За ходенето в яслата

  • 2 585
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 033
Аз категорично не смятам, че лелките/сестрите са някакви врагове и трябва да се бори с тях. Просто обстоятелствата са такива, че се приемат и 10 месечни деца, когато е повече от ясно, че повечето не са проходили. В случая детето е проходило, просто поради стрес в момента се притеснява отново да ходи стабилно само. Персоналът трябва да е предупреден за това и толкова.

# 16
  • Мнения: 2 352
 Peace
В такъв случай си мисля, че проблемът ви е единствено към момента и детенцето ви ще си се движи съвсем самостоятелно в детското заведение. Успех и дано да бъде здраво там.   bouquet
П.П. Моя е грешката, че феминизирах педиатрите. Личния лекар на детето имах предвид.

# 17
  • Мнения: 8 942
 
Нещо си измислят улесняващи критерии.

Улесняващи кого? Не мога да разбера защо и говорите такива работи, като че ли сестрите в яслата са някакви врагове, на които трябва да прави напук. Нали ще и гледат детето и ще разчита на тях.
  Жената е казала съвсем правилно на мъжа  на авторката - за детето преди всичко, предвид режима в яслата и условията там, е необходимо детето да ходи стабилно.
 След като трябва да тръгнеш на работа, няма какво да се разсъждава, направи както всички в темата са ти казали - оставяш го там и те да се оправят.

Улесняващо персонала.
След като има ясли, в които се приемат очевидно бебета, защо да не приемат в тази ясла едно дете на година и половина, което е почти проходило.
Яслите са с еднакви условия, не мисля че има кой знае какви разлики в условията. Всички са с кошари с решетки, всички ходят на гърне, почти всички са с памперси и т.н.

# 18
  • Мнения: X
Аз тази година оставих детето да се мъчи в жегата с памперс, защото искат всички ясленчета с памперс

# 19
  • Мнения: 15 033
Зависи от яслата, в нашата ги приемат всякак. Но то си е до персонал, на едни им е по-лесно с памперс, на други - без.

# 20
  • Мнения: 8 942
И аз това се опитвам да кажа.

Малиш, за коя ясла става дума?

# 21
  • Мнения: 21 476
  Ако смяташ, че детето ти няма нужда от памперс, защо му го слагаш в жегата, понеже според тебе в яслата , в която ще ходи от есента искат с памперс?  Със сестрите, при които ще бъде говорила ли си? Поне с едната? Сподели ли и за памперса, и за това, че детето ти ходи, но все още не много добре?
 Още не сте тръгнали на тая ясла, но ти вече знаеш, че заради "тях" детето ти се е мъчило в жегата. То не е заради тях,  да ти кажа.
 Оставяте си децата в ръцете на жени, които ще отговарят за тях по девет часа на ден, да са сухи, нахранени и здрави, ще ги виждат реално повече от вас, ще ги научат да ходят стабилно, да се хранят и обличат, да говорят, обаче те са някакви с които трябва да сме на контра, да не ги улесняваме по никакъв начин, макар че тези улеснения са за нашите деца,  и изискванията им са някакви глупости.
 С тая нагласа нещата не стават много добре.

# 22
  • Мнения: X
  Ако смяташ, че детето ти няма нужда от памперс, защо му го слагаш в жегата, понеже според тебе в яслата , в която ще ходи от есента искат с памперс?  Със сестрите, при които ще бъде говорила ли си? Поне с едната? Сподели ли и за памперса, и за това, че детето ти ходи, но все още не много добре?
 Още не сте тръгнали на тая ясла, но ти вече знаеш, че заради "тях" детето ти се е мъчило в жегата. То не е заради тях,  да ти кажа.
 Оставяте си децата в ръцете на жени, които ще отговарят за тях по девет часа на ден, да са сухи, нахранени и здрави, ще ги виждат реално повече от вас, ще ги научат да ходят стабилно, да се хранят и обличат, да говорят, обаче те са някакви с които трябва да сме на контра, да не ги улесняваме по никакъв начин, макар че тези улеснения са за нашите деца,  и изискванията им са някакви глупости.
 С тая нагласа нещата не стават много добре.
Говорила съм... Искат ги с памперс

# 23
  • Мнения: 21 476
Еми значи слагаш му първия ден памперса, а сега нека си ходи по гащи. Защо му го слагаш и сега, след като е сухо детето...

# 24
  • Мнения: X
Еми значи слагаш му първия ден памперса, а сега нека си ходи по гащи. Защо му го слагаш и сега, след като е сухо детето...
Аз имам чувството че вече ме правиш на тъпа.

# 25
  • Мнения: 2 052
Не знам правилата едни и същи ли са за всяка ясла, но тук навсякъде ти казват различно. На моя приятелка в една ясла и казаха, че ги искат без памперс и без биба. В нашата ясла няма никакво значение. Разбира се колкото по-подготвено е детето за яслата толкова по-лесно е за него, не само за лелите. Дъщеря ми вече ходи на гърне, вкъщи е без памперс (само когато спи слагам) и отдавна не се е напишквала. Там обаче седи с памперса цял ден, въпреки, че съм казвала, че вкъщи е без. Мисълта ми е, че навсякъде процедират по различен начин и наистина зависи от персонала. Една от лелите я оставя да се храни сама, другата обаче предпочита тя да я нахрани, явно защото става по-бързо...
alina_si, при нас спят на нормални легла, няма решетки  newsm78

# 26
  • Мнения: 8 942
Ами значи вече не знам. Явно яслите са различни, нищо че сме в една държава.
Малиш, успех с адаптацията, всичко друго ще се нареди!

# 27
  • Мнения: X
Ами значи вече не знам. Явно яслите са различни, нищо че сме в една държава.
Малиш, успех с адаптацията, всичко друго ще се нареди!
Благодаря

# 28
  • Мнения: 21 476
Еми значи слагаш му първия ден памперса, а сега нека си ходи по гащи. Защо му го слагаш и сега, след като е сухо детето...
Аз имам чувството че вече ме правиш на тъпа.


 Няма такова нещо. Желая ти успех и най-вече да е здраво детенцето.

# 29
  • Мнения: 345
Извинявам се, че се намесвам. Ние не сме приети в държавна ясла и по тази причина ще тръгваме на частна от септември. Синът ми е на 1г. и 7 месеца. Не съм тръгнала да махам памперса. Смятам, че детето не е готово за това, а и лятото тук в планината, където прекарваме времето си в момента, беше доста дъждовно и студено и така и не беше подходящо да пробвам да го оставям гол и на гърне. В яслата, в която тръгваме, директорката още първия ден ми каза, че памперса не е проблем. Не мога да проумея как може някой в държавната градина да ми казва как ми иска детето? Какво значи "искат ги без памперс и без биба". Направо да си гледат работата. Моето дете никога не е ползвало биба, но пък не виждам как зорлем преждевременно бих могла да му махна памперса само защото на някого ще му е по-лесно. Някой пита ли ме мен как ще ми е по-лесно на работа? Все си мисля, че макар, че таксата за частната градина ще ни е голямо бреме, всяко зло е за добро. Дори и да го бяха приели на държавна, не бих се обременявала психически с това кой как ми иска детето. Казвам им, че той е все още с памперс, така съм преценила и да ми покажат съгласно коя наредба точно детето ми трябва да е без пелени, да може да ходи стабилно и всички други простотии, които си съчиняват. Така че, мами, отстоявайте си правата и дайте да не се примиряваме с всички идиотщини в държавата ни. Факт е, че и персонала в държавните заведения го мързи да гледа. Това ми го каза лично наскоро моя позната, която е директорка на частна градина, и която не може да набере персонал, защото лелките от държавните градини въпреки двойно по-високото заплащане и по-добрите социални и други придобивки, не искат да се откажат от държавната работа, защото в частния сектор просто трябва да полагат повече усилия. Темата е дълга, пожелавам на всички ни децата да са здрави и щастливи, а ние да сме достатъчно силни да устояваме на недомислието, проблемите и предизвикателствата.

Общи условия

Активация на акаунт