Взимате ли децата си с вас, когато ходите на разходка в чужбина?

  • 13 396
  • 351
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 821
Aбе друго си е човек да рече: "А пък Гошко го водихме на два месеца в Париж!"  Mr. Green
По-добре ми звучи от 'Гошо на два месеца го гледаше баба му докато ние с милото бяхме в Париж!'

И в двете изречения най-нередно ми се виждат двата месеца.То дето се вика вчера си родила и си се залетяла днес до Париж да ходиш.
Нито е нормално да влачиш из Лувъра двумесечно бебе,което има нужда от сън,сменен памперс,мама и цокане,а не мисля,че кърменето по пейките в парка и спането по цял ден в количка е нормално,да не говоря,че може да се зарази с нещо,нито ми се вижда нормално,дори и да не кърми,майка да си остави двумесечното бебе.
Виж ако говорим за по-голямо бебе,определено по-добрият вариант е да е с баба си,да си спазва режима,да си спи спокойно,да има винаги подсигурен домашен обяд,а не да го мъкнат като багаж из Парижките музеи да спи друсано в количката/ако спи изобщо,някои деца не спят навън/,да яде купешки пюрета и да се чуди какво се случва в спокойния му и прекрасен иначе живот.
Или сега ще кажете,че ще се прибирате всеки ден в хотела,където ще го чакате да спи два часа и сигурно ще сте взели стерилизирана супа от вкъщи/а може да се пробвате с някоя френска супа/.
Не съм съгласна,че е редно бебетата да са навсякъде с мама и тати.

Вече казах,аз още кърмя и затова две години освен на почивка в Гърция не сме излизали от бг,отлагаме вече няколко пъти екскурзията до Испания,но детето ми е по-важно,не искам да го мъкна като куфар,както и не искам аз де не видя почти нищо,а да пръсна маса пари на вятъра.

Бебе на два месеца е по-лесно да водиш където и да е по света от бебе на 6 месеца или дете на няколко години.
Трябва му само майка му и памперс, някоя дрешка. Другото, извинявай, но са чисти глупости и предразсъдъци.
Разбира се, имаш право да гледаш своите деца както прецениш.

# 316
  • Мнения: 9 821
Естествено ,че ако му се допишка и не му обърнете внимание целия музей ще разбере ,че му се пикае.

Аз съм виждала как гонят шумни тийнейджъри от музей (Уфици). Не вярвам да правят компромиси за ревящо бебе.

Аз защо бебето трябва непременно да реве? Нали майка му е с него.

Водили сме бебе (средното) на поне два музея, на куклен театър  и т.н. Не сме имали проблеми. В театъра даже много му харесваше да гледа, когато не спеше. На практика ходехме всяка седмица в театъра на Гурко. Служителите ни отваряха ложата. И на Янко Сакъзов сме го водили. Там малко по-некомфортно без ложи, но не е пречил по никакъв начин.
В самолетите много често след кацането народът се е чудел, че е имало бебе пък не били разбрали. Т.е. не е задължително бебето да пречи, да смущава, дори и да се забелязва.
Друг е въпросът, че за детския мозък честите пътувания със самолет не са добра идея.

# 317
  • Мнения: 7
Вземаме ги с нас когато отиваме на море в Гърция. Иначе ако отиваме на екскурзия в някоя по- далечна страна- не.

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 14 769
Алудра, какво твърдиш, че му става на детския мозък от летенето?  Rolling Eyes

# 319
  • Мнения: 9 821
Аз не твърдя, последните изследвания показват, че не е добре за мозъка на човека по псинцип да лети често. Не съм се интересувала в подробности. Знам, че не е добре, но пък светът е такъв какъвто е. Така, че летим, когато ни се налага или решим.

# 320
  • Мнения: 12 683


Аз защо бебето трябва непременно да реве? Нали майка му е с него.

Водили сме бебе (средното) на поне два музея, на куклен театър  и т.н. Не сме имали проблеми. В театъра даже много му харесваше да гледа, когато не спеше. На практика ходехме всяка седмица в театъра на Гурко. Служителите ни отваряха ложата. И на Янко Сакъзов сме го водили. Там малко по-некомфортно без ложи, но не е пречил по никакъв начин.



Аз не разбирам каква е целта на занятието - че 6 месеца е крайно време да се започне с културата ли.

# 321
  • Мнения: 4 199
Винаги и навсякъде е с нас. Откакто се е родила я отглеждам сама и може би поради тази причина спойката ни е много силна и не мога да си представя за дълго време да е далеч от мен. На 3 месеца вече беше с нас на море. Една - единствена вечер я оставихме на баба й, за да идем на заведение - ами с мъжа ми вместо да се отпуснем и да се забавляваме през цялото време си говорехме за нея, какво ли прави сега и как ли би пяла и танцувала на  ей тази песен. Единствено засега е препъни камък киното и подобните мероприятия, но живот и здраве кино мога да гледам цял живот, но миговете с подрастващото ми дете са неповторими и безценни  и не струват колкото нито един билет.

# 322
  • Мнения: 1 136
Децата ги вземаме с нас , когато сме планирали почивка в хотел , където има детски клуб, иначе да търча като луда и да им измислям занимания няма как да стане , аз също съм човек и имам праг на издръжливост .
Няма да ги взема и по дълги екскурзии , за да разглеждам забелижителности поне до 8-та година . Ако ги попитам дали са по-щастливи в музей или атракционен парк на 99% знам отговора , но може и да ме изненадат.
Отделно с партньора ми си оставяме една ваканция само за нас и децата се гледат от баба и дядо , не се чувстват изоставени , щастливи са и не толкова когато се приберем.
За мен не е проблем да се чувствам спокойна да ги оставя на родителите си/ свекъри , защото ще бъдат гледани добре , може би не точно и прецизно по моя метод , но им е необходимо и разнообразие . Не мога да разбера защо толкова много от майките се страхуват, но това си е техен приоритет и дискомфорт.
Към автора : ако желаеш да те издигнем като супер родител , направи си снимка , рамката и титлата ще ти ги платя и я постави на видно място, ако желаеш да убедиш някого , който не мисли като теб - няма да стане. Да не забравя , когато пускаш теми с анкети не се опитвай да убеждаваш останалите , защото така влияеш на резултата от анкетата .

# 323
  • Мнения: 12 683
Откакто се е родила я отглеждам сама

Мъжът ти въобще ли не се включва?

# 324
  • Мнения: 4 199
Тук малко ще прозвуча като НСЧ, но грижата за детето е колкото моя, толкова и негова и по тази причина и не го споменах, като участник в процеса - нещо напълно естествено е, та думичката ''сама'' ми се изплъзна по тази линия. Между другото ме подсещаш, че  точно в първите й седмици я отглеждаше на практика само той - аз имах множество следродилни проблеми, наложи се да се лекувам и не можех да полагам адекватни грижи за детето. Той й беше й баща, и майка.

# 325
  • Мнения: 9 821


Аз защо бебето трябва непременно да реве? Нали майка му е с него.

Водили сме бебе (средното) на поне два музея, на куклен театър  и т.н. Не сме имали проблеми. В театъра даже много му харесваше да гледа, когато не спеше. На практика ходехме всяка седмица в театъра на Гурко. Служителите ни отваряха ложата. И на Янко Сакъзов сме го водили. Там малко по-некомфортно без ложи, но не е пречил по никакъв начин.



Аз не разбирам каква е целта на занятието - че 6 месеца е крайно време да се започне с културата ли.

За бебето няма цел. Него просто го водим с нас.
Таткото се включва при нас, но все единият от нас трябва и да работи за пари все пак.

# 326
  • Мнения: 12 683
Тук малко ще прозвуча като НСЧ, но грижата за детето е колкото моя, толкова и негова и по тази причина и не го споменах, като участник в процеса - нещо напълно естествено е, та думичката ''сама'' ми се изплъзна по тази линия. Между другото ме подсещаш, че  точно в първите й седмици я отглеждаше на практика само той - аз имах множество следродилни проблеми, наложи се да се лекувам и не можех да полагам адекватни грижи за детето. Той й беше й баща, и майка.

Като чуя сама си отглеждам детето,  си представям самотна майка без роднини. Явно имаш и баба на разположение.

# 327
  • Мнения: 4 199
Не. Сами с мъжа ми сме в грижата за детето, макар да имаме пълен комплект роднини. От там явно съм се научила и превратно да използвам смисъла на ''сам''.

# 328
  • Мнения: 9 908
Аз не твърдя, последните изследвания показват, че не е добре за мозъка на човека по псинцип да лети често. Не съм се интересувала в подробности. Знам, че не е добре, но пък светът е такъв какъвто е. Така, че летим, когато ни се налага или решим.

аха, а какво за мозъците на пилоти и стюардеси?

по темата - съм от онези, които смятат, че децата не са за културен туризъм така, както ние го разбираме, от музей в музей; по стечение на обстоятелствата си ги мъкнем с нас навсякъде, но Азия им е по-лесна; Европа сме я оставили за по-натам. Да, помнят доста, но не толкова, колкото очакваме. От друга страна смятам за ужасно хубаво децата да се чувстват нормално и естествено да се шматкат по света. Между другото Дисниленди не посещаваме, така че нямам това предвид "шматкане".

# 329
  • Мнения: 9 821
Аз не твърдя, последните изследвания показват, че не е добре за мозъка на човека по псинцип да лети често. Не съм се интересувала в подробности. Знам, че не е добре, но пък светът е такъв какъвто е. Така, че летим, когато ни се налага или решим.

аха, а какво за мозъците на пилоти и стюардеси?


Същото. Или?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт