Взимате ли децата си с вас, когато ходите на разходка в чужбина?

  • 13 381
  • 351
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 171
Водили сме бебе (средното) на поне два музея, на куклен театър  и т.н. Не сме имали проблеми. В театъра даже много му харесваше да гледа, когато не спеше. На практика ходехме всяка седмица в театъра на Гурко. Служителите ни отваряха ложата. И на Янко Сакъзов сме го водили. Там малко по-некомфортно без ложи, но не е пречил по никакъв начин.



Аз не разбирам каква е целта на занятието - че 6 месеца е крайно време да се започне с културата ли.


Трещи, в Отава ме призоваваха да се включа в един клуб на майките, организиран от няколко майки-активистки, които си водеха новородените бебета на концерти в Националния Дворец на Изкуствата тук. Твърдяха, че изкуството оказва влияние върху развитието им. Аз не се включих, защото за мен това твърдение е екстремно, но пък има концерти, които са подходящи и за едногодишни. На такива сме ходили. Изобщо ходили сме на много концерти специално организирани за деца (вече минахме този период, всъщност). Концертите са симфонични, но същетани и с други изкуства, направени с много вкус и финес,  и децата наистина се забавляват докато слушат класическа музика.

Същото се отнася и за музеите. Има произведения, които и малките деца ще оценят. А специално в Лувъра има доста повече от картини. Там има изложена и истинска мумия.  Laughing

Всъщност, и в музея на войната сме водили детето и му е било интересно, защото сме намерили подходящата форма.

Аз съм против безцелното водене по културни събития и  музеи, но ако мястото и темата са избрани правилно, има много смисъл, децата могат да се забавляват и в същото време да научат много.

# 331
  • Мнения: 21 579
  Съгласна съм с предишния пост. Вече и у нас организират такива смесени представления на опера  за деца.
 
  По темата - не я водя винаги, просто не сме ходили и ние преди да стане достатъчно голяма да вдява, или да не изпитва прекален дискомфорт. На море я заведохме след три.
 Към пет-шест вече възприемаше нещо, на седем- осем почти всичко.

# 332
  • Мнения: 9 905
Аз не твърдя, последните изследвания показват, че не е добре за мозъка на човека по псинцип да лети често. Не съм се интересувала в подробности. Знам, че не е добре, но пък светът е такъв какъвто е. Така, че летим, когато ни се налага или решим.

аха, а какво за мозъците на пилоти и стюардеси?


Същото. Или?

кое не е добре? Simple Smile не съм срещала луди или повредени мозъчно.

# 333
  • София
  • Мнения: 10 825
 Съгласна съм с предишния пост. Вече и у нас организират такива смесени представления на опера  за деца.
 
Аха! Водиха децата от градината на дъщеря ми.... имаше покана и за родителите и аз, да не изпусна, ходих с тях..... Прекрасно беше и всички много се забавляваха.

# 334
  • Мнения: 9 785
Аз не твърдя, последните изследвания показват, че не е добре за мозъка на човека по принцип да лети често. Не съм се интересувала в подробности. Знам, че не е добре, но пък светът е такъв какъвто е. Така, че летим, когато ни се налага или решим.

аха, а какво за мозъците на пилоти и стюардеси?


Същото. Или?

кое не е добре? Simple Smile не съм срещала луди или повредени мозъчно.
Попадала съм на такава информация, че честите полети не оказват добро влияние на организма, в частно на мозъка. Не съм се задълбочавала.
Рентгена също оказва лошо влияние на организма, но не си личи веднага, нали?
Ако смяташ, че това е глупост, игнорирай и продължи нататък.

# 335
  • Мнения: 12 674
С много неща съм съгласна, тази година имаше опери за деца, но след 3 години.  Кукленият театър също е след 3, има и много интересни места. Но не виждам смисъла да го водя в чужбина за това.  В по-прилична възраст може да се организират екскурзии, подходящи за него. Което не пречи аз да си направя сама екскурзия, подходяща за мен.

# 336
  • Мнения: 9 785
Съгласна съм Трещи, но е необходимо:
1. Детето да е на подходяща възраст, за да бъде оставено на роднина. За някои деца, възрастта е доста късна.
2. Да има роднина.

# 337
  • Мнения: 2 237
Аз се сещам кое имаш предвид, Aludra.
Примерно за полета над Атлантика по едно време много бързо се разпространяваше информацията за радиацията. Но, ако човек има достатъчно време и желание, ще намери читави изследвания, които почти опровергават това нещо. Тоест доказват, че, за да попадне въобще в риск, тялото трябва да е прелетяло за един месец примерно хиляда пъти океана. Защото в този период количеството радиация на тези хиляда пъти не може да се разгради достатъчно бързо. Нещо такова беше, загубих си веднъж три-четири дни в четене само на тези неща. (докато бях бременна втория път, бях друг човек, признавам си Simple Smile)

# 338
  • Мнения: 4 199
Исках да я заведа на концерта за бебоци и много ме е яд, че не успях. http://www.operasofia.bg/novini/item/690-sofiiskata-opera-kani-n … tza-ot-0-3-godini

Ще гледам да се поправя.

# 339
  • Мнения: 9 785
Аз се сещам кое имаш предвид, Aludra.
Примерно за полета над Атлантика по едно време много бързо се разпространяваше информацията за радиацията. Но, ако човек има достатъчно време и желание, ще намери читави изследвания, които почти опровергават това нещо. Тоест доказват, че, за да попадне въобще в риск, тялото трябва да е прелетяло за един месец примерно хиляда пъти океана. Защото в този период количеството радиация на тези хиляда пъти не може да се разгради достатъчно бързо. Нещо такова беше, загубих си веднъж три-четири дни в четене само на тези неща. (докато бях бременна втория път, бях друг човек, признавам си Simple Smile)
Мисля, че беше по-скоро нещо свързано с рязката смяна на налягането при кацане и излитане, дехидратацията и т.н., но не съм много сигурна. Запомних само, че не е добре. Simple Smile

# 340
  • Мнения: 2 237
А, ако е за налягането, не зная дали да се съглася... Има например терапии, които се основават на това, точно с една мама бистрим тази тема на друго място.

# 341
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Аз съм против безцелното водене по културни събития и  музеи
Хе, то защото няма достатъчно възрастни, които практикуват безцелно ходене по културни събития и  музеи Laughing Просто да ги отметнат, снимат и да кажат, че са били там. Чудо голямо.

Всъщност защо трябва да има цел да се вземе детето? Толкова ли е сложно да се разбере, че има хора, които ходят семейно на екскурзии и почивки и няма някаква специална цел, като осмиваните измислени тук "да разгледа Прадо на шест месеца, Лувъра на осем", а чисто и просто им е добре да са заедно и не виждат нищо от ужаса на форумката, че детето разваля целия купон на екскурзията и не можели да си "починат", защото разбират нещата по друг начин и не са еднакви хора?
То не беше осмиване на тези, които пътуват с децата, то не беше носене на вода от девет кладенеца, че го правят само защото нямат на кого да ги оставят, защото искат да тормозят околните, защото са егоисти и какво ли не...

# 342
  • Мнения: 5 513
Всъщност децата умеят да се забавлят и да намират хубавото на места ,където ние не виждаме нищо подходящо
за деца.Те имат богато въбражение и не претенциозни.

# 343
  • Мнения: 781
Бу, това че имаш кротки деца не значи, че всички имат такива  Wink

# 344
  • Мнения: 7 171
Аз съм против безцелното водене по културни събития и  музеи
Хе, то защото няма достатъчно възрастни, които практикуват безцелно ходене по културни събития и  музеи Laughing Просто да ги отметнат, снимат и да кажат, че са били там. Чудо голямо.

Всъщност защо трябва да има цел да се вземе детето? Толкова ли е сложно да се разбере, че има хора, които ходят семейно на екскурзии и почивки и няма някаква специална цел, като осмиваните измислени тук "да разгледа Прадо на шест месеца, Лувъра на осем", а чисто и просто им е добре да са заедно и не виждат нищо от ужаса на форумката, че детето разваля целия купон на екскурзията и не можели да си "починат", защото разбират нещата по друг начин и не са еднакви хора?
То не беше осмиване на тези, които пътуват с децата, то не беше носене на вода от девет кладенеца, че го правят само защото нямат на кого да ги оставят, защото искат да тормозят околните, защото са егоисти и какво ли не...


Бу, аз конкретно нещо имах предвид и се постарах да обясня за какво говоря. За това, че можеш да си заведеш детето и в музея на войната и пак да му направиш посещението смислено и запомнящо се.

Иначе и аз съм водила и водя по музеи, просто защото нямам избор. Добре че имам разбрано дете. Като пример, на 2 години разглежда изложба на Дега, по принуда. Не мисля, че има спомен. Просто аз нямах друг избор. Миналата година разгледахме три музея в Ню Йорк (МоМА, Гугенхайм и metropolitan museum of art) за два дни, посетихме два мюзикъла, разгледахме още няколко забележителности, кънки на Rockefeller пързалката, Statue of Liberty,  Empire State Building,  за пет дни. Но това е нашият стил - винаги сме много активни и така сме свикнали. Не ни пречи, напротив, ходим, гледаме, обсъждаме.

Общи условия

Активация на акаунт