таткото да присъсва на раждането...

  • 7 679
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Искам да покажа, че не можем да разглеждаме нещата като черно-бели Wink Така де, каквото имах да кажа, го казах.
Да, много добре го направи !  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 18 707
Ако иска да присъства-да присъства,ако политиката е да се плати добре,ако не се плаща пак добре.Всеки си избира.

# 17
  • Мнения: 26
Има болници, в които присъствието на бащата не се заплаща.
И чак пък нечовешко....
За мен е нечовешко ,все пак е негово дете , още малко ще накарат и родилките да плащат че присъстват на раждането.
Това може да се случи само в България. работиш години наред плащаш си осигуровките и накрая пак плащай като поп....
Ако иска да присъства-да присъства,ако политиката е да се плати добре,ако не се плаща пак добре.Всеки си избира.

 Не мисля че е добре да накараш баща да плати безумна за мен сума за да види как детето му поема първата си глътка въздух.

Окръжна болница Пловдив - държавна, плащаш ВИП родилна (от порядъка на 100-200 лв., ако някой иска конкретната цена, ще си изровя записките), бащата може да присъства без допълнително заплащане.
Всичко си има цена, разбира се, безплатен обяд никъде няма. По тази логика, нечовешко е и да плащаме, за да родим.
Ако си здравно осигурен защо се налага да плащаш не разбирам , раждането си е безплатно ако имаш осигуровки , а вече и ако нямаш .никой не може да те накара да си платиш пише си го в закона

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 06:38 от AnMary

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Може да си на ЖК и да родиш напълно безплатно! В повечето случаи родилките имаме изисквания, за които естествено, че трябва да си платим. Тук 'безплатен обяд няма' си е напълно в сила, защото щом искаш обяд си плащаш. Да, присъствието на бащата се заплаща и не виждам нищо ненормално. Това е родилна зала,а не хан, за да влиза всеки. Щом се искат допълнителни екстри като присъствие на някого се заплаща, ако не се искат екстри-не се заплаща. Какво толкова странно и ненормално има?
Да, ще се разделя с една прилична сума за раждане и се разделих с друга такава за ЖК, за да си задоволя прищевките и изискванията, но това е личен избор. Не може да искаме нещо, но безплатно. Щом искаме да е безплатно ще ползваме, това което се полага по ЗК.

# 19
  • Мнения: 26
Може да си на ЖК и да родиш напълно безплатно! В повечето случаи родилките имаме изисквания, за които естествено, че трябва да си платим. Тук 'безплатен обяд няма' си е напълно в сила, защото щом искаш обяд си плащаш. Да, присъствието на бащата се заплаща и не виждам нищо ненормално. Това е родилна зала,а не хан, за да влиза всеки. Щом се искат допълнителни екстри като присъствие на някого се заплаща, ако не се искат екстри-не се заплаща. Какво толкова странно и ненормално има?
Да, ще се разделя с една прилична сума за раждане и се разделих с друга такава за ЖК, за да си задоволя прищевките и изискванията, но това е личен избор. Не може да искаме нещо, но безплатно. Щом искаме да е безплатно ще ползваме, това което се полага по ЗК.

 Бащата на детето "всеки" ли е  или екстра???не мисля че е нито прищявка или екстра, глезотия или нещо от рода ...по цял свят БЕЗПЛАТНО а тук видиш ли се плаща- сбъркана ни е цялата система особено като има кой да подкрепя такива небивалици . А и не смятам че  го искам безплатно щом и аз и бащата сме плащали на държавата

# 20
  • Мнения: 6 365

Окръжна болница Пловдив - държавна, плащаш ВИП родилна (от порядъка на 100-200 лв., ако някой иска конкретната цена, ще си изровя записките), бащата може да присъства без допълнително заплащане.
Всичко си има цена, разбира се, безплатен обяд никъде няма. По тази логика, нечовешко е и да плащаме, за да родим.
Ако си здравно осигурен защо се налага да плащаш не разбирам , раждането си е безплатно ако имаш осигуровки , а вече и ако нямаш .никой не може да те накара да си платиш пише си го в закона

Защото ангажираш една акушерка само за твоето раждане, плюс консумативите и екстрата да си в отделна зала.

ВМИ Пловдив: ВИП зала за раждане, 150 лева, включва 1 придружител; зала за водно раждане- 300 лева, може и двама да са.

Интересно ми е дали наистина изпитвате мерак бащата да е там, или просто защото "по цял свят е така"? Дали е естествено желание или по-скоро културна тенденция? Щото повечето жени, които познавам, особено по-старите, не биха си помислили да вкарат бащата в родилна зала.

# 21
  • Мнения: 26


"Интересно ми е дали наистина изпитвате мерак бащата да е там, или просто защото "по цял свят е така"? Дали е естествено желание или по-скоро културна тенденция? Щото повечето жени, които познавам, особено по-старите, не биха си помислили да вкарат бащата в родилна зала. "

И таткото и аз го искаме .Това е толкова специален момент който бащата и майка трябва да споделят както са споделили зачеването , поне така мислим аз   и  мъжът ми . и не мисля че някой трябва да ограничава това му право като го кара да плаща





# 22
  • Мнения: 636
Мъжът ми бе на първото, а сега желае да бъде и на второто раждане, ако има зна4ение от младите сме... Не само възрастните раждат деца  Wink

# 23
  • Мнения: 6 365
Ако е първо детенце...не тръгвай с голяма кошница колко "специален момент" ще е. Докато дойде специалното, има по-неспециални, странни и дори неприятни моменти.

В България философията на родилната грижа е да осигури бързо и безпроблемно раждане. Преживяването и емоциите са някак на втори план.

При второто раждане можеше да поканя и таткото, щото беше бързо, лесно и нямаше да се шашне, ама все пак се оказа, че ми е добре самичка. Та помислете пак какво точно искате да преживеете и какво реално е по-вероятно да преживеете.

Имах предвид по-старото поколение. За тях това би било абс. табу.

Но все пак, ако искате да е безплатно и по каса, на практика искате болниците да си сменят режима и практиките, с всички произтичащи от това последствия. Просто за да има готовност бащата да присъства винаги, когато поиска- си трябва определена промяна, вкл. и ремонти и преграждане.

А, и още нещо: във ВМИ Пловдив гонят придружителите за същинското раждане.

# 24
  • Мнения: 26
Не мисля че се иска  ремон или кой знае каква промяна , просто всичко опира до пари ,  на всякъде се опитват да ти вземат само парите  и ако може да са повече .Приятно или не за нас това си е специално какво и да се случи бащата винаги ще помни раждането на детето си . По цял свят може , а тук не .абсурдно е .

# 25
  • Мнения: 636
Ако е първо детенце...не тръгвай с голяма кошница колко "специален момент" ще е. Докато дойде специалното, има по-неспециални, странни и дори неприятни моменти.

В България философията на родилната грижа е да осигури бързо и безпроблемно раждане. Преживяването и емоциите са някак на втори план.

При второто раждане можеше да поканя и таткото, щото беше бързо, лесно и нямаше да се шашне, ама все пак се оказа, че ми е добре самичка. Та помислете пак какво точно искате да преживеете и какво реално е по-вероятно да преживеете.

Имах предвид по-старото поколение. За тях това би било абс. табу.

Но все пак, ако искате да е безплатно и по каса, на практика искате болниците да си сменят режима и практиките, с всички произтичащи от това последствия. Просто за да има готовност бащата да присъства винаги, когато поиска- си трябва определена промяна, вкл. и ремонти и преграждане.

А, и още нещо: във ВМИ Пловдив гонят придружителите за същинското раждане.

Еййй, как пък знаеш всяко първо раждане какво представлява  Mr. Green Много си интересна, имам приятелки МЛАДИ, бивши спортистки с по едно дете и раждане минало като по книга, изпълнено повече със смях от колкото с това, което описваш ти. Не говори така всякаш всяко раждане е едно и също, защото звучиш глупаво.
И друго, има майки на които второто раждане им е минало много по-зле от колкото са очаквали предвид първото им  Peace

# 26
  • Мнения: 6 365
Как няма да се иска ремонт, ако например отделението е организирано в огромни зали, без прегради. Нали все пак за всяка родилка с баща ще трябва да се отдели някаква стаичка или бокс. А може би има сериозна причина залата да е така организирана- без препятствия, ако трябва да се прави нещо спешно.

Всъщност и в чужбина си взимат парите, но предварително, от данъци и осигуровки.

# 27
  • Мнения: 636
Че в България данъци и осигуровки няма  Crazy
Колко си живяла в чужбина, че знаеш ?!

# 28
  • Мнения: 351
Първа бременност,в чужбина съм.Като чета някои от коментарите,направо се радвам,че няма да раждам в БГ ooooh! аз не знаех,че там се ражда в стаи с други родилки #Crazy,,Ако има нещо спешно лекаря да притича,, Crazy А живеем в 21 век.Тук е задължително родилката да е с придружител и за всички родилки си има отделни стаи,което според мен е напълно нормално.Даже на татковците им се предоставя възможността,ако искат да срежат пъпната връв.В престоя в болницата ти се полага и масаж-всеки ден Wink при това всичко това е безплатно.Казвам всичко това,защото за мен не е нормално да си плащам осигуровките и да ми се искат допълнително пари.Да не говорим парите,които се бутат ,,под маса,, за да се полагат по-големи грижи за родилката ooooh!

# 29
  • Мнения: 170
Аз живея в чужбина, цялата бременност е като цяло безплатна, изключвам видеозоните, разбира се това е в държавна болница. Баща е почти задължително да присъства, дори  и на секцио. Напълно безплатно е.

Общи условия

Активация на акаунт