Доволни ли сте от телевизията и интернета на Виваком?

  • 39 367
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз съм от година и няколко месеца към тях - доволна съм от тв. Плащам за най-големия пакет, защото има Дисни Джуниър в него. Tired Т.е към тази промоция се добавя 4 лв. Интернета, който е включен е 20 МБ, плащам още 2 лв. за 30 МБ. За допълнителен приемник е 4,80 за една година, 2.40 за две години. Сега дават и телевизори на изплащане - един малък 19 инча и един голям - 32-ка. Ако имаш интерес, може да си вземеш.

# 16
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Аз съм от година и няколко месеца към тях - доволна съм от тв. Плащам за най-големия пакет, защото има Дисни Джуниър в него. Tired Т.е към тази промоция се добавя 4 лв. Интернета, който е включен е 20 МБ, плащам още 2 лв. за 30 МБ. За допълнителен приемник е 4,80 за една година, 2.40 за две години. Сега дават и телевизори на изплащане - един малък 19 инча и един голям - 32-ка. Ако имаш интерес, може да си вземеш.

С каква скорост теглиш един филм, например?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 581
Зависи колко е натоварено у дома, с няколко устройства сме, но някъде средната скорост е 3-4 МБ/с. Ако филма е 700 МБ около 4 минути.

# 18
  • Мнения: 25 641

Мисля, че Мегалан са с по-добра развита мрежа в това отношение, предполагам те са този доставчик, който визираш, за друг не се сещам.


Аз не живея в София, но имаме двама доставчици, за чиито скорости, качество и цени Виваком могат само да си мечтаят. Единият е Булсатком, другият е местен.
Да не говорим пък за местния, който освен качество, скорост и цени, предлага и нещо изключително удобно и практично - предплащаш и ползваш за какъвто си искаш период. Може и за 1 седмица даже. Без договор и обвързване. Виваком и срещу тях да тичат, пак не могат да ги стигнат.

# 19
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Зависи колко е натоварено у дома, с няколко устройства сме, но някъде средната скорост е 3-4 МБ/с. Ако филма е 700 МБ около 4 минути.

Благодаря!


Да не говорим пък за местния, който освен качество, скорост и цени, предлага и нещо изключително удобно и практично - предплащаш и ползваш за какъвто си искаш период. Може и за 1 седмица даже. Без договор и обвързване. Виваком и срещу тях да тичат, пак не могат да ги стигнат.

Би ли ми написала на ЛС за кой доставчик става дума. Да не се окаже, че живеем в един и същ град и мога да го използвам и аз  Crazy

# 20
  • Мнения: 25 641

Би ли ми написала на ЛС за кой доставчик става дума. Да не се окаже, че живеем в един и същ град и мога да го използвам и аз  Crazy

В Стара Загора ли живееш? Тракия кабел.

# 21
  • Мнения: 15 379
Аз съм доволна, хем нетът не е оптичен, защото вече има изградена система в жилището ми и не ми се искаше да дупчат и опъват кабели на ново. Телевизията ни е някакъв разширен пакет, пак никакви проблеми и с нея.
В работата ползвам оптичен, пак техен - доволна съм, нямам забележки.

# 22
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Жалко, но не. Аз съм оттатък Балкана.

Този ваш местен оператор и добрите му условия обаче обясняват негативното ти отношение към Виваком.

На мен не ми трябва много. Телевизия не гледам, така че каналите, които ще имаме зависят изцяло от съпруга ми. За мен е важно да мога за сравнително малко време: 5-10 мин. да си изтегля желания филм, да мога да "ровна" тук там из нета и да ми върви скайпа.

Ако скоростта на нета на Виваком ми позволява да правя това, то този доставчик ме устройва.

Допълвам се:

Току що им разгледах каталога и прочетох написаното с дребен шрифт.
И тук си има вързанка. За да използваш промоционалната цена трябва да подпишеш двугодишен договор. Не може да е едногодишен.

Гадост! Много мразя да се чувствам манипулирана и изнудвана.
Не в смисъла, че ме изнудват директно, а че ме подмамват с примамлива оферта, но със скрити уловки.
Мразя и да съм обвързана с договор и то толкова продължителен. Ами ако не ми харесва? Какво правя тогава?
Пфу, да му се не види!!

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 17:25 от skarlet71

# 23
  • Мнения: 25 641

Този ваш местен оператор и добрите му условия обаче обясняват негативното ти отношение към Виваком.


Не. Точно обратното беше.
Поради тотално осиране излагане на Виваком като интернет доставчик и некоректното им отношение към дългогодишните си клиенти, се наложи да се разделим. Разводът беше брутално тежък и болезнен, затова не искам и да чувам повече за тях.
Това наложи да потърсим други доставчици на скоростен интернет и слава богу, успяхме да попаднем на такива. Но правя уговорката, че след Виваком сигурно всеки друг доставчик би ми се струвал прекрасен.

# 24
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584

Гадост! Много мразя да се чувствам манипулирана и изнудвана.
Не в смисъла, че ме изнудват директно, а че ме подмамват с примамлива оферта, но със скрити уловки.
Мразя и да съм обвързана с договор и то толкова продължителен. Ами ако не ми харесва? Какво правя тогава?
Пфу, да му се не види!!
Много внимавай, защото разводът с тях ще бъде тежък и мъчителен. Twisted Evil Лъжат по всички възможни параграфи - "общи условия на договора", начисляване на суми за невърнато оборудване, което надлежно им е предадено и имам приемо-предавателен протокол и др. #2gunfire Когато отидох да си прекъсна договора ме заплашиха, че нямало да мога да се включа отново към тях в последващите 6 месеца  hahaha, а аз не искам и да чувам за тяхната фирма.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 19:29 от Скубиду

# 25
  • София
  • Мнения: 9 303
У дома сме на Виваком и за нищо не бих сменила интернета и телевизията!

# 26
  • Мнения: 15 226
У дома сме на Виваком и за нищо не бих сменила интернета и телевизията!

И у дома е същото. Много съм доволна от възможността да гледам филм от преди седмица или с време закъснение.

Сийче, аз се разведох с Верея кабел, от тогава съм с Виваком. При 4 едновременно работещи компютъра, нета ми е супер.

# 27
  • Мнения: 25 641
То и моят беше супер. Беше. Когато бяхме малко маймунки на клона. Laughing
Когато спря да е супер, си намерихме по-добър.

# 28
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
И така, Виваком ни загубиха за клиенти.

Разбрахме, че има доста скрити неща в "изгодната" им оферта. А както вече казах, много мразя да ме залъгват.
Оказа се, че за да се възползваме от 50% намаление за първата година договорът, който ще сключим трябва да е за две години. Освен това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да вземем и стационарен телефон, за който всеки месец си върви такса от около 8 лв.
Също така и няма как да си доплатя за по-бърз интернет, защото в моят град нямало такъв вариант, кабелите не били оптични или нещо от сорта.
И така "изгодната" им оферта на мен би ми струвала 20 лв. на месец за първата година, а за втората двойно: 40 лв.

Еми, НЕ, благодаря!

Оставам си при настоящия доставчик. Ще си плащам по 25 лв. на месец, но поне си знам че услугата им е качествена.

# 29
  • Мнения: 5 462
Не съм доволна хич.

Общи условия

Активация на акаунт