таткото да присъсва на раждането...

  • 7 668
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Мисля,че всяка двойка би следвало да решава индивидуално за себе си. Всички хора са различни.
На мен ми предстои първо раждане. В 6ти месец някъде за първи път говорихме с АГ-то. Тя ме попита  дали бащата ще присъства, бях категорична ,че няма.  Жената някак се опитваше да ме подготви,че тук по принцип повечето бащи присъстват. Не е задължително, но е желателно да има някой с теб, дори да не е таткото. Изненадващо за мен,ММ изяви желание да присъства, въпреки че не сме го обсъждали подробно. Честно казано поласкана съм,но му казах,че не е толкова важно за мен, а и не знам до колко ще издържи,то дори аз не знам какво ме очаква. За сега сме решили и той е категоричен,че ще бъде там, ще видим как ще се развият нещата. А и може да излезе по всяко време,ако не се чувства добре, със сигурност обаче няма да пререже пъпната връв или да гледа какво се случва отдолу  Grinning Поне така мисля, но знае ли се...
Моя приятелка ми разказа как нейният мъж е присъствал,беше много мило. Беше много доволна, дори таткото прерязал пъпната връв.

# 76
  • Мнения: 170
Може да ви прозвучи странно, но ако не ми се налагаше, да раждам за първи път в чужбина, изобщо нямаше и да си помислям, съпругът ми да присъства. Казвам му "единствено те викам , ако не съм съвсем адекватна и не мога да го кажа на английски, да превеждаш  "WinkНе виждам голямо очарование от това да ме вижда как напъвъвам и се мъча. Аз ще съм секцио , така че при мен така или иначе, няма как да се случи, но тук е позволено, даже е задължително близък да присъства на поставянето на упойката. И понеже ни обясниха, че се поставя нещо като "параван "между мен и корема ми, т. е аз и мъжа ми и една акушерка ще сме зад паравана, и нищо няма да се вижда, та за това се съгласи и той и аз. То остана да гледа кървища, та радостта от раждането да се превърне в филм на ужасите. Sad

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 12:56 от milushka

# 77
  • Мнения: 363
Нашия тати присъства на раждането,само трябваше да попълни данните си,но нямаше време за това,беба се появи една седмица преди термина,когато отидох нямах нужното разкритие,и ме пуснаха след обяд имах вече разкритие,настаниха ме в родилната зала,мъжа ми и той с мен,седна от страни на леглото,контракциите ми бяха непосилни,за мен и поисках епидурална анестезия,и след почти два часа родих,момиченце,Не съм платила нищо,през цялата си бременност и раждане,при изписване подаръци за бебчо,за мен и талон за вино с отстъпка за бащата.Родих в Лондон.

# 78
  • Мнения: 5 513
Ти както го описа ми заприлича на...отидохме до болницата с мъжа ми ,купихме
си бебе,ама имаше промоция и не платихме...
То сякаш не си раждала.Браво.

# 79
  • Мнения: 7
От държавните болници, мисля че само в Шейново може да присъства бащата без предварителен избор на екип - наема се ВИП зала за самостоятелно раждане и там влиза и бащата. Според ценоразписа в сайта им: 15. Присъствие на бащата без избор на екип    300.00 лв.

В Майчин дом изобщо няма опция за присъствие на бащата дори и срещу заплащане. И моето мнение е, че да не се допуска бащата е абсурдно и нередно, камо ли пък и пари да се дават...

# 80
  • София
  • Мнения: 4 303


В Майчин дом изобщо няма опция за присъствие на бащата дори и срещу заплащане. И моето мнение е, че да не се допуска бащата е абсурдно и нередно, камо ли пък и пари да се дават...
[/quote]


Това не е вярно. По-нагоре писах, че в Майчин дом таткото присъства срещу скромната сума от 35 лв (когато в Тина Киркова икаха 500 за избор на екип), а накрая даже и тях не ни ги взеха Simple Smile

# 81
  • Мнения: 8
Раждах в Майчин дом през август и изрично се интересувах дали може бащата да присъства - не може.
Съпругът ми е присъствал на раждането на първото ми дете в друга болница и определено не припада нито пречи на раждането, но главната акушерка в родилно отделение на Майчин дом каза, че там вече са забранили присъствието на бащата. Дори и да искаш да си платиш не става. Обосновката е тривиалната: на бащите често им прилошавало от гледката или пък почвали да нервничат, губят търпение и се чудят какво да правят. Вероятно от гледна точка на лекарския екип си имат основание, но все пак всеки трябва да има възможност да си прецени и избере - да присъства или не. Особено пък в Майчин дом след ремонта има и условия, предвид, че всяка жена е в отделна зала.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 303
Аха, значи са го забранили. Кофти. Наистина, има татковци, които откачат, но не е правилно заради това да не допускат и онези, заради които би било "нещо невероятно". Ама не се учудвам - българинът с неговия прост манталитет, ако нещо се е забавило, а нашият е решил, че става за 5 минути и е вдигнал на крак болницата е нормално да решат да се застраховат.

# 83
  • Мнения: 10 607
А не може ли просто да се сложи някакъв параван или завеси между родилките ? Като гледам на никоя не и прави впечатление, че ражда с още няколко жени в една зала и няма никакво лично пространство , сякаш сме в някоя слабо развита Африканска държава!
 

Много ме извинявайте за тъпия въпрос, но това за колективното раждане във всички държавни болници в България ли е закон?
Скрит текст:
(до като съм на време да помисля...)

# 84
  • Мнения: 505
Добре, а единственото място, където бащата може да стои по време на раждане между краката на жената ли е ?! Не мога да разбера...

# 85
  • Мнения: 1 804
От държавните болници, мисля че само в Шейново може да присъства бащата без предварителен избор на екип - наема се ВИП зала за самостоятелно раждане и там влиза и бащата. Според ценоразписа в сайта им: 15. Присъствие на бащата без избор на екип    300.00 лв.


Това го има в ценоразписа, но е почти невъзможно да се ползва. Аз бях с избор на екип и въпреки всичко исках да си платя и тази зала. Моята лекарка ми обясни, че изобщо няма смисъл да се настройвам за това, защото резервация почти е невъзможно, особено ако искаш да не раждаш планово, ами да чакаш естественото развитие на нещата. Никога няма как да знаеш ще е свободна ли тази зала или не. Май имат само една или най-много 2-3 и са запазени за "ВИП персони" - абсурд някой обикновен човека да си плати, колкото и да иска.  По мое време се засякох с Жени Калканджиева, Вили Сечкова и сестрата на някакъв шеф на самата болница, ако се случи да почнеш да раждаш и в същото време се появи някой, заради когото ще има реклама на болницата по медиите - веднага забравяш за ВИП залата. Дори да имаш късмет на никой известен да не му се приражда - пак залата се заема от този, който е пациент на по-висшестоящ лекар в АГ отделението - т.е за "простосмъртни" няма шанс!

# 86
  • София
  • Мнения: 8 652
Аз също съм се ориентирала към Шейново, заради присъствието на бащата. Но предполагам залата е отделно от тези 300лв. Според мен трябва да влизат(иначе какво плащаш с тях), но ми е съмнително.
Също не искам екип. Но пък щом го предлагат значи може. Ако кажат не може, моят мъж по-скоро ще си.ме вдигне и ще отидем в друга болница, защото е твърдо решен .

# 87
  • Мнения: 1 067
Преди 4-и месеца,когато седеше въпроса с раждането при мен в Шейново се правеше ремонт и бях към края.Моята док тогава каза,че ще се отделят самите родилни зали за да са по уединени и всяка родилка да си е сама,ама дали е така или ч/з паравани ще е не знам.най-добрия вариант е да си идете на отворени врати и да питате за присъствието на таткото и др.

# 88
  • София
  • Мнения: 8 652
Ами аз искам, но не мога да се свържа на дадените телефони. Звънях много пъти. А до самата бошница все не мога да стигна, я станало късно, я като сега вали като из ведро  hahaha

# 89
  • Мнения: 5 513
Аха, значи са го забранили. Кофти. Наистина, има татковци, които откачат, но не е правилно заради това да не допускат и онези, заради които би било "нещо невероятно". Ама не се учудвам - българинът с неговия прост манталитет, ако нещо се е забавило, а нашият е решил, че става за 5 минути и е вдигнал на крак болницата е нормално да решат да се застраховат.
Той таткото може да си мисли,че може да устиска вътре..Те и припадналите вътре са си мислели ,че е
нещо невероятно,ама...Тя добре ,че и родилката не вижда какво става между краката и.
Там има място само доктора докато се роди бебето.За да е съсредоточен върху бебето,а
не да се разсейва с таткото,да му се псува,а да се изнервя,че не може и т.н.
Не ,че го одобрявам ,ама като няма друго.

Общи условия

Активация на акаунт