Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 26 240
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 933

За проблема със счетоводителката, най- вероятно ще си ги платя тези пари, защото не ми се иска заради мен шефовете ми да си имат някакви ядове. Не знам ще я бистря тези дни докато си предам болничния.
И като какво ще се оформя това плащане? Хонорар ли някакъв или какво? Ще ти издава ли документ за парите или ще си ги прибира в джоба?  ooooh! Въпросите ми са риторични, хич не се лъжи да и ги даваш. Това си е рекет отвсякъде. Пък и не са малко пари, защо да и ги плащаш за нещо, което и влиза в задълженията? Не искам да прозвучи все едно ти се карам, но много ме е яд на такива хора, които искат на чужд гръб да печелят.  Peace А шефовете какви ядове ще си имат? Нали и плащат за това, да си я карат да си върши работата. Все едно други болнични във вашата фирма не се носят. Пък и болничния след разждане е само един, т.е. ще трябва еднократно да се занесе, тя защо иска за всички месеци да й плащаш?

# 46
  • Мнения: 74
Мимикона, Анна, не се сърдя Simple Smile, все пак съм влязла да поискам мнението Ви. Simple Smile За което съм Ви благодарна! Simple Smile
Анна, тези пари ще ги дават отгоре нейния хонорар или заплата (не съм запозната с тяхните отношения) шефовете ми, а аз на тях.
Но ако реша да и плащам тези пари ще отида при нея очи в очи да ми ги поиска (и дам съответно) и да ми обясни за колко време смята да ме скубе като кокошка и поради какви причини.

# 47
  • София
  • Мнения: 459
Ехх, защо ли и на мен не ми плащат отгоре на заплатата, когато ми дават работа, която не ми е приятно или ме мързи да я работя...

Извинявай, ама съм в пълен потрес, как може да има толкова нагли хора! А пък и на теб даже ти минава през ума възможността да и плащаш?
Счетоводители има достатъчно, и ако на нея не и изнася да работи - все ще се намери друг, който да си върши работата, за която му се плаща.
Леле, как се ядосах....

(Извинявам се за острия тон, ама наистина ми прикипя)

# 48
  • Мнения: 5 037
Нуленце не би трябвало да плащаш тези пари,тя не отива само заради твоя болничен в НОИ.Дори да е само за него на нея и плащат за това.А ако сте няколко работника в болничен и всеки и плаща,че тя си докарва добри пари отгоре,защото не си търсим правата и не му се занимава на никой.И до кога ще трябва да ги плащаш-до края на майчинсвото ли?

# 49
  • Мнения: 1 829
Запис и от мен. Благодарим ренденце за новата тема   bouquet

# 50
  • Мнения: 628
Здравейте, момичета!
От вчера ми се случва нещо странно, но го отдадох на преумора (че доста повървях), но и днес се повториха нещата, а изобщо не съм се напрягала. Та става дума за бебчо - в 22 г.с. съм, през няколко дни вечер го усещам като бълбукане и пърхане в корема, но вчера и днес следобед след като съм поседяла/полежала малко и стана, при всяка крачка с левия крак бебето все едно прави салто мортале в корема ми Thinking Усещането е чак все едно целия ми корем изтръпва и бълбукането е като браждене направо newsm78 ... Ох, много омотано го обяснявам, но не мога да го опиша с думи по-точно. Ако се спра, да не ходя - бебето си мирува, но направя ли крачка - и се почва със салтата. Няма болка, само това странно усещане, което продължи в единия случай няколко минутки, докато минах през 00 (по малка нужда, но без да съм имала позивни), а преди малко престана след като поседнах за 2-3 минутки на дивана.
Случвало ли ви се е нещо подобно и на какво се дължи според вас това? newsm78

# 51
  • Мнения: 7
Привет и от мен  Hug И моят футболист рита яко, като най-любимо му е вечер след лягане да си прави гимнастика Simple Smile
По въпроса за счетоводителката - нямам думи направо. Ако споразумението между нея и твоя работодател е да й се плаща за всяки обработен документ - това не е твой проблем. Ако я мързи да се занимава с болнични и да ходи до НОИ - това отново не е твой проблем. Недей да й плащаш. Ако има как да докажеш, че са ти поискани тези пари, направо те съветвам да пускаш оплакване в Инспекцията по труда.

# 52
  • Мнения: 71
Здарвейте момичета  Hug
Чета ви от първата тема, но чак сега реших да се включа...Още ми е трудно да повярвам, че съм бременна, макар че половината мина  Grinning Сигурно ще повярвам когато я видя с очите си  Mr. Green Бременна съм от втори опит ин-витро, на 36 съм, първа бременност.
От началото на бременността все има нещо, за което да се притеснявам - до трети месец зацапване и почти постоянно на легло, изпила съм сигурно една аптека хапчета (ММ каза, че вече съм почти безсмъртна след толкова много химия Mr. Green ) След това в четвърти месец отново кървене и ми откриха хематом, но беше далече от бебето и благодаря на Бог след 2 вливки и няколко дни хематома се абсорбира. След това БХС с много висок риск за Даун....На 09.06.2014 правих амниоцентеза. Не мога да ви опиша как дочаках резултата 24 дни....
Днес ми се обадиха и отново благодаря на Бог, резултата е отрицателен и чакаме здрава бебка.. Grinning Heart Eyes
Много съм щастлива. Но от стреса или не знам от какво от 4-5 нощи не мога да спя. Събират ми се около 2-3 часа на вечер....надявам се постепенно да отшуми, че е отвратително да си буден цяла нощ.....
 Hug и успех на всички  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 600
 DaniV , да не би да е мускул,нерв ? По принцип докато ходиме бебетата са спокойни .защото в този случай те се полюшват леко като на мама в ръцете . Незнам какво е „бръждене “  , но ако продължава отиди при лекаря ти .
 Rummmy  , честито за хубавите резултати и все така да е до края  Hug Май спането е мираж за доста бременелки ..аз също спямалко заради сериалите в главата ми от 12 до 4 ..ще мине ,по някое време към годинката   Simple Smile

# 54
  • Мнения: 164
Rummmy добре дошла! Надявам се от тук насетне да няма никакви поводи за притеснения и всичко да е наред с теб и бебка! От къде си?

Аз съм ок. Мойте придърпвания не са нищо сериозно според лекаря- отидох до МД да ме видят за всеки случай. Казаха ми да пия едно но шпа и ако има още болки, утре сутрин при акушерката. Според мен това си бяха ритничета,ама не съм на 100% сигурна.

Ама сега забелязвам,че по  деколтето и едната гърда са ми излезли някакви малки червени пъпчици.  newsm78 Чудя се от какво ли са? Имате ли някаква идея?

# 55
  • Мнения: 204
Здравейте момичета, аз съм на моренце и затова се включвам рядко  Grinning
Rummy, добре дошла, пожелавам ти много спокойна бременност до края и безпроблемно раждане  Peace
за спането, за съжаление е често срещан проблем, особено ако не работиш и не се изтощаваш достатъчно

пробвай някакви бабини неща като топло мляко с мед, хубава книжка преди лягане

Missblue - да нямаш слънчева алергия? или да е нещо от жегата

# 56
  • Мнения: 490
Мамита, сега гледам репортаж за мръсната вода около Варна. Замислям се, че тя маи набсякъде е мръсна......Предстои ми море и сега имам нова грижа- да се къпя ли в морето или не! Вие рискувате ли? То без това защо въобще да се ходи.....

# 57
  • Мнения: 628
DaniV , да не би да е мускул,нерв ? По принцип докато ходиме бебетата са спокойни .защото в този случай те се полюшват леко като на мама в ръцете . Незнам какво е „бръждене “  , но ако продължава отиди при лекаря ти .
Сега като каза мускул или нерв - много е възможно да е това Thinking, случи ми се за първи път вчера следобед и днес, като продължителност на усещането е 3-4 минутки, не повече. А под "бръждене" имам предвид нещо като неспирно бълбукане. Ако продължава това усещане, ще се консултирам с АГ-то си Peace

Добре дошли на новите мами Hug - безпроблемно бременеене на всички ни!  bouquet

# 58
  • Мнения: 77
Аз също гледах новините, но мисля да се къпя. Първо ще ходим на Силистар, което е доста далече от Варна и второ според мен плуването и водата ще ми се отразят доста добре от към здравословна гледна точка. Иначе то зарази навсякъде можеш да хванеш, днес ми се наложи да ходя по работа в болницата и да минавам през всички кихащи и кашлящи и миришещи хорица... доста неприятно ама...Sad дано не съм захванала нещо.

# 59
  • Мнения: 5 037
Нуленце да не забравиш да искаш някаква бележка ,че си предала болничния и кога си го направила(може и вх.№)Да не ти прави проблем,че не си представила и да ти го изплащат.Просто се бори за правата си и не се поддавай,колкото и малка да ти се вижда сумата в момента.
Руми добре дошла и стискаме палци да изкараш до края една спокойна бременност.

Общи условия

Активация на акаунт