Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 26 246
  • 723
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 77
Като гледам за какви цени говорите лошо ми става, ние повече от 300-350 лв и много да искам не можем да си позволим. Дори родителите ми да я копуват не бих ги накарала за нещо по-скъпо, просто е непосилно... Кошче за кола ще имам като подарък от кумата. Аз също гледам в и бей, английския, има много изгодни оферти от време на време, но ще видим дали ще уцелим нещо:)

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 88
Здравейте момичета , какво желязо пиете , на мен ми изписаха за хрускане , но е ужасно на вкус ?

# 692
  • Мнения: 31
Аз за количка съм си избрала ABC ,всеки един модел ми допада,само искам да е с 4 гуми,че триколките не са ми удобни.Като сравнявам качеството на тази количка с другите....само като ги видиш в магазина и си личи...лично мое мнение(все пак е немска марка) ,но също мисля да е втора ръка,че 1000 лв за количка... ooooh!

# 693
  • Мнения: 481
Количката, която съм избрала е около 200-250лв., кошче за колата от 0 до 13кг. си взех за 18 лв., както и зимно чувалче също  от олх.бг
Просто за някои неща ми се струва, че са неоправдано скъпи а се ползват много малко време.

# 694
  • Мнения: 222
Здравейте момичета , какво желязо пиете , на мен ми изписаха за хрускане , но е ужасно на вкус ?
Аз съм на Феро-Фолгамма и го пия вече повече от месец и ще продължавам. Имах увеличена доза за 15 дни само взимах 3х1 и сега съм на 2х1. Пие се с вода след хранене и не е гадно,не трябва да се хруска. Ако искаш питай лекаря си дали можеш да го смениш.  Simple Smile

И аз за количка не смятам да давам повече от 350 лева и виждам,че в olx има на такава цена. Остава вече само да се спра на модел и да ида да видя на място дали ще са същите като на снимките. Laughing И както казах също държа да е 3в1,да има 4 колела, да може и двата коша да се обръщат с лице към мен и да е лека,че съм на 8-ия етаж и ако се наложи да мога да я смъкна поне,а после ако трябва шасито мога да го зарязвам в колата  hahaha

# 695
  • Мнения: 2 597
Аз след лежането в патологията на Майчин дом  в трети месец миналата бременност и нещата които видях там, се убедих, че до раждането всичко може да се случи. За треперенето си е треперене нон стоп - после като се роди става една идея по-лесно, защото поне ти е пред очите. Но страховете от ужасни болести сигурно свиват стомаха на всяка една майка. Човек трябва да е по корав явно, за да не се съсипе сам, аз не съм такава за жалост и преживявам всичко и си мисля страхотии почти постоянно.

Освен, че съм и аз в доста страшни седмици, а и ни предстои пътуване доста дълго, освен ужаса който изпитвам от самия път и от откачалките на него, ами и за това как ще ми се отрази и на бебето. Да не говорим, че в града, в който отиваме няма болница, няма никакви лекари, както з мен така и за детето. Всички са на мин 40км разстояние. Но ситуацията е такава, че няма как да не отидем. Те ми викат кефи се, че отиваш в отпуска, аз ако им споделя филмите в главата ми, най-добре да се залостя и да си седя в нас...
Станала съм голямо куку, от тези жеги съвсем ми изфиряса главата hahaha Та първо искам да ви благодаря за пожеланията,пожелавам на всички семейни и несемейни дами мъжете да ви слушат и помагат много (както моя Blush)  Hug
Чета темата и имам няколко неща да кажа по няколко въпроса,докато не съм забравила за пореден път Laughing Laughing Laughing Laughing:
1. Гери, пиша специално под този твой пост, защото и аз имам абсолютно същите терзания относно почивките и пътуването. Аз също като теб от голям град отивам на 500 км в планинска местност, най-близо ще е Пазарджик (на около 30-40 км) и пътят не е тежък, притеснявам се, че точно тогава влизам в 7 месец и някак си имам нагласа,че всичко може да се случи от този момент нататък. Поне в планината малко ще си вдигна хемоглобина. Иначе много ми се хайманосва, да му се не види Laughing. Аз обичам да пътувам и да шофирам, въпреки че преди няколко седмици няколко пъти закъсах с колата и оттогава се притеснявам да карам в града и изобщо като се кача в кола се чувствам супер напрегната и корема ме стяга. Иначе за самата почивка ще сме с по-удобна кола. Утре съм на ЖК и съм решила да питам док дали изобщо мога да пътувам, какви лекарства да си взема и вече спирам да мисля по този въпрос, да стягам багажа и точка Wink

2. За магнезия- май само аз пия евтин магнезий в цялата група LaughingМоят е на Валмарк и струва 7-8 лв., за другите съм чувала,че са по-скъпи. Пия по 1 таблетка дневно,но ако изпадна в периоди на стягане и втвърдяване на корема пия 2 пъти по 1. Вече привършвам втора опаковка витамини и се чудя дали да правя почивка или да продължавам до края newsm78

3. За "синдрома на карпалния тунел" - и аз получавам подобни изтръпвания в областта на китките и предмишниците, най-вече в дясно. Аз обаче търся под вола теле (понеже съм кинезитерапевт) и за мен лично е необяснимо защо се случва през бременността. Това е най-често професионално заболяване, засяга хората, които са по цял ден пред компютър и тези, които работят с машини, предизвикващи големи вибрации в ръцете. Друга причина може да е ошипяване в шийната област, възпаление на самия нерв, радикулит, анатомично карпалният канал може да е по-тесен и да притиска нервът, който минава през него. Тази диагноза може да се сбърка и с " рамо-ръка синдром", но това може да се докаже само от ортопед или невролог. Лечение има, но при бременност средствата са доста ограничени, за съжаление. За мен лично е странно как нерв,свързан с шийният дял на гръбнака се възпалява по време на бременност, по-логично е да се засегнат нерви, свързани с краката newsm78 Малко дълго стана, но понякога е лошо да разбираш повече от някои неща ooooh!

3.И по другия въпрос- аз пак с моето професионално изкривяване да си кажа, че такъв израз "болят ме ябълките" се използва много от пенсионерите,но то с тях не се спори Laughing Ние имаме  тазобедрени стави, а не ябълки.

П.П. Благодаря за вниманието, казах си всичко hahaha Joy


# 696
  • Мнения: 9
Благодаря на всички който са ми писали . Днеска отидох в клиника Щерев на повторен преглед при Тимева ако ви говори нещо и се оказа че съм имала полип доколкото разбрах близо до шайката и от там ми е кървенето просто трябва да спра да се натоварвам . Може ли  някой да ми каже дали ходи в Правителствена болница или поне ми препоръчайте гинеколог искам да сменя жената при която съм .

# 697
  • Мнения: 628
DanyV, ако нямате климатик, може един  вентилатор да си вземеш, нагласяш го да не духа в теб и върши много добра работа, според мен с охлаждането. Поне като си у вас да не умираш от жега.
Мерси за идеята! Hug Климатици имаме във всяка стая, но мен ме е шубе да ги пускам и да седя вътре докато работят. В големите горещини пускам климата да поработи към 30 мин, после го спирам и тогава седя в стаята... Но при мен проблема е по-скоро в самото усещане за горещина, влага, задух... Едно такова ти лепне навсякъде, дори в гърлото, та чак тежи на сърцето. Аз по принцип не се понасям много с горещините и докато работех климатика в службата ми работеше нон-стоп на 20 градуса, ама сега се пазя, че е страшно да си болен посред лято, особено в комбинация с напреднала бременност. Peace

По темата за количките, аз я следя тук в бг мама и има за повечето марки и модели доста мнения на мами, които са ги ползвали. В началото като почнах да чета и бях  Shockedкак е възможно да има толкова много марки и модели. Аз за колата ми не съм се чудила толкова. Споменавала съм и преди,че сме се спрели на Adbor S-line, но все още не съм я видяла на живо, да не се разубедя после. Аз държа да е 3 в 1- зимен, летен кош и столче за кола, така според мен излиза по на сметка. Не харесвам триколки, така че задължително да е с 4 гуми и те да са големи, защото по нашите "прекрасни" улици, ми се струва,че ще е по-меко возенето с тях. Държа дръжката да се регулира, че и аз и ММ не се от ниските и да се обръща летния кош и към мен. Да може да се пере тапицерията и нещо много важно- да е сравнително лека. Тази, която съм харесала е с тегло на шасито около 6кг, което според мен е ок, че с коша става към 10кг и бебо вътре, да мога да я вдигам все пак, ако се наложи. Трябва и размерите да съобразим с тези на асансьора,че 3 етажа няма да я мъкна по стълбите. И да е под 800лв,че повече не можем да си позволим.
Все едно чета за моите изисквания за количка Wink А по-интересното е, че и аз съм се спряла на Адборската S-Line Mr. Green Тя ми изглежда най-подходяща като комбинация от качество, цена (650 лв.) и всичките ми изисквания... Иначе доста полезна и интересна статия при избор на колички четох тук: Как да изберем бебешка количка?

Относно магнезия - пия Нутри-Маг вече 2 месеца нон-стоп, 3 пъти по 1 таблетка. Добре ми понася, във вид на капсулки е и се пие лесно. Само цената му е малко 'соленка' - опаковка от 30 хапчета е около 18 лв. (в повечето аптеки дори 22-23 лв.), а голямата опаковка от 90 капсули (която много трудно се намира, за съжаление, защото е на доста добра цена) - 48 лв.

А сега да ви питам нещо относно детските легълца - имам възможност да ползвам стара дървена кошарка в много добро състояние, която се нуждае само от освежаване. Чуденката ми е с каква боя да я боядисаме, че да не е вредна за бебето (нали там има отделяне на някакви ацетони и други вредни вещества от боите Tired ) ?

# 698
  • Мнения: 2 597
А сега да ви питам нещо относно детските легълца - имам възможност да ползвам стара дървена кошарка в много добро състояние, която се нуждае само от освежаване. Чуденката ми е с каква боя да я боядисаме, че да не е вредна за бебето (нали там има отделяне на някакви ацетони и други вредни вещества от боите Tired ) ?
[/quote]
Трябва да питаш в магазините за бои, но моят съвет е да го направите най-късно до началото на септември- да има време боята да "изветрее" максимално. Ако го направите сега, по-добре остави тази работа на някой друг, а ако си наоколо поне се постарай да хапваш повече кисело мляко, айрян... Peace

# 699
  • София
  • Мнения: 383
Има голямо разнообразие от бои на водна основа, но най-добре е да отидете в специализиран магазин, където ще ви дадат съвет. Ако е лакирано леглото не съм сигурна, че ще стане директно с боята, а няма да е необходимо да се свали лака.

# 700
  • Мнения: 240
  За количка и аз съм се спряла нa ABC  само че триколка. Аз притеснения относно размерите и теглато на количката нямам (ще я прибирам в гаража Simple Smile ) . Искам само  да я разгледам в някой магазин, в нашия град я няма, доставят я само с поръчка. И паричките и ми идват множко, но ще видим  има време.
  

# 701
  • Мнения: 628
Има голямо разнообразие от бои на водна основа, но най-добре е да отидете в специализиран магазин, където ще ви дадат съвет. Ако е лакирано леглото не съм сигурна, че ще стане директно с боята, а няма да е необходимо да се свали лака.
Мда, мисля, че е лакирано newsm78 Явно ще се пита по специализираните магазини, иначе аз няма да боядисвам изобщо- тва ще е работа на таткото Mr. Green

Благодаря за идеите, момичета!  bouquet

# 702
  • Мнения: 2 358
Не се притеснявайте за материята на количката, продават памучни подложки, които се слагат под бебчето, имат си дупки за коланите и си решавате проблемите. Аз използват такива подложки и за столчето за кола и за количката, взимам от евтиничките около 15-20 лв. бр., пък и като реша, че е врема за почистване пера само подложката.

# 703
  • Мнения: 31
 За количка и аз съм се спряла нa ABC  само че триколка. Аз притеснения относно размерите и теглато на количката нямам (ще я прибирам в гаража Simple Smile ) . Искам само  да я разгледам в някой магазин, в нашия град я няма, доставят я само с поръчка. И паричките и ми идват множко, но ще видим  има време.
  
триколката също е мн хубава и удобна,също така и има много голям кош за багаж,което е в плюс.Аз съм видяла всички разновидности от новата колекция и мога да кажа,че може да се чудиш коя да избереш...  Laughing

# 704
  • Мнения: 223
Здравейте момичета,
да се изкажа и аз за количките. Моето основно изискване е да са големи гумите (за да обират неравностите по прекрасните ни пътища) най-добре помпащи. Преди седмица мъжът ми помогна да качат една количка от подлез, на която ширината на гумите не пасваше на рампите. Май ще трябва да измеря растоянието, защото единствения ми вариант да отида в парк е да мина през подлез. Няма да е от най-леките- изглеждат несигурни и чупливи, но шасито 6-8 кг е добре. Многото кошове - супер, обаче каквото не се ползва, трябва някъде да се държи, затова ми харесва идеята, кош за новородено, който има възможност и да се ползва за столче за кола до 6м.
и лек вариант за същото шаси- след шестия месец. Да се пере задължително! Ще купувам обаче като вляза в деветия.
За магнезия - и моя е евтиния на абофарма с В комплекс. Пиех го за крампи и когато пътувам. Днес лекарката ми каза, че след 30-та седмица трябва да го спра, за да можело тялото да се подготвя за раждането. Ако крампите продължат, да пия само В комплекс. Паднал ми е хемоглобина, та съм на висока доза фолиева киселина, ще видим контролата след 2 седмици.
За пътуването - ако нямате проблеми и след коментар с лекаря ви, защо не. Да не сме инвалиди! Имаме нужда от разнообразие. Аз пътувам уикендите, предния бях на палатка на Шкорпиловци.  newsm47 Изкарах си чудесно-плувах, ядох скара, спах на надуваем дюшек с възглавница между бедрата,  newsm10 а август смятам да отидем на планина. Ще имам но-шпа и магнезий за всеки случай, ще почивам на всеки 100-200км. нямам притеснения!
Не зная как е при вас, но аз се чувствам по-добре отколкото в 2-3-4-5 месец: беше ми лошо, повръщах, спеше ми се постоянно, изследвания, болки, лекарства, а сега съм отлично.
Смятам да се възползвам и със семейството ми да имаме разнообразно и пълноценно лято.
Пожелавам хубаво лято и на всяка от вас!  smile3525
Добре дошла на новата мама.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт