Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 26 237
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 433
Забравих да ви кажа,ако се сещате за по-интересни имена за момченца с буквата "К" давайте предложения,че нещо не можеме да му харесаме име на пича. Лек ден на всички мами.

Кубрат Simple Smile)), Кирил. Без Калоян, че то е масово вече Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 585
Здравейте  Hug,
Да се запиша и аз в новата темичка, Ренденце благодаря   bouquet  bouquet  bouquet, както винаги е чудно оформена.
В събота на съм преглед и ми е едно притеснено  Tired
Цветка я мисля и се моля всичко да е наред с нея и бебко, чакам я да сподели, дай Боже хубава новина  Praynig Praynig Praynig
Моята бебка от няколко дена си ме ритка вече без грешка, няма такова усещане, направо се разтапям  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Laughing Laughing Laughing
Аз име съм й измисли още преди да е зачената, за сега все още си го харесвам, но знам ли, може и друго да ми изскочи с времето  Rolling Eyes Но при всички случаи няма да е на баби и дядовци  Naughty
Хубав ден, мацки  Hug

# 32
  • Мнения: 72
 smile3525 за Рени! Simple Smile
Записвам се в НТ, много е готина!

Познавате ли накой, който да е ползвал http://www.hippoland.net/cangaroo-elektricheska-pompa-za-k-rma-mommy-care ? Чудя се дали е добра, а в нета няма много мнения. Една жена ми каза само "...Включвах я има силен вакум и определено изглежда по-добре от ръчна, моя приятелка има същата и е много доволна"

Бебчо рита доста след като си изпия кафенцето, също и след люто (вчера ядох шкембе чорба) ... Simple Smile Не знам дали е добре за него, но само на чесън и люто ме пали!!!

# 33
  • Мнения: 31
Аз си купих същата помпа,не мога от личен опит да кажа дали е добра,но моя приятелка я има и каза,че много бавно ставало с такава и затова си купила ръчна,от която била по-доволна.Аз обаче си взех тази.....пък каквото дойде.

# 34
  • Мнения: 600
  Красимир ,Крум ,Кристиан .. май са класически имена ,но  се се сещам за други . Ние ще сме с две имена ,заради татко .  Simple Smile ММ и дъщеря ми са родени на 3 ноември и ще е голям купон ако ни изненада малката на тази дата . Този месец да мине и се впускам и аз в покупки. Все си мисля,че нещо ще изпусна,нещо ще е по -малко като бройка ..луда работа..уж вече с опит,пък като за първи път се вълнувам . До 20 седмица не я усещах и се притесних леко ,но сега мърда и ритка много силно и продължително.

# 35
  • София
  • Мнения: 8 933
Да се запиша и аз. При мен нищо ново, вчера минах на кръвните, но си загубих картончето за проверка по Интернет и сега докато се наканя да мина през лабораторията ще минат няколко дни. Стискам палци на Цветка, която днес е на амнио.   Praynig

# 36
  • Мнения: 77
Константин, Калин, Карин, Костадин:)

# 37
  • Мнения: 55
Mерси за темата ренденце    bouquet

Само хубави новини и емоции да има в новата тема.

Аз ходя на лекции и нямам много време да се включвам, но ви чета редовно.

Моето футболистче ме подритва постоянно.  Laughing

Стискам палци Цветка скоро да пише и да се похвали с хубави новини.  baby_neutral

Лек ден на всички.

# 38
  • Мнения: 74
Здравейте момичета! Докато реша да се включа с някой добра новина пак ми изникна въпрос, по  който ако можете да ме информирате. Embarassed
Излизам в болнични, но счетоводителката на фирмата, казала на шефката ми, че не и се занимава с болнични, но ако и заплащам по 15 лв. на месец в продължение на месеците, които съм в болнични и майчинство всичко щяло да бъде наред .
Та въпросчето ми е честа практика ли е това?
Иначе не ми е толкова заради парите, но някак си  чувствам че някой иска да се възползва от ситуацията за нещо което май влиза в работните му задължения.
Хубав ден момичета и мъничета! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 172
Аз днес от емоционална гледна точка съм доста добре, вече е обяд а аз не съм ревала Grinning
Много ми е трудно с имената за момчета, така че се радвам още повече че ще си имаме момиче, на нас Александра си ни харесва от години, а наскоро изникна и Белослава. Харесвам дълги и благозвучни имена. Най - вероятно ще остане Александра, че Белослава май само аз си го харесвам, а  и такото е Александър.

# 40
  • Мнения: 1 602
nulenceto, тя няма право да ти иска пари за нещо, което и влиза в задълженията. Предупреди ги, че ще подадеш оплакване в инспекцията по труда или в НОИ и да видим какво ще ти отговорят. Счетоводителката е длъжна да ти приеме болничния лист и в определения от закона срок да го предаде в НОИ. Попитай и в темата "майчинството счетоводно" да ти кажат със сигурност къде може да повдигнеш оплакване ако има проблеми.

Аз днес ще стягам багажа. Сега съм се хванала да пека сладории за из път и да занесе към морето.

# 41
  • Мнения: 164
момичета, да ви питам...
при ритник от бебето какво е усещането?
от време на време усещам някаква прорязваща болка, но лекичка и то все от ляво, ниско долу-това ритник ли е или да звъня на доки ако е нещо притеснително  newsm78

# 42
  • Мнения: 490
За болничните! Никакво право да ти искат пари! Дори и да са с външна счетоводна фирма,както например е при мен, то си е тяхно задължение - на фирмата- да ти оправят документите!!!

За ритничетата - MissBlue, аз ги усещам като балончета някак си, които с епукат, понякога и по силно като ритник Simple Smile. Като цяло аз лично бих ги оприличила на газове, повечето пъти..... малко е кофти сравнението........ Преди бебка беше по - ниско, мисля и бяха по осезаеми. Но сега мисля, че се "качва" нагоре, ако не се лъжа и са малко по-високо и по леко ги усещам. Но са много под пъпа, поне 5-6 пръста! Даже последните дни я усещам много по-малко от преди, но предполагам че стреса и умората тогава са и се отразили и на нея........ а сега е спокойна Simple Smile

И аз имам леки , режещи болки , често, някъде около яйчниците, но док ги подмина ......предполагам, че е нещо от червата, знам ли. Те сега са навсякъде около матката и я заобикалят и няма толкова място за тях. Гледам да не им се фокусирам много, защото на прегледите всичко изглежда ок.

# 43
  • Мнения: 74
Мис Блу, поне при мен ритничетата са като леко потупване, леко ритване само че от вътре.
Преди седмици и аз се чудих за тези леки срязващи болки дали не са движение на бебето, но сега определено се усеща разликата. А на тези леки болки поне аз не им обръщам голямо внимание, защото поне така си мисля, че в мен расте човек и е нормално да има някакви неразположения. Simple Smile
Ако е лека болката и краткотрайна според мен не се притеснявай, все пак да споделят и другите мами с повече опит мнение. Simple Smile

За проблема със счетоводителката, най- вероятно ще си ги платя тези пари, защото не ми се иска заради мен шефовете ми да си имат някакви ядове. Не знам ще я бистря тези дни докато си предам болничния.

# 44
  • Мнения: 490
Нуленце, моля не ми се сърди, ама навсякъде  в България има злоупотреби от подобен вид, защото не си търсим правата! И работодателите се въползват! Ако си на договор, болничните са задължение на фирмата! Аман от наглеци!

На мен вече всички по опашките ми правят място! Е почти всички. Личи си , че хората са разбиращи. Само в офиса ми пуфтят и сумтят, че не искам да пътувам без да спя, да работя уикенда и прочее нередени неща, които и не искат да плащат. Като съм се прибирала от командировка в събота , със самолета в 5 сутринта не ми се полагали пари, защото не съм работела тогава! Да ама аз в мойто легло ли се събуждам! Ами трябва да си търсим правата!

Общи условия

Активация на акаунт