Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 366
  • 222
  •   1
Отговори
# 195
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Toчно така е.

За безхаберните родители ти си била лоша, бунтарка, скандалджийка и т.н. Толкова могат хората видиш ли, пък ти супер майката недоволна Simple Smile

Никога преди не е било така. И родителите са се грижили за децата си, и са пазили собственото си име /и децата си да не го срамят/, и в чуждо мнение са се вслушвали. Пък ти д аимаш 3 деца, а те с едно да не се псравят - само наведен нос - никаква защита. Това имах предвид.

ПП Славка, да взема Янтра да доведе кротките си деца в офиса ти за седмица- две? Тя ще е там и ще чете книга- хем тя се грижи, хем ти игнорираш. Шегувам се, но повечето хора като се хранят не искат да се търчи покрай тях /с викове за разкош понякога/.

# 196
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Може би,защото години съм работила вкъщи,бях счетоводител,но наистина успявам да изключа.
Който иска да се храни в пълна тишина,има си места за това.Ние ходим в Морската,там е пълно с дечурлига,виковете им по-скоро ме радват.Обичам да слушам децата,дразня се от изтрещели възрастни.

# 197
  • София
  • Мнения: 62 595
Паркът е обществено пространство, но ресторантът не е такова.

# 198
  • Мнения: 14 478
Ам как така НЕ МОЖЕ, оооо може и още как. Ресторант, ориентиран към деца, почти на всяка маса има деца, някои си играят в детския кът. Обаче на една голяма компания децата безпризорно тичат наоколо. При което аз се възправям в цял ръст,и при поредно преминаване на ордата покрай масата, изстрелвам с гръмовен глас "Уважаеми млади дами и господа, може ли МАЛКО да се укротите, все пак останалите искаме да ядем." Чува ме целия салон. И родителите се втурват в защита, обаче аз съм вече набрала инерция и спретнах гранде скандал. Щом не си укротяват наследниците, другите ще ги укротят. И изобщо да виждат други деца освен техните да се държат като изтървани. Можеше и да отнеса боя, но мъжът ми е особено едър индивид и гледа лошо (въпреки, че беше принципно несъгласен с мен, ама няма да ме остави да ме набият). Спретнах и една лекция на управителя - той къде е в тази ситуация, когато очевидно пречат на останалите клиенти. Изобщо заведението се укроти набързо, след бурна 15 минутна активност. Щом АЗ мога да накарам тримата си дивака да се държат сравнително прилично за да ядем - всеки би трябвало да може, ако ли не - да не ходи по заведения.

Мъжът ми беше несъгласен със мен, не защото много му харесваше, а защото не е конфликтен тип и щеше да си трае, тихо мърморейки.
Joy Joy
Искам това да го видя.... Joy

# 199
  • Мнения: 14 478
Може би,защото години съм работила вкъщи,бях счетоводител,но наистина успявам да изключа.


И аз съм работила в къщи с лудуващи деца и успявах да се справя с тапи за уши-тапите пропускат важния шум, а високите тонове заглушават...

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Анди,децата не са като нас да опрат лакти на масата и да започнат със салатите и ракиите.Те хапват набързо и бягат и затова ходим на места,където има пространство.
Зимата не излизам заради пушенето.После пушачите били дескриминирани. Wink

# 201
  • Мнения: X
Може би,защото години съм работила вкъщи,бях счетоводител,но наистина успявам да изключа.
Който иска да се храни в пълна тишина,има си места за това.
То не е само до тишината.Като ти се блъсне 2-3 пъти в стола тичащо дете, как да изключиш?    Laughing
На мен ми се е случвало да си разлея кафето, което в момента на "сблъсъка" на детето със стола съм опитвала да отпия....

# 202
  • Мнения: 1 103
Може би,защото години съм работила вкъщи,бях счетоводител,но наистина успявам да изключа.
Който иска да се храни в пълна тишина,има си места за това.Ние ходим в Морската,там е пълно с дечурлига,виковете им по-скоро ме радват.Обичам да слушам децата,дразня се от изтрещели възрастни.


 Peace обикновенно в на4алото на ваканциите самолета е пълен със семейства с деца. Децата са разли4ни, някои пла4ат, някои викат, други спят, трети играят, или пък стоят мирно и гледат нещо ... но те не ми пре4ат. Това , което ми пре4и са свитите устни на възрастните и злобните погледи, които хвърлят на децата и забележките им, защото какво можеш да направиш с децата 2 4аса и половина ? да ги препарираш предварително ? да им дадеш преспивателно?
Не е ли по-лесно да се нау4им да живеем заедно? Какво казва Котаракът Леополд?

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Краси,случвало ми се е да ме залеят деца и възрастни и аз да го направя.Още ме е срам как полях един младеж с червено вино в самолета при нулева турболенция. Embarassed
Ти как реагираш?
За мен това са дребни проблеми,случва се.Ще се извиня и ако има щета,ще я възстановя.Ако е нарочно и тенденциозно,тогава...зависи от човека. Laughing
На дете не бих се разсърдила,ако залисано в игратат ме бутне.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
На дете не бих се разсърдила,ако залисано в игратат ме бутне.
Аз съм вкиснат индивид по природа и доста се вбесявам като някой ме бутне. Особено да се сблъска с мен докато ям. В салона с маси не е място за тичане. Децата да отидат в детския кът. И не е да нямам деца на съответната възраст, имам. В момента на 3, на почти 6, и 7 и половина. Изключително активни момченца.

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 18:26 от Янтра

# 205
  • София
  • Мнения: 62 595
Анди,децата не са като нас да опрат лакти на масата и да започнат със салатите и ракиите.Те хапват набързо и бягат и затова ходим на места,където има пространство.
Зимата не излизам заради пушенето.После пушачите били дескриминирани. Wink

На децата не им е мястото по кръчмите да търчат между масите. Едно време децата си имаха баби и дядовци, които да ги гледат, докато мама и тати са навън. Да не говорим, че сега децата са доста по-..., абе, направо са по-бесни от предишните. И родителите по-просташки настроени. Вече като чуя "деца са - хапват и тичат", направо се изприщвам!

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Анди,децата не са като нас да опрат лакти на масата и да започнат със салатите и ракиите.Те хапват набързо и бягат и затова ходим на места,където има пространство.
Зимата не излизам заради пушенето.После пушачите били дескриминирани. Wink

На децата не им е мястото по кръчмите да търчат между масите. Едно време децата си имаха баби и дядовци, които да ги гледат, докато мама и тати са навън. Да не говорим, че сега децата са доста по-..., абе, направо са по-бесни от предишните. И родителите по-просташки настроени. Вече като чуя "деца са - хапват и тичат", направо се изприщвам!
Ама не, аз не искам да не излизат, искам просто да се държат прилично. В ресторанта не се тича и не се вика. Точка. Аз самата положих неистови усилия да науча средния си син на това просто правило. И понеже явно няма да стане всички да възприемат моя принцип за възпитание на деца кое е правилно в ресторант, то аз ГОРЕЩО приветствам наличието на ресторанти забранени за деца, та поне когато се откача от своите да мога да се наям с удоволствие.

# 207
  • Мнения: 7 171
Аз наистина не мога да разбера някои потребителки. Децата, че са деца е вярно, но трябва ли всичко да им се позволява навсякъде? Ами не. Има места, където могат да дивеят и да си изразходват енергията колкото си искат, но има места, където е редно да се държат прилично. Още от малки децата трябва да се научат да се съобразяват с другите. В случая с Янтра в ресторанта е имало специално място за игра на децата, а те са тичали около масите. Тоест, тези деца нямат култура на поведение в обществото и изобщо не са научени да се съобразяват. Един ден децата ще пораснат, ще станат част от обществото и тогава ще си паркират, където искат, ще дават на заден в забранени улици, ще минават на червено, ще игнорират пресиащите пешеходци на пешеходна пътека, защото не са научени да мислят за другите, да се съобразяват с обществото.

Изобщо не съдя Киса, че е направила забележка на "възпитателите". Аз също бих. И не, не съм крив макарон. Напротив. Понякога съм мазохистка и организирам партита у нас с над десет деца. Поставям основните правила за безопастност за ползване на басейн, трамплин, люлки и пързалки и ги оставям да играят на воля и да дивеят колкото си искат. Много хора не са научени на вътрешна дисциплина, тоест сами да си поставят спирачки и да се съобразяват с това, което е редно и кое не е редно да се прави, защото не са научени като малки.

# 208
  • Мнения: 14 654
А на мен в друга тема ми се накараха, че давам на моите таблети да цъкат енгри бърдс в ресторанта, за да си седят кротко на масата. Не можело, възпитанието било непрекъснат процес и затова е по-приемливо да си се възпитават и по ресторантите, вместо да му го дадат пустия таблет за един час.

# 209
  • Мнения: 2 761
Ресторант, ориентиран към деца, почти на всяка маса има деца, някои си играят в детския кът. Обаче на една голяма компания децата безпризорно тичат наоколо. При което аз се възправям в цял ръст,и при поредно преминаване на ордата покрай масата, изстрелвам с гръмовен глас "Уважаеми млади дами и господа, може ли МАЛКО да се укротите, все пак останалите искаме да ядем." Чува ме целия салон. И родителите се втурват в защита, обаче аз съм вече набрала инерция и спретнах гранде скандал. Щом не си укротяват наследниците, другите ще ги укротят. И изобщо да виждат други деца освен техните да се държат като изтървани.

И в ролята на каква си позволяваш да укротяваш чужди деца? Аз лично бих извикала полиция,ако една такава като тебе стане да държи речи,щото не знам до колко е с акъла си.Колкото ти имаш право да седиш в ресторанта,толкова имат и останалите-и те си плащат.Като не ти понасят децата си яж в къщи на спокойствие-твоите разбрахме си ги дресирала да се държат като войници,чуждите винаги с нещо ще пречат,само дето дишат един въздух с вкиснати особи.

Общи условия

Активация на акаунт