tired. Сегашните деца не са по-пропаднали и определено няма да доведат до свършека на света. 

# 126
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Изумително е колко дълбоко е желанието за отхвърляне на елементарен ред.
И колко дълбока психология се ползва за защитаването му. Simple Smile

Ако под "елементарен ред" разбираш забрана децата да се катерят и да играят по дърветата, то да, желанието ми за отхвърлянето му е много дълбоко наистина Simple Smile

Предлагаш, изпълняваш и получаваш пари за услугата гледане на дете на открито в група => родителите знаят какво ще получат. В случаят това е много съмнително. Основно защото има риск за децата. За умереността.. къде я видя в темата се чудя. Защото и тя е като реда, нещо като мръсна дума...

Водиш деца на обществено място /парк/ =>държиш се и ти, и децата като на обществено място - без да поставяш в риск парка.

И аз съм се катерила, и детето. Но никога не сме дърпали клони вкупом. Още по-малко в тълпа и викайки /гаранция, че никой за нищо не внимава/.

Лято лято
, не съм толкова неинформирана и/или глупава за да не съм наясно с написаното от теб. Но тук, а не при теб, той липсва. Не избираме между ред с цената на намеса в лично пространство примерно и умерен ред. В случая става за пълна липса на ред. Включително бъбрещи взъпитатели до дърпащите деца.

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 13:08 от арт мама

# 127
  • Мнения: 11 970
Малко встрани от темата, но всъщност пак по нея.

Доколкото зная, учителките имат 60 календарни дни отпуск.Част от отпуските си ползват през зимната и пролетна ваканции.
Какво правят през останалото време, през което са на работа, но децата са във ваканция?Защото няма как една начална учителка да е в отпуск от 31.V до 15 септември, нали?

Питам, защото- не веднъж съм споменавала- израснала съм сред учителки.
През ваканцията ,освен да си подредят и подготвят за следв. учебна година документацията имаха и други задължения- да водят децата на "градски лагери", например, нещо което сега се прави от разни платени занимални и т.н.

Чудя се защо няма, хайде нека да е пак срещу заплащане, организиране от самите училища на подобни летни занимални, дори само до обяд да има пак е от полза.За по-големите- лагери , но пак с познати учители и съученици.Мисля си, че тогава родителите няма да се доверяват на случайно избрани занимални, а и децата ще са по респектирани и няма всичките маймунщини да си показват на момента.



# 128
  • Мнения: 1 103
Арт мама доста крайно   Peace Какво за теб е "пълна липса на ред". Аз си представям нещо друго, а не играещи си в парка деца. Спмням си една акация с такъв клон в София, в парка, при люлките ... от този клон не слизахме по колко деца се катерихме и как ли не играхме на него . Преди 30 години . Интересното за темата е , 4е минах през парка преди месец с мотие две деца и дървото си е там, и клона е същия, и пак беше накатерен от играещи весели деца.  Игрите са същите ... може би ние просто  не сме същите  Peace

# 129
  • София
  • Мнения: 897

Чудя се защо няма, хайде нека да е пак срещу заплащане, организиране от самите училища на подобни летни занимални, дори само до обяд да има пак е от полза.

В нашето училище има, може и другаде да е организирано.
73 СОУ

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 14:27 от Bise

# 130
  • Мнения: X
Изумително е колко дълбоко е желанието за отхвърляне на елементарен ред.
И колко дълбока психология се ползва за защитаването му. Simple Smile
Е, то затова и няма ред в тая държава .....     Laughing   и всеки си прави каквото си иска.
Защото използваме  Лао Дзъ, за да си оправдаваме простотиите, дето ги вършим.

Цитат
"Дърво, което не се огъва, лесно се прекършва"
по-скоро бих съотнесла към:
"Дете, което не се съобразява с изисквания в различните етапи от живота (т.е., не е гъвкаво, за да се адаптира), би се "прекършило" в зряла възраст!"    Simple Smile

# 131
  • Мнения: 10 547
Стандартът е двоен, както беше отбелязано в темата. Ако е дървото на село, при баба, проблеми няма. Това е волно детство и катерене по череши и ябълки с цел пълноценно преживяване и екологично наяждане с плодове.

# 132
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Арт мама доста крайно   Peace Какво за теб е "пълна липса на ред".
Това, което съм написала след възмутилата те фраза. Simple Smile Ако си дочела...

Аз на детето си може да позволя да рисува по стените вкъщи - мои, от мен чистене и боядисване чакат, аз ще ги гледам. Но ни на улица, ни нагости, ни във вход ще разреша.

И прави разлика между написано и каквото ти се иска да прочетеш. Децата не са били качени на клона, нито са играели. Сумати деца са дърпали и друсали клон с две деца. Аз такава игра не съм виждала.
Нито бих разбрала като игра дърпане и лашкане на роза /без бодли за по-просто/ от дете над 1,5 години и за повече от времето майка му да стигне до него и да го спре.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 10 804

И прави разлика между написано и каквото ти се иска да прочетеш. Децата не са били качени на клона, нито са играели. Сумати деца са дърпали и друсали клон с две деца. Аз такава игра не съм виждала.



Именно! Но на някои им е по-удобно да направят своя интерпретация на нещата.

# 134
  • Мнения: X
Последно, били ли са качени на клона, или не? И ако не са играели, то какво са правели? Вероятно са имали поставена задача от възпитателите си да го счупят?

Общи условия

Активация на акаунт