Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 358
  • 222
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 103
На мен не би ми пре4ило дете да дърпа роза. ама хи4.
Но няма ли да те ужаси немската реакция на една съседка на майка с дете ( не моя съседка за щастие, цитирам слу4ка с друга майка ) да иска да сложи ел. оградка за да не може детето да и пипа розите?

По повод прословутия немски ред . Тук има заведения със знак забранен за деца . Идеята не е да се пазят децата от цигарен дим и пр. , идеята е да се пазят другите от децата .  Направо страшно.

Ред, спокойствие, добро финансово състояние ... до пълна лудост и демографски срив , може би по-зле и от нашия . Кой къде бърка? Аз си мисля , 4е грешката и в двата слу4ая е в крайностите.

Но доста нерви в темата и не ми е приятна така 4е се оттеглям. Кой какво разбрал, разбрал.

Аз мсиял 4е знам за какво говориш, просто малко по-умерено и бих се съгласила  Wink

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 15:30 от лято лято

# 136
  • Мнения: X
По повод прословутия немски ред . Тук има заведения със знак забранен за деца .
Ами то и в Бг има заведения, на чиито витрини пише, че лица под 18 години не се допускат.
И?Кое му е страшното?
Съвсем нормално е в заведения, в които се продава алкохол, да не се допускат деца.
Сега, съвсем друг е въпроса тук, в Бг, колко се спазва.   Laughing
Сигурно и собствениците на кръчми оправдават беззаконието си с  Лао Дзъ .....  тъй де, огъват се, а пардон, адаптират се ....    Laughing , че иначе ще се прекършят.Разбирай, ще фалират.

# 137
  • Мнения: 1 103
Кое ме възмути: Първо чух весели викове, смях и се загледах.   ...
Направо да се загледаш. Какво ли се веселят толкова и се смеят. И да притръпнеш от възмущение. Да се люлеят деца на клон. Да си играят. Да се смеят. Да ни играят по и без това изпънатите нерви. Ама ха.

# 138
  • Мнения: 1 103
краси, не се допускат малки деца, за да не притесняват хората. Като 4е са някакви крастави ку4ета.
Имаше предаване по радиото и се обсъждаха тези забрани, но ги има.
Не става въпрос както казах за да се предпазват деца, а околните от децата.
Заведения забранени за под 18 годишни по посо4ените от теб при4ини са озна4ени по друг на4ин  Peace

# 139
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В България децата са изгонени от почти всикчи заведения.
С пепелници ги гонят. Поне децата на родителите, които искат децата им да не пушат.
Понякога пепелниците са вътре /за лятото и то това става дума., понякога са на всички маси навън та да не знаеш откъде ще ти ги окадяват. Но все не е за деца.

Лято, лято,
розата е живо същество. Детето няма нужда да я дърпа. Никой освен вятър няма нужда да я дърпа. То иначе и котета да ги скубят и децата д аги хапят... Щото не ти пречат... Тока по оградата не го разбирам, но знам какво си мислиш бързо след като съседскто хлапе всеки ден стъпва ритуално насред лехата, която си направил върху почвата дето баща му бил залял с масло. Това пред кооперация. Все хубави неща, и вс епо-хубави след поредния мил разговор от твоя страна... Няма как да научиш детето си на нещо, което нямаш. В случая, че градината и розата носят някому грижи и радости и е редно и трите /със собствеността толкова стават/ да се уважават.

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 16:01 от арт мама

# 140
  • Мнения: 311


Ред, спокойствие, добро финансово състояние ... до пълна лудост и демографски срив , може би по-зле и от нашия . Кой къде бърка? Аз си мисля , 4е грешката и в двата слу4ая е в крайностите.

Но доста нерви в темата и не ми е приятна така 4е се оттеглям. Кой какво разбрал, разбрал.

Аз мсиял 4е знам за какво говориш, просто малко по-умерено и бих се съгласила  Wink
аз , разсъждавам по същия начин .
Проблема е в тези , които се хващат и за най-безобидните неща ,
вечно са нещо възмутени , уж будни граждани ,
а по лежерното и добронамерено отношение един към друг ,
към света е много по-здравословно

# 141
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никой не оспорва добронамереността. Обаче търпимост към вандализъм, някой може да намери за по-близо до безхаберие и незаинтересованост, отколкото до доброта и положително възприемане. Не става дума за скандали.

Като видиш "деца" на по 16-19 години на чупят и горят беседка сигурно преливаш от добронамереност и ти иде да набиеш  /пардон да спреш/ "добросъвестен" гражданин ако извика полиция. Simple Smile А тя даже не е жива...

ПП Ако не живееш в България съм писала напразно.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 10 803
Никой не оспорва добронамереността. Обаче търпимост към вандализъм, някой може да намери за по-близо до безхаберие и незаинтересованост, отколкото до доброта и положително възприемане. Не става дума за скандали.

Като видиш "деца" на по 16-19 години на чупят и горят беседка сигурно преливаш от добронамереност и ти иде да набиеш  /пардон да спреш/ "добросъвестен" гражданин ако извика полиция. Simple Smile А тя даже не е жива...

ПП Ако не живееш в България съм писала напразно.

Даже няма нужда да чупят и горят пейката, а  да са качени отгоре й с мръсните си обувки и пак е неприятно, защото утре ще искаш ти да седнеш там с детето си, а пейката да е оср*на.
Това не означава, че като видя подобно нещо скачам да се възмущавам и да се държа като "будна гражданка", както бях квалифицирана от някои особи.  Laughing

Същото и с фасовете, хартийките и боклуците, захвърляни къде ли не, но не и в отредените на това места. Все пак говорим за обществен парк и ако не се пазят съоръженията и растенията, в скоро време няма да има къде да се разхождаме с удоволствие.

арт мама , всичко, което пишеш, напълно съвпада и с моите виждания.  Peace


# 143
  • София
  • Мнения: 528

розата е живо същество.

И хлебарките и кърлежите са живи същества, ама никой не се е загрижил, че ги требят безогледно. Mr. Green

# 144
  • Варна
  • Мнения: 10 803
Май ще помоля да се заключи темата, че почнаха да се пишат глупости.  ooooh!

# 145
  • Мнения: 2 761
И прави разлика между написано и каквото ти се иска да прочетеш. Децата не са били качени на клона, нито са играели. Сумати деца са дърпали и друсали клон с две деца.

Кое ме възмути: Първо чух весели викове, смях и се загледах.  Час от децата бяха се събрали под едно огромно вековно дърво, чийто голям клон беше леко наклонен. На този клон имаше качени едно-две деца[/color], а всички останали дружно го разклащаха, за да ги люлеят.
Ох, чудех се маниерност или недоумение е като видя постове дето обясняват как четенето с разбиране не се умее от много пишеши тук... Ми вярно било. Ни заяждане, ни упрек. Факт е.

Болднала съм източника и моето разбиране. Дано разбереш сама, че си режеш от изложението на авторката каквото ти изнася. И после спориш на общо основание изпозлвайки за доказателство половината факти /забравяйки това дето съм му дихнала размера на шрифта/


Нищо не режа-цитирала съм същността,ама за да не се засегнеш сега натоварих темата с целия ти постинг.Според авторката децата "дружно разклащат клона да се люлеят",според теб го "друсат и дърпат".Пък какво е било в действителност от тази тема няма как да разберем.Толкоз и за твoйто разбиране.
И темата верно трябва да се заключи,щото е смешно как от едни деца дето нищо на никого не са направили се стигна до застрашаване на обществения ред,вандализъм и разклащане на държавата...Не знам някой напекло ли го е или е нещо по-лошо...

# 146
  • Варна
  • Мнения: 10 803
Днес, минавайки покрай едно училище, видях две момчета на видима възраст 10-11 години, качени на тясна козирка на сградата на много високо разстояние от земята. Не разбрах как са се качили чак дотам, т.к. бързах на спирката да не си изпусна автобуса и не се загледах внимателно, но реших да им се обадя да внимават да не паднат.

Според тези, които  ме нарекоха "будна гражданка", "пречеща на детството и веселите игри", може би трябваше просто да ги подмина, нищо че бяха на много високо място, на ужасно тясна козирка, има-няма 50 см. Като им казах да внимават, поне се надявам, че ги накарах да са наистина по-внимателни.

Още за една случка се сетих от миналото лято. На кварталната детската площадка4-5 деца, момчета и момичета, 8-9 годишни някъде, вместо да са на люлките и пързалката, бяха се скупчили в кръг, а едното момче се опитваше да запали с кибрит стара запалка   Rolling Eyes Също се намесих, казах, че е много опасно и ги питах дали родителите им знаят, че те си играят с кибрит.

Нарушавам лятната ваканция на децата, какво да се прави.  Wink

# 147
  • Мнения: 14 654
Добре си сторила, според мен няма особена връзка между опазването на природата, безопасността на децата и тяхното възпитание, които се преплетоха в темата като свински черва. Преди няколко години някакъв 13-годишен беше успял да се обеси на синджир на детска площадка, така че подвикване от будни граждани може да спаси нечий живот. Преди 2 седмици един буден гражданин дойде да ме уведоми, че синът ми се е качил на висок покрив, от който пък преди години неговият син е падал, благодарих му, разбира се, не му се подиграх.
пп: кибрит от деца (непознати) съм отнемала лично, а сега вече не им продават, което е облекчение.

# 148
  • Варна
  • Мнения: 10 803
Добре си сторила, според мен няма особена връзка между опазването на природата, безопасността на децата и тяхното възпитание, които се преплетоха в темата като свински черва.

Донякъде има. Като обръщаме внимание на децата, било за тяхната безопасност, било за опазването на околната среда, все е от полза. Защото те са деца и понякога не осъзнават какво правят. Като се сетя за някои случки от лятната ваканция през моето детство, чак ме досрамява и се чудя как съм могла така да постъпя.
Никой не говори за щяло и нещяло да се скача със забележки към децата. Аз не съм от тях.

# 149
  • Мнения: 14 654
Това го разбрах и затова съм съгласна с частта, че на децата е било нужно да се направи забележка заради вандалското отношение. Но като видях дървото, разбрах, че няма как да се счупи, ако ще аз и цялата ми рода да скачаме отгоре. Така че съсипването на природата е силно преувеличено в случая.

Общи условия

Активация на акаунт