С какво ви дразнят мъжете?

  • 17 560
  • 133
  •   1
Отговори
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Явно във всяко семейство си има дразги, споделете какво ви дразни...
Аз се дразня от това, че от много работа не остава време за мен и децата.Говоря ви, че всеки ден се виждаме след 21 часа. Дразня се, че започна да ми прави забележки, кое как съм казала, да не говоря така или иначе за някой, абе даже ако мога въобще да не си казвам мнението ще е най-добре. Ето малко примери и ми кажете нещо лошо ли съм казала: -оня ден в колата в тая жега просто не можех да дишам и възкликвам, че ми е горещо, при което той започва да ми говори, че само мрънкам, да се стегна малко. Др.пример- правим си нова къща и съответно кухня, аз отивам виждам я, казвам, че ми харесва, а той пита дали съм видяла как се отваряли вратичките. Казвам- не, не погледнах, при което той ми вика, ей, като почнеш да се правиш така на хамава....ами няма да продължавам, всичко е толкова елементарно, явно е че аз го дразня...

# 1
  • София
  • Мнения: 591
Единственото което ме дразни в моя сладур, е че няма навика да ми звънне и да ми каже, че ще закъснее. Работата му е такава, че няма точен час за прибиране. Случва се да закъснява, а аз седя и го чакам с децата. Или пък др. номер звъни ми към 20ч. и ми казва "пиле аз ще закъснея", като няма значение, че например аз може да имам някаква идея за вечерта. При което винаги разговора завършва с цупене от моя страна, т.е. затваряне на телефона. Разбира се това не го трогва много. За толкова години заедно не можах да го науча да се обажда и да предупреждава какви са му плановете.

# 2
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Моят пък звъни Simple Smile
Обаче проблемът му е, че казва ще дойда до 10 мин., а аз знам че това означава поне 1 час още.

# 3
  • Мнения: 1 136
А аз не мога да взема думата от моя любим, ном стопновини и политика и винаги спи до 2 следобеди след това се жалва че не може да заспи д0 6 сутринта... Голяма работа , аз пък се ширя на цялото легло Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 110
Когато се опитва да ме менти за дребни неща. Направо се побърквам. Мисли си, че няма да го хвана. А като му посоча грешката, вика – майта бе, шегувах се. Иде ми да го фрасна с нещо. Дразни ме и, когато се мотае... Не понасям да е муден.

# 5
  • Мнения: X
Болната ми тема в последно време е, че много ме прекъсва.Ама буквално на всяка 2-3 дума.....
Ако не всеки ден, през ден се цупя затова.И преди 1 час също.     Laughing
Имайки предвид, че той винаги си е бил такъв (на мен също ми се случва, де ...    Mr. Green  ), просто не знам защо това толкова ме дразни сега.
Има си и други трески за дялане, ама интересно, те не ми пречат ...само това пусто прекъсване посред думата.
Той едва ли ще се отучи, дано на мен бързо ми мине този етап.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Напоследък с това, че не ще да приеме, че малкото му момиченце вече е девойка. Що си прави такава прическа, ама що такъв цвят на косата, ама пак ли ще излиза ...  Crazy Чудя се пуберката или той ме нерви повече.

# 7
  • Мнения: 46 558
Единствено това, че е много директен и не ще да разбере, че не винаги е удачно.
Аз съм му свикнала за 17 г., даже предпочитам да чувам нещата незахаросани, но това му пречи в отношенията с другите хора, включително неговите роднини.

# 8
  • Мнения: 285
Моят мъж също е много директен, не се усеща кога
и как да прояви деликатност или дипломатичност.

Расист е, дразни ме, че ще попият децата от
приказките му.

Много говори и понякога събеседникът не може
да вземе думата от него.

# 9
  • Мнения: 4 418
Наскоро си мислех подобно нещо и си казах, че е много по-правилно да не се делят нещата по пол, а да се пита например "С  какво ви дразнят хората?".

Но то като цяло тоя въпрос ми е малко безсмислен, визирам дразненето, препочитам да мисля за приятни неща, а не затова кой как ме дразни.

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не е точно дразнене, по-скоро разминаване. В тежки моменти може да премине в дразнение. Simple Smile

Дребни работи, ама като ти е тежко и без друго се изостря вниманието и ставаш раздразнителен.

Аз с Краси, че ние сме на периоди - хората де. И половинките дразнят с каквото съвпада с периода. И на авторката на темата ще ѝ мине периода. Мрънкането е неприятна работа, но не непрежалима. Самодето  като се насити като количество прагът на търпимост пада.

Последна редакция: пт, 08 авг 2014, 12:15 от ом

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моят ме дразни с това, че е много добродушен и много хора, включително собствените му родители, се опитват да злоупотребяват с това и да го използват.
Дразни ме с това, че когато е ядосан за нещо или му е криво, мърмори за всяка дреболия.
Дразни ме, че понякога е малко недодялан и несъобразителен /това от факта, че се е самоотгледал като малък и не е имало кой да го възпитава/. В такива моменти му казвам "Маугли"  Grinning.
Дразни ме, че като стане въпрос за важни неща, все ме бута аз да се оправям, щото съм била "по-оправна".

# 12
  • Мнения: 3 138
Ужасно ме дразни, че хърка. А не иска да отиде на лекар да види дали това може да се подобри.

# 13
  • Мнения: 1 540
Напълно подкрепям тезата, че в зависимост от това в какъв период се намираш, прагът ти на дразнене се променя. Като цяло, ММ трудно ме вади от равновесие, въпреки че понякога мрънка, понякога поставя работата пред семейството и т.н. Това, което винаги ме дразни е, когато го питам например какво да сготвя, каквото прецениш, а след това е как измисли точно това да сготвиш  #Cussing out

# 14
  • Мнения: 636
Моят пък звъни Simple Smile
Обаче проблемът му е, че казва ще дойда до 10 мин., а аз знам че това означава поне 1 час още.
Все едно аз съм го писала. Добре, че с годините му свикнах, преди седях и чаках и много се изнервях като закъсняваше. Сега предварително се настройвам, че 10 мин са всъщност 40 мин, а като каже половин час-обикновено са 2 часа. Така няма изненади и вече не се дразня. Явно е, че няма как да го променя в тази насока, затова приех нещата такива , каквито са. Иначе това е единственото, което ме дразни, общо взето добре се спогаждаме.

Общи условия

Активация на акаунт